Szerző: Armand

Horror Vacui – A Sunny Day új dal

Az olasz death rock zenekar, a Horror Vacui augusztus 7-én adja ki új albumát Shadows Sanctuary címmel az Artoffact Records gondozásában. Új lemezén a zenekar a fény és a sötétség közötti feszültséget vizsgálja a láthatóság és a hitelesség fogalmain keresztül egy olyan korszakban, amely ennek van kitéve, vagyis a jelenkorunk.

Egy egyre instabilabbnak és veszélyesebbnek tűnő világban az album arra emlékeztet minket, hogy nem mindennek kell láthatónak lennie ahhoz, hogy valóságos legyen, és hogy a jelentés néha pontosan azért marad fenn, mert árnyékban marad. A Shadows Sanctuary ezt az állapotot a pszichológiai és kulturális szemponton keresztül vizsgálja. Ahogyan az underground és szubkulturális színterek elveszítik integritásukat, amikor túlzott láthatóságnak vannak kitéve, az egyén is széttöredezetté válik az állandó kitettség alatt. Ami túlzottan ki van téve, fennáll a veszélye annak, hogy elveszíti lényegét. Ezzel a dinamikával szembesülve az album a sötétséget a menedék gondolataként mutatja be.”

Újabb dalukként az A Sunny Day hallgatható meg tőlük.

Horror Vacui "A Sunny Day" STREAM #ARTOFFACT #postpunk #deathrock #goth #gravewave

Jehova On Death  – Lépjetek a gyóntatószékhez

A görög okkult heavy rock/ pszichedelikus rock zenekar, a Jehova On Death július 17-én, az I,Voidhanger gondozásában adja ki  debütáló albumát Lágrimas de Oro címmel. A lemezről az alábbiakban Sacerdotal Fire daluk ismerhető meg.

JEHOVAH ON DEATH - Sacerdotal Fire

Az Jehovah On Death egy 2020-ban alapított athéni okkult rock zenekar. A zenekar saját hitvilága szerint „egy személyes bűnös gyülekezetből áll, akik a titokzatos „La Señora Dolorosa” alakját veszik körül, és szeretetről és halálról szóló énekeikkel hívják a híveket a gyóntatószékbe”. A Jehovah On Death célja, hogy okkult rock zenéjével egy új „sátáni pánik” hullámot inspiráljon, amely – néhány ígéretes EP után – meglepő érettséget ér el a debütáló Lágrimas de Oro című nagylemezen. Erről máris itt van a Blood Madonna, ami már a 2022-es azonos című EP-jükön is szereplt.

Mortem – Rémálom egy elveszett csatáról

Hosszú várakozás után július 3-án adja ki új albumát a norvég black/death metalos Mortem. Mørketid című második albumuk 27 évvel követi Ravnsvart című debütáló anyagukat. A nyolc dalos lemez első előzetesét Skyggeånd daluk szöveges videójában ismerhetitek meg, amit Marius Vold, a zenekar dobos, énes így foglalt össze:

A dalszöveg egy rémálmon alapul, amelyet olyan intenzitással éltem át, hogy az érzése örökké belém bevésődött. Ebben az álomban meg kellett mentenem a fiamat egy szellemtől, amely ott állt, finoman imbolyogva, egy földalatti járatban az alkonyati homály alatt.

Egy alak volt, koromfekete köpenybe burkolózva, arctalanul… fejét kissé oldalra billentette, mintha figyelne. Egy helyben lebegett, tökéletesen mozdulatlanul és csendben, várakozva… feszülten, mint egy pók, amint a félelem és a borzalom láthatatlan hálója vette körül.

Mortem - Skyggeånd - Official Lyric Video (Taken from the album Morketid)

Ami később megdöbbentett, az az volt, hogy ha ez a helyzet valóságos lett volna, soha nem tudtam volna ellenállni a vakító félelemnek, ami abban az álomban lezajlott. Még a fiam iránti szeretetem sem lett volna elég erős ahhoz, hogy megtörje a rettegés bénító hidegét. Arról a bénító rémületről beszél, amit akkor érzünk, amikor egy szellem közeledik hozzánk, hogy a végzetünkbe vonszoljon, és a halál árnyékával borítson el.

Ez egyben egy eleve elveszett csatáról is szól a sötétség hatalma ellen, ahol az ember elveszíti önmagát, és lassan a sötétség részévé válik: a bőr elsorvad, a test üressé, törékennyé és elvékonyodóvá válik, míg végül az árnyékok közé csúszik.

