Spawn of Possession

A technikás death metalt játszó svéd SPAWN OF POSSESSION a Pama Studio-ban dolgozik új albumán. Hivatalos honlapjukon így írtak a munkálatokról: „Fel van már véve az összes dobtéma és az egyik gitár, s a megszólalás már előzetes keverés is bámulatba ejtő. Rövidesen sorra kerül a másik gitár, utána a basszus, és végül a vokál. A keveréssel szeretnénk végezni február végére, a végleges kiadási dátum pedig a maszterelés idejétől függ.” Néhány dalcím az albumról: „Lash by Lash”, „Render my Prey” és „Eve of Contempt”. Megtekinthető pár stúdióban készült kép ITT.

Neochrome

A következő híreket tette közzé a debreceni black/death banda hivatalos honlapján:

„Az eltelt idő egyik legfontosabb történése, hogy Shab bőgős személyével újra teljes lett a zenekar. Az új albummal terveink szerint az év vége felé ki tudunk jönni, az eddig elkészült dalokról eddig nagyon bíztató visszajelzéseket kaptunk. A 2005-ös, utolsó debreceni koncertünk alkalmából készítettünk egy promóciós CD-t, amelyen egy lemezes dalunk demóverziója mellett helyett kapott egy frissen rögzített új nóta is. Ez utóbbit most a honlapról is letölthetitek a média rész alatt. Ugyanitt letölthető egy Neochrome interjú is, amelyet a VIVA készített velünk, és a két ünnep között adtak le. A jövőbeli koncertek folyamatos szervezés alatt állnak, reméljük hamarosan ismét találkozunk!”

Hard

2006. február 26-án új lemezét, a Rapture Of The Deep (2005) albumot mutatja be minden idők leghangosabb és legrangosabb hard-rock zenekara, a Deep Purple a Papp László Budapest Sportarénában.

A Deep Purple a mai napig a hard-rock zene legnagyobb óriása, számos tagcsere ellenére a brit hard-rock műfaj meghatározó bandája maradt az elmúlt évtizedek során. Tagjai között találhattuk a rock zene élő legendáit, Ritchie Blackmore-t, David Coverdale-t és a mai napig énekesi szerepet betöltő Ian Gillant. Az új korong, a Rapture Of The Deep sokak örömére visszatérést jelent a Deep Purple klasszikus korszakához. www.deep-purple.com
Az Ian Gillan (ének), Steve Morse (gitár), Roger Glover (basszusgitár), Ian Paice (dobos) és Don Airey (billentyűs hangszerek) felállásban játszó legenda vendégzenekara ezen az estén a Hard együttes lesz.  A Hard első lemeze, az „Égi jel” 2005. októberében jelent meg.
Zenéjük a hagyományos rockzene tiszteletét hirdeti, a 80-as évek dallamos rockzenei hangulatát ötvözi a mai hangzásvilággal. A vokálisan gazdagon hangszerelt dalok között lehet találni kemény riffelésű rockdalokat és érzelemdús lírai balladákat egyaránt. Zenéjükben angolszász és amerikai hatások keverednek a magyar ős-rock hagyományaival. Ez az elkötelezettség a régi ízek iránt egyáltalán nem véletlen, hiszen a Hard zenekar is régi motorosokból verbuválódott. Kalapács József (ének), Csillik Zsolt (gitár), Mirkovics Gábor (basszusgitár), Váry Zoltán (dobok) és Béres Ferenc (billentyűs hangszerek) olyan zenekarokban játszottak korábban, mint az Edda, a Pokolgép, az Omen, a Sing Sing és a Dance.

A zenekarral kapcsolatos eseményekről, koncertekről, albumokról információk a www.hardzenekar.com oldalain találhatók.

