H.EXE – Két stílus, egy entitás

A black metal/harsh noise/dark-electro metal vonalán mozgó lengyel H.EXE december 27-én Anthems of the Unseen Tide címmel tette közzé új albumát. Új albumukat egy 16 tételes dupla konceptalbum formájában jelentették meg, témáit H.P. Lovecraft írásai ihlettek. A lemez két különálló, de egymást kiegészítő megközelítésen keresztül bontakozva ki: az INITIAL nevű fejezetükön a black metal nyers üressége, míg a LEGACY nevűn a jéghideg, dark electro mélységi pulzálnak.

Minden egyes kompozíció a Lovecrafti mítoszt idézi meg, gépeket és organikus sötétséget ötvöztünk egyetlen elnyomó vízióban. Két stílus, egy entitás, és egy kérlelhetetlen alászállás a kozmikus őrületbe.”

Playlist: Anthems of the Unseen Tide

Olga Kann – Black Metal átdolgozások

Olga Kann fehérorosz multi-instrumentalista zeneszerző és énekesnő, aki többek között olyan projektek alkotója, mint a Withered Land, Monumentum Damnati, Cryo Depth és a Life For Ner’Zhul. Emellett etnikai zenét és különböző műfajú feldolgozásokat is készítek kantele, tagelhárpa, fuvolák és egyéb hangszerek használatával. A hölgy 2026. február 6-án adja ki Ethnic Black Metal (vol.1) című anyagát, amelyre a fent említette hangszerek által átkomponált kilenc feldolgozásdal kerül fel. Ezek között olyan black metal zenekarok, illetve előadók dalait találjuk, mint a Summoning, a Burzum, Nocturnal Depression, vagy épp a Dimmu BorgirFor All Tid” eposza.

Olga Kann - The Legend of the Master-Ring (Summoning cover) [2025]
Olga Kann - Dunkelheit (Burzum cover) [2025]
Olga Kann - Nostalgia (Nocturnal Depression cover) [2025]
Olga Kann - For All Tid (Dimmu Borgir cover) [2025]

Replika – Itt van a reunion koncert felvétele

Idén kétségkívül a Replika érdemelte ki az „Év legnagyobb hazai visszatérése” díjat a Budapest Parkos koncertjével. Ezen koncertjük teljes felvételét december 25-én, a zenekar ajándékaként teljes egészében kitették You-Tube csatornájukra.

Replika (teljes koncert) - Budapest Park 2025

A zenekar ezen felbuzdulva február 14-én hazai pályán is fellép. A debreceni Klinika Moziba szervezett koncert ugyan nem meglepő módon teltházas, de a Campus Fesztiválon még van esélyetek, hogy elkapjátok Csatóékat.

Kedves Replikások!

A zenekar újra életre kelt és a Klinika klub jövő év február 14-re megtelt. 2026-ban ezen kívül önálló koncertet Debrecenben nem tervezünk, de nyáron a Campus Fesztiválon ott leszünk. Találkozunk a Campus Fesztiválon!

Éjfény – Aktuális hírek

KARMA címmel június 16-án jelent meg a veszprémi Éjfény zenekar albuma. A zenekar háza tájáról Takács Árpád osztotta meg aktuális híreiket:

Jó hírekkel tudok szolgálni az Éjfény háza tájáról és elé is mennénk 2026-nak!

Szeretnénk már most elkezdeni a következő év koncertjeinek a megalapozását, amivel talán már kicsit el is késtünk, de nemrég lett végre új (és nagyon jó) dobosunk, és kis időre azért szükség volt ahhoz, hogy megbizonyosodjunk arról, hogy bizony nem kis mértékben állunk készen a fellépés-tengerre!

Nyáron jelent meg az új lemez és már a következőt faragjuk, 2026-ban szeretnénk is szabadjára engedni, elengedve a rossz szokásokat, amik miatt éveket csúsztak eddig mindig a korongok. Az új album lesz az eddigi legmodernebb, rászoktunk a „kütyüzésre”, és a legsulykolósabb is, a H-ra hangolt motschargitárok meg a fogós énektémák azért maradnak!

