Seedna – 22 perces atmoszférikus black eposz

A Seedna nevű svéd zenekar atmoszférikus black metalt játszik. Forlorn című vadonatúj lemezük július 15-én kerül boltokba a Transcending Obscurity Records gondozásában. A csapat igen nagylelkű, hiszen a közzétett dal a 22 perces játékidőt is meghaladja. Ennek címe Wander, merüljetek el benne!

Vimic – Joey Jordison új csapata

Joey Jordison (Scar The Martyr, ex-Slipknot) dobos új bandával tért vissza. Vimic nevű zenekarát azonnal be is mutatjuk nektek, méghozzá a Simple Skeletons című dallal. Hallgassátok meg az alábbi YouTube videóban. A bandát a következő zenészek alkotják: Kalen Chase (vokál), Kris Norris (gitár/vokál), Jed Simon (gitár/vokál), Kyle Konkiel (bőgő/vokál), Matt Tarach (billentyű) és Joey Jordison (dobok). A bemutatkozó lemez Open Your Omen címen jelenik meg az év második felében a Roadrunnernél.

A közismert dobos a következőket fűzte hozzá:

„Eldöntöttem, hogy újra kezdem az elejétől. Nem akartam továbbra is a régi ötleteimet csócsálni. Ha előre akarok haladni, akkor szakítanom kell a múlttal, és tiszta lappal kell indulnom. Ezért átneveztem a bandát, új énekest és billentyűst kerítettem a Scar the Martyr másik három tagja mellé. Együtt lementünk a próbaterembe, és demózgattunk. Aztán egyszer csak összeállt a kép.”

VIMIC - Simple Skeletons (Visualizer)

Dream Theater – az Our New World videoklipje

A Dream Theater The Astonishing című duplalemeze eléggé megosztotta a rajongótábort. Ez azonban nem gátolja meg Petrucciékat abban, hogy előadják a teljes lemezt a turnéjuk minden egyes állomásán, és abban sem, hogy újabb videoklippel rukkoljanak elő. Ezúttal az Our New World dalra esett a választás, amelynek képi felvételeit Milánóban rögzítették. Íme:

Dream Theater – Our New World [OFFICIAL VIDEO]

Ihsahn – Arktis. – 2016

  Ihsahn 2013-as lemezét a mai napig nem tudtam megemészteni és a túl sok öncélú, elvont tétel miatt talán sosem leszek képes rá. Úgyhogy megörültem, amikor az új album kapcsán dal-és dallamközpontúságot ígért a legendás Emperor agytrösztje. De nem gondoltam volna, hogy az Arktis. ennyire fogós lesz. Szerintem egyértelműen az eddigi legkönnyebben emészthető alkotása ez […]

Tovább »

pozvakowski – megjelent az iterum

Elkészült és a Bandcamp oldalukon meg is hallgatható az új pozvakowski album.
A lemez digitálisan a GarageLive Records jóvoltából május 13-tól elérhető lesz minden jelentősebb online áruházban (iTunes, Spotify, Deezer, GooglePlay..).
A CD formátum gyártása folyamatban van, a hónap közepétől megvásárolható a Wave hanglemezbolban, a Klub Vittulában, vagy rendelhető a GarageLive-tól közvetlenül.
A lemezbemutató koncert a GMK-ban lesz, június 18-án.
iterum (2016) by pozvakowski

Subliminal Fear – meghallgatható az új lemez

Az olasz melodic death metalban utazó Subliminal Fear május 13-án jelenik harmadik nagylemeze, amely az Escape from Leviathan címet viseli. Az új korong az Inverse Records égisze alatt fog megjelenni. Kiadójuk elérhetővé tette az Escape from Leviathan teljes anyagát, amelyet itt hallgathattok meg.

 

Zord – új album még idén


Hamarosan stúdióba vonul és elkészíti következő albumát a miskolci Zord.
Az idén 16 éves zenekar 2006-ban egy szerzői kiadással, 2007-ben és 2013-ban egy-egy, a Nail Records által kiadott és terjesztett kiadvánnyal örvendeztette meg a thrash muzsika szerelmeseit. 2008-ban egy amerikai válogatásalbumra is felkerültek és a három évvel ezelőtt megjelent Thorns & Wounds című albumuk a nemzetközi vizeken és komoly pozitív kritikákat zsebelt be.
Az új album várhatóan szintén a Nail Records gondozásában lát majd napvilágot. A zenekarral kapcsolatos infókért addig is keressétek a csapatot az alábbi linkeken.
http://www.zord.hu/
https://www.facebook.com/zordmetal/

Képzelt Város – megjelent a Köd

Borús hangulatokból építkezik a Képzelt Város most megjelent negyedik nagylemeze, a Köd. A korong érdekessége, hogy a dalok nagy részét egy őszi hétvége ihlette, amikor az egész zenekar elvonult Upponyba, hogy a külvilágtól elzárva az alkotásra koncentráljon.
A végeredményt élőben május 11-én az A38-on prezentálják.

