Divent. – Lángoló együttműködés az NLP-vel

A hazai metál és alternatív színtér két rendhagyó szereplője, a rap–electro–metal hibridként működő NLP és a női extrém vokálokkal operáló Divent. együttes új, Ég a házunk című közös dallal és egy hozzá készült látványos videóklippel jelentkezik – mely már . A két formáció energiái most először találkoztak, az eredmény pedig egy kíméletlenül őszinte, intenzív, hangulatában is új mérföldkövet jelentő felvétel lett – megadva az alaphangot a január 30-ai co-headliner koncertjüknek, mely a Turbinában lesz.

Az NLP a rap, elektronikus és metál elemeit ötvözve vált ismertté, számos ikonikusnak mondható együttműködéssel, mint bongor, Hundred Sins, Lil Frakk, Dzsindzser és cibi. Koncertjeik intenzív energiájukkal és kultikus dalaikkal, mint a FúzióBackroomSátán és Lángol a templom, mindig felperzselik a klubokat. Az új, Ég a házunk című dal és klip együttesen egyszerre mutatja be a két alakulat kreatív erejét és a társadalmi témák iránti érzékenységüket.

NLP x Divent. - Ég a házunk (Official Music Video)

Zeller, az NLP egyik frontembere a számról így nyilatkozott:

„Nekem mindig olyan érzésem támad a hétköznapokban, hogy az emberek többsége csak egy délibábot kerget, és elhiteti magával, hogy elégedett az életével, miközben valójában „egy égő házban” érzi magát biztonságban. Mintha már elhittük volna, hogy erre vágyunk. Ahogy a dalszövegben is írjuk: ‘mindig csak erre vágytam, körül ülnek a lángok az asztalnál’. Nagyon jólesik olyan csapattal dolgozni, mint a Divent., mert ők sem félnek a nehéz témákhoz nyúlni, ráadásul eszméletlen komoly metál csapatást nyújtanak zeneügyileg, ami hozzánk is nagyon közel áll.”

Holló, az NLP producere és énekese, valamint a klip vágásáért felelős alkotó szerint, amikor Zellerrel elkezdték írni a verzéket, azonnal visszajött a régi NLP-s vibe, ami mindig jó jelnek számít.

„A szövegben egy olyan témát fogtunk meg, ami mindannyiunkat mozgat: Elegem van abból, hogy hetente buknak le magas rangú kormánytisztek pedofil ügyekkel. Elegem van abból, hogy olcsóbb átugrani egy szomszédos országba bevásárolni. Elegem van abból, hogy tanítani sem tudok normálisan, mert lassan lelövik a tanárainkat a rendőrök… Ezt akartuk megírni: ne mondja azt senki, hogy ‘minden rendben’, miközben az égő házban majszolja a száraz zsemlét.” – árulta el Holló.

Az NLP előadója úgy látja, egy feat mindig kihívásos terep, mert a különböző világoknak komfortosan kell találkozniuk, és mindent úgy kell fuzionálni, hogy természetes legyen, de szerencsére a Divent. hangmérnökeként már 1,5 éve van egyfajta kapcsolódás, így könnyen megtalálták az összecsiszolódáshoz vezető utat. A Divent. 2023 végén alakult budapesti alternatív metalcore formáció, amely zenéjében a new-wave lágy, melodikus részeit a kőkemény, progresszív dalszerkezetekkel ötvözi, miközben sötét, személyes témákat dolgoz fel. Különlegességük a női tiszta és extrém (scream) vokálok használata. Céljuk, hogy zenéjükön keresztül a nők elengedhetetlen szerepét a magyar metál szcénában kiemeljék, így nem is volt vitás, hogy a zenekar és énekesnője, Gréta számára is fontos egyes ügyek mellett kiállni.

Ami pedig a forgatást illeti, nemcsak a dalírás, hanem a vizuál is igazi csapatmunka volt.

 „Nagyon élveztem a klipforgatást. Élvezetes volt megtervezni mindent vele kapcsolatban és meg is valósítani azt. Célunk volt egy kissé abszurd, már-már őrületes vizuális hatást létrehozni a klippel, ezt egy vöröses színbe helyezve, demonstrálva a dal címét és tartalmát” – mesélte Gréta. 

A két, összeállt formáció „Lángol a Turbina!” címszóval egy kemény bulit visz tető alá, amire eddig nem volt példa. Január 30-án este sosem látott mennyiségű metál keveredik majd a trappel és más műfajokkal – az új dal pedig ott fog először élőben debütálni.

Witchcraft – EP előzetes

A Magnus Pelander vezette svéd doom folk úttörő Witchcraft idei visszatérő albuma, az IDAG sikerét követően egy új EP-t készül kiadni. Az öt dalos A Sinner’s Child című kiadvány 2026. március 13-án fog megjelenni a Heavy Psych Sounds Records gondozásában, aminek címadó tétele máris meghallgatható.

