Az új Darkane lemez kapcsán korábban már bemutattuk a borítót és a számcímeket, most itt az első dal. A címadó The Sinister Supremacy-ra készült szöveges videó:
Az új Darkane lemez kapcsán korábban már bemutattuk a borítót és a számcímeket, most itt az első dal. A címadó The Sinister Supremacy-ra készült szöveges videó:
Az idén húsz éves Nadir tagságának nagyobbik része az anyazenekar mellett időről időre más formációkban is játszik.
Az ipari doom metalos vonalon mozgó, szintén a felszabadult örömzenélés jegyében működő Our Existence Is Punishment projekt idén jelentkezik második albumával (The Second Stage Of Grief).
A konkrét riffek helyett hangulatokon alapuló muzsika – amint azt az előzetesen közzétett Martyrdom dal is mutatta – megmaradt gépiesen ridegnek és sivárnak, ugyanakkor érettebb és letisztultabb lett. Kirajzolódott az Our Existence Is Punishment önálló arculata. A szövegvilág a mai lét kilátástalanságát különböző oldalairól szemlélteti és a modern civilizáció hanyatlását vetíti előre. A projekt élő szereplése továbbra is a Nadir aktuális tevékenységének függvénye lesz.
A 2011-ben alakult olasz black metal csapat tavaly megjelent, cím nélküli bemutatkozó albumának lupo (magyarul farkas) c. nyitó tételére készült animációs videó. A két tagú (Al – vokál, Cris – hangszerek) zenekarnak ez az első hivatalos klipje.

Ashes Of Ares néven alapított új zenekart Matt Barlow (ex-Iced Earth) énekes, Van Williams (ex-Nevermore) dobos és a szintén egykori IE tag Freddie Vidales gitáros/basszer. Még év elején le is szerződtek a Nuclear Blasthoz, a lemez pedig a floridai Morrisound-ban készült, ahol olyan nevek dolgoztak, mint a Sepultura, a Savatage, a Cannibal Corpse, a Deicide, a Morbid Angel, a Death, a Demons and Wizards, Napalm Death, a Six Feet Under, vagy az Obituary. Az album nyár végén vagy kora ősszel érkezik a tervek szerint.
Május 17-én a gelsenkircheni Rock Hard Fesztiválon élőben is bemutatkoztak, amiről naná, hogy felkerült a YouTube-ra videó.
A csapat élőben két turnézenésszel – Gio Geraca (gitár) és Dean Sternberg (basszusgitár) – kiegészülve játszott. S akkor lássuk:
Sajnálatos hírrel jelentkezett a Tilos Rádió GOREZONE műsorának stábja:
„Ezúton tájékoztatunk mindenkit, hogy a szerkesztők saját elhatározása és döntése alapján, tizennégy évi működés után – sokak örömére és sokak bánatára – megszűnik a GOREZONE rádió show, amely minden hétfő este 20:00 és 22:00 óra között volt hallható a Tilos Rádió műsorán. Az utolsó adásnap 2013. május 27. lesz.
Úgy érezzük, a GOREZONE-nal elvégeztük a feladatunkat, azaz rendszeresen, a legjobb tudásunk és felkészültségünk szerint tájékoztattuk az Underground és Extrém Metal zenék rajongóit a hazai és nemzetközi színtér aktualitásairól (lemezmegjelenések, koncertek, élő interjúk stb.).
Úgy érezzük továbbá, sikerült bebizonyítanunk, hogy létezik magyar Underground és Extrém Metal zenei színtér, ahol a zenekarok előtt adott a lehetőség, és bár kemény, fáradságos munkával, de igenis el tudnak érni eredményeket, sikereket.
Az adás befejezésével párhuzamosan az ingyenes GOREZONE Party-knak sem lesz folytatása. Nem akarjuk ugyanazokat a köröket futni, amelyeket egyes megfáradt zenekarok, illetve koncert- és programszervezők futnak itthon (lásd pl.: különböző kommersz produkciók, tribute zenekarok rendszeres felléptetése). El szeretnénk kerülni szakmailag az erőlködést is. TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!
Az adás helyét június 3-tól egy másik Metal műsor, az Undertakerz veszi majd át.
Köszönjük mindenkinek, aki az évek során hallgatott, támogatott bennünket és aki tiszteletét tette a Free GOREZONE Party-kon!
KEEP ON DRINKING, FUCKING, HEADBANGING!!!”

