Október 25-én adott koncertet a veteránnak számító Skid Row, ebbe a fellépésbe nyerhettek betekintést a alábbi három video által.
A zenekar legújabb kiadványa az United World Rebellion – Chapter One című EP, ami idén május 24-én jelent meg a német UDR Music gondozásában. Az anyag európai verziója két bónusz dalt, az EzoFire Fire, és a Judas Priest United dalának átdolgozásait tartalmazza.
Skid Row "In My darkened Room "rock city, Nottingham 25-10-13
_ELVALASZTO_
Skid Row : " Monkey Business " rock city, Nottingham 25-10-13
Skid Row " Youth Gone Wild " rock city, Nottingham 2510-13
Tim „Ripper” Owens és csapata október 19-én Bukarestben adott koncertet, az erről készült rajongói felvételeket láthatjátok most.
A Judas Priest, Iced Earth, Dio Disciplines, és Yngwie Malmsteen zenekarát is megjárt énekes 2009-es Play My Game című szólólemeze a Heatseekers Top New Artist Albums listájának 66. helyét foglalja el.
2009-ben alakult Belgium Liège városában a Helium Horse Fly nevű zenekar. Néhány koncert után 2010 árpilisában elő is rukkoltak az A Dispute to Redefine Clearly Frontiers Between Devils and Angels című digitális EP-jükkel, ami októberben fizikai formát is öltött. Ezt követően 2011 decemberében egy újabb anyag, a Fishing for Ghosts című került ki a kezeik közül. A kísérleti rock, mérges zaj, progresszív barokk jelzőkkel is ellátott négyes nemrég készítette el saját magukról elnevezett bemutatkozó nagylemezét, melyet a Dipole Experimental Records gondoz. Az anyag teljes egészében meghallgatható most.
Nightfall címmel jelenteti meg várhatóan idén év végén negyedik lemezét az amerikai funeral doomos The Howling Void. A lemezt ismételten a Solitude Productions gondozza majd. A borítót és dalcímeket már közzé is tették, a dalokból pedig készítettek egy rövid összeállítást.
A Feörer-szigeteknek összesen alig egy tucat metal bandája létezik, de ezek között olyanokat tud magáénak, mint a Týr. Ez a sor bővül most a teljes lemezzel jelentkező Hamferd zenekarral, akik 2010-ben Vilst er Síðsta Fet c. megjelent EP-jükkel felhívták magukra a figyelmet. Miután 2012-ben a Wacken Open Air metál csatáját megnyerték, neki is állhattak a bemutatkozó lemeznek. Hűvös, hangulatos death/doom metalt játszottak az első EP-n és ezt most teljes korongon nyújtják a hallgatóság elé. Az Evst (fordítása: legnagyobb) névre keresztelt album világszerte november 15-én jelenik meg a Tutl Records jóvoltából, rajta összesen 6 szerzeménnyel. Ebből már nyilvánosságra került a címadó dal.
A nemrég felettébb erős új albummal (Omen Of Disease) visszatért kultikus Broken Hope éppen a Deicide vendégeként portyázott az Államokban, de El Paso-i fellépésükre minden bizonnyal keserű szájízzel fognak visszaemlékezni. Ezen a bulin ugyanis egy Jesus Ortega nevű pszichopata három embert is megkéselt a közönség soraiban. A sértettek túlélték a vágásokat és könnyebb sérülésekkel kórházba kerültek, ám mintha ez még nem volna elég csapás, a chicagói death/grind legendát a Deicide közismerten nehéz eset frontembere, Glen Benton kirúgta a turnéról.
– „Mióta zajlik ez a turné, el kellett viselnünk Benton szarakodásait” – nyilatkozta Jeremy Wagner, a Broken Hope gitárosa. – „Folyamatosan kötekedett, elnyomott minket, nem hagyta, hogy használjuk a füstgépeinket, háttérvásznunkat és egyéb kiegészítőinket, mivel baja volt velük. Mi amilyen jó fejek vagyunk és erősíteni akartuk a jó viszonyt, tiszteletben tartottuk a főbanda kéréseit, sőt még azt is megengedtük, hogy a Deicide a mi backline-unkat használja, mivel nem akarták a teljes cuccukat hozni a turnéra. Glen gyk. a mi basszusfelszerelésünket használta a turnén, mivel az övé elég hamar lerobbant. Egy köszönömöt nem kaptunk tőle, egy centet fel nem ajánlott ezért, sőt a kisujját nem mozdította volna semmiért. Viszont a basszusfejet többször is elkúrta azzal, hogy össze-vissza állítgatta az EQ-t, holott kedvesen megkértük, hogy ne nyúljon ahhoz a hangzáshoz, amit beállítottunk. A helyzet El Paso-ban mérgesedett el igazán, akkor elegünk lett és megmondtuk, hogy többet nem adjuk neki oda a fejet, miután elhagyott néhány kábelt és ismét nekiállt b..akodni a beállításokkal.”