WITCHCRAFT - A Sinner's Child // HEAVY PSYCH SOUNDS Records

Az A Sinner’s Child EP-n Pelander dalszerzését legizgalmasabb és legsebezhetőbb formában mutatja be. Dalaiban visszatér azokhoz a kísérteties dallamokhoz és érzelmi mélységhez, amelyek több mint két évtizede meghatározzák a Witchcraft örökségét. Ez egy kinyilatkoztatás a hang, a dallam és a rock nyersanyagainak időtlen erejére, a lényegükig leszűrve, és egy erőteljes utószó az IDAG-hoz.” – olvasható a kiadó közleményében.

Gorrch – Klausztrofób, disszonáns, kérlelhetetlen

Az olasz black metal duó, a Gorrch január 30-án az Avantgarde Music zászlaja alatt adja ki második lemezét. Hat számot tartalmazó Stillamentum című albumuk egy klausztrofób intenzitásban, disszonáns akkordszerkezetekben és kérlelhetetlen hangzásbeli feszültségben gazdag nagylemez. A lemezről elsőként a Nimbus daluk őrületébe merülhettek alá.

Gorrch - Nimbus [official single]

Tailgunner – Tears In Rain – új videó a lemezről

Tears In Rain címmel tette közzé hamarosan megjelenő lemezének újabb szöveges videóját a Tailgunner. A brit heavy metal új generációját képviselő csapat második lemeze Midnight Blitz címmel fog megjelenni 2026. február 6-án a Napalm Records gondozásában.

Elveszve az időben, mint könnyek az esőben…

Hallottad már a vadonatúj kislemezünket? Ez hamarosan megjelenő Midnight Blitz albumunk 2. száma, ami a ’80-as évek klasszikusa sci-fi-je, a Blade Runner ihlette videót is kapott.”

TAILGUNNER - Tears In Rain (Lyric Video) | Napalm Records

Dead Sun – Hallgasd meg új lemezüket

Rogga Johansson dallamos death metal projektje a Dead Sun december 19-én This Life Is A Grave címmel adta ki kilencedik nagylemezét. A kilenc dalos album egy újabb egy újabb sötét, dallamos és riffvezérelt death metal szelet Rogga Johansson (Paganizer, Revolting, Ribspreader és még sok más zenekar) zeniális munkásságából. Új anyagát ezúttal Thomas Ohlsson dobos közreműködésével készítette el, ismét bebizonyítva, hogy a Dead Sun tüze minden eddiginél erősebben ég.

PRIMORDIAL KNOWLEDGE (WHERE UBBO-SATHLA REIGN)

The Felling of an Ancient Oak / HexenSoldat – Közös split

In The Name of a Great Nation címmel adta ki közös split-albumát a brit militáns, atmoszférikus black metal vonalas The Felling of an Ancient Oak és a hazai ambient / raw black metalos HexenSoldat projekt. A megosztott albumon mindkét zenekartól három szám hallható.

The Felling of an Ancient Oak / Hexensoldat - In the Name of a Great Nation (Split Album 2025)

A TFOAAO két black metal számot kínál, abban a stílusban, amelyről ismertek; dallamos, diadalmas, büszkeséggel és optimizmussal átitatott. Emellett egy instrumentális hangvételű, melankolikus és elgondolkodtató tételt hallhatunk még tőlük. A HexenSoldat három kísérleti, folk ihletésű zord, egyben fenséges hangzású tételt kínál egyedi hangvétellel. Az anyag hamarosan bakelit lemez formályában is beszerezhető lesz az ASERAS gondozásában

Bloedmaan – A vámpír romantika folytatódik

Vampric War in Blood címmel adta ki második albumát a Bloedmaan nevű flamad black metal projekt. A Rönarg (Ars Veneficium, Antzaat) vezette szólóprojekt már 2023-as Castle Inside the Eclipse debütáló albumával bebizonyította, hogy mennyire nagymestere az éjsötét vámpír romantikának. Ezt a vonalat folytatja december 19-ének halványan pislákoló holdvilágos hajnalán debütált új lemezének dalaiban is, melyek közül The Clock Tower című szerzeménye videót is kapott.

Bloedmaan - The Clock Tower (Official Music Video)

Vampric War in Blood lemezének minden egyes dala hipnotikus atmoszférát teremt, és lassan harapdálja bele magát alkotójának nyers, dallamos black metaljának sötétjébe. Jeges riffei úgy köröznek, mint a denevérek egy holdfényes teremben, miközben ötvözi a műfaj az old-school bájt és annak modern könyörtelenségét. A kék és lila árnyalatokba burkolódzó Vampyric War in Blood tudatosan, vagy tudattalanul lényegesen sötétebbnek hangzik, mint az elődje, amelyet rózsaszín véres holdfényében fürösztött.

