Szerző: karelia

Darkthrone

Az eredetileg 2000-ben napvilágot látott „Preparing for War” című Darkthrone antológiát a Peaceville Records a lehető legrövidebb úton újra ki szeretné adni.

A box-set-hez bonuszként egy DVD-t csatolnának telis-tele interjúkkal, és élő felvételekkel.

A kultikus black metal zenekar nemrég fejezte be új albumának felvételeit, melyet a zenekar újdonsült kiadója, a Peaceville Records fog megjelentetni. Pár dalcím a jelenleg The Cult Is Alive címmel ellátott albumról:
Too Old Too Cold
Graveyard Slut
The Cult of Goliath
A megjelenés valamikor 2006 elején.

Steve Conley (F5)

Az F5 gitárosa, Steve Conley egy új dalt tett letölthetővé a www.myspace.com-on. A dalt IDE klikkelve tölthetitek le.

Steve Conley gitáros és egy bizonyos Bruce (fogalmam sincs kit takar a név) dobos mellett nem kisebb egyéniség gitározott, mint a jelenlegi F5 másik gitárosa, és egyben a Megadeth hathúrosa, David Ellefson.
Az F5 zenekar debütalbuma szeptemberben jelent meg az amerikai Cleopatra Records-nál. A A Drug For All Seasons album még mindig kapható a videóval megbonuszolt példányban. A videó nem koncertfelvétel vagy videóklipp, hanem a felvételek során készült videókból összevágott látnivalót tartalmazza. Az európai piacon a Mascot Records terjeszti az anyagot.

A „pay now, play now” hívek (fizess most, játszod[értsd: hallgasd] most) az f5theband.com–ról pillanatok alatt letölthetik a teljes audió anyagot, természetesen kedvezményesebb áron, mint a CD-t.

Cirith Ungol

A német Solemnity Music jelenteti meg az első hivatalos tribute lemezt. Az album One Foot in Fire címmel fog a boltok polcaira kerülni. A 2006 január/februárjára tervezett megjelenést érdemes figyelemmel kísérni, mert a reguláris tokos CD mellett egy limitált 12″ picture vinyl kiadás is meg fog jellni díszes tokban.

A lemezen a következő előadok fognak szerepleni egy-egy Cirith Ungol dalt előadva (a sorrend még nem bégleges):

FALCON (w/ Greg Lindstrom of CIRITH UNGOL!) (U.S.) – „Shelob’s Lair” (remix)

ROSAE CRUCIS (Italy) – „Death of the Sun”
SOLEMNITY (Germany) – „What Does It Take”
DAWN OF WINTER (w/ SACRED STEEL members) (Germany) – „Doomed Planet”
BATTLE RAM (Italy) – „Join the Legion”
HOLY MARTYR (Greece) – „Frost and Fire”
EMERALD (Switzerland) – „Heaven Help Us”
MONSTRUM (Poland) – „Fallen Idols”
ASSEDIUM (Italy) – „Black Machine”
CRYSTAL VIPER (Poland) & ELIXIR (U.K.) – „Chaos Rising” (two bands/one song!)
ROTTEN (Netherlands) – „Cirith Ungol Medley”

Brust

A svéd metalosok elkészültek a Where the Wave Broke dalra készült videoklipp forgatásával. A dal a Brust utolsó lemezéről, az Origo-ról lett kiválasztva.

A dobos, Patrik Hultin szerint egy nagyon tanulságos volt az egész felvétel, hisz láthatták, mire képes egy kívülálló a zenéjüket hallva.

A következő képecskét letöltve egy screenshoot-ot tekinthettek meg a videóról.
Screenshoot

Az Origo lemez október 24-én jelent meg a Relaspe kiadónál.

Die Krupps

Az újraaktivizálódott német indusztriális brigád az európai CLIENT duóval összefogott, hogy átírja, feldolgozza a 80 években működő VISAGE egyik dalát. A választás a 83-as The Anvil slágerükre esett. Egy speciális 12″ DJ promo január-februárban fog megjelenni, mely pontosan összevág majd a 25 évet ünneplő Die Krupps koncertsorozattal.

