Valós történeteket, nagy tetteket prezentál elénk a progresszív heavy rock stílusban alkotó Lark. A lengyelek mindezt legújabb albumukon fogják nekünk bemutatni, aminek a címe Antarctica. Minderre szeptember 12-én fog sor kerülni a Sliptrick Records jóvoltából. Lemezelőzetesükként az album címadó dalát mutatják be.
Nincs számomra üdvözítőbb dolog, mint amikor egy kollégám, írnok barátom fogja magát és saját határain túllépve olyan cikkel rukkol elő, ami képes meglepni. Jó is néha kilépni a keretek közül, hiszen ez alapvető feltétele a kedvenc tevékenységemnek, a felfedezésnek. Jelen cikk kapcsán én is ezerrel verhetném a mellem, hogy micsoda utazásra invitállak titeket, kedves Olvasók, […]
A progresszív rock és a hagyományos heavy metal fúziójából alakította ki egyedi stílusát a dán Timechild. 2021-es debütálásukon is megtapasztalhattuk mindezt, ami az And Yet It Moves címet kapta. Most készek a folytatásra és egy az előzőnél sötétebb hangulatú, mélyebb progresszivitású albumot ígérnek a Blossom & Plague személyében. Az új album szeptemberben fog megjelenni a Mighty Music kiadásában. Lemezelőzetessel is szolgálnak a skandinávok, név szerint a Buried In Autumn személyében.
Timechild – Blossom & Plague
(Mighty Music)
1. The Dying Tide Part I 2. The Dying Tide Part II 3. The Dying Tide Part III 4. Call Of The Petrichor 5. Hands Of Time 6. Buried In Autumn 7. The Sign 8. Only Our Shadows Remain
Negyedik albumával jelentkezett a Mouth. A német csapat stílusát a krautrock és a progresszivitásban fogant elemek határozzák meg, amelyre a rock, space, garage, jazz zsánereket is fluid módon tudják beleszőni. Június 9-én megjelent Getaway albumukról Once dalukat hallgathatjátok meg, amelyben a banda saját elmondása szerint „a ’60-as évek lelkülete találkozik a „90-es évek energiájával„.
Egy ambiciózus dupla korongos albummal készül a progresszív/alternítv rockban jártas The Mystical Hot Chocolate Endeavors. 98 perc játékidejű albumuk az A Clock Without A Craftsman címet kapta, ami november 8-án fog megjelenni a Massacre Records kiadásában. A 2020-as karantén alatt íródott, amely rengeteg inspirációval szolgált a bandának. Legfőbb témakörük gyanánt főleg azt a kérdést boncolgatják, hogy az elzártság, kilátástalanság, különféle szerek használata mit képes művelni az ember mentális állapotával? Lemezelőzetesként pedig itt van a Sorry, amely a családon belüli erőszakot hívatott bemutatni az áldozat szemszögéből.
The Mystical Hot Chocolate Endeavors – A Clock Without A Craftsman
Strong Deformity-koncert A szünetben a terem bejáratánál összefutottunk Vörös Andrással, aki addigra egy tudott meglepetésvendégként jelent meg. Persze, aki a Racket lemezre készítésére gondol nem lepődött meg, legfeljebb azon, hogy András, aki most az Ørdøggel és a Diabolus-szal járja a Kárpát-medencét és így kb. szeptember végéig minden hétvégéjük foglalt, tudott időt szakítani a kitérőre. Ahogy […]
Akvárium – zene az undergroundba lépcsőzőknek Ismét jó koncerten jártam. A Cadeveres ünnepelte 30 éves születésnapját az utolsó fővárosi builval és a Strong Defomrity a második, ismét csak a korban meghatározó lemezének a Racketnek a 25 évét. Ezúttal a budapesti Erzsébet téri valamikori távolsági buszmegállóhoz vonultam, sok emlékkel a fejemben. A helyén már jó sok […]
Május 5-én jelentkezett újra a finn nemzetiségű Surplus. A grunge és a progresszív rock és metal elegyét részesítik előnyben hangzásukat tekintve, melyet a Make Believe single is elénk tár. Ez a dal azt a meg nem nevezett érzést reprezentálja, amit a gyomrunkban érzünk. Azt a hangot, amit a fejünk hátuljában hallunk, de egyszerűen nem értjük amit mond. Nincs menekvés a saját magunk által kreált állandó körforgás elől.
Live albumot adtak ki a norvég instrumentális alkimistákból verbuválódott Natt legénysége. Oldalunkon olvashattok nemrég megjelent albumukról egy nagyszerű írást, sokrétű, több dimenziós hangzásuk élményként csapódik le mindazok körében, akik nyitottak muzsikájukra. Most február 10-i, Bergenben történt 50 perces előadásukat örökítették meg vinyl formátumban. A lemez már elérhető az Edged Circle Productions jóvoltából. Kóstoljunk kicsit bele előadásukba.
A kaliforniai prog-rock/prog-metal színtéren ismert Lunar nemrég jelentette meg negyedik, The Illusionist című albumát, melyen Jørgen Munkeby (Shining), Christian Münzner (Obscura), Andy Gillion (Mors Principium Est), Taylor Washington (Paladin), Sam Vallen (Caligula’s Horse), Ben Karas (Thank You Scientist), Gleb Kanasevich és Patrick Corona szerepelnek vendégként. A kilenc számot tartalmazó album egy mágus életén keresztül vezeti végig a hallgatót. A főhős szembesül az életében hozott döntésekkel, metaforákkal fogalmazza meg gondolatait, hogy kiutat mutasson azoknak, akik szintén megkérdőjelezik a saját útjukat.
A lemezen egymástól egészen eltérő hangzású dallamok jelennek meg. Az első kislemezes dal a Juggling Chainsaws. Erről így szól a banda:
„Azt akartuk, hogy ez a dal kint legyen azok számára, akik még nem hallgatták meg az albumot, és lássák, milyen extrém változatosság jellemzi a muzsikánkat.„
A megelőző három, inkább prog-rock albumukhoz képest, ezen a korongon inkább a metál hatás jelenik meg. Arra felé tereli a projektet, ahol korábban még nem jártak. A sokszor kifejezetten bonyolult zene felett as tiszta és a morgó-hörgő ének is megjelenik. A hangzás így igazán hosszú hidat alkot a klasszikus progresszív zenék és akár a technikás death/black metal egyes bandái között.