Szerző: farrrkas

Creeping – Jön a harmadik korong

Új-Zélandról érkezik a black metalt játszó Creeping harmadik albuma, a Revenant. Az Iron Bonehead Productions augusztus 28-án készül kiadni a bő félórás albumot, amelyről az alábbiakban meghallgathatjátok a Scythes Over My Grave című szerzeményt. 

Scale The Summit – Kedvcsináló az új albumhoz

Aki esetleg még nem ismerné az amerikai Scale Of Summit zenekart, egy szakmailag igen elismert instrumentális progresszív bandáról van szó, akiknek a szeptember 18-án megjelenő V már az ötödik albumuk.

A Prosthetic Records keretein belül megjelenő lemezről eddig csak annyit tudtunk, hogy új dobossal vették fel, most azonban egy apró ízelítőt is kapunk a Kestrel című dalból. Kevésnek kevés, de kedvcsinálónak megteszi.

Scale the Summit - "Kestrel" Teaser

Cattle Decapitation – Az e heti adag a zenekartól

A The Anthropocene Extinction című új lemez egyik újabb dalával ismerkedhetünk meg, a Cattle Decapitation bőkezű megosztásainak köszönhetően. A vadiúj szerzemény címe Mammals In Babylon. A teljes lemezt pedig augusztus 17-én lehet majd begyűjteni.

A korábban már közzétett Manufactured Extinct és Cannibalistic Invasivorism dalokat pedig a dalcímekre kattintva hallgathatjátok meg újból.

Leprous – A Slave szöveges videója

A progresszív metal élbolyába sorolandó norvég Leprous egy szöveges videót készíttetett a zseniálisan sikerült The Congregation lemez Slave című dalához. A videó a sok helyen felbukkanó művész, Costin Chioreanu munkáját dícséri.


Einar Solberg
a következő üzenettel osztotta meg a videót:

„Azt hiszem, hogy a Slave az egyik legérzelmesebb dal a lemezen. Az egyszerű alaphoz gazdag tartalom párosul.”

A Price című dal videoklipjét ezen a linken nézhetitek meg.

LEPROUS - Slave (Lyric Video)

Cynic – Európa-turné budapesti állomással

A legendás progresszív trió idén ismét ellátogat Budapestre az Európa-turnéjának keretén belül, amely a legutóbbi albumukat, a Kindly Bent To Free Us-t, hirdeti. A turnén két előzenekar kíséri a headliner Cynic-et: a lengyel Tides From Nebula és Paul Masvidal projektje Amy Correia-val, az Onward With Love (OWL).

A pesti koncert október 9-én kerül megrendezésre a Yuk-ban (Fényes Adolf utca 28). A jegyeket elővételben a Tixa, a CD Pince és a Yuk Budapest forgalmazza 3500 Ft-ért. A helyszínen pedig 4500-ért lehet majd megvásárolni. 

Kataklysm – Itt egy vadonatúj nóta

A Kataklysm új albumának idei eljöveteléről már többször írtunk, mint ahogy arról is, hogy minden dalhoz klip készül hamarosan. Az Of Ghosts And Gods lemez első közzétett dalára, a Thy Serpents Tongue-ra ismét rákereshetsz, ha a szám címére kattintasz, de itt alább már a frissen megosztott The Black Sheep dalt találod.

A banda a következőt mondta a nótáról:

„Az élete során mindenki szembenézett már azzal az elutasítással, amely a család, egy szeretett személy, vagy a társadalom részéről történik. Különösképpen igaz ez a metalosokra, éppen ezért ez a dal egy himnusz, amely arra ösztönöz, hogy a saját utadat járd egy erőltetett társadalomban.”

Indesinence – A harmadik eposz

Az Indesinence zenekar harmadik lemezét készül megjelentetni július 21-én a Profound Lore Records kiadón keresztül. Az egyszerűen III-ra keresztelt albumról már két dalt is közöltünk korábban, amelyeket ezen a linken újra meghallgathattok. 

Ezúttal egy 15 perces doom-death eposzt osztottak meg a britek a 70 perces anyagról, amelynek címe: Mountains Of Mind / Five Years Ahead (Of My Time).

Nervosa – Új videó a női thrasherektől

A Victim Of Yourself című thrash támadást a Nervosa nevű brazil női trió követte el még tavaly, amelyről akkor kiadták a címadó dal és a Death című nóta videoklipjét. Ezt követi most az Into Moshpit.

Egyébként a zenekart el lehet csípni néhány környező országban a nyári Európa-turnéjuk alatt, de magyar állomás nem szerepel a listájukon.

NERVOSA - Into Moshpit | Napalm Records