Új lemezükkel érkeznek november elsején Budapestre a Gólyába. Az album egyik érdekessége, hogy a klasszikus punk rock és rock and roll elemek beépítése egy frissebb és izgalmasabb irányt ad a hangzásnak. A Refuge Of Sinners legmarkánsabb dalai, mint például a Kenny, a Take Me és a Juan Carlos, azonnal megmutatják a zenekar izmosabb, metalosabb oldalát, miközben megőrzik a stoner rockra jellemző pszichedelikus, lassabb, groove-os részeket is. A zenekar tagjai nyíltan vallják a Kyuss, a Fu Manchu és a Monster Magnet iránti rajongásukat, amely hatások jól érzékelhetők az albumon, de a Full Tone Generator mégis képes egyedi hangzást kialakítani.
Az album intenzív produkciós értékei kiemelik a zenekar energikus és agresszív oldalát, amely tökéletes összhangban van a sivatagi rock jellegzetes, filmzene-szerű atmoszférájával. A lemez tökéletesen egyensúlyozik a keményebb, metalosabb részek és a pszichedelikus, elszállós hangulatok között, így a stoner rock rajongói és az újabb, alternatív metalos hangzásokat kedvelők számára is egyaránt élvezetes hallgatnivaló.
A lemez egyik legizgalmasabb aspektusa, hogy a banda a hosszabb dalok során, mint például a Find Out és a Dark Eyes, komplexebb és progresszívabb struktúrákkal kísérletezik, ami jelzi a zenekar zenei fejlődését az első albumukhoz képest. Ezzel szemben a rövidebb, ütősebb dalok, mint a Yeah Hey, azonnal energiával töltik meg a hallgatót, és érezhetővé teszik a zenekar dinamizmusát. A Refuge Of Sinners a Rancho De La Luna legendás stúdiójában lett felvéve, amely Kalifornia sivatagában található, és Dave Catching produceri munkájával készült el, aki már többek között a Queens of the Stone Age és az Eagles of Death Metal zenekarokkal is dolgozott. A másik állandó producerük nem más mint Brant Björk (Kyuss, Fu Manchu, Stöner, Brant Björk Trio), aki 2018-ban, az első lemezünkön a Valley of the Universe-en beült a dobok mögé is. További érdekessége a debütáló albumnak, hogy annak idején egy kis magyar kiadónál, a Baby Gorilla Records-nál (jelenleg Para Hobo Records) látott napvilágot. A két stúdió lemez között megjelentették a Never to Return című koncertlemezt, valamint a Nick Oliveri-vel (Kyuss, QOTSA, Dwarves) közös jammelésik eredményét, a Without a Sound-ot.. Pár hete megjelentettek Kick out the Jams címmel, egy az új albumhoz szorosan kapcsolódó kétszámos EP-t is, ami gyakorlatilag a Refuge of Sinners bónusz számait tartalmazza.
A koncertet a hazai pszichedelikus rock két keményvonalas képviselője, a Band in the Pit és a Satorinaut fogja felvezetni.