Címke: Para Hobo Records

Először hazánkban a francia pszichedelikus fuzzrocker trió, a Karkara

A Karkara egy 2019-ben alakult francia pszichedelikus rockzenekar, amely Karim Rihani (gitár/ének), Hugo Olive (basszusgitár/szinti) és Maxime Marouani (dob/ének) alkotja. A trió már több mint száz koncertet adott Európában és eddig három albumot jelentetett meg, a ‘Crystal Gazer‘-t (2019) és a ‘Nowhere Land‘-et (2020) és a legújabb ‘All is Dust„-ot (2023), a brit Stolen Body Records kiadónál. Zenéjükre hatással volt többek között a The Oh Sees, a King Gizzard and the Lizard Wizard, a King Crimson és a Black Sabbath.

A Karkara zenéje a pszichedelikus rock egyedi hangzását képviseli, amelyben a keleti pszichedelikus és nyugati garázsrockos stílusjegyek összefonódnak. A zenekar különleges atmoszférát teremt koncertjeiken, ahol erőteljes dobok, melankolikus és dühös ének, valamint hipnotikus gitárriffek viszik előre a zenét. Az együttes különösen ismert az atipikus hangszer használatról, mint például a didgeridoo, ami még egzotikusabbá teszi a hangzásvilágot. Az album egyesíti a fuzz, a pszichedelia és a krautrock hangzásokat, és ezáltal egy egyedülálló, transzcendens zenei utazásra hívja a hallgatót. A hatás, amelyet a sivatagi varázslók mágiájához hasonlítanak, valósággá válik a koncerteken is, ahol a hipnotikus hangulat és a dinamikus előadás mindenkire nagy hatást gyakorol.

KARKARA - ANTHROPIA

2020-ban megjelent második albumuk, a ‘Nowhere Land‘, tovább erősítette a zenekar hírnevét. A Karkara harmadik albumának bejelentésével egyértelműen jelezték, hogy zenéjük folyamatosan fejlődik és határokat feszeget. Az ‘Anthropia‘ című kislemezük előzetes volt az új albumhoz, mégis igazi áttörést hozott a csapatnak, az anyagot kozmikus, lebegő hangzásvilág és az egyszerűségre törekvő, de annál erőteljesebb gitárjáték jellemez. Az ‘All Is Dust‘ című harmadik albumukat 2023 márciusában adták ki, ami újabb mérföldkő a banda életében.
Az ‘All Is Dust‘ számai – például a ‘Third Eye HQ‘ – azt a motorikus, mechanikus ritmust hozza, amely együttesen az erőteljes és sodró zenét adja. Toulouse városának pezsgő zenei élete is hatással van a Karkara zenéjére, ahogy a hasonló stílusú SLIFT zenekarra is, akikkel együtt turnéztak. A Karkara minden szempontból megfelel a pszichedelikus rock műfaj magas elvárásainak, és zenéjük a legújabb albumon keresztül is folyamatosan fejlődik. A francia trió egy egyedi hangzású, energikus albumot tett le az asztalra az ‘All Is Dust‘ formájában, amely továbbra is előreviszi őket a nemzetközi zenei színtéren.

KARKARA - THE CHASE

Budapesten november 15-én mutatják be az anyagot a Három Hollóban. A hangulat megalapozásáról a pszichedelikus elektronikát posztrock alapra ráépítő Deley és a német jamrock kollektíva, a Happy Snails gondoskodik majd. https://www.facebook.com/events/865302608450457

A jegy bevétel a zenekarok zsebébe megy, tehát őket támogatjátok.

Full Tone Generator – először Európában a Melbourneből

Új lemezükkel érkeznek november elsején Budapestre a Gólyába. Az album egyik érdekessége, hogy a klasszikus punk rock és rock and roll elemek beépítése egy frissebb és izgalmasabb irányt ad a hangzásnak. A Refuge Of Sinners legmarkánsabb dalai, mint például a Kenny, a Take Me és a Juan Carlos, azonnal megmutatják a zenekar izmosabb, metalosabb oldalát, miközben megőrzik a stoner rockra jellemző pszichedelikus, lassabb, groove-os részeket is. A zenekar tagjai nyíltan vallják a Kyuss, a Fu Manchu és a Monster Magnet iránti rajongásukat, amely hatások jól érzékelhetők az albumon, de a Full Tone Generator mégis képes egyedi hangzást kialakítani.

FULL TONE GENERATOR - YEAH HEY - OFFICIAL CLIP

Az album intenzív produkciós értékei kiemelik a zenekar energikus és agresszív oldalát, amely tökéletes összhangban van a sivatagi rock jellegzetes, filmzene-szerű atmoszférájával. A lemez tökéletesen egyensúlyozik a keményebb, metalosabb részek és a pszichedelikus, elszállós hangulatok között, így a stoner rock rajongói és az újabb, alternatív metalos hangzásokat kedvelők számára is egyaránt élvezetes hallgatnivaló.

A lemez egyik legizgalmasabb aspektusa, hogy a banda a hosszabb dalok során, mint például a Find Out és a Dark Eyes, komplexebb és progresszívabb struktúrákkal kísérletezik, ami jelzi a zenekar zenei fejlődését az első albumukhoz képest. Ezzel szemben a rövidebb, ütősebb dalok, mint a Yeah Hey, azonnal energiával töltik meg a hallgatót, és érezhetővé teszik a zenekar dinamizmusát. A Refuge Of Sinners a Rancho De La Luna legendás stúdiójában lett felvéve, amely Kalifornia sivatagában található, és Dave Catching produceri munkájával készült el, aki már többek között a Queens of the Stone Age és az Eagles of Death Metal zenekarokkal is dolgozott. A másik állandó producerük nem más mint Brant Björk (Kyuss, Fu Manchu, Stöner, Brant Björk Trio), aki 2018-ban, az első lemezünkön a Valley of the Universe-en beült a dobok mögé is. További érdekessége a debütáló albumnak, hogy annak idején egy kis magyar kiadónál, a Baby Gorilla Records-nál (jelenleg Para Hobo Records) látott napvilágot. A két stúdió lemez között megjelentették a Never to Return című koncertlemezt, valamint a Nick Oliveri-vel (Kyuss, QOTSA, Dwarves) közös jammelésik eredményét, a Without a Sound-ot.. Pár hete megjelentettek Kick out the Jams címmel, egy az új albumhoz szorosan kapcsolódó kétszámos EP-t is, ami gyakorlatilag a Refuge of Sinners bónusz számait tartalmazza.

A koncertet a hazai pszichedelikus rock két keményvonalas képviselője, a Band in the Pit és a Satorinaut fogja felvezetni.