The Arcane Order

A THE ARCANE ORDER egy új dán banda, mely keveri a modernebb hangvételű dolgokat a jobb nem lévén melodic death metalnak nevezett muzsikával. Énekesük Kasper Thomsen (RAUNCHY), gitárosuk pedig Flemming C. Lund (INVOCATOR, ex-AUTUMN LEAVES). A következő híreket tették közzé hivatalos honlapjukon:


„Jelenleg minden időnket próbálással töltjük, ugyanis egy hónap múlva bevonulunk a Hansen Studióba (Dánia, Ribe), hogy felvegyük albumunkat, melyet a Metal Blade Records fog kiadni. Eddig 8 saját dalunk van készen, valamint egy feldolgozás, de tervezzük még új szám írását, tehát valószínűleg 9 saját és 1 feldolgozás dal fog szerepelni a végleges kiadványon. Már megvan az album címe, a dalcímek, a szövegek, készül a borító, úgyhogy minden a terv szerint halad. E hónapban zenekari fotókat fogunk készíteni Lasse Hoile segítségével, aki dolgozott már együtt a többek között az ILLDISPOSED-al a PORCUPINE TREE-vel. Ezen kívül session-gitárosokat próbálunk ki, hogy tudjunk majd koncertezni. Úgyhogy vannak teendőink bőven, nagyon várjuk már mi lesz az egészből!”

A zenekar „Breathe the Poison” című dalát letölthetitek INNEN.

THE ARCANE ORDER felállás:
Kasper Thomsen (RAUNCHY) – ének

Flemming C. Lund (INVOCATOR, ex-AUTUMN LEAVES) – ritmus és szólógitár
Boris Tandrup (SUBMISSION, SLUGS, ex-AUTUMN LEAVES) – basszusgitár
Morten Løwe Sørensen (SUBMISSION, SLUGS) – dobok

H.I.M.

A finn lávmetál H.I.M. új klippet forgat a „Killing Loneliness” című dalához, mivel az USA-ban nem volt kellően jó az eredeti fogadtatása. Az új verzió elkészítésére Nathan Cox rendezőt kérték fel, aki olyan bandákkal dolgozott már együtt, mint QUEENS OF THE STONE AGE, MARILYN MANSON, KORN, LINKIN PARK, STAIND, DISTURBED, stb.

A „Killing Loneliness” eredeti verzióját megnézhetitek ITT.

A „Killing Loneliness” a banda legutóbbi, „Dark Light” című albumáról származik, melyből szeptemberi megjelenése óta 317,000 példány talált gazdában az USA-ban.

Prototype

A Los Angeles-i székhelyű progresszív thrash metal-t játszó  PROTOTYPE felrakott két dalt „Continuum” című új albumáról myspace.com -os weboldalára. A korong április 25-én kerül a boltokba. Európában a MetalAxe Records, az USA-ban pedig a Nightmare Records jelenteti meg.

„Az új album jobban reprezentálja a bandában rejlő lehetőségeket, a thrashes részektől az akusztikuson dolgokon át a progresszív elemekig minden megtalálható benne” – jellemezte a lemezt az énekes/gitáros Vince Levalois. „Élmény volt Neil Kernon-nal dolgozni, a keverés olyan olyan apróságokat tudott hozzáadni a hangzáshoz, amire magunktól nem gondltunk volna, és hiányzott volna a végeredményből” – tette hozzá Kragen Lum gitáros. „A borító nagyon jól illeszkedik az album hangulatához… Travis Smith nagyszerű munkát végzett” – mondta Kirk Scherer basszusgitáros.

Az album borítója nagyobb méretben megtekinthető ITT.

