Szerző: karelia

Steve Lukather

SantaMental címmel jelenik meg a legendás gitárhős új albuma, melyen többek között a következő zenészek is szerepelni fognak: Eddie Van Halen, Slash és Steve Vai. A lemezen 10 dal lesz hallható. A producer Elliot Scheiner (THE EAGLES, STEELY DAN, STING) és maga Lukather lesz.

A felvételek kevesebb, mint 6 nap alatt lettek meg és a felvett dalok között olyan közismert karácsonyi dalok is szerepelnek, mint a „Jingle Bells”, „Winter Wonderland” és a „Silent Night”.

Ironfire

A dán power metalosok nemrég elkészült friss albumáról letölthetővé tették a Wings of Rage dalt.

Az új album 2006 első felében fog megjelenni. A kiadó még nem biztos, hisz jelen pillanatban ilyennel nem rendelkezik a zenekar.

A következű linkre kattintva tölthetitek le a dalt:

Wings of Rage

Ironfire honlap

Sarkom

A norvég black metalosok nemrég leszerződtek a Twilight – Vertrieb kiadóhoz, mely 2006 januárjában jelenteti meg a zenekar Aggravation of Mind-ra keresztelt debütalbumát.

A 60 perc körüli lemez 8 dalt tartalmaz:
01.Bloodstains On the Horns
02.Embraced You Shall Be
03.Alpha – Omega
04.The Chosen One
05.Aggravation of Mind’s Syndrome
06.Inside the Memories
07.Passion for Suicide
08.Cryptic Void

Töltsétek le a The Chosen One dalt.

Honlap

Bombers

A norvég MOTÖRHEAD tribute banda, melyben a basszus és vokalista szerepét nem kisebb alak tölti be, mint Abbath (ex-IMMORTAL, jelenleg I),kiadta első felvételét, mely egy 3 dalos bakelit kiadvány formájában jelent meg.

A kiadványon a következő 3 dal hallható:
Bomber
No Class
Dead Men Tell No Tales

A bakelit EP 500 példányban jelent meg. A dalokat 2004 novemberében rögzítette a zenekar (ha lehet zenekarnak nevezni egy ilyen jellegű projectet) a norvégiai Ljosheim-ben.

A No Class dalba itt hallgathattok bele: No Class

A zenekar többi tagja:
Tore Bratseth (ex-OLD FUNERAL) gitár
Pez (PUNISHMENT PARK, JEF) dob

Honlap

Face Down

Az újjáalakult svéd zenekar, melynek énekese nem más, mint a THE HAUNTED alapító tagként ismert Marco Aro, dalrészleteket töltött föl a honlapjára az egész The Will to Power debütalbumról. A következő linkre kattintva tölthetitek le a dalrészeket: Face Down dalminták

A The Will to Power album november 7. fog megjelenni a Black Lodge Records-nál.

Az album felvételei a Fear and Loathing stúdióban kerültek rögzítésre.
A kiadvány limitált DVD csomagolásban is meg fog jelenni bonuszokkal.

Dalok:
01. Drained
02. Blood Tiles
03. Heroin
04. Insanity
05. Will To Power
06. Grey
07. Heretic
07. The Delusion
08. War Hog
09. The Unsung

Rainbow

A zenekar rajongói honlapja bejelentette, hogy az 1977. október 20-án rögzített elő megjelenés a Rockpalast német TV show-ban hamarosan megjelenik egy dupla DVD-s kiadásban. A DVD a japán piacon fog megjelenni (azok a francos japcsik :D) december 21-en. A DVD DTS 5.1 Surround Sound, Dolby Digital 5.1 Surround és Dolby Digital 2.0 Surround hangzással fog rendelkezni. A másadik disc tartalma még nem végleges, de több mint valószínű, hogy interjúk, klipek és a szokásos extrák fogják betölteni a DVD-t.

