Siculicidium- Hosszú út az örökkévalóságba


 November végén jelenik meg az erdélyi black metal zenekar, a Siculicidium  második nagylemeze, mely a Hosszú út az örökkévalóságba címet viseli majd.
A banda első lemeze Utolsó vágta az Univerzumban címmel jelent meg 2009-ben, majd utána még két EP-t jelentettek meg 2012-ben, s idéntől bakelit formájában is elérhető már az első, 2006-ban kijött kislemez, a Lélekösvény , a Sun & Moon Records által.
Az új kiadványon 7 dal található, melyek közül kettő már meghallgatható YouTube-on.


_ELVALASZTO_


Amennyiben érdekelnek a zenekar kiadványai látogass el kiadójuk honlapjára a képre kattintva:


1.Végtelen út [Endless road]
2.A bomlás illata [The fragrance of decay]
3.Lesben álló [Lurker]
4.Kozmikus zuhanás [Cosmic fall]
5.Ezek vagyunk [This is us]
6.Melankólikus transzcendens [Transcendent melancholy]
7.Hosszú út az örökkévalóságba [Long way to eternity]

Epikus black Salt Lake City-ből

 Februárban mutatkozik be az egyszemélyes projektként már 2004 óta alakuló Ered Werthin amerikából és olyan előadókat emlegetnek vele kapcsolatban, mint a Summoning, Caladan Brood és a Gallowbraid. Ebből sejthető, hogy fantasy témájú, szimfonikus black metalról van szó. A lemezt a Northen Silence Productions gondozza, az első, Into The Stars c. dal pedig már meg is hallgatható a lemezről. 

7 év után ismét Coldun

 A kéttagú német Coldun zenekar még 2006-ban jött össze, első lemezükre nem is kellett sokat várni, még 2007-ben megjelent Necessariis? Dubiis? Caritas? címmel. A lemezen található epikus, melodikus doom metal köszön vissza jövőre a folytatásban is, az új kiadvány várhatóan jövő febrár 14-én kerül a nyilvánosság elé Collapsing Polarities címmel a Northern Silence Productions jóvoltából. A rövidnek mondható, 39 perces kiadványból készült egy hosszabb bemutató a rajongók részére. A megjelenést követően a teljes lemez meghallgatható lesz a zenekar bandcamp oldalán is.

Lemmy Kilmister – se cigi, se whisky

Egy The New York Times-os friss interjúban a Motörhead-es Lemmyt faggatták arról, hogyan érzi magát, miután egészségügyi problémái miatt a teljes európai turnét le kellett mondaniuk: „Nagyon lent vagyok most, ráadásul én már soha nem fogok igazi munkát kapni. Most megfizetek a jó időkért, úgy érzem. Visszaüt minden, amit eddig cselekedtem – és sokat tettem.”
A témára, hogy abba kellett hagynia az ivást, ezt felelte: „Én már leszoktam a cigiről. Bort iszom, és ennyi.”
Aztán kérdezték, hogy kibékült-e az apjával, akit egyszer csúnya kis menyétnek nevezett: „Nem, ő kilenc éve halott. Sosem futottunk együtt keresztül a búzamezőkön, mint a lassított felvételeken a filmekben.”

Így készült: Lemmy: 49% Motherfucker 51% Son of a Bitch DVD.

OFFICIAL "MAKING OF LEMMY"

Dregen – Dregen – 2013

Dregen elsősorban a svéd garázsrocker vagy még inkább glam rocker/sleaze metalos Backyard Babies-ből, illetve a The Hellacopters-ből lehet ismerős. Ez utóbbit az Entombed-ből ismerős Nicke Andersonnal alapították, s a szólólemezen ismét együtt zenélnek. De nézzük csak, kikkel is dolgozott még első szólólemezén. Nicke Andersson tehát három dalban –  amit közösen is írtak – is dobolt, […]

Tovább »

Misery Index – készítik a felvételeket

A tengerentúli grindcore alakulat, a Misery Index is új lemezén dolgozik éppen, melyet jövő év tavaszán kíván megjelentetni a Season of Mist.
A csapat kommentárja: „Adam (Jarvis) kezdi a dobtémák feljátszását Scott Hull-lal (Pig Destroyer) a washingtoni Visceral Sound-ban, a többi hangszer a baltimore-i Wrightway Studios-ban kerül majd rögzítésre Steve Wright (Dying Fetus) hangmérnöksége mellett. A terv az, hogy január végére végezzünk a felvételek elkészítésével. Az eddigi leghosszabb és legváltozatosabb albumunkat szeretnénk most elkészíteni.”
A Misery Index Live In Munich című koncertlemeze február 15-én jelent meg szintén a Season of Mist-nél.

The Ocean – tagcserék és DVD

Kilép a német és svájci The Ocean zenekarból Lus Hess dobos és Jona Nido gitáros a Pelagial II. turné után. Az elválás baráti jellegű és elmondásuk szerint a közös fejlődés indokolta. Lus Hess utódja már ismert, az ex-Burning Skies-os Paul Seidel lesz, ugyanakkor a gitáros személye még kérdéses.
A zenkar december 10-én megjelenteti első DVD-jét Collective Oblivion címmel amely három discből áll majd, több koncert, interjúk, klipek, a banda történetét feldolgozó rövid film és backstage jelenetek is helyet kapnak rajtuk.
A The Ocean legutóbb 2013. november 21-én járt az A38-as hajón a Pelagial II. turné keretein belül.

The Ocean - Collective Oblivion (DVD Trailer)

GuilThee – Eklektika – 2013

Hamarosan jubilál a Hangpróbánk, és úgy alakult, hogy én is elérkeztem a 250. írásomhoz. Ezt a kerek számot mindenképp egy olyan zenekar/kiadvány számára tartogattam, amely zeneileg, érzelmileg megérint. Úgyhogy pont kapóra jött a negyedik GuilThee lemez! Előre borítékolom, hogy az albumról megjelenő recenziók többsége nem fogja nélkülözni azt a kulcsmondatot, miszerint az Eklektika címnél találóbbat […]

Tovább »

Deus Otiosus – januárban stúdióznak

A sikeresnek mondható 2012-es Godless albuma után a death metálos dán Deus Otiosus januárban stúdióba vonul, hogy rögzítse harmadik, Rise című nagylemezét. December 6-án a svédországi Helsingborgban játszanak még egy utolsót, ahol már új dalokat is hallhat tőlük a nagyközönség.
A zenekar tagjai: Anders Bo Rasmussen – ének, Henrik Engkjær – gitár, Peter Engkjær – gitár, Jesper Holst – basszusgitár, Jesper Olsen – dob.