A jelenlegi Die Krupps felállás:
Jürgen Engler – ének
Ralf Dörper – szintetizátos
Rüdiger Esch – basszusgitér
Marcel Zürcher – gitár
Oliver Röhl – dob

Aktuális képeket a következő linkre kattintva láthattok:
Fotók

D.A.D.

A új single-hez készült videót a zenekar letölthetővé tette hivatalos honlapján.

128k
500k
Mindkettő megtekintéséhez Windows Media Player szükségeltetik.

A videót a svéd Antonio Tublen rendezte.

John Macaluso

A veterán hard rock dobos John Macaluso (TNT, ARK, YNGWIE MALMSTEEN, JAMES LABRIE, STARBREAKER) szerződést kötött a finn Lion Music kiadóval, mely 2006-ban fogja megjelentetni a This is going to be a sick one-ra keresztelt új szólólemezt.

A felvételeket a következő napokban kezdik. A lemezre a következő zenészek lesznek meghívva:
Vitalij Kuprij
Tony Harnell (TNT, STARBREAKER)
Alex Masi
Marco Sfogli (JAMES LABRIE)

A New York-i MASTERLAST debüt albumán Macaluso dobolása lesz hallható, mely albumról a doboszseni szimplán a követkőket nyilatkozta: „Ez az album nagyon jó lett.”

Nightwish story, D Day+8

Tuomas Holopainen-nek a nagy nyíltlevél csatázás kellős közepén arra is jutott ideje, hogy befejezzen két dalt az új Nightwish albumra. Az album felvételeit jövő év szeptemberében kezdenék meg, de ha a nemrég „kinyíltlevelezett” Tarja utódját megtalálják, akkor ezt a dátumot mindenképpen előrébb hozzák. Kérdem én, a hónapok óta szajkózott másfél éves pihenő helyett miért nem tudta a Tuomas legény megírni azt a levelet hamarabb? Kellett az a pár koncert Tarja-vál?

Akár a 2004-es Once, a következő lemez felvételei is 6 hónapot fog igénybe venni. Ha az énekes (aki mindenképpen női személy lesz) is belefolyik a munkába, az új anyag semmiképpen nem kerül szalagra 2007 előtt.

Holopainen határozottan kijelentette, hogy a Nightwish zenéje nem fog változni, ugyanott folytatja, ahol az Once-t abbahagyták, csak egy más női énekessel. „Nagyon kiváncsi vagyok, hány énekes fog jelentkezni a megüresedett helyre. Végül is Tarja egy első osztályú énekes, és nem lesz könnyű megtalálni az utódját” – tette hozzá őszintén a billentyűmágus.

„Az új énekes nemcsak énekesi adottságai miatt lesz kiválasztva, hanem szépnek, okosnek, karizmatikusnek is kell lennie, s tudnia is kell ezt magáról. Nem egy Tarja klónt keresünk. Nyitottak leszünk bármilyen friss hangra amit az énekes hoz majd magával.” – folytatja.

Tuomas tisztában van azzal, hogy nagyon nehéz lesz elfogadtatnia a rajongókkal az új énekest, mert nagyon sokaknak fáj Tarja elvesztése, és az első koncertek sorsdöntőek lesznek.

Asia

A progresszív körökben óriási sikereket elkönyvelhető Asia azenekar jelenleg új albumának dalain dolgozik. Az Architect of Time munkacímen futó album pár dala már készen is van:
City of Lost Angels (egy 6 perces progresszív őrület)
Written on the Wind (power ballada)
I Believe in Yesterday és Since You’ve Been Gone

Az album 2006 első felében fog megjelenni.

Saga

A nemrég Inside Out-os zenekarrá vált Saga tavalyi albumát, a zseniális Network-öt és egy dupla CD-s The Live Chapters élő lemezt fog megjelentetni az új kiadó november 8-án.

Az észak-amerikai Network kiadás bonusz DVD-vel lesz kapható, melyen a teljes album lesz hallható 5.1-es hanggal.

A zenekar jelenleg a stúdióban rögziti a 2006 első felére tervezett albumát.