A Fényhozó egy akusztikus trio, amivel sok saját számot, sok Éjfény-feldolgozást és néhány egyéb kedvencet játszunk, ezzel is szeretnénk minél több helyen fellépni. Ez a másik véglet, nyugis, leülős, szemlehúnyósmosolygósakusztikpopmetál, egyre több és jobb helyen jártunk idén is, ezt is szeretnénk megsokszorozni a továbbiakban. Az első lemez a Youtube-on teljes egészében meghallgatható, a másodikat szintén egy éven belül szeretnénk készre faragni, addig is az egyik kedvencünk.

Fényhozó - Álomeső

Az Éjfény legközelebb 2026. január 2-án, a Hungarian Metal Undeground partyján ad koncertet Budapesten, az S8 Underground Clubban.

Forever Autumn – Újra kapcsolatba lépünk a veszteség és az elmélkedés lényegével

The Salt Of Mortality címmel a téli napforduló ünnepén mutatta be hamarosan megjelenő lemezének újabb videóját a Forever Autumn. Az amerikai ambient / doom zenekar ötödik albuma január 3-án, a farkashold éjszakáján The Lamentations címmel fog megjelenni.

A The Lamentations album epikus záródala, a The Salt of Mortality elkalauzol minket a haldokló időkön keresztül, eredeti fényképek kíséretében, hogy valóban magával ragadó Forever Autumn élményt teremtsen.” – Autumn Ni Dubhghaill, a Forever Autumn multi-zenésze, énekese, kreatív szelleme és álmodója. 

"the Salt of Mortality" by Forever Autumn

A lemezről korábban már bemutatott Beltaine című dala az alábbiakban hallgatható meg.

Forever Autumn - Beltaine

A The Lamentations nem csupán egy lemez; ez egy szentély. A hangulat remekműve, meghívás arra, hogy a januári Farkashold fényében sétáljunk, és újra kapcsolatba lépünk a veszteség és az elmélkedés lényegével.”

Abysmal Grief – Hallgasd meg új lemezüket

Taetra Philosophia címmel adta ki új albumát az olasz doom/black metal veterán Abysmal Grief. Ezen a lemezén a zenekar visszatér 12 évvel ezelőtti eredeti felállásához: Regen Graves (gitárok / dobok), Labes C. Necrothytus (billentyűs hangszerek / ének) és Lord Alastair (basszusgitár). A hét dalt tarlakamzó anyagot négy éven keresztül írták és vették fel a Chrismon Stúdióban. A lemezborítóját Simone Salvatori (Spiritual Front, Morgue Ensemble) készítette. A lemez december 12-én CD, LP és digitális formában jelent meg az Avantgarde Music gondozásában.

Playlist: Taetra Philosophia

Green Eyes of Darkness – Évtizedek munkája érett be a monumentális debütáló albummal

A bukaresti metál színtér egy különleges, titokzatos formációval gazdagodott: a Loud Rage Music gondozásában napvilágot látott a Green Eyes of Darkness első nagylemeze, a Fire Waves. A Symphonic Gothic Doom Metalt játszó együttes nem csupán egy újabb kiadvánnyal jelentkezett, hanem egy monumentális, közel 80 perces utazással, amely 13 tételen keresztül mutatja be a műfaj legsötétebb és legmélyebb bugyrait.

Green Eyes of Darkness - Doomsday

Az album különlegessége, hogy dalai több évtizedes alkotói folyamat eredményei. Számos kompozíció gyökerei egészen a ’90-es évekig nyúlnak vissza, így a Fire Waves nemcsak a zenekar, hanem a román metál színtér számára is történelmi jelentőségű vállalás. A projektet két veterán zenész, Dragoș Grigorescu (gitár) és Cătălin „Flamă” Scânteie (basszusgitár) alapította, akik korábban olyan neves csapatokban bizonyítottak, mint az Abigail vagy a Hatemode. Hozzájuk csatlakozott Georgiana Bogdana Stoian énekesnő, akinek szenvedélyes előadásmódja tette teljessé az összképet.