Katatonia – The Great Cold Distance – 2006

A melankólia és a Katatonia zenekar zenéje mélyen összefonódtak az évek folyamán. A csapat muzsikája remekül adja vissza a kínzó kétségbeesés sötét depresszív hangulatát. 2006 március 13-án érkezik a csapat új The Great Cold Distance című hetedik lemeze. A kiadványt megelőzi a My Twin single ami februárban kerül a boltokba. A felvételek a Fascination Street […]

Tovább »

Moonspell

A Memorial címet viselő új MOONSPELL albumot április 21-én jelenteti meg Németországban az SPV Records. A CD a  Woodhouse Studio-ban (Németország, Hagen) készült Waldemar Sorychta (LACUNA COIL, TIAMAT, GRIP INC.) producer segítségével. Az albumra 8 – 10 dal kerül majd fel, néhány cím ezek közül: „Once It Was Ours!”, „Blood Tells”, „Sanguine”, „Finisterra”, „Upon the Blood of Men” és „At the Image of Pain”. A zenekar így nyilatkozott az albumról: „a legjobb zene, amit valaha együtt alkottunk” és „tiszteletadás a ’90es évek színterének és bandáinak”. Készült egy DVD is „Lunar Still / 13 Years of Doom” címmel, amit a Century Media fog megjelentetni ebben az évben.

MOONSPELL koncertek:
Mar. 02 – Budapest, HUN @ Petőfi Csarnok (Metalmania)
Mar. 04 – Katowice, POL @ Spodek 4 (Metalmania)
Mar. 10 – St. Petersburg, RUS @ Port Club
Mar. 11 – Moscow, RUS @ Tochka Club
Jun. 03 – Casablanca, MOR @ COC Stadium
Jun. 23 – Dessel, BEL @ Graspop Metal Meeting
Aug. 17-19 – Abtsgmünd, GER @ Summer Breeze Festival

Mercenary

A dán MERCENARY márciusban vonul be a Hansen stúdióba (Dánia, Ribe), hogy felvegye ötödik, eddig még cím nélküli nagylemezét. A producer Jacob Hansen lesz, aki olyan bandákkal dolgozott már együt, mint HATESPHERE, INVOCATOR és RAUNCHY. A májusban kezdődő keverési munkálatok szintén ő végzi majd. Az albumot az előzetes tervek szerint a nyár vége felé adja ki a Century Media Records.

Bloodthorn

A death metalt játszó norvég BLOODTHORN elérhetővé tette Genocide című új albumáról a Blood and Iron című dalt ITT.

A dalon kívül meg lehet nézni egy video-ajánlót is, melyben részletek hangoznak el az új album dalaiból. A video teaser letölthető INNEN (20MB, MPEG), vagy online megtekinthető a banda MySpace oldalán.

Egyéb infó a bandáról és az albumról (borító, tracklist stb.) régebbi híreinkben ITT és ITT.

Vreid

A norvég Vreid zenekar elérhetővé tette „Left to Hate” című dalát ITT. A dal a csapat új „Pitch Black Brigade” című lemezén lesz majd hallható. A korong április 24-én a Tabu Records gondozásában kerül majd a boltokba. A felvételek a  1184 stúdióban míg a keverés a Subsonic Society-ben készült Lars Klokkerhaug segítségével. A maszteringet január 20-án Tailor Maid  készítette Stockholm-ban.

„Pitch Black Brigade” tracklist:

01. Då Draumen Rakna
02. Pitch Black
03. Left To Hate
04. The Red Smell
05. Hengebjørki
06. Our Battle
07. Hang ‘Em All
08. Eit Kapitell For Seg Sjølv

If Hope Dies

A Metal Blade Records Europe április 10-én jelenteti meg az új If Hope Dies nagylemezt. A korong a „Life in Ruin” címet kapta. A  kiadvány produceri,hangmérnöki munkája mellett a keverést és a maszterizálást is Jason Suecof (TRIVIUM, GOD FORBID) készítette az Audiohammer Stúdióban (Orlando) Florida, októberben. Egy dal az albumról meghallgatható ITT.

„Life in Ruin” tracklist:

01. Burned Out
02. Anthem for the Unemployable
03. Dead Reckoning
04. Time Is Not On Our Side
05. Fear Will Keep Them in Line
06. Water into Wine Cooler
07. The Ultimate Nullifier
08. Marked For Death
09. Some Skynard
10. Nuked From Orbit
11. Life in Ruin