Címke: Band In The Pit

Full Tone Generator – először Európában a Melbourneből

Új lemezükkel érkeznek november elsején Budapestre a Gólyába. Az album egyik érdekessége, hogy a klasszikus punk rock és rock and roll elemek beépítése egy frissebb és izgalmasabb irányt ad a hangzásnak. A Refuge Of Sinners legmarkánsabb dalai, mint például a Kenny, a Take Me és a Juan Carlos, azonnal megmutatják a zenekar izmosabb, metalosabb oldalát, miközben megőrzik a stoner rockra jellemző pszichedelikus, lassabb, groove-os részeket is. A zenekar tagjai nyíltan vallják a Kyuss, a Fu Manchu és a Monster Magnet iránti rajongásukat, amely hatások jól érzékelhetők az albumon, de a Full Tone Generator mégis képes egyedi hangzást kialakítani.

FULL TONE GENERATOR - YEAH HEY - OFFICIAL CLIP

Az album intenzív produkciós értékei kiemelik a zenekar energikus és agresszív oldalát, amely tökéletes összhangban van a sivatagi rock jellegzetes, filmzene-szerű atmoszférájával. A lemez tökéletesen egyensúlyozik a keményebb, metalosabb részek és a pszichedelikus, elszállós hangulatok között, így a stoner rock rajongói és az újabb, alternatív metalos hangzásokat kedvelők számára is egyaránt élvezetes hallgatnivaló.

A lemez egyik legizgalmasabb aspektusa, hogy a banda a hosszabb dalok során, mint például a Find Out és a Dark Eyes, komplexebb és progresszívabb struktúrákkal kísérletezik, ami jelzi a zenekar zenei fejlődését az első albumukhoz képest. Ezzel szemben a rövidebb, ütősebb dalok, mint a Yeah Hey, azonnal energiával töltik meg a hallgatót, és érezhetővé teszik a zenekar dinamizmusát. A Refuge Of Sinners a Rancho De La Luna legendás stúdiójában lett felvéve, amely Kalifornia sivatagában található, és Dave Catching produceri munkájával készült el, aki már többek között a Queens of the Stone Age és az Eagles of Death Metal zenekarokkal is dolgozott. A másik állandó producerük nem más mint Brant Björk (Kyuss, Fu Manchu, Stöner, Brant Björk Trio), aki 2018-ban, az első lemezünkön a Valley of the Universe-en beült a dobok mögé is. További érdekessége a debütáló albumnak, hogy annak idején egy kis magyar kiadónál, a Baby Gorilla Records-nál (jelenleg Para Hobo Records) látott napvilágot. A két stúdió lemez között megjelentették a Never to Return című koncertlemezt, valamint a Nick Oliveri-vel (Kyuss, QOTSA, Dwarves) közös jammelésik eredményét, a Without a Sound-ot.. Pár hete megjelentettek Kick out the Jams címmel, egy az új albumhoz szorosan kapcsolódó kétszámos EP-t is, ami gyakorlatilag a Refuge of Sinners bónusz számait tartalmazza.

A koncertet a hazai pszichedelikus rock két keményvonalas képviselője, a Band in the Pit és a Satorinaut fogja felvezetni.

Band In The Pit – Lemezelőzetes

Október 15-én goda címmel jelenik meg az instrumentális psychedelic/stoner rockban utazó Band In The Pit zenekar hatodik soralbuma. A dunaújvárosi trió, Késmárky Szabolcs gitáros, Prókai Norman dobos és Schneider Vilmos basszusgitáros 12 éve nyomja egyedi hangulatú, nyers, meditatív, sajátosan magával ragadó, indusztriális, némi törzsi jellegű atmoszférákkal átitatott, hazánkban szinte egyedülállónak számító zenéjét.  A lemezborító Kis Anna képéből készült, az első előzetest pedig címadó daluk valamivel több mint 6 és félperces lebegése adja.

A lemezbemutató október 26-án lesz a Riff Budapest-ben, ahol is a francia Occult Hand Order és Karancz Ákos szólóprojektje, a Pilot Voyager társaságában lépnek fel.

Band In The Pit – egyórányi sivatagos dalmonstrum



mecoptera
címmel megjelent a hazánkban szinte egyedülállónak számító instrumentális psychedelic/stoner rockban utazó dunaújvárosi Band In The Pit zenekar negyedik albuma. Az album közel egyórányi effektpedálok és mikrokozmikus katódcsövek elektronikus armadáján átvezetett Kyuss-féle sivatagos stoner rock porszemcséibe ágyazott blues alapú, improvizatívan filmzenés, valamint a kísérletezgető kortárs jazz határait feszegető dalmonstrumot tartalmaz.
 

mecoptera by Band In The Pit

Band In The Pit – újabb sivatagi látomás

A hazánkban egyedülállónak számító instrumental psychedelic/stoner rockban utazó dunaújvárosi Band In The Pit zenekar a tavalyi év végén *** címmel adta ki harmadik sorlemezét. Az újabb derengős sivatagi látomásokban vibráló album borítóján Móder Rezső, Munkácsy-díjas művész „Az acélgyári munkás megvadul még a kávé illatától” műve látható.
 

*** by Band In The Pit

Band In The Pit – pszichedelikus zenei kereszteződések

Megjelent a cosmic, instrumental psychedelic/stoner-t játszó dunaújvárosi Band In The Pit második lemeze.

2009 óta létező trió (Késmárky Szabolcs – gitár, Prókai Norman – dobok és Schneider Vilmos – basszusgitár) agyukból kipakoltak minden felesleges gondolatot és egy olyan derengős sivatagi stoner látomást vetítettek ki zenéjükkel, ami Magyarországon egyedül állónak számít.

Ha az egyes zenei stílusok városok egy térképen, akkor a ma már dob-basszus-gitár felállásban játszó Band In The Pit a városokat összekötő végtelen országút mellett álló motel. Elsőre kézenfekvőnek tűnik a stoner rock jelző használata, közelebbről nézve viszont több a zenében az atipikus elem, mint a stoner zenei eszköztár kelléke. A 10-20-30 perces, önmagukba körkörösen visszaforduló, mániákusan ismételgetett témákra épülő instrumentális számok meg sem próbálnak verze-verze-refrén-verze dramaturgiájú daloknak tűnni, sokkal közelebbi rokonságot mutat a hill country blues-zal, mint az ún. mázsás riffeléssel.

Második, című EP-jük az alábbiakban teljes egészében végighallgatható.

 

<a href=”http://bandinthepit.bandcamp.com/album/-„>. by Band In The Pit</a>