Újra Budapesten játszik a New Orleans-i sludge metal legenda, ezúttal a Dürer Kert kistermében, július 3-án, pénteken. A majdnem négy évtizedes történelemmel rendelkező együttes negyedik alkalommal teszi tiszteletét hazánkban, hiszen a régi Dürer Kertben kétszer is megfordultak, 2013-ben és 2019-ben, és 2023 októberében az Instantban.
EYEHATEGOD - Every Thing, Every Day (OFFICIAL VIDEO)
Legutóbbi, hatodik albumuk 2021-ben jelent meg A History of Nomadic Behavior címmel a Century Media kiadónál. A banda olyan tagokat tud magában, mint a gitáros Jimmy Bower, akit a hamarosan új albummal jelentkező, Phil Anselmo vezette supergroup Down illetve a Crowbar volt tagjaiként is ismerhetünk. A másik állandó tag az énekes Mike Williams, aki játszott a szintén supergroup Arson Anthemben, illetve az Outlaw tagja is.
az Emptiness Booking és a Dürer Kert bemutatja: EYEHATEGOD koncert 2026.07.03. Dürer Kert kisterem Budapest, Öböl utca 1. Jegyek kaphatóak a tixa.hu-n elővételben 6900 Ft (elfogyott) és 7900 Ft., illetve a helyszínen 8900 Ft. Esemény Facebook oldala: https://www.facebook.com/events/916682407364274
Hamarosan érkezik a Monstrosity új nagylemeze. Az amerikai death metal legenda 2023-as, a Malevolent Creationnal közös split-lemeze után elérkezettnek látja az időd, hogy egy újabb gyilkos albumot szabadítson a világra. Screams From Beneath The Surface című hetedik nagylemezük március 13-án a Metal Blade Records gondozásában fog megjelenni.
„Az extreme metal underground árnyékos mélységeiből felbukkanva a MONSTROSITY újra megerősíti könyörtelen dominanciáját a death metal színterén. A Screams From Beneath The Surface albumával a zenekar nemcsak megszilárdítja, de a műfaj határait is feszegeti, egyben egy olyan utat is kovácsolva, amely egyszerre innovatív és gyökereihez hű.
A Screams From Beneath The Surface kompromisszum nélküli tíz death metal számot tartalmaz, melyek egyszerre mutatják meg a banda fejlődési képességét, és friss szónikus dimenzióit, miközben megőrzik a zenei örökségüket meghatározó vad intenzitást. Minden összetétel bizonyíték a MONSTROSITY technikai képességére és a kompromisszumok megtagadására, megerősítve a műfaj úttörői státuszukat.” – olvasható kiadójuk közleményében.
A lemez első klipjét The Colossal Rage daluk szolgáltatja.
Az amerikai okkult heavy/doom duó, a Castle közzé tett egy új klipet a Danzig ”Am I Demon” feldolgozásával. Az a dal március 1-én Double Vision E.P. címmel megjelenő feldolgozásdalokat tartalmazó lemezükről való. A nyolcszámos lemezre még olyan zenekaroktól, és előadóktól kerülnek még fel cover-daluk, mint a Judas Priest, az Oxymoron, a Foreigner és a Cheap Trick, valamint a KISS, Leslie West és Alice Cooper.
Január 29-én a millennial generáció egyik legbrutálisabb hangzású zenekara, a Lorna Shore érkezik Budapestre. A Will Ramos által vezetett csapat népszerűsége néhány év alatt nőtt akkorára, hogy ma már arénaméretű helyszínekre hívják őket: nálunk a Budapest Arénában játszanak, három további zenekar társaságában.
Budapest legnagyobb rendezvényhelyszínein, így a Sportarénában is hónapról hónapra megnézhetjük az aktuális popzenei ikonok, egy-egy hegedű vagy zongora-maestro, vagy éppen a kemény rockzene valamelyik régi motoros képviselőjének a fellépését. Arra azonban elég ritkán kerül sor, hogy pig squealek és „guttural” hörgések hangjaira gyűljenek a harmincasok a Stefánia úton. Most csütörtökön pont ez fog történni.
A 2009-ben indult Lorna Shore úgy tört ki a deathcore műfaj legtöbb képviselőjére jellemző klubszcénás miliőből, hogy nem igazán puhítottak a zenéjükön, sőt: az alapítóknál pár évvel fiatalabb Will Ramos 2021-es érkezése óta talán még a korábbinál is drasztikusabb, drámaibb hangzást értek el. A szimfonikus és blackened zenei elemek beemelése, és Ramos karakteres, sokkoló hörgései és sikolyai gyorsan virálissá váltak a TikTokon és a Youtube-on, hiszen ez a zenekar már magabiztosan nyúlt ezekhez a gyorsan virálissá váló klipek aztán pár év alatt elhozták az egész deathcore műfaj egyfajta újjáéledését, aminek éppen a Lorna Shore a zászlóshajója. A felívelés a To The Hellfire-rel kezdődött, és az Unbreakable-lel ért nemrég himnikus magasságokba.
LORNA SHORE - Unbreakable (Official Video)
A Telexen a minap közzétett interjúbanWill Ramos arról is mesélt, hogy miként dolgozza fel a népszerűséget: a személyes hobbijai is szóba kerültek, a mangától a japán autókon át. Budapestre három év után, immár arénakörülmények közé térnek vissza. Január 29-én a Humanity’s Last Breath, a Shadow of Intent és a Whitechapel koncertjével indul a pörgés a Sportarénában, a kapuk már 17:30-kor nyílnak terv szerint. A kiemelt állóhelyek már rég elfogytak, de néhány ülő-, illetve állójegyek elérhetők.
a Concerto Music bemutatja:
2026. január 29., csütörtök 17:30
Budapest Sportaréna
Lorna Shore, Whitechapel, Shadow of Intent, Humanity’s Last Breath koncertek
Belépő: állójegyek 24.900 Ft, ülőjegyek 17.900-28.900 Ft
Rapid címmel megjelent a pozvakowski legújabb albuma. A lemezt tavaly ősszel vette fel a zenekar Vasvári Gyula, a Perihelion frontemberének közreműködésével.