A 1-es disc dalai:
01. Kill The King
02. Mistreated
03. 16th Century Greensleeves
04. Catch The Rainbow
05. Long Live Rock ‘n’ Roll
06. Man On The Silver Mountain
(Blues, Stagestruck, Silver Mountain (Reprise))
07. Still I’m Sad (Drum Solo)
08. Do You Close Your Eyes
(incl. Guitar Solo – End Smashing Guitar)

A 77-es Rainbow felállás:
Ritchie Blackmore – Guitar
Ronnie James Dio – Vocals
Bob Daisley – Bass
Cozy Powell – Drums
David Stone – Keyboards

Michael Kiske

Michael Kiske egyszer s mindenkorra kijelentette, hogy nem lesz soha Helloween koncert az ő szereplésével. Arról, hogy a 2006-os Wacken Open Air németországi fesztiválon fellépne a Helloween-el röviden és szárazon csak ennyit mondott: „will never happen,” (soha nem fog megtörténni). Az indoklás pedig az volt, hogy nem tud olyan emberekkel együtt dolgozni, zenélni, akik egyszerűen utálják. (szavaival élve, mélységesen utálják).

Michael Weikath (Helloween gitáros és dalszerző) speciális helyet foglal el ebben a Kiske iránti gyűlölködésben, hisz a volt Helloween énekes külön kiemeli, hogy ő volt az, aki 13 éve kitette a zenekarból. „Tehát, minek menjek vissza? Mindig visszautasítom, hogy a dalait éneklejem” … ”Michael Weikath keményen dolgozott, hogy nevemet a sárba tiporja a rock-metal világ előtt, és ez többé-kevésbé sikerűt is neki. Ezt soha nem felejtem.”

Más forrásokból arról tájékoztat Kiske, hogy soha nem volt „háborús” viszonyban a Helloween-es elődjével, Kai Hansen-el. Sőt, a basszusgitáros Markus Großkopf-al bevallása szerint pár hete vacsorázott együtt és egy komoly és baráti beszélgetésben volt része.

Kiske jelenleg a Frontiers Records-hoz szerződött két albumra.

Neaera

A germán metalcore banda jelenleg friss dalok írásával tölti idejét. 2006 januárjában szeretnének bevonulni a dán Hansen stúdióba, hogy rögzítsék a másadik albumukat. A producer az egyre nagyobb hírnévvel rendelkező Jacob Hansen [RAUNCHY, INVOCATOR] lesz.

A már megírt dalokról a zenekar nem mond konkrétumot, csupán annyit, hogy brutálisak és melodikusak. Az előzetes tervek szerint a lemez címe Let the Tempest Come lesz. A külcsín pedig az amerikai GRAF ORLOCK grind zenekar dobosának és egyben a Nearea zenekar jó barátjának keze munkáját fogja dicsérni, vagyis Adam Hunt-nak.

A zenekar debütalbuma idén jelent meg The Rising Tide of Oblivion címmel a Metal Blade Records gondozásában.

Doro

A germánok metal dívája, Doro Pesch „In Liebe Und Freundschaft”-re keresztelt EP-je nem november 4-én jelenik meg az AFM kiadónál, hanem egy héttel később, november 11-én.

Az EP a 2006. március 24-én megjelenő nagylemez előfutára, mely Warrior Soul néven fog napvilágot látni.

Az EP dalai:
01. In Liebe und Freundschaft
02. For Love and Friendship (English Version)
03. Lonely Wolf
04. Never Get Out of This Alive
Bonus track:
05. All We Are (live video from Bang Your Head 2005 festival)

A Warrior Soul dalra egy „szerelmes” klip is készül a KROKUS frontember Marc Storace közreműködésével, mely az Anuk – Path of the Warrior film (Doro filmje) sztoriját boncolgatja.

Furia

A francia melodic-death metalosok legújabb lemeze január 23-án fog megjelenni Kheros címmel a Season of Mist kiadónál.

A Furia-Prod két dalos kiadvány és némi multimédiás részekkel, ingyen megkapható a zenekar honlapján.