Synful Ira – Between hope and fear – 2012

Lassan vége a tanítási évnek, sokak számára elkezdődik a nyári szünet szülői idegrendszerre masnit és gobót kötögető önfeledt unalom időszaka. Azért nem árt visszatekinteni ilyenkor sem a lopakodva letűnő szemeszterre. Ha másért nem, hát okulhatunk belőle. De akár még mi, korosabb apukák, anyukák is, akiknek a csókolommal való köszönés már teljesen elfogadott. Hogy miért ezzel […]

Tovább »

Pest – már két dalt hallhattok

A svéd blacker Pest már két dalt osztott meg a rajongóival a június 18-án megjelenő The Crowning Horror c. albumáról. Az Agonia Records gondozásában érkező negyedik lemezük Face Obscured By Death c. dalát a Decibel Magazinon keresztül érhetitek el.
A Volcanic Eyes-t pedig itt is meghallgathatjátok.

Az öt év szünet után visszatért csapat az új lemezét Fred Estby (Dismemebr/Carnage/Necronaut) keverte, a maszterelést pedig a Pink Floyd hangmérnökeként Grammy jelölt Andy Jackson-ra bízták.
A Bathory, Hellhammer, Celtic Frost, Nifelheim, Darkthrone, Aura Noir, korai Deströyer 666 rajongók számára ajánlott zenekar nyilatkozata:
„A csend évei után végül a fekete halál új hulláma fogja sújtani a világot. A dögvész rajtunk van. Hozd a sötétséget!”

1.The Funeral Hours
2.A Face Obscured By Death
3.Volcanic Eyes
4.Devil’s Mark
5.Holocaust
6.The Abomination of the God
7.Thirteen Chimes
8.Demon
9.The Crowning Horror
10.Eternal Curse

Steven Tyler – David Dalton – Nem zavar a zaj a fejemben?

Steven Tyler nemrég lett 65 éves. Az Aerosmith is velünk van már úgy negyvenvalahány éve (egész pontosan 43). A Cartaphilus Könyvkiadónál néhány hónapja megjelent önéletrajzi műve ezért mondhatni aktuális. S, hogy ki ne hagyjam, mostanában jelent meg a banda friss albuma is. A könyv igazi önéletrajz, hisz egészen az olasz származású Tyler (eredetileg Steven Victor […]

Tovább »

Új Triptykon album készül

A Hellhammer és a Celtic Frost zenekarokból is ismert Tom Gabriel Fischer, avagy Tom Gabriel Warrior új Triptykon lemezen dolgozik éppen. Az előzetes hírek szerint jövő év elején meg is jelenhetne a lemez. „Sok zenét írok az új albumhoz, és máris elmondható, hogy nagyon sötét és változatos anyag lesz” – nyilatkozta Fischer, majd hozzátette: „A lemezcím, a borító és a teljes design is kialakult már, és remélhetőleg ezekben év végéig már nem lesz változás. A gitárhangzásom is jó eséllyel továbbfejlődik ezen az anyagon. A jelenlegi sound folyamatos kísérletezés eredménye, ami leginkább a Monotheist és különösen az Eparistera Daimones lemezen állt be igazán. Tulajdonképpen három évtizede hellyel közel ugyanazokat a beállításokat használtam, ami igencsak kényelmes volt, de most látom és érzem a lendületet, miszerint kész vagyok némi változásra. A nehézséget és a sötétséget keresem elsősorban a hangzásokban, ezeket próbálom leginkább elcsípni. Idén 50 éves vagyok, nem állhatok ki ugyanúgy, mint 31 évvel ezelőtt, mikor tinédzserként elkezdtem. Még mindig van bennem agresszió is, ez igaz, de már nem olyan formában mint anno…”
Más hírek szerint Fischer egy másik zenei projecten is dolgozik és elmondása szerint az is sötét és kemény lesz, csak egy kicsit más megközelítésből.

Jane’s Addiction – vérrel festve

A korábban a Red Hot Chili Peppers soraiban is megfordul Dave Navarro (Jane’s Addiction) a kaliforniai sivatagban egy rituálé keretében a saját vérével festette meg édesanyja, az 1983-ban meggyilkolt Constance Navarro portréját. 

De hogy zenei hírrel is szolgáljunk, Navarro és csapata június 25-én egy Live In NYC c. koncertanyagot jelentet meg a mai kornak megfelelően a formátumok széles skáláján. Lesz DVD/CD, Blu-ray és dupla bakelit kiadvány is a normál DVD és CD melett. A felvételen a zenekar 2011. július 25-i, a NY-i Terminal 5-beli koncertjét hallhatjuk majd.

Sepultura – jelentés a stúdióból

A brazil/amerikai thrasher Sepultura újra Ross Robinson (Korn, Limp Bizkit, Slipknot) producerrel dolgozik következő nagylemezén, ami a hírek szerint október magasságában meg is jelenhet majd a Nucler Blastnál. Jelenleg a hangsávok rögzítése történik Robinson kaliforniai stúdiójában Steve Evetts-szel együttműködve, aki a korábbi Nation (2001), Revolusongs (2002) és Roorback (2003) című Sepultura anyagokon is dolgozott. 13 új dallal és két feldolgozással (köztük egy Death dallal) kezdték a felvételeket és Andres Kisser gitáros szerint a Sepu legjobbja lesz ez.
Első jelentés a stúdióból:

In studio with Sepultura

Black Oath – Ov Qliphoth And Darkness – 2013

   Kis fekete csecsemőként ringattam kezemben a banda első megnyilvánulásait annak idején, amikor megjelent Black Oath című EP-jük 2009-ben. Obsessed By Moonlight, The Hanged Witch és egyéb okkultizmusban tocsogó, nyálkás hangzású epikus doom metal csemegék kerültek elő a kezdetekben az underground fortyogó mélységeiből. Aztán jött a debütálás és az örömkönnyek szépen pofavágássá silányultak az olasz doomsterek […]

Tovább »