ProgPower USA VIII DVD – részletek

ProgPower USA VIII DVD – részletek

Előrendelhető a január 29-én megjelenő ProgPower USA VIII DVD.
A közel három órás anyag Dolby 5.1 hangzással készült.
Megjelenik dupla cd-s változatban is.

Közreműködők:

ZERO HOUR
01. Face the Fear
02. Eyes of Denial

PYRAMAZE
03. Power of Imagination
04. The Bone Carver

SAVAGE CIRCUS
05. IT-The Gathering
06. Between the Devil and the Seas

VISION DIVINE
07. Colours of My World
08. La Vita Fugge

THUNDERSTONE
09. Until We Touch the Burning Sun
10. Forth into the Black

FREAK KITCHEN
11. Porno Daddy
12. Taste My Fist

EPICA
13. Mother of Light
14. Consign to Oblivion

MERCENARY
15. Lost Reality
16. Eleven Dreams

EVERGREY
17. Mark of the Triangle
18. Obediance

From the ProgPower USA VII Showcase:

CIRCLE II CIRCLE
19. Evermore
20. Revelations

CIRCUS MAXIMUS
21. Why Am I Here?
22. The Prophecy

THEOCRACY
23. Mountain
24. The Serpent’s Kiss

Bónuszként:

* Interjúk: EVERGREY, MERCENARY és ZERO HOUR

Egy 15 perces összeállítás a lemez 24 nótájából megtekinthető: http://www.progpowerusa.com/media/ppusaviidvdpreview.wmv

Egyéb infók: http://www.progpowerusa.com/index.php

Cataract – gitáros távozás

„Drága Cataract fanok, néhány komoly hírt kell közöljünk mindannyiótokkal. A napokban számos beszélgetés zajlott le a tagok között arról, hogy mik a meglátásai a zenekar jövőjét illetően, a Cataract formájáról, felépítéséről és természetesen az előtte álló évről. Egy utolsó találka után, ami most pénteken történt, alapító tagunk, Simon úgy döntött hogy kiszáll, hogy a saját projektjeire tudjon koncentrálni, amibe előbb-utóbb úgyis belefuttok majd. Kilenc hihetetlen évünk volt, amire mindannyiunk emlékezni fog. Békében válunk el, mindannyian egyetértettünk abban, hogy ez a legjobb mindkét oldalról.”

Simon a következőt nyilatkozta a távozásáról: „Néha olyan keresztúthoz érkezünk az életben, ahol csak az egyik irányba lehet menni. Azt az utat választom, ami egy új, személyes és zenei kihívás lesz számomra. Alapító tagként voltam része ennek a bandának, közel 8 és fél évig. Hálás vagyok a tapasztalatokért, a régi és az új haverokért, a terjesztőkért, újságírókért és millió másért – tudjátok kiről beszélek – akikkel az évek során találkoztam a bandán keresztül. Köszönetet akarok mondani a tagoknak – közös víziónk volt. A legjobbakat kívánom a Cataractnak.”

„Úgy döntöttünk pihenünk egy kicsit, amíg le nem rendezzük ezt a dolgot a banda körül, arra fordítjuk majd az időt, hogy Simon utódját alaposan tesztelhessük, Sajnos le kellett mondani az aarau-i fellépést, de azonnal visszatérünk rá, mihelyst 5-en leszünk megint. Az összes többi show (hamarosan felvisszük őket) aktívak és meg lesznek tartva. Ha van kérdésed, írj nyugodtan. És természetesen most új gitárost keresünk, majd írunk az elképzeléseinkről és elvárásainkról rövidesen. Ha már most úgy érzed téged keresünk, írj emailt az info@cataract.cc -re.

Simon, legjobbakat az utadhoz, mindannyian tudjuk, hogy meg fogod tudni csinálni!”

