Tears of Kali – lemezelőzetes klip

 

Tavaly októberben jelent meg a budapesti Tears of Kali bemutatkozó albuma, a Dive into Ascension. Azóta a csapat túl van a lemezbemutató koncerten is, de hamarosan újra láthatjuk őket a színpadon, július 6-án a Dürer Kertben.

„Nagyon jó élmény volt nekünk ez a buli, igazi első egymásratalálás a közönséggel. Még ismerkedünk egymással, de kiváló visszajelzések érkeztek eddig mind a felvett anyagra, mind a színpadi produkcióra. A jövőben ez még sokat fog fejlődni, addig is sokat dolgozunk azon, hogy pár héten belül fizikailag és létezzen a lemez.” – Leindler Milán

A csapat időközben a lemez címadó dalához, a Dive into Ascension című dalhoz készített egy videoklipet, ami merőben más, mint az előző. Az amúgy tartalmas szövegű számot sikerült ellensúlyozni, és a frontember, Rozsár István is megmutathatja igazi(?) arcát. 

Tears of Kali - Dive into Ascension //Official music video

Aghasura – amerikai death metal duó

Kshatriya címmel mutatta be új dalát az amerikai death metal duó-projekt, az Aghasura.

Aghasura - Kshatriya - 2018 Transcending Records

A projekt május 18-án, a Transcending Records jóvoltából jelenteti meg bemutatkozó albumát Revelations címmel.

A Revelations koncepció szempontjából elsősorban az önfelfedezés, önmegismerés témáján alapszik, de a különféle vallási, kulturális hagyományokból is merít. Az album zeneileg a ‘90-es évek és a korai 2000-es évek death metal hangzását igyekszik visszaadni agresszív, csavarokkal és fordulatokkal teli, technikás megoldásokat alkalmazva.

Deathstorm – totális lemez

Az osztrák death-thrash metalos Deathstorm május 25-én adja ki harmadik nagylemezüket, ami a Reaping What Is Left címet viseli.

Ezúttal az volt a célunk, hogy a korábbiakhoz képest valami világosabb, legalábbis változatosabb lemezt csináljunk. Olyasvalamit akartunk megvalósítani, aminek láttán régi klasszikusokat jutnak a rajongók eszébe. Nagyon büszkék vagyunk mindarra, amit megalkottunk. A Reaping What Is Left egyértelműen a legelső TOTÁLIS Deathstorm lemez!” – mondta Markus Steindl a banda gitárosa.

Az albumról máris itt van két előzetes dal.
 

Reaping What Is Left by Deathstorm

Lik – a halál bűze



Carnage
címmel megérkezett a svéd old-school death, enyhén punk metalos Lik új lemeze.

A mocsokban, ahol az elbukott ikonok nyugszanak, 2014-ben a férgek és a patkányok egy új fajt hoztak létre, ez a Lik.”

A halál bűzétől átitatott album az alábbiakban érhető el.
 

LIK - Carnage (FULL ALBUM)