Mortem – Mørketid

(Peaceville Records)

1. Mørketid

2. The Mighty Odious

3. Skyggeånd

4. Blodvassen grunn

5. Aftermath

6. Den sanne Gud

7. Mørkets Ormebol

8. Ditt ødes ære

BalashToth – Hallgasd meg debütáló albumát

Equation II: The Antithesis of Life and Free Will címmel megjelent BalashToth első nagylemeze. A BalashToth a magyar származású Tóth Balázs szólóprojektje, aki korábban a hazai melodikus death metal vonalas Casketgarden gitárosaként volt ismert. Projektjét 2022 óta a japán énekessel,   Deathmetalvoicerrel közös működteti. Lemezről + Fear + Despair dalulhoz friss videó is készült.

BalashToth + Fear + Despair (Official Video feat. Deathmetalvoicer)

Equation II – The Antithesis of Life and Free Will lezárja az eddigi anyagokon – 2023-as Anti-Life EP és a 2024-es =Equation= EP – megkezdett Anti-Life Equation (életellenes egyenlet) koncepciót, ezúttal személyesebb, közelebbi nézőpontból megközelítve a témát. Érdekesség még, hogy Tóth Ádám (Kajgün, ex-The Dethroners, Art of Dethronement) brácsán, illetve Moog szintetizátoron 3 dalban is közreműködik. A lemez keverését és masterelését pedig maga Balázs végezte.

A szövegek a korábbi EP-k témáit viszik tovább, de ezúttal személyesebb nézőpontból. Az album az identitás, a szabad akarat, a belső konfliktusok, a vágy, a halandóság és az egzisztenciális összeomlás kérdéseit vizsgálja.

Az album borítójához felhasznált fotókat Jakab Péter, a Depths of Depravity korábbi énekese készítette. A nyers, erőteljes képi világ jól illeszkedik a lemez fő témáihoz: az identitásvesztéshez, a szabad akarat kérdéséhez, a belső feszültségekhez és az egzisztenciális széthulláshoz. A kilenc dalos lemez Balázs saját Not-Even-Music kiadója mellett, a magyar Metal Ör Die Records és a román Pest Records is részt vesz a megjelenésben. Az album Digipack CD formátumban (100 darabra limitált, kézzel sorszámozott kiadásban), valamint normál Jewel Case CD-n jelenik meg június 12-én.

Iring Ong – Elszabadult a Mufi

Mufi címmel adta ki új lemezét a borsodi 12-15 éves fiatalokból álló death/grind vonalas Iring Ong zenekar. Új lemezük címadó dalára videó is készült.

Iring Ong - Mufi [OFFICIAL VIDEO]

Na és akkor Helló!

Fogadjátok szeretettel új albumunkat a Mufit! Egyenlőre bandcampen tudjátok hallgatni, de hamarosan a YouTube-on is elérhető lesz, és néhány számhoz még videoklip is készül. Ezek közül első a Mufi.

Köszönjük a felvételt és a keverést a RedSun Recordingsnak!

Gyertek el a koncertjeinkre!

Az Iring Ong a közeljövőbeni koncertjei így alakulnak.

Itt pedig Feltörekvő generáció cikksorozatunk velük készült, bemutatkozó interjúját olvashatjátok.

KillerSick – Mozzarella Satan – új dal a lemezről

Mozzarella Satan címmel mutatta be most pénteken megjelenő debüt-albumának újabb dalát a KillerSick. A soproni tharsherek első albuma a Pizza Antichrist címet kapta és 10 könyörtelen riffekkel, megpakolt dalban a pizza misztériáját járják körbe.

Büszkén jelentjük be várva várt albumunkat. A Pizza Antichrist június 19-én jelenik meg!

Őrült mennyiségű munkát, elkötelezettséget és időt fektettünk ebbe az anyagba, és büszkén mondhatjuk, hogy valóban azt képviseli, amiről a KillerSick szól. Ez az album rögzíti a hangzásunkat, az energiánkat és mindent, amiért együttesként kiállunk.

Az albumon 10 vadonatúj szám látható, tele könyörtelen riffekkel, badass gitárszólókkal, tépő basszusvonalakkal és pizzával teli káosszal egyenesen a POKOL mélyéről!

BÁL – Csapás után itt van a Vértócsa

Rósz Bálint a hazai underground zenei élet egyik termékeny alakjai. BÁL nevű atmoszférikus black metal projektjével nem rég adta ki Csapás címre hallgató 10. nagylemezét, aminek folytatásaként, vagy inkább adalékaként máris itt van a Vértócsa. A 10 tételes anyag meglehetősen agresszív, raw black metalosra sikeredett.

A Vértócsa adalék a Csapáshoz. Ez a lemez egy kiegészítés a legújabb, egyben tizedik, Csapás című nagylemezemhez.”