Remorse – énekes nélkül

Remorse-éknál ismét tagcserét hozott az új év. A zenekar honlapján jelentette be, hogy Vince Sándor énekes nélkül folytatja az idén 20 éves banda a pályafutását.
A banda és az énekes útjai korrekt módon, baráti megbeszélés után váltak szét.
Az ok: Vince Sanyi Arsenic nevű másik zenekarára akar koncentrálni.
A zenekar illetve Vince közleménye is olvasható a Remorse honlapon.  http://remorse.uw.hu/

Kíváncsian várjuk a fejleményeket.

A Remorse fellép a Metal Mania fesztiválon március 23-án.

Csakazértis – nyáron lemez

Pásztor Ádámtól kaptuk a következő híreket:
„A zenekar a 2006os évet csupa jó bulikkal zárta. Depresszió vendégeként végig jártuk az országot és hírdettük az igét. Köszönjük Halász Feriéknek a meghívást és a lelkes közönségnek a felülmúlhatatlan bulikat.2007-ben sem fogunk tétlenül ülni.Elkezdtük a következő lemezünket összerakni ami várhatóan nyár végére lesz kész.Társulni fog hozzá 1 új honlap és 1 videó klip is. Emiatt a zenekar év elején nem fog koncertezni. A jó hír viszont, hogy utána kegyetlenül elkezdünk koncertezni ahol már hallhatóak lesznek az új szerzemények 1új felállásban…”

Yellow Spots – Öt fogásos vacsora a belezősökkel – 2006

Nem egy szokványos már a koncepciózus Yellow Spots nevezű banda felállása sem, de a zene sem a kommersz MTV punk. Ami persze itt pozitívum. A budapesti zenekar második produktuma jelen írás tárgya. A banda saját stílusát „belezős rakkendrollként” aposztrofálja, hozzáteszem, jogosan. Na persze itt nem a Cannibal Corpse féle belezésre kell gondolni. Az öt nótás […]

Tovább »

Hate Eternal – új projekt

A Hate Eternal-ból ismert Randy Piro és Eric Hersemann egy új bandát idézett meg az élők sorába, a Gigan-t. A teremtés célja az, hogy egyedülálló, extrém metal-t játsszanak progresszív hatásokkal, elgondolkodtató szövegekkel. A Gigan -a tagok elmondása alapján- létsíkok közötti zenei utazásba invitálja majd a hallgatót.

A felállás:

Eric Hersemann – gitár
Randy Piro – gitár, vokál
Grover Norton – dob

Három Gigan nóta már alakot is öltött, elérhető ezen a címen.

Replika – friss hírek

Az alábbi sorokat a trash metalt játszó Replika dobosa, Szabó Gergő adta hírül az együttes fórumán:

,,Sziasztok! Búék mindenkinek! A felvételek javában zajlanak, én már feldoboltam, Falat feljátszotta, Csató ebben a pillanatban is vadul gitározik és énekel. Várhatóan március 4-én jelenik meg a lemez  ,,Nem Hiszek” címmel. Az eddigi legsúlyosabb lemezünk lesz. Remélem a napokban átadják az új weblapot, ezen lesz 1-2 érdekesség a stúdióból. Amúgy mindenkit várunk január 19-én az A38-ra, ahol az Ektomorf, Cadaveres és a Gire társaságában zúzunk egy nagyot!”

 

Honlap: www.replikamusic.hu

 

Sziget 2007

2007-ben augusztus 8. és 15. között várja majd a látogatókat a tizenötödik Sziget fesztivál.

Ismét elindult a Sziget kívánsággépe a rendezvény hivatalos weboldalán.
Ahol is szervezők várják a rajongók javaslatait arra, hogy a külföldi sztárok közül kik kapjanak meghívást a jövő évi, jubileumi Szigetre.

Lipid – súlyos thrash Dániából

A tavalyi év végén megjelent a dán Lipid, Deliver Us From Evil lemeze. A 2003-as Hagriddent követő anyag ezuttal is kíméletlen thrasht rejt  kitűnő hangzással (Jacob Hansen). Érdemes figyelni rájuk! Áprilisban fellépnek a rostocki Baltic Metal Massacre fesztiválon is.