„Continuum” tracklist:
01. The Way It Ends
02. Probe
03. Devotion
04. With Vision
05. Synthespian
06. Sea Of Tranquility
07. Transcendent Velocity
08. Seed
09. Undying
10. Heart Machine
11. Cold Is This God

Fekete Sereg Interjú

  Nemrég jelent meg az új albumotok, ami már a negyedik a sorban. Kicsit tudnátok az előzményekről mesélni és arról, hogy milyenek a visszajelzések?    Séta Attila: Az első három lemez zene-, és szövegvilágát tovább folytatva hasonló koncepcióban komoly, komplex munka előzte meg a negyedik album felvételeit. Gyakorlatilag a 2005-ös év java része ezekkel a […]

Tovább »

Metalmania II. fesztivál beszámoló

  A lengyel Metalmania fesztivál 19 év alatt igazi nemzetközi esemény lett, Magyarországon másodszor rendezték meg. A fesztivált elég szerencsétlenül csütörtöki napra tették, bár utólag kiderült, ez nem szegte kedvét az embereknek. Elöljáróban annyit, hogy kicsit tartottam a Testament és a Carpathian Forest helyére beugró zenekaroktól, a Moonspell és a Therion nem tartozik kedvenceim közé, […]

Tovább »

Anubis Gate

Harmadik nagylemezén dolgozik a dán progresszív metal banda. Többé-kevésbé már el is készültek a dalok, melyeket a nyár folyamán fel is veszik. Terverik szerint a keverés és maszterelés munkálatai befejeződnék szeptember közepére, és utána már csak a kiadón múlik, hogy mikor kerül az album a boltokba.

További hír még, hogy a zenekar részt vett a III. Heavy Metal Eurovision nevezetű versenyen, melyen 40 másik európai országból származó bandával versengve az első helyet érték el. (Hazánkat az Ad Astra képviselte.) A végeredmény megtekinthető ITT. (Meg lehet hallgatni az összes vesrenyző dalt!)

Frissült a zenekar hivatalos honlapja is, új bandakép került fel, valamint bővült a biográfia szekció is.

Steel Attack

A svéd STEEL ATTACK elkészített egy videót a „Diabolic Symphony” című dalukra. A klippet Owe Lingvall (NOCTURNAL RITES dobos) rendezte. A filmecske bónuszként fog feltűnni a banda április 21-én megjelenő „Diabolic Symphony” címre hallgató 5. albumán, melyet a Massacre Records ad ki. A lemez a svéd Black Lounge Studio stúdióban készült Jonas Kjellgren hangmérnök segítségével. Johan Jalonen Penn gitáros úgy jellemezte a muzsikát, hogy „kemény riffek kombinálva nagy dallamokkal és brilliáns metállal”.

„Diabolic Symphony” tracklist:

01. Diabolic Symphony
02. Dead Forever
03. Shallow Seas Of Hatred
04. Dreaming
05. Embraced By Fear
06. Invisible God
07. Sanctimonious
08. Haunting
09. Show Me The Way
10. Winter Hell
11. I Bow My Head In Shame
12. The Other Side

STEEL ATTACK felállás:
Ronny Hemlin – ének
John Allan – gitár
Johan Jalonen Penn – gitár
Anden Andersson – basszusgitár
Tony Elfving – dob

Amon Amarth

A svéd metálvikingek DVD kiadása előtt állnak. Ráadásul nem aprózzák el a dolgot, mindjárt 3 lemez lesz megtalálható a csomagban, 10 oldalas booklettel, aranyozással stb. A kiadvány „Wrath of the Norsemen” címre hallgat, és április 24-én jelenik meg Európa-szerte a Metal Blade Records gondozásában. (Németországban, Ausztriában és Svjácban április 21-én.) A kiadvány borítója megtekinthető ITT.

A kiadvány alapját egy tavaly rögzített kölni koncert adja, melyen 11 kamerával dolgoztak. Ez volt az eddigi leghosszab AMON AMARTH buli, összesen 23 dalt játszottak a srácok! A bónuszként helyet kapott rajta néhány interjú, jelenetek a DVD készítéséről, és egyéb cuccok, melyek a koncert előkészületei közben kerültek felvételre.

