Obscene Extreme 2013 – már csak pár nap!

Ismét eltelt egy év, és ezzel együtt eljutottunk nyári naptárunk egyik kedvenc bejegyzéséhez: 2013. július 3-án ugyanis, vagyis nem több, mint két nap múlva rajtol az Obscene Extreme fesztivál. A trutnovi csatatéren az extrém grind/death/crust stílusok krémje őrjíti meg az erre fogékony közönségét, velünk együtt. És nem csak velünk: a CNN egy friss összeállításában ugyanis beválasztotta az OEF-et a világ 50 legjobb nyári fesztiválja közé (metal vonalon mellé csak a Wacken meg a Hellfest került, ami azért csak jelent valamit). Ne feletkezzünk meg az Obscene Extreme okostelefonos alkalmazásáról sem, mely letölthető Android és iPhone platformokra a hivatalos piacterekről, ingyen. Az elektronikus programfüzetben minden fellépő bandáról találunk információt, csakúgy mint az időbeosztásról, valamint általános információt és térképet is olvashatunk.
Érdemes már a szerdai 0. napra érkezni, egyrészt a jobb sátorhelyek miatt, másrészt mert aznap van Nagarum kollega kedvenc freak fesztiválja, ahol a játékos kedvűek mérhetik össze tudásukat, kitartásukat és ügyességüket mókás versenyek formájában. És idén mutatkozik be először a Doom Fest is, ami szintén a 0. nap része, Esoteric, Hooded Manace, Evoken…  és a lustábbak idén is igénybe vehetik a rendezvény teljes arc- és hajszőrzet átalakítást biztosító szolgáltatását a karaokeval összekötött Mustache barban!
A 15. születésnapját ünneplő rendezvényen új hangtechnika bizergálja majd a dobhártyánkat, a K1 rendszert olyan bandák is használják, mint pl. a Metallica vagy a Red Hot Chilli Peppers. Ők persze itt nem lépnek fel, helyettük viszont még van két, itt be nem mutatott zenekar:
Cave Have Rod: a laza kínai srácok kb. két hete kapták meg a cseh vízumot, így tiszteletüket teszik ők is és bemutatják a cartoon-grindcorenak titulált muzsikájukat, mely nem fogja mellőzni a humort sem. A cseh Smashing Dumplings is hasonló vízen evez, az ő hivatalos stílusmegnevezésük a gasztronómia-grindcore…
Találkozunk Trutnovban!

Ereb Altor – vissza az epikkussághoz

 A svéd Ereb Altor utolsó, 2012-es lemeze a zenekar sok rajongójánál kiverte a biztosítékot, de sok új hívet is szerzett, most ismét az epikusabb, folkosabb oldalát mutatja be a zenekar a blackesebb kitérő után, ami talán méltó lesz a bemutatkozó By Honour lemezhez is. Fire Meets Ice címmel jelenik meg új lemezük némiképp a két irányvonal egybemosásával a Cyclone Empire gondozásában várhatóan július 26-án. A lemezről a Nifelheim c. szerzemény egy szöveges videóval már meg is hallgatható. 

Ereb Altor - Nifelheim (lyric video)

 

  Dalok:
01. Fire Meets Ice
02. The Chosen Ones
03. Nifelheim
04. My Ravens
05. Sacrifice
06. Helheimsfärd
07. The Deceiver Shall Repent
08. Post Ragnarök
09. Our Legacy

Ashes of Ares – borító, dalcímek

Korábban már adtunk hírt a Matt Barlow és Van Williams új csapatáról, az Ashes of Ares-ről.
Most nyilvánosságra hozták a Nuclear blastnál szeptember 6-án megjelenő bemutatkozó lemez borítóját és a dalsorrendet és egy stúdiós videót is. Az album bónusz dalos limitált digipak kiadásban és kétféle bakelit változatban is beszerezhető lesz.

ASHES OF ARES - Studio Teaser 2013 (OFFICIAL BEHIND THE SCENES)

_ELVALASZTO_

1.The Messenger
2.Move the Chains
3.On Warrior’s Wings
4.Punishment
5.This is my Hell
6.Dead Man’s Plight
7.Chalice of Man
8.The Answer
9.What I Am
10.The One-Eyed King
11.The Answer (akusztikus bónusz)

Soulfly – felvétel a Graspop-ról

A nyár a fesztiválokról szól, így most belga Graspop Metal Meeting Soulfly bulijának szűk órás profi felvételét mutatjuk meg.

