Swallow the Sun játék

A játék tehát a Firebox jóvoltából zajlik, a tét a Swallow the Sun zenekar The Morning Never Came Slipcase című lemeze, mely egy 500 példányra limitált, speciális kiadvány.

Aki játszani szeretne, nem kell mást tennie, csak írni egy emailt augusztus 10-ig a FireboxEurope@yahoo.com címre, Slipcase tárggyal, és ne felejtsétek el megírjni a  levelezési címeteket is!

Remorse – hírek

„Hell! Elkészült a csapat myspace oldal Pampalíni Ricsárd segítségével
köszi neki!  http://www.myspace.com/remorsetrashmans   itt elég
sokminden van olyan dolgok is amik a web oldalon nem.
A rengeteg nyári party után kis pihenőt tartunk ez már biztosnak
látszik..új dalok gatyába rázása végett, A honlapunk addig is
folyamatosan bővül ha minden jól megy most régebbi anyagokkal.
Kikerül minden eddigi Remorse Thrash Team tag adatlapja az oldalra
(mindenki elérhető e-mailben) és régi videók is. www.remorse.hu
Készülünk a szigetre a Micimackó már megy a Paff-al vannak még
gondok némelyik kiállásnál…:).
Még 2 hét és itt az Arló Tóparti Rockparty is reméljük jó idő lesz és
mehet a meztelen fürdőzés!:) Ilyen és hasonló dolgokról találhatóak it
t videók http://www.remorse.hu/arlohonlap/index.htm

További kellemes nyarat mindenkinek..búcsúzóul megmutatjuk hogyan
kell kinézni egy designolt THRASPORTERNEK! ROCK”

Vissza Interjú

Kezdjük a beszélgetést egy rövid, de tömör bemutatkozással, a csapatról, a tagokról. Értem ezalatt, hogy mióta zenéltek külön-külön, mely zenekarokban fordultatok meg, a Vissza alakulásáról, a jelenlegi felállásról. Kb. 8-10 éve kezdtük külön-külön más és más bandákban. A mostani (remélhetőleg végleges) felállást tekinthetjük úgy, mint a kunhegyesi Holtsáv (Lanyi, Tibibá) és a szolnoki Evildance (Bálint, […]

Tovább »

Vicious Rumors

Elkészült új lemezével a veterán US Power Metal banda. A Warball címet viselő album októberben jelenik meg a Mascot Records-nál. Ez lesz az első olyan lemez, amin James Rivera (Helstar, Killing Machine, Seven Witches) fog énekelni. Az ígéretek szerint az 1987-es Digital Dictator album egy sötétebb és agresszívabb változatára számíthatunk.

Satyricon – októberben buli!

Október 6-án pénteken a budapesti A38 hajón vendégeskedik a norvég black metál szcéna egyik legkiemelkedőbb zenekara, a SATYRICON. A csapat első alkalommal lép fel a magyar közönség előtt, ezért is különlegesnek számít az őszi koncertjük, mely egyben legutóbbi albumuk, a tavasszal boltokba került ’Now, Diabolical’ lemezbemutatója is lesz.

 

A Satyricont a ’90-es évek elején Satyr és Frost tagok alapították meg, zenéjükben a black metal sajátos és egyben formabontó felfogását valósították meg, a tradícionális black metal műfaj határait feszegető, egyedi hangzásvilágot képviselnek. A Satyricon mára már a black metal egyik legmeghatározóbb bandájának számít.

 

A legutóbbi – 2002-ben megjelent –  ‘Volcano’ címet viselő albumukért Norvég Grammy- díjban részesültek, ‘A legjobb Black Metal Album’ kategóriájában, valamint ‘Az év dala’ lett a lemezről kimásolt  ‘Fuel For Hatred’ című daluk az Alarm Awardson, az Oslo Awards-on pedig ‘Az év metal albuma’ címet hozták el, mindemellett a norvég lemezeladási listán a dobogós, második helyen nyitottak.

 

A Satyricon idén igazolt át a világ egyik legnagyobb metálkiadójának számító Roadrunner Records-hoz, akiknél tavasszal jelent meg legutóbbi lemezük ’Now, Diabolical’ címmel, melynek producere az a Mike Frasier volt, aki korábban a Metallica és az AC/DC mellett tevékenykedett.

GPS – lélekablak

GPS :  Window to the Soul
 

John Payne, a progresszív muzsika egyik kiemelkedő zenekarának, az Asia-nak volt az agytrösztje. Az Asia olyan albumokkal írta be magát a progresszív rock aranykönyvébe, mint az AQUA, vagy az ARIA. Az ős Asia fanatikusok teljesen biztos, hogy a GPSnek is őszinte hívei lesznek, erre a dologra garancia már a zenekari tagság is, ugyanis a GPS ex- Asia tagokat valamint Ryo Okumoto billentyűst foglalja magába. Ryo pedig Spock’s Beard-beli elévülhetetlen érdemei, valamint szólómunkássága alapján a világ élvonalába tartozó billentyűs. Nos, ez a társaság nem alkothat rossz dolgot semmiképpen!

A zenei múlt és a kiváló tagság, társulva kivételes alkotó kedvvel és tehetséggel eredményezett egy klasszikus, melodikus, progresszív rock jegyében fogant nagyszerű debütalbumot, a ‘Window to the Soul’-t.

A lemez érdekessége még, hogy az album borítóját Thomas Ewerhard tervezte, Ő többek között az ASIA, Spock’s Beard, Edguy kiadványok művészi kiviteléért volt eddig felelős.
 

Számsorrend:

1. Window To The Soul

2. New Jerusalem

3. Heaven Can Wait

4. Written On The Wind

5. I Believe In Yesterday

6. The Objector

7. All My Life

8. Gold

9. Since You’ve Been Gone

10. Taken Dreams

Muzsikusok:

John Payne (ének, basszusgitár)

Guthrie Govan (gitár)

Jay Schellen (dob)

Ryo Okumoto (billentyűsök)

Lord Belial

A svéd black metal együttes stúdióba vonult, hogy rögzítse 7. albumát. A Revelation címet viselő lemez az év végén jelenik meg a Regain Records gondozásában.