A chicagói sludge/post metal szintér egyik jeles képviselője, a Minsk hat éve nem adott ki teljes értékű nagylemezt. A stílus kedvelői most dörzsölhetik a mancsaikat, mert a The Crash And The Draw című anyag április 6-án lát holdvilágot (Németországban április 3, az USA-ban április 7) a Relapse kiadó jóvoltából. A rideg, farkasokat ábrázoló borítót Orion Landau készítette, aki legutóbb a YOB zenekarnak készített egy páratlan műalkotást. Alább az új album dalcímei is megtekinthetőek.
Nem is olyan régen a brit Paradise Lost bejelentette, hogy dolgozik az új albumán, viszont mára már konkrét tényekkel szolgálhatunk. Június első napján, a Century Media gondozásában megjelenik a The Plague Within című új lemez. A keverést Jaime Gomez Arellano végezte (Ghost, Ulver, Cathedral, Angel Witch), a zenekar pedig a következőket nyilatkozta:
„Mi ezúttal másképpen akartunk közelíteni az új anyaghoz, magunkhoz ölelve a banda LEGKORÁBBI időszakát is. Egy nagyon sötét és egyben dallamos albumot készítettünk, de a daloknak most van egy death metalos éle, ami az elmúlt időszak Paradise Lost albumairól nem volt elmondható.”
Ezek alapján biztosan megdobban egy-két ősrajongó szíve. Még egy ok, hogy várjuk a nyarat! Addig is, álljon itt egy klip az előző lemezről.
Idén április elseje nem tréfa dolog, ugyanis a kiváló folk-black metalt játszó román Negură Bunget e napon lép fel Budapesten a Dürer Kertben. A lemezbemutató turné alkalmából márciusban több erdélyi városban is koncertet adnak majd, sorra kerül majd Kolozsvár, Brassó, Szeben, Temesvár és Nagyvárad is. Egész Európát átívelő turnéjuk során a Grimegod és a Northern Plague kíséri el őket, de Budapesten még a The Moon and the Nightspirit is emelni fogja az esemény nívóját. Mint azt már korábban írtuk, a Tău című lemezük február 27-én jelenik meg. A budapesti koncert facebook eseményére pedig itt lehet csatlakozni.
A brit crust/death metalt játszó Winds of Genocide holnap jelenteti meg első nagylemezét a korábbi splitek és ep-k után. A Usurping the Throne of Disease debüt a Pulverized Records gondozásában jelenik meg, és itt alább az egész albumot meg lehet hallgatni.
<a href=”http://pulverised.bandcamp.com/album/usurping-the-throne-of-disease”>Usurping The Throne Of Disease by Winds Of Genocide</a>
A tizenötödik (!) nagylemezének megjelenése alkalmából a brit Napalm Death egy animációs klippel jelentkezett. A tőlük szokatlan megoldás Lisbet Fredslund grafikusnak köszönhető, aki összesen 1093 különálló, kézzel készített rajzot használt fel a videóhoz. Érdekesség, hogy ebből 225 kép Barney Greenway énekes arcáról készült, ez a videóból ki is derül, miért. Barney a következőket mondta:
„Elégedettebb nem is lehetnék a Smash A Single Digit videóval. Semmit nem mutat meg a méltóságból, vagy az élet alapvető élvezeteiből, egyszerűen csak egy pillanatképet örökít meg azokról a szerencsétlen flótásokról, akiket számadatként kezelnek a világ termelési kvótáihoz, majd felhasználásuk után kitörölnek. Szerintem Michael Panduro [rendező] és csapata művészien kivitelezte a mondanivalónkat, ezért úgy gondolom, a jövőben több ilyen várható a Napalm Death-től.”
NAPALM DEATH - Smash A Single Digit (OFFICIAL VIDEO)
Itt pedig az Apex Predator – Easy Meat borítója és a számcímek:
A kilencvenes évek közepén léptem bele először a death metal mocsarába, ami legalább tíz dimenzióval toldotta meg az akkori zenei világomat. Az általam valaha hallott death metal hordák közül az Obituary nevét az elsők között kell megemlítenem, amely a floridai szintér többi zenekarával együtt gyökerestül megváltoztatta az életemet. Elképesztően új érzés volt ezeket a brutális […]
A Venom rajongók bizonyára már rég tisztában vannak azzal, hogy január 26-án From The Very Depths címmel új „kígyóméreg” kerül boltokba. A megjelenés dátumának közeledtével a legendás trió úgy döntött, előzetesen közzéteszi egyik új szörnyetegét, a Grinding Teeth-et. Ez most meg is hallgatható.
Ahogy azt már korábban is írtuk, Tău (Hegyi tavacska) címmel jelenik meg Románia első számú folk-black metal zenekarának, a Negură Bungetnek az új anyaga. A február 27-én megjelenő lemez az Erdélyről szóló trilógia első része, amelyen a természeti szépségek kapják a nagyobb hangsúlyt. Ezzel szemben a második és harmadik rész az emberre, hagyományaira és spirituális oldalára lesz kiélezve. A nyolc tételt rejtő album előrendelhető ezen a linken.
A Tău lemezről máris meghallgatható a Nămetenie című új dal, amit ingyenesen le is lehet tölteni itt.
Stúdióba vonult az industrial metal egyik fő képviselője, a Fear Factory, hogy még az év elején kihozzák az új lemezüket. Andy Sneap keveri épp az anyagot, aki korábban olyan bandákkal dolgozott együtt, mint a Megadeth, Exodus, Testament, Accept, vagy a Killswitch Engage.
A gépezet motorja, Dino Cazares, úgy nyilatkozott, hogy a dobokat, bőgőt és gitárt már felvették, egyedül az ének van még hátra. Az új anyaggal kapcsolatban pedig gyilkos gitár riffekkel és dobtémákkal kecsegtet, viszont arra is felhívja a rajongók figyelmét, hogy a kisérletezés sem áll távol a Fear Factory zenéjétől, ami sejteti, hogy némi újdonsággal is számolni kell.
Nem kisebb szavakkal dobálózik Cazares, mint azzal, hogy az új anyag zenei világát a Demanufacture és az Obsolate közé helyezi. Ha a munkálatok továbbra is ilyen tempóban haladnak, akkor mindenre hamarosan fény derül.
FEAR FACTORY - The Industrialist (OFFICIAL MUSIC VIDEO)
Nergal (Adam Michał Darski) körül zajlik az élet. A kiválóan sikerült The Satanist album után, a Behemoth hírhedt frontembere önéletrajz kiadására adta a fejét. A Confessions Of A Heretic – The Sacred And Profane: Behemoth And Beyond című könyv megjelenésének időpontja március 19. Az önéletrajz Nergal Behemoth-tal átélt élményeire, a katolikus egyházzal való konfliktusaira, a leukémiával vívott csatájára és a lengyel televíziós tehetségkutató műsorban tett zsűris szereplésére fekteti a hangsúlyt.
Nergal szerint „A lázadás a fiatalság része, de néha veszélyes is tud lenni. Kard helyett én gitárt tartok a kezemben. Ugyanabban a rideg világban élek én is, viszont Molotov-koktél helyett számítógépet használok, ami sokkal erőteljesebb fegyver.”
Nergal mellett, Krzysztof Azarewicz és Piotr Weltrowski nevezhető meg szerzőként, amit Mark Eglinton fordított angolra. A dedikált könyv előrendelhető a banda hivatalos honlapján, melynek érdekessége még, hogy az előszót Randy Blythe (Lamb of God) írta.