A banda egyébként kilencedik, egyelőre cím nélküli  lemezét jelenteti meg hamarosan, melyet Terry Date producerrel rögzítettek. A dobokat Max 21 éves fia, Zyon játszotta fel, aki jelenleg a zenekarban turnédobosként szerepel.

Debauchery – lemezinfók

A Metal-archives a Debauchery névre tizenhárom találatot is ad. Most a német death metal/hard rock(?) csapattal kapcsolatban osztunk meg néhány friss információt.
A banda nyolcadik lemeze, a Kings Of Carnage augusztus 2-án érkezik. A House of Music-ban rögzített anyag producere és felvétel vezetője a Pink Cream 69-ból ismert Dennis Ward (l. mág: Krokus, Axxis) volt. 
Egy stúdiós videót már tudunk mutatni, a számcímekért pedig kattintsatok tovább:

_ELVALASZTO_

1.Coming Of The Dragons
2.Demonslayer
3.Let There Be Blood
4.Killerbeast
5.Kings Of Carnage
6.Man In Blood
7.Blood God Kills
8.Victory Awaits
9.Murder Squad
10.The Last Crusade
11.Debauchery Motherfuckin’ Family

A lemez digipak változatához egy második korong is jár 10 Years Of German Death Metal címmel az alábbi dalokkal:

1.Fast As A Shark (Accept Cover)
2.Bodycount’s In The House (Bodycount Cover)
3.Man In Black (Johnny Cash Cover)
4.Animal (WASP Cover)
5.Böse (Die Fantastischen Vier Cover)

The Last Warning – klip a szomszédból

Osztrák szomszédaink metalcore/dallamos death csapatát, a Last Warning-ot még 2003-ban alakították, majd 2009-ben – mivel ezen a néven 1987 óta létezett egy olasz prog metál banda – némi változtatással The Last Warninggá lettek.
Most június 28-án jelent meg Progression c. negyedik albumuk a Massacre kiadónál, melynek már eddig is jó a kritikai visszhangja. Most a lemez második dalához (Devil Inside) készített klipet láthatjátok, s ez alapján némi képet is kaphattok, milyen is lemez:

THE LAST WARNING - Devil Inside (Official Video)

Tria – új project mutatkozik be

Az Engelből ismert énekes, Magnus Klavborn új projectet hívott életre az Always War énekes Ronnie Nymannel és a Man.Machine.Industry  gityós J. Bergmannal.  A banda Tria névre hallgat és a tagok elmondása szerint tökös, agresszív rock ‘n’ rollra lehet tőlük számítani; valami olyasmire, mint az AC/DC és Danko Jones, csak még erőszakosabb kiadásban.

A felvezető kislemez a GMR Music gondozásában érkezik és az alábbi számokat tartalmazza majd:

Stand My Ground
Third Step, Revolution

Damnations Hammer – Disciples of the Hex – 2012

       Gyakran merül fel a kérdés, hogy az ismétlés, önismétlés mennyire tolerálható egy-egy bandánál, ez a téma nálam kifejezett fontossággal bír, mert véleményem szerint az állandó minőségből nagyon sokat el lehet viselni. Tökéletes példa erre egy régebben olvasott recenzió, melynek hatására úgy döntöttem, hogy tollat (billentyűt) ragadok és kiveszem a részem ebből a […]

Tovább »

Ihsahn – Frissítés az új album háza tájáról

Korábban, még ebben az évben Ihsahn bejelentette, hogy hamarosan elkészül az Eremita-t követő album munkálataival. A legutóbbi friss hír, hogy a norvég zenész bejelentette, hogy az album fázisa egyszerűen a kész kifejezéssel azonósítható. Az egyenlőre – szándékosan – még név nélküli album jelenleg Jens Bogren kezében van, de hamarosan úton lesz a Candelight Records-hoz vezető legrövídebb úton. A művészi munkáért pedig Ritxi Ostáriz felel. Így az őszi megjelenés – habár időpont nélkül – biztosnak tűnik.

Az új album a képből ítélve valószínűleg sötét és befeléforduló lesz.