A másik két DVD is profi koncertfelvételek tartalmaz, mégpedig a Summer Breeze 2005, a Metal Blade Rrroooaaarrr 2005 (nem szokványos dalokkal) és Wacken Open Air 2004 fesztiválokon készült bulikról, valamint a „Fate of Norns” album Ludwigsburgban (Németország) tartott kiadási partyjáról.

„Wrath of the Norsemen” tracklist:

* Disc 1:

Live in Cologne (Germany) – August 16, 2005:

01. Intro
02. An Ancient Sign of Coming Storm
03. Pursuit Of Vikings
04. Ride For Vengeance
05. Masters Of War
06. The Last With Pagan Blood
07. Once Sealed In Blood
08. Bastards Of A Lying Breed
09. Fate Of Norns
10. 1000 Years Of Oppression
11. Vs. The World
12. North Sea Storm
13. Releasing Surtur’s Fire
14. Annihilation Of Hammerfest
15. Friends Of The Suncross
16. Bloodshed
17. Amon Amarth
18. For the Stabwounds In Our Backs
19. Where Silent Gods Stand Guard
20. Bleed For Ancient Gods
21. Victorious March
22. Death In Fire
+ backstage & other footage!


* Disc 2:

Live at Summer Breeze festival – August 18, 2005

01. Intro
02. An Ancient Sign Of Coming Storm
03. Pursuit of Vikings
04. Masters of War
05. Fate of Norns
06. 1000 Years Of Oppression
07. Vs the World
08. For the Stabwounds In Our Backs
09. Victorious March
10. Death In Fire

Live at the Metal Blade RRROOOAAARRR – October 2, 2005

01. Sorrow Throughout The Nine Worlds
02. Dragons Flight Across The Waves
03. God His Son And Holy Whore
04. The Sound Of Eight Hooves
05. Thor Arise
06. Fall Through Ginnungagap
07. Burning Creation
08. And Soon The World Will Cease To Be
09. Valkyries Ride
10. Pursuit Of Vikings
11. Beheading Of A King
12. Revenge Of The Zombie (SIX FEET UNDER Cover)
13. Death In Fire


* Disc 3:

Live at the Wacken Open Air 2004

Még nincs meg a tracklist

Live in Ludwigsburg (Germany) 2004 – record release show for „Fate of Norns”

01. For The Stabwounds In Our Backs
02. Vs. The World
03. Masters Of War
04. North Sea Storm
05. Thousand Years of Oppression
06. Bloodshed
07. The Last With Pagan Blood
08. An Ancient Sign Of Coming Storm
09. Pursuit Of Vikings
10. Fate of Norns
11. Once Sealed In Blood
12. Death In Fire
13. The Sound Of Eight Hooves
14. Bleed For Ancient Gods
15. Where Silent Gods Stand Guard
16. Victorious March

Downlord

A death metalt játszó dán DOWNLORD – soraiban volt BOLT THROWER/BENEDICTION, INIQUITY és SACRIFICIAL tagokkal – elérhetővé tette két dalának durva kerevésű verzióját, melyek majdan a második demójukra kerülnek fel.

A „Loathe. Scorn. Detest.” és a „Hate Brace” letölthető a banda hivatalos honlapjáról: www.downlord.dk

Ugyanonnan leszedhető első demójuk, valamint videók, melyek a második demó felvételei közben készültek.

Koncerthírek

Koncerthírek a Negative Art-tól:

A Hate Eternal egy amerikai turné kedvéért újfent lemondta az európait (zsinórban már harmadjára), így a NileYyrkoon páros mellé új zenekarokat keresünk, remélhetőleg ma este már nyilvánosságra tudjuk hozni a beugró csapatok nevét.
(a buli április 25-én lesz az A38-on)

Szintén a Planetnoir Industries és a Negative Art közös bulijai lesz a következő:
2006. május 5. péntek 18:30
Budapest, Kultiplex
CARPATHIAN FOREST
KEEP OF KALESSIN
+ support
jegyek hamarosan!