Norma Jean – jövő hónapban új lemez

Szeptember 12-én kerül az üzletekbe a Norma Jean új nagylemeze.  A korong a „Redeemer” címet kapta.

„Redeemer” tracklist:

01. A Grand Scene for a Color Film
02. Blueprints for Future Homes
03. A Small Spark Vs. A Great Forest
04. A Temperamental Widower
05. The End of All Things Will Be Televised
06. Songs Sound Much Sadder
07. The Longest Lasting Statement
08. Amnesty Please
09. Like Swimming Circles
10. Cemetery Like a Stage
11. No Passenger : No Parasite

Két dalba belehallgathatsz ITT.

Abigail Wiliams – hallgasd meg az új dalt

Az arizonai black/death metal csapat Abigail Wiliams feltöltötte myspace oldalára „Procession of the Aeons” című új felvételét. A zenekar bemutatkozó lemeze év végére várható a Candlelight Records gondozásában. A dalokat a legendás James Murphy (TESTAMENT, DEATH, OBITUARY) segítségével rögzítették.

Satyricon – koncert és nyeremény-CD

Három év után kel ismét útra a norvég black metal zsenijének tartott két férfiú, Satyr és Frost, hogy Satyricon nevű zenekarukkal körbeturnézzák Európát. Tour, Diabolical lesz a több mint kéthónapos koncertkörút neve, amin a Keep Of Kalessin és az Insomnium is részt vesz. Több olyan országba is eljutnak majd, ahol korábban még nem jártak, így Magyarországra is, ahol október 6-án lépnek fel az A38 hajón. A koncertre elővételben jegyet váltók a Satyricon új albumát is megnyerhetik.

A 16 éve létező Satyricon a black metal műfaj egyik legnépszerűbb, legeredetibb csapata, amely – szemben például a konzervatív vonalon mozgó Mardukkal vagy a Dark Funerallal – elsősorban a fekete fémzene határainak feszegetésével tette magát ismertté. Már a kilencvenes években született dalaikból sem hiányoztak a különböző dallamos betétek és effektek, amelyek a tradicionális, nyers és zajos black metal anyagokhoz képest atmoszférikusabb hangulatot adtak a Satyricon zenéjének, és így a zenekar mára a stílus egyik új iránymutatójává vált.

Az együttes mindössze két állandó tagból áll: Frost a világ leggyorsabb, legjobb dobosaként ismert, de igazából az énekes Satyr a szellemi vezető, hiszen ő szerzi a dalokat, ráadásul a dobokon kívül minden hangszert ő kezel a stúdiófelvételek során. Satyrnak afféle küldetéstudata van zenekarával és a black metallal kapcsolatban: célja az, hogy a stílus kitörjön az underground keretek közül, és minél több emberhez jusson el, méghozzá úgy, hogy közben elkerüli az olyan közismert kliséket, mint a „gótikusan bohóckodó” black bandák, vagy például a „black metal pandamackók” esete. Satyr számára a black metal hangulata, üzenete az elsődleges, nem a konkrét kivitelezés, éppen ezért változik albumról albumra a Satyricon arculata.

Az áttörésre nagy lehetőséget nyújt az idén tavasszal megjelent Now, Diabolical című új korong, amit a világ egyik legnagyobb metal kiadója, a Roadrunner Records jegyez. Az új lemez jópár dala – mint a www.planetnoir.com oldalról letölthető klipnóta, a K.I.N.G. is – már nagyon távol áll a black metal zajos, eszelős hangzásvilágától, az érzés és a hangulat azonban ugyanaz, mint régen: ugyanolyan acélosan fénylő, jéghideg kompozíciók ezek, melyekből süt a gyűlölet, csak éppen nem az eddig megszokott vad, törzsi-rituális hangulatok közepette, hanem a kor emberéhez sokkal közelebb álló, kíméletlenül energikus hangszerelésben.

Mindenesetre tény, hogy a Satyricon legutóbbi lemezei megosztották a régi rajongótábort, az október 6-ai koncertre azonban mindenkinek érdemes lesz ellátogatni, hiszen Satyrék – tekintettel arra, hogy először járnak nálunk -biztos nem fognak leragadni a friss albumok dalainál. A turné elsőszámú vendége a szintén norvég Keep Of Kalessin lesz, akik több meghiúsult budapesti látogatásukat pótolják most. A harmadik fellépő egy finn dallamos death metal csapat, az Insomnium.

Az októberi koncertre már kaphatók a belépők, az ismert rockboltok mellett a TicketPortal országos hálózatában is. Az elővételben jegyet váltók közül három szerencsés a Now, Diabolical album ot is hazaviheti majd az A38 hajóról, ha nevét és jegyének sorszámát szeptember 15-ig elküldi a press@negativeart.hu címre, egy „satyricon” tárgyú levélben.