Rövidesen megjelenik a Blind Myself új albumának a NÉGYSZÖGÖLnek harmadik része.
Június 11-én láthatjátok a 3 új dalhoz készült videoklipeket. A három számcím: Diszkószám az éhezésről, Veszélyes hulladék, Az igazi szó (Ady Endre).
Veszélyes hulladék dalpremier je pedig nem mindennapi lesz, ugyanis Fásy Ádám Zeneexpressz című műsorában 2013. június elsején este 8 órától lesz látható a NÓTA TV-n.
A Négyszögöl 1-2 továbbra is INGYEN letölthető a blindmyself.com oldalról!
_ELVALASZTO_
Koncertek:
05/24′ Tatabánya | Roxxy
05/25′ Dorog | Kacsa
06/15′ Szeged (H) | RONGY
06/20′ Orfű | Fishing on Orfű Fesztivál
07/27′ Rockbeach Fesztivál
08/03′ Székesfehérvár | Fezen Fesztivál
08/24′ Szeged | SZIN Fesztivál
.jpg)
Emlékszel még a Sanctuary-re? A négy alapító tag – Warrel Dane, Jim Sheppard, Lenny Rutledge and Dave Budbill – még 2010-ben összejött egy pár újraalakulásos fellépés erejéig, és mostanra már egy szerződést alá is írtak a Century Media-val. A Sanctuary úgy állt neki a munkálatoknak, hogy több, mint 20 éve adták ki az utolsó albumukat az Into The Mirror Black-et (1990). A formáció mostanra pedig elérte a végleges felállást is, miután az alapító gitáros – Sean Blosl – helyére Brad Hull (Forced Entry) került. Az új album – The Year The Sun Died -pedig ez év végére terveztetett.
Warrel Dane, a következőképpen kommentálta a szerződés alaáírását: „A Nevermore 1995 óta volt szerződésben a Century Media-val, így hát elég kényelmes döntés volt részünkről, hogy leszerződjünk velük.A Century Media egy nagyszerű kiadó, amely kiáll a bandái mellett. Legtöbbjüket már a keresztneve alapján ismerem, és most bizakodóan nézek a jövőbe.”
Lenny Rutledge gondolatai: „A zenekar minden tagja nevében beszélhetek arról, hogy mennyire izgatottak vagyunk, hogy a Century Media családjához tartozunk. Most lehetőségünk van együtt dolgozni a világ legjobb metal kiadójával. Örülünk, hogy úgy csinálhatunk zenét, hogy egy nagyszerű csapat támogat minket.”
Így tehát, a Sanctuary felállása 2013-ban:
Warrel Dane – Vocals
Lenny Rutledge – Guitars
Jim Sheppard – Bass
Dave Budbill – Drums
Brad Hull – Guitars

Miért is vágtam bele az olasz Septem bemutatkozó lemezének bemutatásába? Először is, mert tetszett a borító. Nem szokványos sem a kivitelezés mikéntje, sem a kidolgozás mélysége, sem pedig a témája. Legalább addig el tudok merengeni rajta, ameddig pörög a korong a lestrapált lejátszómban. És mint azt a sikertelen hódításaink konklúziójaként már megtanulhattuk (a sikeresek […]
Tovább »A 2009-ben alakult pop-punk vonalon mozgó csapat idén publikálja az első bemutatkozó EP-jét.
A kezdeti felállástól számítva, még a tagcserék ellenére sem változott nagymértékben a stílusuk, inkább csiszolódott, finomodott. Mert ebben képzelték el a jövőt, és a továbbiakban is ezt szeretnék csinálni. A srácok helyileg gyöngyösiek. Az elmúlt években nagyrészt környékbeli koncerteket adtak, ezt ki akarják bővíteni országos szintű klub fellépésekre és fesztiválokra.
A lemezt – amely Mindennek a végén címet kapta – a budapesti The Grenma stúdióban vették fel.
A YouTube csatornájukon teljes EP-t meg lehet hallgatni, mi most a Ki tudja c. dalt mutatjuk meg:

A Gyűrűk Ura, Star Wars, Drakula, Az aranypisztolyos férfi. Közös bennük, hogy valamennyiben emlékezetes alakítást nyújtott Christopher Lee. A színészóriás nem először (szerepelt a Manowar és a Rhapsody Of Fire lemezein is) mutatkozik be a metal színtéren sem, május 27-én Charlemagne: The Omens Of Death címmel már a második lemezét adja ki. Ezen a 2010-es inkább szimfonikus Charlemagne: By The Sword And The Cross albummal ellentétben inkább metalos az összkép.
Sir Christopher szerint: „Az első Charlemagne album is metal volt természetesen, de ott szimfonikusabb felfogásban énekeltem. Az új lemez 100 % heavy metal. Nem sikoltozok vagy ilyesmi, de ez akkor is heavy metal.”