Enrico Fermi olasz fizikus volt az első a történelem folyamán, aki feltette az 1 billió dolláros kérdést. Ezt azóta is csak Fermi-paradoxon néven ismeri a tudomány. Ez lesarkosítva a következőképpen hangzik: olyan méretű a világegyetem, hogy fizikai képtelenség, hogy az emberiség legyen az egyedüli civilizáció, amely azt lakja. Na, de ha ez így van, akkor […]
A Graham Robertson – szaszofon és effektek, Partin Whitaker – dobok és Crews Carter – basszus és effektek felállásal működő avant-rock trió, az Odd Circus április folyamán jelentette meg Mantha című EP-jét a Good Idea Musicnál, amiről az alábbiakban Amarok videójukat láthatjátok.
„Amikor az ember mélyen elmerül az improvizációban, be van zárva, a zene valami varázslatos dolognak tűnik, mintha csak betoppanna egy látogatásra. A Manthá-n minden dal egy rövidke látogatást szimbolizál. Amarok (az inuit-eszkimók mitológiai óriásfarkasa, aki magányos vadászokat tekint prédájának) egy jól passzoló metafora egy ilyen felfedett pillanatra. Egy hosszú és parttalanul zajos jammaelésből így született meg az Amarok és amint testet ölt készen áll felfalni minket.” – kommentálták videójuka.
Az orlandoi zenekar téren és időn átívelő utazásra hívja hallgatóit. Improvizatív muzsikájuk határtalannak tűnik, a zenében megvalósított tájképfestészetként hat, és sosem tudni, hová tart. A kiadó alaposan körbe forgó iránytűt ad a felfedezéshez: a zenészek együttműködése valamiféle kísérleti jellegű pszichedelikus art-rock, a garázsrock és a fúziós stílusok fura keveréke, new wave, noise és sci-fi prog-rock elemekkel.
Az Aztec Sun, Bad Luck Gold, Tuff Lover, Astrocero, a Prison Wine, We’re So Hip, Diocious, illetve Savi Fernandez Band zenekarokkal, projektekkel nevet szerzett zenészek 2019-ben adták ki első teljes hosszúságú lemezüket Lunatic Children címmel. A Mantha három élőben felvett improvizációból született. A felvételeket maga a zenekar rögzítette és végül Crews Carter (basszer) keverte. A hangmérnök szerepét Joseph Carra látta el a melbourni Crystal Mastering sútidóból. A lemez artwork-jét Katharina Maisenbacher készítette. Az EP április 2-től digitálisan elérhető a Good Idea Musicnál míg fizikai példányban előrendelhető.
2021. április 30-án jelenik a francia-kanadai Voïvod metal-alapvetés The Outer Limits című (1993-as) legendás lemezének újrakiadása. A csapat a heavy metal zene, azon belül az indusztriális, sci-fi ihlette, pszichedelikus thrash metal történetében és történelmében legalább akkora jelentőségű, mint otthonuk Quebec, mint az első észak-amerikai kőből épült város létrejötte. A korongon hallható a PinkFloyd egyik remekének, a The Nile Song-nak egyedire sikerült feldolgozása. Ám a banda saját dalai önmagukban is mesterművek, köztük a lemez gyakran hivatkozott csúcspontja, a 17 perces Jack Luminousprogresszív metal klasszikus. Az újrakiadás 1500 példányban a Real Gone Music révén kerül a gyűjtők elé.
Jómagam 2015 óta ismerem a bandát, így az utolsó 3 albummal vagyok igazán képbe, biztos vagyok benne, hogy ezzel mások is így vannak, ezért kérlek beszélj nekünk a kezdetekről. A zenekar 2001-ben alakult, és a „Monolithe I” című debüt 2003-ban jelent meg. Eddig hét nagylemezt, két EP-t és egy kompilációt tartalmaz […]
A deathcore stílusba tartozó zenét játszó csapatok rendszerint igencsak hamar unalmassá válnak számomra. Ez alól az állítás alól csupán szűk körű kivétel van. Ezek egyike a kaliforniai Rings of Saturn elnevezésű formáció, amelynek technikás death metálba oltott ufóinváziós sci-fi deathcore-ja még 2012-ben, a Dingir című album idején találta meg az utat hozzám. A banda […]