Kopjafa – Eszmélés (demo) – 2006

A Kopjafa nemrégiben öltött alakot a hazai underground sűrű ködében. Semmilyen információm nincs a zenekar felől, a lemezgráfiai ismeretem is elég homályos ezesetben. Elméletileg van egy tavalyelőtti Kopjafa promom, de nem akarok félrevezetni senkit, mert nem adnám a karom azon anyag hitelességéért. Alább pedig a 2006-os Eszmélés demot fogom ismertetni. A Kopjafa elég egyedi stílust […]

Tovább »

Amorphis – single, nagylemez, miniturné

Finnországban augusztus 29-én, Európa többi részén 31-én jelenik meg az egyelőre még cím nélküli nagylemez a Nuclear Blast gondozásában. Egy az albumot felvezető single is napvilágot lát majd, méghozzá június 27-én.

Mivel a lemezzel elkészültek, így van idő turnézásra, ezt ki is használják, Finnországban kezdenek áprilisban, feltűnnek majd a lipcsei Wave Gotik Treffenen, a szintén német Wacken Open Air-en, de ami számunkra érdekesebb, hogy május 5-én Magyarországon, az A38 hajón játszanak!

Necrophagist – doboscsere

A komplex, technikás death metalt játszó német NECROPHAGIST dobosa úgy döntött, hogy távozik a bandából. Hannes Grossman játéka a 2004-es „Epitaph” albumon hallahtó, valamint addigi összes Necrophagist koncerten ő püfölte a bőröket. Utolsó közös koncertjük április 1-jén lesz a  California Metalfest-en. Kilépését azzal indokolta, hogy nem tudja tovább vállalni a folyamatos turnézást, viszont megnyugtatott mindenkit, hogy a dobolást nem hagyja abba, és fogunk még róla hallani. Közben már meg is van az utódja, akiről elég jó véleménye van:
„Megtaláltuk a NECROPHAGIST számára a megoldást. Ez a srác köröket ver rám!! Legalább 10x jobb dobos, mint én, tehát az új NECRO albumon lesz hallható az extrém metal stílusban valaha készült legjobb dobmunka! Az ‘Epitaph’ sehol nincs ehhez képest, úgyhogy ajánlom figyeljetek oda az új lemezre!”

Bad Religion – új album júliusban

„New Maps of Hell” címmel jelenik meg a punk rock veteránjainak új albuma július 10-én, az Epitaph Records gondozásában. A CD felvételei a Los Angeles-i Grand Master Studióban készültek Joe Barresi (TOOL, QUEENS OF THE STONE AGE, WEEZER) producer segítségével.

„New Maps of Hell” trackist:

01. New Dark Ages
02. Grains of Wrath
03. Fields of Mars
04. Germs of Perfection
05. Requiem
06. Submission Complete
07. The Grand Delusion
08. Honest Goodbye
09. Prodigal Son
10. Before You Die
11. Lost Pilgrim
12. Heroes and Martyrs
13. Dearly Beloved
14. New Chapter
15. Murder
16. 52 Seconds
17. Scrutiny

Hogy a punk sem csak az ivásról és a hányásról szól, azt mi sem bizonyítja jobban, mint Greg Graffin, aki amelett, hogy a Bad Religion énekese geológus diplomát szerzett az UCLA-n, valamint a doktorit végzi zoológia témájában a Cornell University-n. Ezek mellett tanít is, most épp Evolúció és Biodiverzitás címmel tart előadásokat. „Amikor az UCLA-ra jártam nappal tanultam, este pedig a BAD RELIGION-el írtuk a dalokat és zenéltünk” – emlékezik vissza az énekes. „Most is hasonló a beosztás, csak a tanulás helyett tanítok.”

Graffin társszerzője egy könyvnek, melyet Preston Jones Arkansas-i történelem professzorral készítettek, s a címe igen beszédes: „Istenben hinni jó, rossz vagy irreleváns? Egy professzor és egy punk rocker vitája tudományról, vallásról, naturalizmusról és kereszténységől”(IVP Books). A kötet alapjául Jones és Graffin email-ben történő eszmecseréje szolgál.