Bloedmaan - Vampyric War in Blood (Full Album Stream)

Burn Fest Open Air 2026 – bejelentették a headlinereket

A Burn Fest Open Air egy nyári zenei fesztivál Szereden, amely a metal színpadra összpontosít, és minden évben bemutatja a hazai és külföldi underground zenekarokat, amelyeket jellegzetes hangzásuk és a közösségben kiváltott erős visszhangjuk alapján választanak ki. 2026-ban már a harmadik alkalommal kerül megrendezésre, és a szervezők most bemutatják a legfrissebb hírt: a fő fellépőket! A 2026-os program vezető pozícióit a német black metal vihar, a Groza, és a kultikus avantgárd projekt Magyarországról, a Thy Catafalque tölti be. Ezeket a zenekarokat, valamint sok másat is élvezhetik a rajongók július 17–18-án a Szeredi Camping ben.

A pénteki napot a bajor black metal zenekar, a Groza fogja uralni, amely intenzív és melankolikus hangzásával kiváló visszhangot váltott ki. A zenekar a hagyományos black metal szilárd alapjain áll, de minden új felvételével olyan elemeket ad hozzá zenéjéhez, amelyek leginkább a post címkével jellemezhetők. Legutóbbi albumukkal, a „Nadir”-rel biztosították helyüket a modern európai black metal élvonalában.

GROZA - Live At Ragnarök Festival 2025 (Full Show)

A fesztivál második estéjét Thy Catafalque, Kátai Tamás kultikus avantgárd projektje uralja. A kiváló zenészekből álló együttes kivételes élő fellépéseket biztosít, egyedülálló hangzással. Hosszú, 28 éves karrierje során Thy Catafalque nem pihen, hanem minden felvételével erős élményt nyújt. Munkáiban az extrém metált ötvözi a folklórral, az elektronikával és a kísérletezéssel. 12 díjakkal elismert albumuk tanúskodik a projekt minőségéről. Koncertjeik ritkák Szlovákiában, ezért ezt a show-t semmiképpen sem szabad kihagyni!

Thy Catafalque - "A gyönyörű álmok ezután jönnek" (Official Music Video)

A fellépők listája minden fronton telik, a headlinerek mellett a fesztivál már több mint a fellépők felét bejelentette. Itt megtalálható a cseh-szlovák hullám kurátori válogatása is, amely olyan fiatal tehetségekből áll, mint Macocha, Denying God vagy Talebringer. A fellépők száma tovább fog növekedni, ezért javasoljuk, hogy kövessék a szervező Burn Booking közösségi oldalait

A jegyek a TicketLive.sk oldalon kaphatók. 

Burn Fest Open Air 2026
2026. július 17–18. – Camping Sereď
Elővétel: https://www.ticketlive.sk/sk/event/burn-fest-open-air-2026

Esemény a Facebookon: https://www.facebook.com/events/1538058554231032
Facebook: https://www.facebook.com/ohen.booking/
IG: @burn_booking
Web: https://www.burnfestopenair.sk/

HallucinatorZ – Brutális videóval zárja az évet

Fotó: HallucinatorZ

Tudjuk, hogy végül is már nem lep meg senkit, mégis mindig kellemes sokk, hogy az óbudai őrült rockerek már megint valami nem hétköznapival jelentkeztek. Szóval cukormáztól csöpögő, szaloncukor zabálós karácsonyi videó helyett inkább – egyfajta restanciaként – kihozták a tavaly megjelent, HALU III. című lemez egyik legszebb trackjére készült, abszolút DIY klipjüket.

HALLUCINATORZ - TOXIKUS - VIDEOKLIP 2025

Bár a Toxikus videója állításuk szerint végig a srácok óbudai bázisán, a nagybetűs TEREM-ben és annak közvetlen közelében forgott, mégis igazi büdös-sötét gettófeelingje lett a képeknek. Az enyhén szólva is komplikált, némileg ajtócsapkodós, sokszor brutális love story megfilmesítésében amúgy hosszas és fáradalmas casting után végül jó barátaik, Fehér Holló és Ajsa Luna vállalták a megtisztelő főszerepet, maga a zenekar pedig csak annyiszor lép a képbe, amennyi éppen kötelező. A teljes lemez pedig elérhető mindenhol is…

HALLUCINATORZ - III. [FULL ALBUM] 2024

A zenekart december 27-én a The Trousers és a cseh degradace társaságában láthatjátok a Robotban.

The Trousers – Necessary Evil (2025)

A The Trousers már a hetedik lemezét adta ki 20 éves fennállása alatt. A zenekar jelenlegi tagsága is már a második anyagot tette le az asztalra. Igazság szerint eddig valahogy elkerültük egymást, ami egyértelműen hiba volt. Ennek a lemeznek és a Három Hollós lemezbemutató koncertnek a fényében meg pláne. Kőváry Zoliék olyan rock & roll […]

Tovább »