A Planetnoir Industries és a Negative Art bemutatja:
2006. október 6., péntek
Budapest, A38 Hajó
Satyricon, Keep Of Kalessin, Insomnium koncertek
Belépő: 5200 Ft, elővételben 4700 Ft.
Jegyek kaphatók a Ticketportal országos hálózatában (www.ticketportal.hu )!

Kapcsolódó weboldalak:

http://www.planetnoir.com
http://www.negativeart.hu
http://www.satyricon.no
http://www.keepofkalessin.no/
http://www.insomnium.net/

Disavowed – öt év után új album

Nem kevesebb mint öt év után a Disavowed zenekar készen áll arra, hogy felvegye 2001-ben kiadott „Perceptive Deception” című bemutatkozó lemezének a folytatását. Az egyenlőre még cím nélküli albumot szeptemberben fogják rögzíteni és várhatóan 2007 januárjában jelenik majd meg a Neurotic Records gondozásában. Dalcímek: „Dogmatic Conceitet”, „The Veils Misconception” és „Biased Existence”.

Ma indul a SZIGET fesztivál!

Therapy? a Nagyszínpadon, Cradle of filth a HammerWorld szinpadon

A mai napon – aug. 9-én veszi kezdetét hazánk és bizton állíthatjuk Európa egyik legnagyobb szabású fesztiválja, a SZIGET fesztivál. Az egy hetes rendezvény alatt számos CLS Records kötelékébe tartozó művész tiszteletét teszi a fellépők között, ez már a fesztivál kezdőnapjára is igaz: a Nagyszínpadon 18:00-tól az ír Therapy? lép színpadra, a HammerWorld sátorban pedig 21:30-tól a black metal nagyágyúi, a Cradle of filth izzítják be a hazai közönséget.

Nagyszínpad


<!–
D(["mb","Aug. 9. szerda –n 18:00 – Therapy? – Nagyszínpad

n

 

n

n

n

n

n

n

 

n

n

 

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

„,1]
);

//–>
Aug. 9. szerda – 18:00 – Therapy? – Nagyszínpad

Az idén április 24-én megjelent One Cure Fits All című album egy megújult, ismét a legjobb formáját hozó Therapy?-t mutat be, mely zenekar 1989-es megalakulása óta volt már fenn, volt már lenn, ám feltámadása bizonyítja, a rockzenében semmi sem lehetetlen. Az észak-ír rockzenekar eredeti magvát Andy J. Cairns gitáros-énekes és Fyfe Ewing dobos, Michael McKeegan basszusgitáros alkotta: ők azok, akik létrehozták ezt az összetéveszthetetlen, az angol indie, a poszt-new wave és a metal különös keverékét, melynek egyik védjegyszerű csúcslemeze, az 1994-es Troublegum. A Therapy? leginkább e lemez sikere révén az NME-től, az MTV-n át a rockmagazinok címlapjáig mindenhol kedvenc lett, sztárok és ideálok, és hosszú évekig megalapozták vezető helyüket a legtekintélyesebb fesztiválok nagyszínpadain. Jó időben, csúcsformában láthattuk őket az 1998-as és a 2000-es Szigeten, igaz, ekkor már egy újabb inkarnációban, Martin McCarrick csellista-gitárossal és Graham Hopkins dobossal kiegészülve. A Szigeten mindig szívesen fellépő Therapy? ismét trió felállásban – Andy Cairns, Michael McKeegan, Neil Cooper -, melynek új lemezéről joggal írja a WAN2 magazin: „sodró ritmusai és kemény basszusai felett újra sikít a gitár, az egyik legjobb dal (Dopamine, Seratonin, Adrenaline) pedig orvosságot ígér a dühre, a depresszióra és a Parkinson-kórra is

 

HammerWorld  Színpad

Aug. 9. szerda – 21:30 – Cradle of filth 

A metalszínpad, sőt a Sziget Nagyszínpad törzsközönségének nem kell bemutatni ezt az 1991-ben alakult, ám igazából a kilencvenes évek második felében ismertté vált brit társulatot, mely a black metalt aktualizálta és emelte ki az undergroundból a népszerűség egy újabb szintjére. A Dani Davey énekes vezette Cradle Of Filth zseniálisan szintetizálta/ja mindazon elemeket, melytől egy metalzenekar friss, érdekes, aktuális lehet: a black metalra és a glamre jellemző horror külsőségek mellett a könyörtelen black metal zenei alapok a dark muzsikákra jellemző dallamosabb, befogadhatóbb harmóniákkal és énektémákkal keverednek: így lehet a zenekar egyszerre kedvence egy Marilyn Manson-, egy Mercyful Fate-, egy Alice Cooper-, vagy egy Dimmu Borgir-rajongónak egyaránt. Az 1998-as Cruelty and the Beast lemezzel világhírűvá vált Cradle of Filth legutoljára 2004-ben jelentkezett a Roadrunner Records által kiadott
<!–
D(["mb","Nymphetamine című, igen kedvezőn visszhangot kiváltott albummal. A folytatás most ősszel várható,n amikoris Dani Filth és zenekara egy új anyaggal tér vissza, melynekn kiváló ízelítője lesz a mostani Szigetes fellépésük.

