
A Candlelight Records feltöltött a MySpace.com oldalára egy új Apocryphal Voice nótát. A dal címe „Lifeless” és a finn csapat február 5-én megjelenő „Stilltrapped” című új lemezén lesz majd hallható.

A Candlelight Records feltöltött a MySpace.com oldalára egy új Apocryphal Voice nótát. A dal címe „Lifeless” és a finn csapat február 5-én megjelenő „Stilltrapped” című új lemezén lesz majd hallható.

A Facedown Records március 6-án jelenteti meg a kanadai post hardcore csapat Means új „Sending You Strength” című lemezét.
„Sending You Strength” tracklist:
01. Looking For Life
02. Learning To Be Brave
03. The Promise
04. Connected
05. Where Truth Is Told
06. Cadences
07. These Are The Words
08. Throw Open The Gates
09. Through The Wires
10. I Choose Her Over Light
11. Down To The Spark
12. On The Broken
A „Connected” című új dalba a csapat MySpace.com oldalán hallgathatok bele.

A belga metal csapat Massif és a Apache Productions szerződést írt alá, melynek értelmében a csapat új „Damn Your Idols” című lemezét május 25-én jelenteti meg a kiadó. Dalrészleteket a csapat MySpace.com oldalán találtok, további információk a későbbiekben.

A brazil death/trash Nervochaos harmadik lemezének, a Quarrel In Hell-nek előkészületeit végzi. Az album tavasszal fog napvilágot látni az Ibex Moon Records égisze alatt.
A brazil metal arcok az extrém, technikás zenét brutális hangzással kombinálják. A Quarrel in Hell-t a Nervochaos történetének eddigi legkifinomultabb és egyben legvérengzőbb lemezének várják. Ékes kiegészítő legénység verbúválódott össze a felvételekre, hiszen a beugró tagok közt van például: Alex Camargo (Krisiun), John McEntee (Incantation), Wrath (Averse Sefir), Mark Greenway (Napalm Death) vagy épp Emperor Magnus Caligula, aki a Dark Funeral-ból lehet ismerős.
,, A banda dobosát, Eduardo-t régebb óta ismerem. -mondta John McEntee, az Incantation frontembere, aki egyben a lemezt piacra dobó Ibex Moon kiadó tulajdonosa is. Még mikor 2004-ben Brazíliában turnéztunk az Incantation-nel, Eduardo felkeresett, hogy lenne-e kedvem felénekelni egy számot az új lemezre. Mivel jó barátok vagyunk, ezért természetesen elvállaltam a felkérést. Nagyon jó érzés volt visszahallani a már kész felvételt, nagyon jó munkát végzett mindenki a már kész CD-n. Nagyon elkapták a fonalat a srácok hangzásügyileg, úgy hiszem death metal körökben nagy elismerést fog kiváltani a Quarrel in Hell.”
A Sao Paolo-i illetőségű Nervochaos 1996-ban alakult meg azzal a nem titkolt szándékkal, hogy egy agresszív death/trash, érintőlegesen hardcore zenét játszó banda legyenek. A tízéves évforduló meghozta a régóta várt elismertséget számukra, beérett a kemény munka. A legelső demo kazettáik a mai napig a ritkaságok közé tartoznak az underground gyűjtők körében. A Nervochaos már több, a mainstream-hez tartozó banda előtt játszott. Például: Cannibal Corpse, Krisiun, Napalm Death, Kreator, Biohazard, Dismember, Disgorge, Monstrosity, Volcano, Belphegor és Iconoclasm…

A finn horror hardrock csapat, a Lordi 2006 során számos sikert ért el szerte Európában.Mr Lordi, a frontember biztos benne, hogy a The End Records-nál 2006. március 20-án megjelenő új lemez, a The Apocalypse Észak-Amerikában is nagy siker lesz.

Számsorrend, meg további infók lejjebb:
LORDI – The Arockalypse
TE080 / 2007. március 20. / The End Records
1. SCG3 Special Report
2. Bringing Back The Balls To Rock
3. The Deadite Girls Gone Wild
4. The Kids Who Wanna Play With The Dead
5. It Snows In Hell
6. Who’s Your Daddy
7. Hard Rock Hallelujah
8. They Only Come Out At Night
9. Chainsaw Buffet
10. Good To Be Bad
11. The Night Of The Loving Dead
12. Supermonstars
13. Would You Love A Monsterman? ’06 [Bonus track]
14. Mr. Killjoy [Bonus track]
15. EviLove [Bonus track]
+ Bónusz DVD


A tatabányai származású fantasy-metal Cross Borns elérkezett az Orion történetét feldolgozó trilógia befejező részéhez. Az első rész az Álomföld, a második az Orion és az A Torony befejező harmadik rész. Ezen a lemezen immár új dobos üti a bőröket Racs Attila személyében, aki állításuk szerint új dinamikát vitt a Cross Borns zenéjébe. És valóban! A […]
Tovább »
Halk zörejeket hallott. Sistergést. Turbinák morajlását. Biztos valaki tévét néz – gondolta – bár, magának is nehezen tudta elhinni, egy ilyen kései órán rajta kívül van még valaki a magas irodaépületben. Felállt a székből, hogy körülnézzen a folyosón. Telefonon próbálta elérni néhány kollegáját, de nem járt túl sok sikerrel, a kicsengés zavaros sistergés volt csupán. […]
Tovább »
Heaven and Hell az „új” banda, amiben a Black Sabbath egy korábbi, szintén klasszikusnak mondható felállásának reinkarnációja, ahol Ronnie James Dio, Tony Iommi, Geezer Butler és Vinny Appice egyesítette erőit.
A zenekar alapos turnéra készül, ami március 3-án indul Vancouverben, Kanadában legalább hét koncertet adnak útba ejtve a nagyobb városokat (Toronto, Montreal, Quebec). Ezután Dél-Amerika, Japán, Korea, Ausztrália és Európa következik mielőtt visszatérnének Észak-Amerikába augusztusban vagy szeptemberben.
Európában a banda elsősorban a nyári fesztiválokon szerepel majd főbandaként a Bang Your Head!!!, a Sweden Rock és a finnországi Tamperében megrendezésre kerülő Sauna Open Air fesztiválokon.
A közeljövőben Black Sabbath: The Dio Years címmel megjelenő válogatásra három vadiúj dalt is összehozott a társaság („Shadow of the Wind”, „Devil Cries” és „Ear in the Wall”).

Az Amorphis zenekar ebben hónapban vonul be a Sonic Pummp stúdióba Helsinkiben, hogy elkezdje rögzíteni új lemezének a dalait. A keverést Mikko Karmila (NIGHTWISH, STRATOVARIUS) vállalta magára, ami február végére várható. Az anyag nyár elejére várható.
A zenekar megerősítette a hírt, miszerint az idei Wacken Open Air fesztiválon a fellépők névsorát erősíti.
Áprilisban négy koncertet adnak szülőhazájukban is. A dátumok a következők:
Apr. 07 – Tavastia, Helsinki (FI)
Apr. 19 – Klubi, Turku (FI)
Apr. 20 – Osmantupa, Eura (FI)
Apr. 21 – Lutakko, Jyväskylä (FI)