A Myrkur Amalie Bruun egyszemélyes black metal zenekara Dániából. Az M. című debüt augusztus 21-én jön ki a Relapse gondozásában. Az izgalmasnak ígérkező projekt két dalát is meghallgathatod itt alább, és megszemlélheted a csodálatos borítót is.

A Myrkur Amalie Bruun egyszemélyes black metal zenekara Dániából. Az M. című debüt augusztus 21-én jön ki a Relapse gondozásában. Az izgalmasnak ígérkező projekt két dalát is meghallgathatod itt alább, és megszemlélheted a csodálatos borítót is.

Az amerikai Windhand egy stoner-doom formáció, és szeptember 18-án érkezik a csapat harmadik lemeze, a Relapse kiadón keresztül. A Grief’s Infernal Flower korongot Jack Endino producelte, aki korábban Nirvana, Soundgarden és High On Fire lemezeken dolgozott.
Amit ma meg tudunk mutatni, az egy hivatalos trailer és a borító.

Eddig mindössze annyit tudtunk a temesvári black metal bandáról, hogy kiadták az impozáns Q Theodicy című dalt. Ezúttal sem fogunk tudni érdemleges információval szolgálni a homályba burkolózó Ianoda zenekarról, érkezett azonban egy újabb tetszetős black metal szerzemény, az Omnibenevolence, amelynek szöveges videóját megtekinthetitek.
Az igen termékeny görög Dodsfred kilencedik stúdióalbumát készül megjelentetni, amelynek épp zajlanak a keverési munkálatai. A Moribound Records által forgalmazott lemeznek Wastes Of Life lesz a címe; ennek borítóját meg is tudjuk mutatni.
Az énekes-gitáros Wrath elmondta, hogy az szövegvilágnak semmi köze nem lesz a vallásokhoz vagy különböző istenekhez. Elmondása szerint a koncepciót az emberiség bukásához és a világvégéhez írt ódaként kell elképzelni.

Az Agalloch-ból ismert John Haughm, énekes-gitáros, és Mathias Grassow, német ambient-drone zenész, ismét közös projektben vettek részt, melynek címe Auræ. Ezt a négyszámot rejtő 45 perces produkciót itt alább teljes egészében meg lehet hallgatni.
Az eredetileg orosz, de 2012 óta norvég Defect Designer július 13-án készül kiadni második death metal nagylemezét, az Ageing Accelerator-t. A Sleaszy Rider Records jóvoltából álljon itt egy új dal az albumról. Ennek címe: The Terrible.
Defect Designer – Ageing Accelerator (2015)
| 1. | Corpsewatcher |
| 2. | Yellow Grimace |
| 3. | The Terrible |
| 4. | I Remember You Dead |
| 5. | Flies On Your Lips |
| 6. | Crusaders (watch the video here) |
| 7. | Berenice |
| 8. | Communist Architectonics |
| 9. | Temple of Artemis |
| 10. | StarDust |
A Nuclear Blast által július 24-én megjelenésre kerülő The Bay Calls For Blood koncert CD-ről a Death Angel Fallen című dalát hallgathatjátok meg az alábbiakban. Ugyanekkor Tommy Jones rendezésében elkészül a Thrashumentary című DVD is.


A Triumvir Foul egy death metalt játszó mocsári szörny, és az Oregon állambeli Portlandből célozza meg azokat, akik e mocsár környékén tanyáznak. A bandának egyetlen demója jelent meg 2014-ben, az An Oath Of Blood And Fire, amely ismertetőm tárgya is egyben. Erre a kiadványra szeretném felhívni a death metalt kedvelők közül is a legelvetemültebbek figyelmét. […]
Tovább »A Khemmis egy amerikai stoner/doom/sludge zenekar, akik július 7-én hozzák ki a debütalbumukat Absolution címen. Erről a lemezről mutatjuk meg nektek az Ash, Cinder, Smoke című dalt.
Csaknem egy évtizednyi kihagyás után a Skinless nevű New York-i death metal zenekar kihozta az Only The Ruthless Remain lemezét idén júniusban. Ennek örömére a 35 perc körüli lemez Barbaric Proclivity című záró tételére készült egy lyric videó. Ezt osztjuk meg most veletek.