n

 

n

 

n

 

n

 

n

www.sziget.hu

n

 

n

 

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

n

„,1]
);

//–>
Nymphetamine című, igen kedvező visszhangot kiváltott albummal. A folytatás most ősszel várható, amikoris Dani Filth és zenekara egy új anyaggal tér vissza, melynek kiváló ízelítője lesz a mostani Szigetes fellépésük

www.sziget.hu

Fatal Smile – lemez után turné előtt

A svéd tradicionális hard/heavy zenekar Fatal Smile lesz az  előzenekar a Winger Európai turnéján. Pontos dátumok és helyszínek később.

A csapat eddigi utolsó albuma februárban került a boltokba „Neo Natural Freaks” címmel a GMR Music gondozásában.

„Neo Natural Freaks” tracklist:

 
01. Neo Natural Freaks
02. Bleeding Kiss
03. Crash & Burn
04. Learn – Love – Hate
05. Quiet Chaos 
06. Practise What You Preach
07. Dead Man Walking
08. ColorBlind
09. Common People
10. 11th Hour

National Napalm Syndicate – demoznak

A finn speed/thrash metal csapat  National Napalm Syndicate demozásba kezdett. Öt vadonatúj dal már elkezdet alakot ölteni, jelent meg a csapat hivatalos honlapján. .

A zenekar eddigi utolsó lemeze idén év elején jelent meg a Poison Arrow Records gondozásában „Resurrection of the Wicked” címmel. A dalokat a Helgate Stúdióban rögzítették míg a keverés a Tonebox Stúdióban Kakke Vähäkuopus segítségével készült.

Masters of Death Tour 2006

A Grave, Dismember, Entombed és Unleashed zenekarok novemberben közösen indulnak megzúzni Európát. A koncertkörút a Masters of Death Tour nevet kapta. Az első hivatalos dátumok is megérkeztek.

Nov. 03 – Leeuwarden (NL) – Romein
Nov. 04 – London (UK) – Carling Accademy
Nov. 08 – Essen (DE) – Turock
Nov. 09 – Saarbrücken (DE) – Garage
Nov. 10 – Erstfeld (CH) – Transilvania
Nov. 13 – Althofen (AT) – Kulturhaus
Nov. 14 – Vienna (AT) – Planet Music
Nov. 15 – Munich (AT) – Metropolis
Nov. 16 – Chemnitz (DE) – AJZ Taalschock
Nov. 17 – Adelsheim (DE) – Live Factory
Nov. 18 – Hannover (DE) – Faust
Nov. 19 – Eindhoven (NL) – Dynamo

További információk a későbbiekben.

ANTI-PARÁDÉ No. 6.

HARDCORE, SKA, PUNK & FUN
Kék Yuk | Vörös Yuk egybenyitott!
08.26. szombat 18h | 800 Ft

Kék Yuk:

18:40-19:10 NAZCA
19:30-20:00 STOPYT
20:20-20:50 HEMBA /KRETENS, LEUKÉMIA TAGOKKAL!/
21:10-21:40 SHADEFLOWERS
22:00-22:30 ZERO TOLERANCE
22:50-23:20 BURIED BY TIME
23:40-00:30 BLOOD IS FIRE
00:50-03:00 SOKOL-403

 

Vörös Yuk:

18:20-18:50 SHITPUMP
19:10-19:40 TATU 18
20:00-20:30 EZÜSTÖS ARANYÉR
20:50-21:20 THE SILVER SHINE
21:40-22:10 TESTI EGYENLEG
22:30-23:10 TIZENHÉT
23:30-00:30 KABINET RT.
00:30-06:00 RÓZSASZIROM DISZKÓ: SELECTOR JOGSI & LOBIT /’80-AS ’90-ES ÉVEK SLÁGEREI/
ZENEKAROK ELÖTT, KÖZÖTT: SELECTOR ABERRÁLT

Reggae Udvar:

18:00-06:00 AFRO-SOUL SOUNDSYSTEM & SELECTOR SZASZA /TIZENHÉT/