A kanadai Fuck The Facts az elmúlt 15 évben temérdek splitet, kislemezt, stúdióalbumot adott ki, amelynek termékenysége idén egy újabb grindcore nagylemezben keresendő. A Desire Will Rot című album augusztus 25-én jelenik meg, és az alábbi két dal (Storm Of Silence, Prey) e korong hírét hivatottak terjeszteni.
A Jägermeister kezdeményezése révén, az alábbi videóban egy interjút láthattok Vegard Sverre Tveitannal, azaz Ihsahnnal, amely az augusztusi Bloodstock Open Air fesztiválon készült. Ebből szemezgetve elolvashattok néhány részletet magyarul is, aki pedig meghallgatná eredetiben, az kattintson a videóra.
Azzal kapcsolatban, hogy mikor van ideje új dalokon dolgozni, Ihsahn a következőket mondta:
„Mivel gyerekeim vannak, családos ember vagyok, ezért korán kezdem a napot, bemegyek a stúdióba és elkezdek a zenével foglalkozni. Reggel 8-tól délután 4-ig dolgozom, ami egy kicsit akár természetellenesnek is tűnhet, de annak ellenére, hogy 25 éve zenélek, még mindig megvan bennem az, hogy minden dallal valóra kell váltanom valamit. Létezik egy belső kényszer, amely azóta nem változott, hogy elkezdtem zenét írni. Tudom, hogy ez egy kicsit túlzásnak tűnhet, de nehezen lehet ezt megfogalmazni, mert igazából a hajtóerő az egyetlen, ami nem szűnik meg.”
A dalíráshoz való hozzáállásáról pedig a következőt nyilatkozta:
„Persze ez nem azt jelenti, hogy túlzottan produktív lennék, hiszen nem írok állandóan zenét. Úgy értem, a belső kényszer adott, de próbálok rugalmas maradni és kihívások elé állítani magam. Másképp csinálok bizonyos dolgokat, és a zenével való kapcsolatom is igen sokrétű, mindez azért, hogy fenntartsam a lelkesedésem és az érdeklődésem. Így gondolom azt, hogy a legtöbbet ki tudom hozni magamból, és alighanem a zenémet is ezért éri meg hallgatni. Változtatni a rutinon, a zenéhez való hozzáállásomon különösen fontossá vált, miután a saját projektemen kezdtem el dolgozni. Minden lemezhez készítettem egy zenei keretet, átgondoltam a hangszerelést, hogy egy lelkiállapot zenébe ültetésére összpontosíthassak, anélkül, hogy korlátoznom kéne a lehetőségeimet. Ez a lelkiállapot persze minden albumon más és más. Például, az előző lemez eléggé elszállt lett, több improvizáció van benne, míg az új anyag, amelyen jelenleg dolgozom, éppen az ellentéte, tele tipikus dalszerkezetekkel.”
A Total Fucking Destruction, Cop Problem és a Burden múltbeli és jelenlegi tagjaiból verbuválódott grindcore csapat Die Choking névre hallgat, és két kislemezt követően elérkezett az idő, hogy egy teljes hosszúságú album is megjelenjen.
A III című lemez október 8-tól keresendő, az egyperces The Prince of Population című szerzeménnyel azonban már most ismeretséget köthetsz.
A norvég Susperia örömmel tudatja rajongóival, hogy Bernt Fjellestad (Guardians Of Time) személyében megtalálták Athera utódját az énekesi poszton, akivel már az új album felvételeinek rögzítésén dolgoznak. Néhány pillanatot a munka ezen fázisából máris elcsíphettek az alábbi videóban.
A banda a következőt tartja fontosnak megemlíteni:
„Már hosszú ideje ismerjük Berntet, és beugró énekesként már többször kisegített minket az elmúlt években. Tudjuk, hogy egy tehetséges énekes és jó barát, ezért tökéletesen beillik a zenekarba.”
A Dark Buddha Rising egy finn drone/sludge/doom metal zenekar, akik a Neurot kiadónál végzik obskurus, okkult tevékenységüket. Az Inversum már a hatodik lemezük, és két dalt fog tartalmazni, ESO és EXO címen. Az előbbit alább meghallgathatjátok. Magát az albumot pedig szeptember 25-től lehet beszerezni.
Ötödik alkalommal kerül megrendezésre a Kelet Underground Tehetségkutató, amelyről bővebb információkat az alábbi felhívásban olvashattok:
„Keleti régiós zenekarok figyelem!
Az V. Kelet Underground Tehetségkutató rockzenei versenyre 2015.08.03-a és 31-e között jelentkezhettek a www.keletunderground.hu weboldalon regisztráció és zenekari profil feltöltés ellenében. Részletek és folyamatos tájékoztatás érdekében tetszikeld a tehetségkutató facebook oldalát, légy tagja a Kelet Underground csoportnak, illetve látogasd a Kelet Underground weboldalát!
A kérdéseket, észrevételeket várjuk a keletunderground@gmail.com címre!”
A Myrkur nevű egyszemélyes black metal projektnek Amalie Bruun a főszereplője, és augusztus 21-én már kézhez is veheted az M. című debütanyagot. Több dal is közzé tétetett már a lemezről, amelyeket a számcímekre kattintva érhetsz el (Onde Børn, Hævnen, Skøgen Skulle Dø), a Mordet című tétel pedig egy újabb betekintés a lemezbe.
A dal érdekessége, hogy néhány riff erejéig Christopher Amott is gitározik rajta.
Mint ahogyan azt a progresszív metal hívei tudják, Love, Fear & The Time Machine lesz az új Riverside lemez címe, és szeptember 4-én jelenik meg hivatalosan. A korábban szöveges videó formájában megosztott Discard Your Fear nóta mellett, füleljetek bele a Love és a Fear című dalokba is az alábbi két videó segítségével.
A magát hardcore/grind/metal/crust címkékkel illető denveri Of Feather And Bone zenekar szeptember 18-án készül kiadni az Embrace The Wretched Flesh című albumát, amelyről az Ignore Their Remorse tételt előzetesben megmutatják nekünk.
A Rotting Christ legénysége egy nem mindennapi ötlettel rukkolt elő. A készülő új lemezük egyik kórusához a rajongók hangszálait szeretnék igénybe venni. A zenekar a következőket jelentette ki:
„Szeretnél a következő albumunkon szerepelni? Szeretnél segíteni, hogy az egyik új dalunk kórusa hatalmas legyen? Akkor nyugodtan küldd el nekünk a hangod — sikolthatsz, höröghetsz, bármi, amit akarsz — a következő e-mail címre: sakis@rotting-christ.com vagy rchrist@ath.forthnet.gr. Gyertek, készítsük el a valaha rögzített legpokolibb kórust!”
– Amit mondanod kell: Apage Satana
– Bármilyen audio formátum megfelel.
– Audio click: 253 b. p. m.
Az alábbi videóban pedig meghallgathatod, hogyan ejtsd ki és milyen tempóban mondd azt, hogy Apage Satana.