Sepultura – borító és dallista

Október 25. a hivatalos megjelenési dátuma a Sepultura The Mediator Between Head And Hands Must Be The Heart című új lemezének. A lentebb látható borító a szintén brazil Alexandre Wagner munkája. Az anyagot Fritz Lang 1927-es Metropolis című filmje ihlette, de ezúttal nem konceptlemez született ellentétben a Dante XXI és az A-Lex anyagokkal, melyek inspirálója a The Divine Comedy, illetve az A Clockwork Orange volt.

1.Trauma Of War
2.The Vatican
3.Impending Doom
4.Manipulation Of Tragedy
5.Tsunami
6.The Bliss of Ignorants
7.Grief
8.The Age Of The Atheist
9.Obsessed
10.Da Lama ao Caos (CHICO SCIENCE & NAÇÃO ZUMBI cover)

Sonata Arctica – basszercsere

A tervek szerint októberben stúdióba vonuló finn csapatból magánéleti okok miatt kilép a 2000 óta tag Marko Paasikoski (balra). 
Ahogy közleményében írja: „az életem olyan irányba fordult, hogy most nem fér bele egy turnézó csapatbeli tagság és itt az ideje más dolgok felfedezésének is”.
Természetesen a társaknak köszöni az együtt töltött időt és sok sikert kíván.

A zenekar megérti és elfogadja a döntést és már a pótlásáról is gondokodtak.
Az új bőgős Pasi Kauppinen (Silent Voices, ex-Requiem, Winterborn) lett. Pasi (lent) egyébként régi ismerős, a zenekar mindkét DVD-jét ő keverte, de részt vett az utóbbi három album munkéiban is.

VolumeFeeder – szünet

A Hódmezővásárhelyen, 2003 októberében alakult VolumeFeeder trió, bár nemrég jelentette meg Crowns & Chains című EP-jét, most a Facebook oldalán egy posztban jelentette be, hogy egyelőre felfüggeszti működését:

„Sziasztok!
Közel tízéves fennállás után úgy döntöttünk, hogy a zenekart bizonytalan ideig szüneteltetjük. A döntésünket több tényező is befolyásolta és úgy érezzük, hogy ez a legjobb lépés, amit megtehetünk. Ezúton is meg szeretnénk köszönni mindenkinek, aki bármilyen formában támogatott, segített minket az elmúlt tíz év során.
Reméljük, hogy hamarosan újra találkozunk!
VF”

A három dalt rejtő EP a bandcamp oldalán meghallgatható és az előző, Middle Finger Attitude EP-vel egyetemben szabadon le is tölthető.

Mantra – francia bemutatkozás

A francia Mantra 2009-ben alakult olyan csapatok nyomdokain, mint a Tool, a Mastodon, vagy honfitársaik a Gojira.
A két demo (“Let the light be” – 2009,  “Tribal warming” – 2010) után most itt a pszihedelikus, progresszív metalosok bemutatkozó albuma, az Into the light, amit teljes egészében meg is hallgathattok.

Ihsahn – Das Seelenbrechen a lemez címe

Das Seelenbrechen lesz az október 22-én érkező új Ihsahn szólólemez címe. Lentebb megtekinthető a borító és a tracklist is, valamint meghallgatható a hollandiai Tilborgban, a Roadburn fesztiválon nyújtott teljesítménye teljes egészében.
Ihsahn debütáló szólólemeze, a The Adversary tavaly novemberben jelent meg újra limitált dupla bakelit formátumban a Blood Music gondozásában.

_ELVALASZTO_

1.Hiber
2.Regen
3.NaCl
4.Pulse
5.Tacit 2
6.Tacit
7.Rec
8.M
9.Sub Ater
10.See
11.Entropie (limited-edition bonus track)
12.Hel (limited-edition bonus track)

Karnivool – Asymmetry – 2013

Az ausztrál Karnivool-t általában az egyszerűség kedvéért a Tool-kistesó zenekarok közé szokták sorolni. Persze nem alaptalanul, hisz megtalálhatók zenéjükben a Tool-os hangzatok, de szerintem legalább annyi mindenben különböznek Maynard-éktól, mind ahány dologban hasonlítanak. Bemutatkozó nagylemezük (Themata – 2005) még a nu metal védjegyeit is magán hordozta, aztán a 2009-es Sound Awake már több, Tool-rokon megoldást […]

Tovább »

Warmaster és Humiliation – split

A Dead Beat Media és a Slaughterhouse Records egyesítette erőit, s ezt hamarosan egy bakelit kislemez formájában a világ elé is tárják. A split EP egyik oldalán a jövőre tíz éves holland Warmaster, míg a másikon ajóval fiatalabb maláj Humiliation ad elő két-két új dalt. A zenekarokban a death metal stíluson túl az is közös, hogy nagy rajongói az olyan bandáknak, mint a Bolt Thrower, a Benediction, a Massacre.