Green Eyes of Darkness - Die before the Rise

A Green Eyes of Darkness azonban nem egy zárt egység, hanem egy nyitott művészeti projekt, amely számos vendégművészt vonultat fel: a lemezen fuvola, templomi orgona és több vendégénekes is hallható. Ez a sokszínűség teszi lehetővé, hogy a hangzás egyszerre legyen grandiózus és bensőséges. A Fire Waves cím szimbolikája a teremtés és pusztítás örök körforgását tükrözi. A zenekar tudatosan kerüli a divatos trendeket és a könnyen emészthető formulákat; alkotásaikat azoknak szánják, akik készek elmélyedni a sötétségben és felfedezni a hangjegyek mögötti mélyebb, spirituális igazságokat.

Az album december 22-e óta elérhető a Loud Rage Music Bandcamp oldalán és a kiadó webshopjában. Figyeld a tüzet, halld a hullámokat, és add át magad a sötétségnek!

Hit By A School Bus – EP előzetes

December 22-én, hétfőn mutatta be vadonatúj dalát a közéleti és politikai kérdésekben is egyértelműen és direkten állást foglaló budapesti Hit By A School Bus hardcore trió. A Diss Doesn’t Mean We Are Friends című energiabomba a hamarosan érkező hatszámos Having The Same Enemies Doesn’t Make Us Friends EP-t hivatott felvezetni.

Hit by a School Bus - Diss Doesn t Mean We Are Friends

Az EP borítóját most is a csapat basszere, TGer alkotta. A számcímek pedig sokat mondóak, nem lesz finomkodás most sem.

Hit By A School Bus – Having The Same Enemies Doesn’t Make Us Friends EP

1. Time To Retaliate
2. +1 To Selective Human Castration
3. Molotov
4. Diss Doesn’t Mean We Are Friends
5. Problem?
6. Fat Bastard

LÁTÓ – Gospel of Past Reveries EP (2025)

A kecskeméti csapatról először a 2025-ös Alpárfeszt kapcsán hallottam. Rémlik, hogy valamelyik fesztivál beszámolóban említették, hogy kvázi ismeretlen zenekarként is meggyőzőek voltak. Aztán azzal is szimpatikussá váltak, hogy megkerestek minket a Stonerforgács Session kapcsán is. Ráadásul amikor jelen EP kapcsán írtak, akkor olyan összeszedett anyaggal jelentkeztek – nekem ez fontos, mivel ennek alapnak kéne lenni […]

Tovább »

Meteora – Shadows of Ignorance – új videó

Karácsonyi ajándékként Shadows of Ignorance dalának videójával kedveskedett rajongóinak a szimfonikus metal vonalán mozgó Meteora. A dal a zenekar január 23-án érkező EP trilógiájának befejező fejezetéről, a Dissonance-ről való. Ezzel a rész egyben negyedik nagylemezünk válik egésszé.

Nagyon izgatottak vagyunk, hogy bemutathassuk nektek a Shadows of Ignorance dalunk videóját, amely Dissonance című utolsó EP-nket szerepel! Ez a dal és a videó igazán különleges több szempontból:

Ez az első dal, amelyben Schreiber Dani lefektette az alapzenei ötleteket, és fő dalszerzőként dolgozott. Úgy érezzük, hogy ez az eddigi legfogósabb dalunk! Ez a kedvenc szám szeretett hangmérnökünk, Nino Helfrich teljes LP-jén.

Szeptember 13-án a legutóbbi Analog Music Hall koncertünkön forgattuk hozzá a videót, és úgy éreztük, hogy az első hangtól az utolsóig nagyon kötődtök hozzá!

Szintén sokan tudjátok, Gábor nem tudott velünk fellépni az elmúlt hónapokban, így nagyon jó barátunkat, Molnár Bencét láthatjátok a doboknál a videóban. Szeretnénk még egyszer megköszönni a Skull Tone Studios a hangon végzett kemény munkát, és a videot forgató stábnak (Gerócs Balázs, Tombor Tamás), hogy megörökítették a pillanatot a műsoron!

Meteora - Shadows of Ignorance I Symphonic Metal (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

A Meteora legközelebb 2026. január 31-én, a Dürer Kertben megrendezésre kerülő Symphonic Winter Night-on látható, ahol is új, negyedik nagylemezüket mutatják be az Adrya, a Drastic Times, és a Crash&Ride társaságában.