„Korábban a vomit comet sinlge-t Gyulával rögzítettük, és mivel az új lemez dalai is hasonló megközelítésűek, egyértelműnek tűnt, hogy ismét vele dolgozzunk. Ahogy a vomitnál, úgy az új lemez számainak felvételekor is az élő megszólalást és hangulatot tartottuk szem előtt.”
A munka Szentes környékén zajlott. „Egy horgásztó melletti jurtában építettük fel a stúdiót és egyben játszva vettük fel a dalokat. Korábban is ez volt ránk a jellemző, de most az utómunkát és editálást is igyekeztünk minimalizálni, hogy még élőbb érzete legyen az albumnak. Egyértelműen koncertzenekarnak tartjuk magunkat, ezt szerettük volna visszaadni az új lemezen.”
A rapid január 20-tól elérhető minden fontosabb digitális zenei streaming platformon, és a zenekar Bandcamp-oldalán. A megjelenés azonban itt nem ér véget: február 4-től az album vinylen és CD-n is beszerezhető lesz a pozvakowski koncertjein, illetve a Wave lemezboltban.
Darkest Light címmel megjelent a Meteora új nagylemeze. A szimfo-metal zenekar negyedik nagylemeze, ami az elmúlt hónapok során kiadott háromrészes EP-sorozatuk dalait fogja össze.
“Negyedik nagylemezünk egy csokorba gyűjti az elmúlt fél év három megjelent EP-jét – elég sok hangulat megjelenik külön-külön az egyes számokon keresztül, mert igyekeztünk mindig úgy összeválogatni a dalokat, hogy érzékelhető legyen ez a fajta sokszínűség. Az albumon mélyen személyes témák is helyet kaptak, de sok dalszövegünknek inkább társadalmi vonatkozása van, szintén nagyon személyes, szubjektív szűrőn keresztül szemlélve.”
A lemezről címadó daluk kapott új videót, melyben Nils Courbaron, a norvég Sirenia/Bloodorn gitárosa is közreműködött.
„Negyedik albumunk címadó dala a Darkest Light mérgező szerelemről szóló. Tapasztald meg a szimfonikus metal kísérteties erejét érzelmes vokállal, filmes hangulattal és sötét szépséggel, valamint gótikus keringővel.
A Kill Monday Management-tel karöltve készítettünk egy gyönyörű videót, amiben Molnár Edina és Lugosi Fábián táncművészek közreműködtek, itt is óriási köszönet nekik a kreativitásukért és energiájukért, amivel elmesélték a történetet. Ez az eddigi legnagyszabásúbb videónk, Gerő András rendező és a táncosok sokkal többet és jobbat hoztak ki a mi kis alapötletünkből, mint amit valaha remélhettünk, szóval a kérdés már csak az lesz, hogy a nézők is osztoznak-e ezen a véleményen.”
Meteora - Darkest Light ft. Nils Courbaron (Sirenia/Bloodorn) I Symphonic Gothic Metal (MUSIC VIDEO)
A 13 dalt tartalmazó. A 16 oldalas booklettel felvértezett digipak tokos CD a MediaMarkt üzletekben, a lemezboltokban, és a zenekar koncertjein, valamint a kiadói shopból szerezhető be. A teljes lemez az alábbiakban hallgatható végig.
Playlist: Darkest Light
A lemezbemutatójára most szombaton, január 31-én, a Symphonic Winter Night keretén belül kerül sor a Dürer kertben. Az este folyamán csatlakozik hozzájuk az Adrya, a Drastic Times, és a Crash&Ride.
A spanyol egyszemélyes, ezoterikus black metal projekt, az Ultima az Obscurant Visions gondozásában január 18-án adta ki I: Katabasis című debütáló albumát. A projekt mögött álló ötletgazda, DB (Délirant, Hässlig, Negativ) így magyarázza albumát:
„A vég kezdete. Alámerülés az elme legmélyebb bugyraiba a spirituális megtisztulás – transzcendencia keresése során.„
Az orosz true black metal horda, a Wormsden január 18-án adta ki Devotion Of The Cursed című debütáló albumát a Svanrenne Music (kazetta, digitális formátum) és a SoundAge Productions (CD-n) közös gondozásában.
„A Devotion Of The Cursed az igazi black metal halhatatlanságát testesíti meg, a mérgező, a legkipróbáltabb és legbeváltabb ősi stílusban, gyűlölettel, tűzzel és vérrel átitatva. A kárhozat, a pusztítás és a halál rituális tánca, egy dühös és gyötrelmes kiáltás a feledés ködében, egy gyilkos fagyos támadás. Watain, Darvaza és Dark Funeral rajongók gyújtsátok meg a fáklyáitokat!” – olvasható SoundAge Productions infójában.
A francia darksynth projekt, a Carpenter Brut hamarosan kiadja Leather trilógiájának utolsó fejezetét. A projektet vezető Franck Hueso trilógiáját Leather Teeth címmel 2018-ban kezdte el, amit a 2022-ben megjelent Leather Terror követett. Ezeknek sorát a február 27-én No Quarter kiadásában megjelenő Leather Temple zárja. A 10 dalt tartalmazó anyag újabb videójaként a The Misfits / The Rebels nézhető meg.