Start Produkciós Iroda koncik

Március 17 Pécs, Légszeszgyár: Black-Out, Fade Out, Annie Hall
Március 18, Wigwam: Black-Out, Beyond
Március 18, Ráday: Cool Head Clan, Beyond, Alcohol (19 órás kezdés)

LIBERTY N’ JUSTICE

LIBERTY N’ JUSTICE – SOUNDTRACK OF A SOUL Megjelenés: 2006. 03. 27.

Az együttes felállása:

Ez Gomer of JET CIRCUS, Sebastian Bach of SKID ROW, Russell Arcara of PROPHET / ARCARA, Jamie Rowe of GUARDIAN / ADRIANGALE, Dale & Troy Thompson of BRIDE, Oni Logan of LYNCH MOB, Josh Kramer of SAINT, Scott Wenzel of WHITE CROSS, Tony Harnell of TNT, Pete Loran of TRIXTER, Stephen Pearcy of RATT, Joe Cerisano of SILVER CONDOR, Ted Poley of DANGER DANGER, Phil Naro of TALAS, Mike Lee of BARREN CROSS.                                            

További vendégzenészek:

Mikkey Dee (MOTORHEAD), Tim Gaines (STRYPER), Keri Kelli, Tommy Denander (RADIOACTIVE), Harry Hess (HAREM SCAREM), Tim Bushong (LOVE WAR), John „JD” DeServio (BLACK LABEL SOCIETY), and Charlie Calv (SHOTGUN SYMPHONY), Leif Garrett.             

 Az 1991-ben alakult csapat első albuma 1992-ben jelent meg Armed With The Cross címmel a független Glory Rock kiadónál. Ezt követően 6 hónapos turné várt az együttesre, s szinte mindenütt felléptek. Időközben új tagokkal is kiegészültek: Robert Sliger, Angie Beckett, James Beckett, Sarah Day, Bob Bacon és Kim Todd személyében. 1994-ben már az új felállással alkották meg a sikeres BIG GUNS című albumukat.

2004-es albumukon Wecome To The Revolution, már 18 világhírű énekes szerepelt egyszerre, többek között LOU GRAMM és MICHAEL SWEET is. JUSTIN MURR tudja és vallja, hogy a Nagy Tervező plántálta az ő fejébe ezt az ötletet, hogy a világ vezető rock és metal énekeseivel közösen keresztény dalokkal örvendeztessék meg a rock és metal zene rajongóit. A vállalkozás pazarra sikeredett. A most felvonultatott énekes sztárok együttesen több mint 50 Millió eladott lemezzel büszkélkedhetnek, s ez az album csak növelni fogja ezt a számot, hiszen a fogadtatás fenomenális, az értékesítési eredmények pazarok.

Felvételek:

01. Intro
02. Kings of Hollywood (Ez Gomer of Jet Circus)
03. Another Nail (Sebastian Bach of Skid Row)
04. State of Grace (Russell Arcara of Surgin/Prophet/Arcara)
05. Malice in Wonderland (Jamie Rowe of Guardian)
06. Grenade (Dale & Troy Thompson of Bride)
07. Show Me the Way (Oni Logan of Lynch Mob)
08. Sight Unseen (Leif Garrett)
09. Up That Hill (Josh Kramer of Saint)
10. Surreal (Scott Wenzel of White Cross)
11. Flinch (Tony Harnell of TNT/Starbreaker)
12. Thy Will Be Done (Mark Slaughter of Slaughter & Pete Loran of Trixter)
13. Killer Grin (Stephen Pearcy of Ratt)
14. If The World Could Be Mine (Joe Cerisano of Silver Condor/Trans-Siberian Orchestra)
15. Always Tomorrow (Ted Poley of Danger Danger)
16. Hope & Pray / Ballad of King David (Phil Naro of Talas / Peter Criss Band)
17. Make Believe (Mike Lee of Barren Cross)
18. Outro

Blind Myself

Üdv!

Végetért a szavazás a Blind Myself oldalon. Azt kértük, hogy a március 14.-i koncertünk számlistáját állítsátok össze. Nagyon sok szavazat érkezett, köszönjük szépen.
Íme a végső sorrend (első 25):

1. Circle of Pain 165 szavazat
2. Horrified by the Sun 160 szavazat
3. Worst-Case Scenario 160 szavazat
4. Kain 157 szavazat
5. Wise-Men of the West 151 szavazat
6. When One Day Ends 148 szavazat
7. Lava 147 szavazat
8. Understanding of love 147 szavazat
9. Center of everything 134 szavazat
10. The chase 134 szavazat

11. Black Magic Bitch
12. Phantoms of the Past
13. Bullets
14. Labyrinth
15. Ravens
16. March of clowns
17. Sundown
18. One day
19. Spirit of Dead
20. Thief
21. Point of no return
22. Half-breed hand
23. Left Hand Paints
24. Apple
25. Luna

A sorrendből az első 10 dalt holnap eljátszuk!!!! Valamint két, három számot mi is belerakunk a programba!
Az 5 nyertest rövidesen értesítjük!!!!!

