Radio Criminals

Zajlik az élet a Radio Criminals háza táján! A fiúk a tavalyi évben kezdték el azt a koncertsorozatot, amivel már jól ismert, népszerű bandákkal együtt fellépve népszerűsítik a zenéjüket. Partner volt ebben eddig többek között az Akela, a Blackout, a Cool Head Clan, a
 Hooligans, és az Iron Maidnem. A következő koncert ennek jegyében a Moby Dick jubileumi turnéján Szombathelyen esedékes március 31-én, majd április 7-én Győrben, és május 13-án Kaposváron lehet elcsípni a technikás, kemény, gyors rockot nyomó bandát.
 Website: www.radio-criminals.com

Malevolent Creation

A floridai death metal veterán MALEVOLENT CREATION tizedik stúdióalbumán munkálkodik. A lemezt „Doomsday X” címmel fogja megjelentetni a Nuclear Blast Records. A banda jelenleg otthon írja és demózza fel a dalokat, hogy aztán májusban felvegyék a témákat, júniusban pedig elvégezzék a keverést. A felvételeket a Mercury stúdióban (Pompano Beach, Florida) végzik Gus Rios producer/hangmérnök segítségével, a keverési munkálatok helyszínéül pedig a dániai Antfarm stúdió szolgál Tue Madsen producer közreműködésével.
„Ez az első alkalom, hogy tengerentúli producerre bízzuk a keverést, de Tue munkái magukért beszélnek, tehát úgy érezzük jó kezekbe adtuk a munkát” – olvasható a banda sajtókiadványában. „Egy nagyon erős produkcióra van szükség, hisz ez a 10. albumunk, nagyon fontos számunkra és a következő két évet ennek megturnéztatásával szeretnénk tölteni. Minden zenekari tag részt vesz a dalok megírásában, úgyhogy több különféle hatás fog az albumon érződni. Extrém súlyos és őrülten gyors lesz a zene.”

A MALEVOLENT CREATION jelenlegi felállása a következő: Brett Hoffman – énekes, Jason Blachowicz – basszusgitáros, Jon Rubin – gitáros, Phil Fasciana – gitáros, és Tony Laureano (NILE, DIMMU BORGIR) – dobos. Laureano régebben már több alkalommal turnézott együtt a bandával, de ez az első alkalom, hogy stúdióalbumon is az ő játéka lesz hallható. Ugyanebben a formációban indulnak turnéra szeptemberben, első körben Európában a DISGORGE és a SKINLESS társaságában. A további fellépési lehetőségek még szervezés alatt vannak, de szó van egy BOLT THROWER-el közös USA túráról, július-augusztus környékén.

További hír a bandáról, hogy nemrég fejezték be hat héten át tartó európai koncertsorozatukat, melyen a BOLT THROWER, a NIGHTRAGE és a NECROPHAGIST társaságában vettek részt. „Azt tudjuk mondani, hogy 15 éves pályánk alatt ez volt a legjobb turnénk. A legtöbb buli teltházas volt. A BOLT THROWER a legjobb banda, akikkel együtt buliztunk, és a segítségük nélkül ez az egész nem jöhetett volna létre.”

Shadows Fall

A HeavyMetalSource.com elérhetővé tett egy video és audio interjút, mely a SHADOWS FALL énekesével, Brian Fair-el készült. A március 1-én készült interjúban szó esik a banda „Fallout from the War” címre hallgató következő kiadványáról (rajta olyan dalokkal, melyek nem kerültek fel az „The Art of War” albumukra, eddig csak Japánban megjelent B-oldalas számokkal és néhány feldolgozással), a zenekar Atlantic-al kötött friss szerződéséről, a Grammy jelölésükről és magáról az egész Grammy mizériáról, Brian tanács-rovatáról a Metal Edge magazinban és még sok másról. A beszélgetést megtaláljátok ITT.

Cephalic Carnage

A CEPHALIC CARNAGE a következő üzenetet tette közzé hivatalos honlapján:

„A Subordinate Records Olaszországban újra kiadta ‘Conforming To Abnormality’ című első albumunkat,  annak ellenére, hogy ebbe mi nem egyeztünk bele, nem adtunk engedélyt rá. Szeretnénk, ha mindenki tudná, hogy ez NEM hivatalos kiadvány, és arra kérnénk mindenkit, hogy NE vásárolja / támogassa semmiképp. Minden esetleges vásárlónak tudnia kell, hogy a CEPHALIC CARNAGE nem támogatja ezt, és semmi profit vagy kompenzáció nem származik ebből a kiadványból.”

Thesyre

A Québec-i black/thrash metal THESYRE a francia Osmose Productions-höz szerződött. A banda harmadik albuma őszre várható „Exist!” címmel. Ezen kívül egy limitált 7″ vinyl kiadvánnyal is jelentkeznek, melyen a norvég AUDIOPAIN-el közösen szerepelnek. A kislemezt a norvég Worship Him Records jelenteti meg.

