
A power metált játszó német Powerwolf január 2-án studióba vonult, amit szigorúan titkos információként kezelnek: nem kívánják, hogy hardkór rajongók táborozzanak a studió előtt. Studiónapló ITT.

A power metált játszó német Powerwolf január 2-án studióba vonult, amit szigorúan titkos információként kezelnek: nem kívánják, hogy hardkór rajongók táborozzanak a studió előtt. Studiónapló ITT.

A norvég Carpathian Forest megvált az eddigi basszusgitárosától, Vransinn-től (Hatepulse, World Destroyer). Emiatt a banda az elkövetkező 5-6 hónapban nem vállal koncertet. A gitáros Tchort (Blood Red Throne, Green Carnation) és a frontember Nattefrost oldja majd meg a bőgőrészeket a közelgő Universal Evil című lemezen. Az új anyag jelenleg félkész állapotban van.
A Carpathian Forest egyel ezelőtti albuma, a Fuck You All! a hivatalos norvég chartlista 25. helyén tanyázik. A banda a továbbiakban nem kíván együttműködni korábbi kiadójával, a Season of Mist-tel, tehát jelenleg új kiadót keresnek.

A norvég Blood Red Throne február elején vonul be a dán Jailhouse Studios próbatermébe, azzal a céllal, hogy rögzítsék a negyedik stúdióalbumukat. Friss hír ugyancsak, hogy két új taggal bővül a banda, Anders Haave-vel (dob) és Vald-dal (ének). A közelgő lemez az Earache Records-nál fog megjelenni. Pár számcím ízelítőként: Rebirth in Blood, Come Death, No New Beginning és Slaying the Lamb.
,,Az új albummal az a célunk, hogy valami olyan klasszikus death metal lemezt készítsünk, amilyen például a Gorguts – Considered Dead, vagy a Suffocation – Despise the Sun is volt. Kezd elegünk lenni a túleffektezett és triggerelt dobhangzástól, ami nagyon közkedvelt manapság. Mi egy teljesen új irányvonalat képviselünk a zenénkkel, az analóg és dinamikus hangzás nagyon jót tesz a zenének. Ezenfelül választottunk egy teljesen új és eltérő rögzítési módot is .” -adta hírül a death metal banda.

A Season of Mist kiadó a február 19-én megjelenő új Red Harvest – A greater Darkness és Watain – Sworn to the Dark lemezekről töltött fel ízelítőt, melyet itt hallgathattok meg: Hole in Me és Sworn to the Dark.

Logópályázatot írt ki az idei MetalMania Fesztivált szervező Negative Art. A beküldött pályázatok közül kiválasztásra kerülő munka lesz az idei MetalMania hivatalos logója, mely a fesztivál plakátjaihoz, szórólapjához, webes arculatához és a fesztiválpólókhoz lesz felhasználva.
Az ideális logó 1-2 színnel nyomva is jól néz ki, szerepel benne a fesztivál évszáma és kötődik a metalzenéhez. Az Adobe EPS vagy Photoshop TIFF formátumban (min. 300 dpi, A3 méret) elkészített terveket január 15-ig várják az info@negativeart.hu címre, egy „MetalMania logo” tárgyú levélben. A győztes pályázó kétszemélyes MetalMania belépőt, ajándék CD-ket, valamint Negative Art és fesztiválpólókat kap elismerésül.
A 2007-es MetalMania március 23-án, az Almássy Téri Szabadidőközpontban kerül megrendezésre, s a magyar zenekarok mellett fellép majd az amerikai Testament, a brit My Dying Bride és a finn Korpiklaani. Jegyek már kaphatóak országszerte a Ticketportalnál: a helyszínen 7000 forintot kóstáló belépőt a leggyorsabbak mindössze 5900 forintért szerezhetik be, hiszen az első száz jegy ezen az extra kedvezményes áron kerül értékesítésre. További információkat a www.negativeart.hu/metalmania oldalon olvashatunk.


2007. január 16. Budapest @ Süss Fel Nap
SCARS OF TOMORROW (USA)
ON THE LAST DAY (USA)
One Reason To Kiss
Septic
Kezdés: 20.00
Belépő: 1.500 FT
2007. január 16-án megkezdődik az új év koncertszezonja, a tavaly februárban már szintén a Süss Fel Napban fellépő Scars Of Tomorrow érkezik újra hazánkba. A modern hardcore zenét helyenként Slipknot jellegű mélyrehangolt döngöléssel keverő zenekar az utóbbi évek egyik legkeményebben dolgozó zenekara, hiszen 3-4 éven belül a harmadik nagylemezük jött ki, The Failure In Drowning címmel.
Turnépartnerük a Seattle-ből származó On The Last Day, a tekintélyes Victory Records istálló egy újabb zenekara, akik dallamosabb vonalat képviselnek zeneileg, valahol az AFI és a Thrice között.
A hazai színeket a fehérvári Septic és a budapesti One Reason To Kiss képviselik.
http://www.scarsoftomorrow.net

A Daath zenekar bemutatkozó korongja „The Hinderers” (ex-DEATH, OBITUARY, DISINCARNATE, TESTAMENT) lesz, míg a keverést Colin Richardson (BULLET FOR MY VALENTINE, MACHINE HEAD, CRADLE OF FILTH, FEAR FACTORY) készítette. Az album márciusban a Roadrunner Records gondozásában kerül majd a boltokba. címmel kerül majd a boltokba. A korong producere James Murphy
A borító megtekinthető ITT.
„The Hinderers” tracklist:
01. Subterfuge
02. From The Blind
03. Cosmic Forge
04. Sightless
05. Under A Somber Sign
06. Ovum
07. Festival Mass Soulform
08. Above Lucium
09. Who Will Take The Blame?
10. War Born (Tri-adverserenade)
11. Dead On The Dance Floor
12. Blessed Through Misery
13. The Hinderers

A norvég death metal csapat Obliteration bevonult a stúdióba rögzíteni bemutatkozó lemezét. A korong még idén a boltokba kerül a Tyrant Syndicate Productions gondozásában. A kiadó egyébként Nocturno Culto, Darkthrone gitáros kiadója.
Felállás:
Sindre A. F. Solem – Ének
Arild M. Torp – Gitár
Didrik Telle – Bass
Kristian Valbo – Dob
További információk a csapat honlapján: www.obliteration.tk
Dan Swanö’s Demiurg – Breath Of The Demiurg CD
Megjelenés: 2007. 02. 26.
Brutális Old school death metal. Egy új csapat a Paganizer és Ribsspreader együttesek frontemberével Rogga Johanssonnal. Ebben az új formációban szerepet vállal Dan Swanö (Edge of Sanity/Nightingale/Infestdead) is, valamint Johan Berglund (This Heaven) dobos, billentyűs és basszusgitáros minőségben. Az album anyaga eléri a legbrutálisabb old-school Svéd death metal színvonalát, de jóval több groovy és sötétség van benne, hatásaiban érezhető az Entombed, Bolt Thrower, Satyricon és a Sepultura munkássága. A fent említett együttesek neveiből kikövetkeztethető, miféle zenét is nyomnak ők. A producer és keverő technikus Dan Swanö volt, saját legendás Unisound stúdiójában. A CD-t hallgatván leszűrhető a következtetés, hogy a Svéd death metal szintér legnagyobb tehetsége napjainkban Rogga Johansson (ki egyébiránt tagja volt az Edge Of Sanity legutolsó felállásának is). Swanö és Rogga dolgozott együtt a Ribspreader nevű bandában is, mely gyakorlatilag előfutára volt a Demiurg-nak.
Musicworld 2000 Bt (www.albamusic.hu)