BÁL - VÉRTÓCSA (Addendum to Csapás)

Hulder – A túlvilág szeméből

Az amerikai-belga black metal csapat, a Hulder bejelentette harmadik albumát Verbolgen címmel. A lemez augusztus 7-én fog megjelenni a 20 Buck Spin és a Season of Mist közös kiadásában. Az albumra egy bevezetőn kívül még nyolc dal kerül fel, melyek közül elsőként a természet központú View From Nemeton alkotásuk ismerhető meg.

Íme, itt van a View From Nemeton. Leleplezzük az első kislemezes dalunkat a hamarosan megjelenő Verbolgen albumról. A Csendes-óceáni északnyugati táj erdeiben készítette videónk analóg módon lett rögzítve és egy tökéletes bepillantás nyújt a túlvilág szeméből. Jól megragadja a dal témáját.

Hulder - View from Nemeton (Official Music Video)

A Hulder június 26-án, pénteken a Lowland Fest-en látható élőben.

Omega Diatribe – Deadlock – új dal és videó

Deadlock címmel mutatta be új dalát és annak hivatalos videóját az Omega Diatribe. A dal egy különleges mérföldkő a budapesti extrém groove metal banda történetében: ez az első kiadványuk Gubicza Péter dobossal és az új, négytagú felállással. A Deadlock alapjai még zenekar számára nemzetközi sikereket hozó Deviant albumuk munkálatai során születtek meg, végleges formáját azonban csak most nyerte el. Hájer Gergő alapítő gitáros az alábbiakat fűzte hozzá a megjelenéshez:

2023 decembere óta gyakorilatilag folyamatosan turnéztunk Európa szerte a Deviant lemezzel, ezért idejét láttuk már, hogy valami újjal rukkoljunk elő. A Deadlock gerince már a Deviant lemez munkálatai alatt megszületett. Az eredeti terv az volt, hogy ez a dal is helyet kap az említett korongon, de akkor nem tudtuk megfelelő minőségben befejezni, ezért inkább a többi új dalra fókuszáltunk. Nem akartuk elkapkodni a Deadlock befejezését. Az utóbbi 3 lemezen olyan producerek dolgoztak, mint a dán Tue Madsen vagy a svéd Jens Bogren, de a Deadlock esetében 2015 óta először, ismét én láttam el a produceri, felvételtechnikai és mixing/masztering munkálatokat, ami roppant élvezetes és inspiráló volt. Meglehetősen elégedett vagyok a végeredménnyel, remélem kiállja majd az idő próbáját!

A dalhoz készült videóklipet a No Total Films készítette, rendezője Valach Márk, akit a történet megalkotásában Philip K. Dick kultikus regénye, a Palmer Eldritch három stigmája inspirált.

OMEGA DIATRIBE - Deadlock (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Left to Die – Witch of Hell – egy újabb lemezelőzetes dal

A Death örökségét méltón tovább ápoló Left to Die július 17-én adja ki első hivatalos lemezét Initium Mortis címmel. A Relapse Records gondozásában megjelenő albumon a Mantas és a Death ’80-as évekbeli demós dalai kerülnek terítékre, amelyeket Rick Rozz gitáros, Terry Butler bőgős, Matt Harvey énekes és Gus Rios dobos újra felvett.

Turné közben folyamatosan arról kérdezgettek, írunk-e új dalokat, vagy felveszünk-e valamit. Miután alaposan átgondoltuk a kérdést, arra jutottunk, hogy a régi dalok, exhumálásának van a legtöbb értelme. Végül is, a Leprosyt úgysem fogjuk tudni felülmúlni… „Örömmel túrtam át a rengeteg demót és próbatermi felvételt, olyan anyagot keresve, amit érdemes lenne felvenni. Én az Initium Mortist a Scream Bloody Gore egyfajta ’alternatív valóságos’ változatának tekintem, mivel ezek a dalok 1983 és 1987 között számos különböző Death-felállás repertoárjában szerepeltek.”- mondta Matt Harvey a lemez hátteréről.

„Azt szerettük volna, hogy a rajongók első ízben hallhassák ezeket a dalokat rendes minőségben.  A korai demók nagy részét kazettás magnóval vettük fel, és amikor valaki kazettacserén keresztül hozzájutott a demókhoz, a dalok alig voltak kibogozhatók! Úgy véljük, ezek a szerzemények jó képet alkotnak a Mantas/Death születéséről. Ez az a nullpont, ahonnan minden elkezdődött: három 15 éves srác death metal történelmet írt.” – tette hozzá Terry Butler.

10 dalos lemezük második előzeteseként Witch of Hell  dalukat tették közzé.

LEFT TO DIE - Witch of Hell (Official Audio)