Tyrant Throne – death metal Jordániából

Az egzotikus országokból származó bandák táborát bővíti a death metalban utazó jordániai Tyrant Throne. Persze ez még magában nem indokolja, hogy hír legyen róluk, az már viszont annál inkább, hogy elkészült első kislemezük „Abominations” címmel.

A következő dalok kaptak rajta helyet:
01. Abominations
02. The Chaos Beast
03. Slaughter for Salvation
04. Excavation to Our Rotten Ancestors
05. One Man Kingdom
06. Staring Through the Eyes of the Dead (Cannibal Corpse feldolgozás)

A lemezt a Jordániában a Mute Records, míg világszerte a JorZine.com terjeszti.
Az EP néhány dalába belehallgathattok a banda MySpace-es oldalán, további információkért pedig érdemes meglátogatni a www.tyrantthrone.tk-t.

Nocturnal Rites – a 8. bűn

A svéd Nocturnal Rites május 28-án napvilágot látó új albuma The 8th Sin címet kapta.
 
A Century Media-nál megjelenő lemezen a következő nótákat hallhatjuk majd:

01. Call Out To The World
02. Never Again
03. Not The Only
04. Tell Me
05. Not Like You
06. Leave Me Alone
07. Till I Come Alive
08. Strong Enough
09. Me
10. Pain & Pleasure
11. Fools Parade (Outro)

A banda a napokban fejezte be a Never Again c. nótára készülő klipet.

The Who – tribute lemez

A Dream Theater örökmozgó dobosfenoménja, Mike Portnoy olyan nevekkel készítette el a legendás The Who előtt tisztelgő lemezét, mint a Mr.Big-ből ismert Paul Gilbert (gitár) és Billy Sheehan (basszusgitár) valamint az ex-Extreme és ex-Van Halen énekes Gary Cherone. A koncertlemezt tavaly május 31-én rögzítették a New York-i BB King’s-ben.

Az Amazing Journey – One Night in New York City című koncertlemezen a következő nóták hallhatók:

CD 1:
1. Baba O’Riley
2. Sister Disco
3. Substitute
4. Pictures Of Lily
5. I Can See For Miles
6. Young Man Blues
7. A Quick One While He’s Away
8. Bargain
9. Behind Blue Eyes
10. The Real Me
11. Love Reign O’er Me
 
CD 2:
1. Overture
2. It’s A Boy
3. 1921
4. Amazing Journey / Sparks
5. Eyesight To The Blind
6. Christmas
7. The Acid Queen
8. Pinball Wizard
9. Tommy Can You Hear Me?
10. There’s A Doctor
11. Go To The Mirror
12. Smash The Mirror
13. I’m Free
14. Tommy’s Holiday Camp
15. We’re Not Gonna Take It
16. Who Are You
17. Won’t Get Fooled Again 
18. My Generation

A lemez mellett a koncert kijön DVD-n is, sztereo és 5.1 hangzással valamint bónuszokkal.

kontrollzé – kísérletezős rock

– Mivel még nem készült veletek interjúnk, mutassátok be a zenekart röviden! Szerintem menjünk vissza a kezdetekhez. Nem árt, ha a Kontrollzé előtti időkről is ejtünk pár szót. – Talán annyira eveznék vissza a kezdetekhez, hogy az előző formáció felbomlása után két szálon indultak el az események. Nekem volt egy akusztikus formáció elgondolásom, amiben lett […]

Tovább »

Hungarica – interjú

    Üdv! Mikor, milyen céllal alakult meg a Hungarica, s kik alkotják azt?                                                                                                                   Az alaptagok Mentes Norbert, Hoffer Péter (Moby Dick) és Sziva Balázs (Romantikus Erőszak). A szövegeket Pusztai Zoltán (Moby Dick, Auróra) jegyzi. 2005 őszén kezdtünk Hofival és Pusztai Zolival dolgozni új dalokon és mikor kiderült, hogy az új Dick album nem […]

Tovább »