Slayer

A klasszikus felállású SLAYERTom Araya (basszusgitár, ének), Kerry King (gitár), Jeff Hanneman (gitár), és Dave Lombardo (dob) –  stúdióba vonult, hogy az 1990-es „Seasons In The Abyss” után újra együtt dolgozva elkészítsék következő sorlemezüket. Ráadásul a producere az a Rick Rubin lesz, aki a legendás, mondhatni stílusteremtő „Reign In Blood” (1986) albumnál is velük dolgozott!

Az album gyakorlati elkészítésénél segédkezik még Josh Abraham (KORN, VELVET REVOLVER, ATREYU). „Örülünk, hogy Josh-t a csapatban tudhatjuk” – mondta Jeff Hanneman. „Nagyon kreatív fickó, jó meglátásai vannak, ért a zenéhez, és teljesen vágja mi az a SLAYER és hogy mit csinálunk.” Az eddig még cím nélküli albumot az American Recordings/Warner Bros. Records jelenteti meg.

Dave visszatért hozzánk, játszottunk már élőben, mostmár lassan egy éven át, úgyhogy itt az ideje, hogy a jövőbe tekintsünk és albumot készítsünk” – mondta Tom Araya. „Senki sem hasonlítható Dave-hez – nem gondolja ki előre, hogy mit üssön, csak jön, felkapja a dobverőit, és minden megy magától.” – tette hozzá Kerry King.

„Jó érzés újra együtt azokkal játszani, akikkel az egészet elkezdtem. Fontos, hogy meglegyen a megfelelő összhang, talán a legfontosabb, és ez most megvan.” – mondta Lombardo.

Jeff, Tom és Kerry 2004 szeptembere óta dolgozgatnak az új dalokon. „Ez lesz a legjobban előkészített albumunk a ’80as évek óta” – tette hozzá King. „Hónapokon át írtuk és demóztuk a számokat.”  Néhány munkacím az albumra kerülő dalok közül: „Catalyst”, „Cult”, „Supremist”, és „Consfearacy”. „Szeretek olyan dalokat írni, melyek mást és mást jelentenek különböző embereknek,” – mondta King„amikor az mondják, hogy ‘tudom mire gondolt, tudom mit jelent ez’, de közben a hallgató saját véleménye, saját látásmódja jelenik meg benne.”

2006.06.06-án San Diego-ban indul a SLAYER hét hetes nyári USA turnéja, mely a „The Unholy Alliance Tour ­ Preaching to the Perverted” név alatt fut majd. A túrára a LAMB OF GOD, a MASTODON, a CHILDREN OF BODOM, és a THINE EYES BLEED kíséri őket.

Sepultura

Az SPV Records elérhetővé tett 6 új SEPULTURA e-card-ot, melyek megtekintése közben egy-egy dal hallható a banda „Dante XXI” címre hallgató új albumáról. Az első e-card bal alsó sarkában található Competition feliratra kell kattintani, majd pedig válaszolni egy egyszerű kérdésre, így egy kódhoz lehet jutni, aminek segítségével a következő card elérhetővé válik. (Ugyanígy kell eljárni az összes többinél.) A kódokat meg kell őrízni, mert a végén kéri mindet. Ha minden válaszod helyes volt, akkor részt veszel egy sorsoláson, melynek fődíja egy dedikált Jackson gitár! Az e-card-okat ITT találod.

Libra

„Március elején Adam Martyn énekestől elbúcsúzott a zenekar –mondja a csapatból Koós Ákos-. Mivel túlságosan távol álltak elképzeléseink egymástól, így a leglogikusabb lépést a távozása jelentette. Reméljük máshol jobban beválnak a számításai! Távozása sajnálatos módon azzal a következménnyel jár, hogy kénytelenek vagyunk a közeljövőben esedékes koncerteket ének nélkül lebonyolítani. Ezek dátumai (a honlapunkon is szerepelnek):
 márc. 18 – Szeged EKO-park a Dystopia zenekarral
 márc. 24 – Kecskemét Rock Cafe az Xtigmatic zenekarral
 Természetesen keresünk új énekest. Bárki kipróbálhatja magát.
 Info: libra.uw.hu és librazenekar@freemail.hu, vagy 20-924-67-05 (menedzser)”

Dagoba

Most kaptuk a hírt, hogy az In Flames/Sepultura turné elõzenekara a francia Dagoba lesz, így Budapesten is õk nyitják majd az estét. Aki szívesen látna további információkat a szóban forgó zenekarról, az nézze meg az oldalukat itt: www.dagobaonline.com

upcoming shows:
2006.03.02 @ Kultiplex
Good Riddance (US)
Chaser (US)
 
2006.04.16 @ Petofi Csarnok
In Flames (S)
Sepultura (Br-US)
+support

Demonlord lemezbemutató koncert

Este 10 órára volt kiírva kezdésnek, és majd’ egy órát csúsztunk mire az első zenekar, a Blandish a színpadra lépett. Keveset hallottam róluk ezelőtt, csak annyit tudtam, hogy öt lány alkotja a zenekart. Mivel valószínűleg ez volt az első komolyabb fellépésük, ennek tudom be a pontatlanságokat. Viszont lányok! Nincs struktúrája a nótáknak, nincsenek visszatérő motívumok, […]

Tovább »