Szerző: farrrkas

The Winery Dogs – Portnoyék új lemeze

Aki esetleg nem lenne képben, a The Winery Dogs név Richie Kotzen énekes-gitárost, Mike Portnoy dobost és Billy Sheehan basszusgitárost takarja, és már második alkalommal szólnak a hírek nagylemezről. Az október 2-án megjelenő, 13 számot tartalmazó anyag címe Hot Streak lesz, amelyről a tagok a következőt tartották fontosnak megemlíteni:

Richie Kotzen: „Erősebb kompozíciók születtek ezúttal. Most sokkal inkább kötődöm az albumhoz, mint legutóbb, zeneileg és szövegileg egyaránt. Szélesítettünk a határainkon, ami a zenét illeti, és ezzel tettünk egy lépést előre.”

Mike Portnoy: „Minden, amit ezen a lemezen hallani, együttműködés útján kelt életre, az előző lemezzel ellentétben. Egyszerűen működött a kémia. Mi hárman igazán jól passzolunk egymáshoz zeneileg is, emberileg is. Missziónknak tekintjük, hogy fogós dalokat írjunk, hogy ne válhasson öncélú villogásnak a zenénk.”

Billy Sheehan: „Örülök, hogy nem maradunk a biztonságos zónán belül, és nem olyan dalokat írunk, amelyek automatikusan beillenek az előző album alkotta zenei koncepcióba. Ezúttal néhány dal különbözik egy kicsit, és rizikót is vállalunk ezzel. Viszont ezt meg kell tenni, különben nincs fejlődés.”

Rivers Of Nihil – Technikás death metal album

Aki technikás death metalra vágyik, az most jó jelyen keresgél, ugyanis az amerikai Rivers Of Nihil éppen napokban készül kiadni második albumát, Monarchy címen. A Metal Balde-nél megjelenő korongot teljes egészében felül lehet vizsgálni.

A YouTube videóban pedig egy közel negyedórás felvételt láthattok arról, hogy miként készült a Monarchy.

Rivers of Nihil - the making of "Monarchy"

 

Thy Catafalque – Itt az új lemez

A Kátai Tamás vezényelte Thy Catafalque végre tudatta rajongóival a sokak által várt új lemez részleteit. A 2011-es Rengeteg utódja a Sgùrr címet kapta, amelyet október 16-án jelentet meg a Season Of Mist. A új lemezről már egy dal is közzététetett, ez pedig az Alföldi Kozmosz című, népi elemeket szövögető instrumentális tétel. 

Aki a lemezt már most előrendelné, az kattintson erre a linkre, ahol a korong akár vinyl formájában is beszerezhető.

Denner / Shermann – Nem kicsit Mercyful Fate!

Végre konkrétumokkal jelentkezik lemezügyben minden idők egyik legnagyobb gitárpárosa: Michael Denner és Hank Shermann. Az ikonikus Mercyful Fate soraiból ismert legendák egyszerűen Denner / Shermann néven alkotnak, méghozzá úgy, hogy zenéjükkel életre hívnak valamit abból a mágiából, ami csakis a Mercyful Fate-re volt jellemző.

Ennek a paktumnak a gyümölcsét Satan’s Tomb-nak hívják, ez pedig egy négyszámos EP, amelynek ízelítőjét alább megfülelhetitek. Nem utolsó információ az sem, hogy egy Thomas Holm készítette festmény díszíti majd a korongot. Ő az, akinek a Melissa és Don’t Break The Oath mérföldkövek, valamint a King Diamond zenekar klasszikus lemezeinek borítóit is köszönhetjük.

Denner/Shermann:

Michael Denner – gitár
Hank Shermann – gitár
Sean Peck – ének
Snowy Shaw – dobok
Marc Grabowski – basszusgitár

Denner/ShermannSatan’s Tomb – EP – (2015)

1.Satan’s Tomb
2.War Witch
3.New Gods
4.Seven Skulls

Bodyfarm – A holland death metal mond valamit?

Ha Hollandia old-school bandáiról beszélünk, előbb-utóbb felbukkan a death metal énekeseinek krémjébe tartozó Martin Van Drunen (Asphyx, Hail Of Bullets, ex-Comecon… stb.) neve is. Bár a Bodyfarm nem tartozik Drunen bandái közé, mégsem véletlen, hogy említésre került, ugyanis a Battle Breed című harmadik nagylemez nyitódalában, a The Dark Age-ben, ő is énekelni fog. Ennél nagyobb kedvcsináló aligha kell a koronghoz.

A lemezt november 6-ra ígéri a Cyclone Empire Records.

Tyrant Of Death – Hallgasd meg az egész albumot!

Ha még eddig nem kötöttél ismeretséget a Tyrant Of Death nevű kanadai extrém ipari metal zenekarral, az augusztusban megjelent Ion Lagacy korong remek lehetőségnek bizonyul. Már csak azért is, mert az alábbiakban a teljes lemezt meghallgathatod.

<a href=”http://tyrantofdeath1.bandcamp.com/album/ion-legacy”>Ion Legacy by Tyrant Of Death</a>

Horrendous – Ősszel itt az új anyag

Az amerikai Horrendous névre hallgató death metal rettenet harmadik albumánál tart. A 2012-es The Chills és a tavalyi Ecdysis után, idénre újabb puskaport lőnek el az Anareta című nagylemezzel. A Dark Descent Records október 27-én hozza világra a nyolc dalt tartalmazó korongot, amelynek borítóját Brian Smith követte el.

Smith művészi munkásságát ezen a linken lehet nyomon követni.