A köztudottan arrogáns Glen Benton ezek után berágott a Broken Hope-ra, kidobta őket a turnéról, sőt egy nagyon durva sms üzenetben megfenyegette Shaun Glass-t, a Broken Hope bőgősét (aki a Soilnak is alapítótagja), hogy eltöri az állkapcsát, ha rosszakat mer mondani róla. – „Én azonban vállalom a kihívást” – reagált erre Wagner. – „Glen összes szarsága hamis és senki nem ijed meg tőle. Glen egy lusta, féltékeny, lagymatag, hálátlan, amatőr, egomániás kötözködő. Mindenkibe beleköt a zenekaroktól kezdve a személyzeten keresztül a rajongókig. Fel nem foghatom, hogyan futhatta be ezt a karriert.”
Kaonashi c. lemezével mutatkozik be a The Raven Autarchy nevű zenekar, akik technikás, melodikus death metalban utaznak. A spanyol zenészekre olyan zenekarok voltak hatással, mint a The Black Dahlia Murder, Born Of Osiris és az After The Burial. Az album teljes egészében meghallgatható a zenekar bandcamp oldalán.
Nem véletlen az „Álmodtam egy világot magamnak…” szövegrész a beköszönő részben, mivel ez igaz a Nomad Son teljes eddigi pályájára, különösen a most tárgyalt, harmadikként érkező The Darkening lemezre. Történt ugyanis, hogy a nemrég bemutatott Forsaken zenekar basszusgitárosa és fő dalszerzője, Albert Bell tollában sokkal több tinta volt, mint amit az anyazenekar ritkán megjelenő […]
Tegnap ünnepelte 66. szülinapját a Judas Priest gitáros Glenn Tipton. 1947 okt. 25-én látta meg a napvilágot az angliai Blackheath-ben. Pályafutását a 70-es évek elején kezdte, első komolyabb zenekara a The Flying Hat Band volt, onnan került át ’74-ben a HM nagyágyú Priestbe. Igazi sikereit már vele érte el a 60-as évek végén megalakult csapat. Az alapító gitárossal, K.K. Downinggal együtt oroszlánrészt vállalt a JP hangzás kialakításában. Stílusára többek közt a Spencer Davis Group, korai Fleetwood Mac, Rory Gallagher, Led Zeppelin és Jimi Hendrix gyakoroltak hatást. Ő maga pedig olyan metal gitárosokra hatott játékával, mint pl. Kerry King (Slayer) vagy Jeff Waters (Annihilator). A JudasPriesttel klasszikus albumok egész sorát állította elő, gyk. az összes dal megírásában részt vett és egyik-másik korongon producerként is ott olvasható neve. Szólóban két lemezt adott ki, egyiket 1997-ben Baptizm Of Fire címmel, a másik 2006-ban jött ki Edge Of The World címmel. Emellett vendégként játszott a kebelkirálynő Samantha FoxSpirit Of America című dalában és a The Nixons nevű post-grunge banda ’95-ös Foma albumán. Tipton már saját gitármodellel is büszkélkedhet Hamer Signature Model néven.
Korábban közöltük, hogy a svéd Grand Magus zenekar Staffan Karlsson (Arch Enemy, Spiritual Beggars) producerrel a Studio Sweetspot falait koptatja éppen, hogy rögzítse a tavalyi The Hunt című lemezének utódját. A 2014 elejére ígért új album stúdiómunkálataiba nyerhetünk betekintés néhány video által, melyek közül az első a dobra koncentrál:
GRAND MAGUS - Triumph And Power (OFFICIAL BEHIND THE SCENES PT 1)