
Elkészült a Leaves’ Eyes/ex-Theatre of Tragedy énekes Liv Kristine új szóló albumának borítója.
Korábbi hír

Elkészült a Leaves’ Eyes/ex-Theatre of Tragedy énekes Liv Kristine új szóló albumának borítója.
Korábbi hír

M.A.N, a neve annak az új csapatnak, amit a svéd TRANSPORT LEAGUE hamvain alakítottak (soraiban MNEMIC frontember Tony Jelencovich). A csapat „Obey, Consume, Reject” címmel jelenteti meg bemutatkozó albumát március végén a saját Hoffa Communicationson kiadójukon keresztül. A zenekar jelenleg világszerte terjesztőket keres
A korong felvételei és keverése a Grand Recordingsnél Gothenburgben, Svédországban Svein Jensen producer segítségével készültek A masztert Gran Finnberg készítette a Mastering Room-ban.
„Obey, Consume, Reject” tracklist:
01. Fold and Disgusted
02. Last Injection
03. My Master
04. None to Tell
05. Cop Out
06. Bon Voyage MF
07. Soul Wasted
08. Handcuffed
09. Cancered
10. Kick Down
11. Monster Device
Audiósampléket találtok a www.manmusic.tk, www.manmusic.net és www.myspace.com/manmusic oldalakon.
M.A.N felállás:
Tony Jelencovich – Ének
Martin Meyerman – Gitár
Stitch – Bass
Magnus 155 – Dob

A Soilwork zenekar énekese Björn „Speed” Strid a következő üzenetet rakta fel a csapat hivatalos honlapjára:
„Mi tegnap kezdtük a próbákat Peter-el [Wichers, ex-gitáros]. Nagyszerű munkát végez és ezt majd ti is láthatjátok a magyar, lengyel, és cseh koncerteken márciusban. Én biztos vagyok benne, hogy nagyszerűen alakulnak majd a dolgok……… És akkor ezek után a fesztiválok után bejelenthetjük az új gitárost”

Az Amon Amarth és a Metal Inquisitor is fellép az idei Wacken Open Air fesztiválon.
Fellépő zenekarok:
ABORTED
AMON AMARTH
ATHEIST
BLOODTHORN
BORN FROM PAIN
CANNIBAL CORPSE
CELTIC FROST
CHILDREN OF BODOM
DIE APOKALYPTISCHEN REITER
EKTOMORF
EMPEROR
END OF GREEN
FINNTROLL
GAMMA RAY
IN EXTREMO
KORPIKLAANI
METAL INQUISITOR
NEVERMORE
ORPHANED LAND
PRIMAL FEAR
SOILWORK
SUBWAY TO SALLY
WINTERSUN

A Los Angeles-i thrash metal csapat Anger As Art soraiban Steve Gaines-el (ABATTOIR, BLOODLUST, PAGAN WAR MACHINE, DREAMS OF DAMNATION) február 28-án jelenteti meg „Anger As Art” című lemezét az Old School Metal Records gondozásában. A borító megtekinthető ITT. A hangmérnöki és produceri munkákat Chris Trent végezte.
„Anger As Art” tracklist:
01. Attitude Adjustment
02. I Create Your God
03. Wide Awake
04. Hate In My Heart, Hell In My Head
05. Anger As Art
06. New War
07. Wait For The Hammer
08. Blood Of My Enemies
09. Hate In My Heart, Hell In My Head (live)
10. Everybody Dies (live)
11. Anger As Art (live)
12. Troops of Doom (live) (SEPULTURA cover)
Steve Gaines így kommentálta a dalokat: „A thrash metal, a harag kifejezésnek egyik legjobb útja, ami bennünk van. Az ANGER AS ART az a zenekar, melynek dalai a valós világ problémáival foglalkoznak. Ez a csapat a te nevedben is beszél. Ez nem fantázia ez az igazi világ.”
A zenekar második lemeze is még idén nyáron a boltokba kerül „Callous And Furor” címmel. A felvételeket a következő hetek alatt rögzítik Chris Trent segítségével a CT Audió-ban.


A norvég death/thrash SHE SAID DESTROY elérhetővé tett egy hosszabb részletet „Shapeshifter” című új számukból, ITT. A dal a banda „Time Like Vines” című debütáló albumáról származik, mely április 10-én jelenik meg Európában a Nocturnal Art Productions gondozásában. Az album borótítervét megnézhetitek ITT.

Az énekes Jeff Scott Soto (ex-YNGWIE MALMSTEEN, SOUL SIRKUS) és basszeros Marcel Jacob (ex-YNGWIE MALMSTEEN, JOHN NORUM) írják az új Talisman lemez dalait. A korong a „Bar” címet kapta a felvételek az Ulf Wahlberg XTC stúdióban (Stockholm) Svédország készülnek majd. A csapat további két tagja Fredrik Åkesson (ARCH ENEMY) gitáron és Jaime Borger (ex-TREAT) dobon.
Jacob ezt mondta a lemezről: „Az anyag rendkívül dallamos és nagyon divatos. Nagyon kevés metal… és dolgozunk igazi balladákon is”
A korong várhatóan késő nyáron kerül majd a boltokba, ősszel turnézni indul majd a csapat.
Az egykori Helloween frontember Michael Kiske új szóló albuma még idén a boltokba kerül az olasz Frontiers Records gondozásában. A korong címe szimplán csak „Kiske” lesz. A kiadványon Kiske régi barátai fognak zenélni, név szerint Karsten Nagel (ILL PROPHECY) dobon, a gitáros Sandro Giampietro és a basszeros Fontaine.
„A felvételek nagyon jól haladnak és a dobokat és a gitárok közül majdnem mindegyiket már felvettük. Ezen a héten Fontaine fel fogja venni a basszussávokat és később [Kiske] azt tervezi, hogy elkezdi felénekelni a vokálokat, melyek szerinte, érzelmesebbek mint az utolsó lemezén voltak. [Michael] szerint a felvételek és a keverés februárban elkészül így még nyáron megjelenhet a lemez.”
„Kiske” tervezett tracklist:
01. Fed By Stones
02. Hearts Are Free
03. The King Of It All
04. Knew I Would
05. Silently Craving
06. King’s Fall
07. Sing My Song
08. Painted
09. I Don’t Deserve Love
10. Sad As The World
11. All Solutions
12. (Japanese Bonus Track)
A Frontiers Records újra fogja kiadni Kiske bemutatkozó szólóalbumát, „Instant Clarity” (eredetileg kibocsátott 1996-ban), a korongon három korábban soha ki nem adott bónuszdal lesz majd hallható: „Truly”, „Can’t Tell” és „Sacred Grounds”