**********************

A holnapi Süsis koncert további érdekessége, hogy Lóránt Demeter, aki a Wise-Men Of The West videót rendezte fog vetíteni koncertünk alatt.

**********************

További Blind Myself koncertek:
03/14 Budapest (H), Suss Fel Nap w/Doomriders
03/21 Nis (SCG), Baroom
03/22 Kragujevac (SCG), Sala PMF-A
03/24 Backa Topola (SCG), Panta Rhei
04/06 Graz (A), SUB
04/07 Hanau (D), Metzgerstasse
04/08 Strasbourg (F), Dirty8 Festival, w/HED-PE, Superbutt, S-Core, Housbound
04/11 Gent (B), Frontline
04/21 Szentes (H), Ifjusagi Haz
07/08 Sopron (H), VOLT Festival
07/12 Pecs (H), Rockmaraton Festival

Minden jót
<!–
D(["mb","nBlind
nn
„,0]
);
D([„ce”]);
D([„ms”,”484″]
);

//–>
Blind

Shadows Fall

Brian Fair énekes a „Fallout from the War” albumról (borítója ITT):

„Ez az album tulajdonképpen egyfajta kiegészítése legutóbbi, ‘The War Within’ című lemezünknek, hisz 6 olyan dalt tartalmaz, melyek az arra kerültekkel egyidőn készültek. Nagyszerű hangulatban tértünk haza a Ozzfest 2005 fesztiválsorozatról, és úgy döntöttünk, hogy mivel még nem túl rég jelent meg a ‘The War Within’ így gyorsan felvesszük ezeket a dalok, hogy a rajongók újabb gyilkos hallgatnivalóhoz juthassanak. Maga a felvétel rendkívül gördülékenyen zajlott. Úgy érezzük, hogy Zeuss segítségével sikerült a maximumot kihozunk magunkból, egy stílusilag, érzelmileg és hangualtilag széles skálájú lemez született. Ezek a dalok minden olyat felvonultatnak, amikre tőlünk számítani lehet. Jó lehetőség volt ez arra is, hogy újra felvételre kerüljön néhány olyan régebbi dal, mely ezelőtt csak bónuszként szerepelt kiadványokon, mint pl. a ‘Deadworld’ – ami már több, mint 10 évvel ezelőtt készült! Belőle ez az első verzió, ami már Jason (Bittner) dobossal készült, így lehetősége volt saját ötleteit beletenni. Kissé átdolgoztuk a ‘This Is My Own’ dalunkat is (a ‘The Art of Balance’ albumunkról), új vokál-harmóniák, ötletek, fordulatok kerültek bele.”

„A feldolgozás dalokkal visszanyúltunk saját gyökereinkhez, és megpróblunk általuk rávilágítani azon bandákra, akik nagy hatással voltak ránk, de amúgy nem igazán letek széles körben ismertek. Például az ONLY LIVING WITNESS egy csodálatos, de nagyon alulértékelt rock banda volt Bostonból – tőlük a ‘December’ című dalt dolgoztuk fel és nagyon ütős lett! Aztán ott a NYHC stílusban nyomuló LEEWAY, akiktől a ‘Mark of the Squealer’-t választottuk. Számomra a LEEWAY volt a tökéletes metal / hardcore crossover banda, beteg thrashes riffekkel és kőkemény szövegekkel. És végül van a DANGEROUS TOYS ‘Teasin’ Pleasin” című party-himnusza, mely feldolgozásnál az erdeti DANGEROUS TOYS énekes Jason McMaster énekelt együtt velem.”

„Ez az utolsó kiadványunk, melyet a Century Media segítségével hozunk ki. Nagyon sokat köszönhetünk nekik abban, hogy eljutottunk arra a szinte, ahol most vagyunk, és úgy godnolom, hogy ez a lemez tökéletes befejezése lesz eddigi közös munkánknak, s remélem a rajongók is kedvelni fogják!”

Leaves’ Eyes

A német/norvég LEAVES’ EYES 5 új dalt rögzített, melyeket egy „Legend Land” című MCD-n jelentetnek meg.

Az kedvezményes árú MCD április végén / május elején jelenik meg a banda minden földrészt érintő turnéjához kapcsolódva.