A Képzelt Város meghatározó alakja a hazai post-rock színtérnek, zenéjük sötét gitárszövetekből épül, melyeket meglágyít a csapat védjegyének számító cselló, teszik mindezt immáron 11 éve. A zenekar gitáros-szintetizárosa, Miskolczi Márton az elmúlt egyévet Dániában töltötte, így a Ködig kevesebbszer lehetett hallani a zenekar felől, – bár koncerteztek és egy akusztikus EP-t is megjelentettek -, a nagy közös együttzenélések megritkultak. Marci hazatérésével azonban visszatért az alkotókedv is, így ősszel elvonultak egy térerő nélküli faluba, Upponyba, hogy inspirációt gyűjtsenek és dalokat írjanak. Az upponyi hétvégéről Kovács Ákos András, a zenekar énekes-gitárosa mesél:  „Az Upponyba való elvonulásnak fontos motivációja volt, hogy a mindennapokban nem igazán tudtunk a közös alkotásra koncentrálni. A heti egy próbával nehéz felvenni egy adott ritmust és következetesen végigvinni egy elképzelést. Ehhez ki kell egy kicsit szakadni, és együtt lenni, beszélgetni, kirándulni. Ráadásul így a mi fejünkben is máshogy ragadnak meg a dolgok, hogy kötődnek hozzá emlékek. Szinte valamennyi témához hozzá tudok rendelni egy-egy ilyen élményt, ami sokkal jobb, mintha a levegőtlen próbateremben született volna meg, és mint kellemes emlék is eltűnne.”

Köd by Képzelt Város

A dalokat végül a törökbálinti Supersize Recordingban vették fel, ezúttal is egyben feljátszva őket, Horváth Attila segítségével, míg az éneket és a csellót Marci és Győrffy Máté, a zenekar gitáros-basszusgitárosa hamarosan induló stúdiójában, a Keplerben rögzítették. A lemez keveréséért Marci felelt, aki dániai kint léte alatt végezte el a hangmérnöki képzést, az anyag masterelését pedig szintén Horváth Attila végezte. 
_ELVALASZTO_
Ahogy már megszokhattuk a Képzelt Várostól, a lemez borítója ezúttal is a csapat tagjainak kézjegyét viseli, képbe öntve a tíz dal sajátos hangulatvilágát:
„Az albumcím egy megfoghatatlan természeti jelenség, ugyanakkor a zene és a szöveg, amibe ezt belefoglaljuk, racionális. A borítóhoz felhasznált suminagashi képek a ködre reagálnak: minden egyes másodpercben más formát ölt a vízbe cseppenő tinta. Marcival fogtunk annyi tányért, amennyi otthon volt, öntögettünk, kattintottunk, csepegtettünk újra és újra. Ezeket a képeket használva Bihari Eszter (https://www.facebook.com/Bihari-Eszter- Be–1636794939934053/?fref=ts) tervezte a borítónkat. Ezúton is nagyon köszönjük neki.” – Mondja Barta Gyöngyi, a zenekar csellistája.

A Köd a MamaZone kiadó gondozásában jelent meg, a lemezbemutató koncert pedig május 11-én, az A38 Hajón lesz, ahol a szintén post-rockban utazó spanyol Toundra és az osztrák Doomina társaságában játszanak.

Hegy – instrumentális post/noise bemutatkozás

A HEGY zenekart 2015 áprilisában alapította Kovács Miklós basszusgitáros (ex-StarFunkSimples, Octahed), Rókusz András dobos (Orient Fall, Octahed) és Szabó Attila gitáros (ex-Real Lies).

A kísérletező post-rock zenekar alapvetően a hagyományosabb post-rock elemektől a post-metalon át játszik a stílusokkal a lemezen, ami hivatalosan június 1-én 80 Miles Out & 6 Feet Under címmel jelenik meg.
Az ötszámos, 48 perces lemez első száma, az  It’s Alive! It’s Alive előre is vetíti a stílusok közötti izgalmas zenei mozgástereket. Az album digitális formátumban előrendelhető a zenekar bandcamp oldalán.

80 Miles Out & 6 Feet Under by HEGY