A dalok címei a következők: „Legend Land”, „Skraelings”, „Viking’s Word”, „The Crossing” és „Lyset”. A férfi énekért felelős Alex Krull így beszélt a kiadványról: „Először csak egy single kiadásák terveztük a ‘Vinland Saga’ albumról. Később azonban úgy döntöttónk, hogy egy teljes MCD-t veszünk fel vadiúj exkluzív dalokkal. Mi ilyen módon szeretnénk köszönetet mondani rajongóinknak. Az előző turnék csodálatosak voltak! Idén is sokat fogunk turnézni, egészen addig, amíg össze nem áll egy újabb album. Ez az 5 új erőteljes és atmoszferikus dal sok nagyszerű új ötletből épült fel.”

Liv Kristine énekesnő hozzátette: „Az új dalok fantasztikusan szólnak. Rendkívül erősek. Nagyszerű volt a viking koncepció továbbvitelén dolgozni és az egész tartogat még jövőbeli meglepetéseket.”

Promethean Horde

A floridai Tampából származó PROMETHEAN HORDE egy új black/death formáció, melyben a PATHS OF POSSESSION és a BLASTMASTERS zenekarok tagjai egyesítették erőiket. Az erőegyesítésnek már füllelfogható eredménye is van: a „Dark Black Catacomb” és a „Voices Visions” című dalok meghallgathatók a bandat  myspace.com-os profiljában.

PROMETHEAN HORDE felállás:
Nick Goodyear (PATHS OF POSSESSION, DARK FAITH) – ének
Jeff Parrish (BLASTMASTERS, ex-EXECRATION) – gitár
Mike W (ex-HELL ON EARTH) – gitár
Jesse Jolly (BLASTMASTERS, CRIMSON MASSACRE) – basszus, vokál
Mike Goodyear (LULL ME TO LARVAE) – billentyű
JR Daniels (ROYAL ANGUISH) – dob

Peccatum

8 év közös munka után befejezi működését az EMPEROR frontember Ihsahn és felesége Ihril alkotta PECCATUM nevű formáció. Úgy döntöttek, hogy zenei pályafutásukat külön utakon folytatják. Ihsahn egy szóló projectben dolgozik tovább, Ihriel pedig a STAR OF ASH-t viszi tovább. Továbbra is a Mnemosyne kiadónál maradnak, és a Symphonique Studio-ban alkotnak, és folytatják a sötét zenék határainak bővítését, ahogy tették ezt eddig is – ‘Bátran járni arra, merre ember még előtte sohasem járt’. Ihriel és Ihsahn köszönetet mond mindenkinek, aki szerette a munkásságukat, és remélik, hogy ugyanannyi fájdalmat és élvezetet okozott a zenéjük a hallgatóknak, mint nekik.

Forrás: www.peccatum.com

Exmortem

A dán death metal banda gitárosa, Martin „Sigtyr” Thim a következő híreket tette közzé a banda hivatalos honlapján:

„Újra hosszú idő telt el a legutóbbi frissítés óta… Morten [Siersbaek, dobos] jelenleg Franciaországban van, így ez idő alatt Andreas [Schubert, gitáros] és én munkálkodunk új dalokon. Néhány héten belül készítünk egy próbatermi anyagot is, de ez nem fog kereskedelmi forgalomba kerülni!”

Andreas elfoglalt a LITHIUM-mal, most vetted fel egy MCD-t, kiadót keresnek hozzá, és hamarosan elkészül a weboldaluk is… Simon [Petersen, énekes] befejezett egy új albumot a HORNED ALMIGHTY-val, ami rövidesen megjelenik. Az ILLDISPOSED-el az új album kiadási dátumát várjuk, valamit hogy fixálódjanak le a turnéidőpontok.”

The Plague

Az ideje már nem üzemelő svéd A CANOROUS QUINTET néhány tagja új bandát alapított THE PLAGUE néven.

A CANOROUS QUINTET 1991-ben alakult Fredrik Andersson (AMON AMARTH), Mårten Hansen és Linus Nirbrant által, majd Leo Pignon és Jesper Löfgren csatlakozásával vált teljesség a felállás. A banda kiadott egy EP-t „As Tears” címmel, amit a „Silence of the World Beyond” és a „The Only Pure Hate” nagylemezek követtek. A banda 1998 óta unaktív.

A THE PLAGUE 2005 elején jött létre, azóta 13 dalt raktak össze. Ezekből választottak ki hármat, és a stockholmi Offbeat stúdióban Linus Nirbrant producer segítségével elkészítették a „Let The World Burn” című demót, mely teljes egészében letölthető a banda hivatalos honlapjáról: www.theplague.se.