Casketgarden – márciusi híráradat

– Márciusban összesen csak két koncertünk lesz, az egyik Pozsonyban március 24-én a szlovák Moonfog zenekarral, valamint egy amolyan „búcsúbuli” féle a Metal Mania „Kisszínpad” fesztiválon március 16-án, a Kultiplexben ahol mellettünk többek között a Stonedirt, a Korog és az Ad Astra is zúz majd. Aki látni szeretné a zenekart mostanában, használja ki az alkalmat, mert utána egészen augusztusig biztosan síri csend vesz majd körül minket (csak talán a Sziget fesztiválon leszünk ott), ugyanis május eleje körül megszületik az első Casketbaba mégpedig Balázséknál. Eddig nagyon úgy tűnik, hogy kislány lesz. Mivel gitárosunk szeretne minél több időt párjával és a babával tölteni azokban a hónapokban, így a teljes koncertbeszüntetés mellett döntöttünk.

– A próbák rendszeresek maradnak, így októberben fel fogjuk tudni venni az „Incompleteness In Absence” lemezt, majd irány Svédország és még november elején megtörténik a Stockholm melletti Vasterasban, a Studio Undergroundban a keverés és a mastering. Remélhetőleg még 2007 decemberében vagy 2008 elején megjelenik a lemez.

– A borítóról beszélgettünk már az előző lemezek frontjainak készítőjével Miso Sestakkal, valamint Totik Zolival (Bridge To Solace, Blind Myself, The Idoru borítók) és Niklas Sundinnel (Dark Tranquillity, In Flames stb. borítók), de még nincs végleges terv.

– Ígértük, hogy új nóták próbatermi verzió fognak kikerülni a honlapra, eddig ez nem történt meg, de amint kitaláljuk, hogy lehetne elfogadható minőségben rögzíteni őket feltöltésre fog kerülni az éppen aktuálisan elkészült nóta instrumentális verziója. Addig is felkerült két koncertfelvétel.

forrás: www.casketgarden.com

Beyond – Holt Lelkek – 2007

A gyöngyösi Beyond nem tévedés 1982 (!) óta zenél együtt. Azonban még ennek ismeretében is előfordulhat, hogy egynéhány olvasó nem találkozhatott még a veterán thrash banda nevével. A zenekar elég kósza pályát járt be, a Clawfinger hatására 10 éven keresztül hanyagolták az eredeti vonalat és más irányba eveztek. 2006 környékén azonban újra felizzott bennük a […]

Tovább »

Another Way – Szertefoszló álmok között Tisztán lásd a sivár jövőt – 2007

Egyre inkább az az érzésem, hogy egy új műfaj kezd meghonosodni hazánk metal színtérén belül, úgy gondolom legfőképp a tengerentúli hatások következtében. Az elegyet nem tudnám pontosan megnevezni, mert annyira nem vagyok járatos a témában, de az biztos, hogy az említett új műfaj a punk/hardcore/grind stílusok keveréke. Tehát Magyarországon efféle oligopol helyzetben levő zenekarok bontogatják […]

Tovább »

Neochrome – Nyár végén lemez!

„Miután a zenekar befejezte az új album demófelvételeit, és az utolsó szükséges finomításokon, simításokon is túljutottunk, ma elkezdjük az új anyag rögzítését, amely terveink szerint nyár végén – ősz elején fog napvilágot látni. Annyit biztosan elárulhatunk, hogy jelentős előrelépésre számíthattok az új anyag kapcsán, mely híven tükrözi az elmúlt 2 év folyamatos és alapos dalírási folyamatát. Hamarosan honlapunkon (www.neochrome.hu) ismét jelentkezünk képekkel és beszámolóval a stúdiófelvétel folyamatáról.”

Shining – közeleg a lemez

A Shining tagságából távozó Hallander helyét az a Phil A. Cirone vette át, aki alapítótagnak számított, egyébként az Angst és az Eerie Cold lemezeken basszerozott korábban. A közelgő Halmstad című nagylemez kiadása előtt, amelyet az Osmose gondoz majd,  tehát újra összeállt a régi tagság. További hír, hogy a banda a lemez megjelenését követően, tavasszal, nagyszabású turnéra indul majd. A zenekar MySpace-oldalán elérhető egy szám a közelgő lemezről.

 

Számlista:

  1.  Yttligare Ett Steg Närmare Total Jävla Utfrysning  
  2.  Längtar Bort Frĺn Mitt Hjärta   
  3. Lĺt Oss Ta Allt Frĺn Varandra 
  4. Besvikelsens Dystra Monotoni   
  5. Ĺttiosextusenfyrahundra   
  6. Neka Morgondagen

Detonation – a harmadik

Április 30-án jelenik meg a holland Detonation harmadik albuma Emission Phase címen, az Osmose gondozásában. A 10 éve működő zenekar eddigi legjobbjának ígéri az új anyagot. Úgy legyen!

This Ending – interjú

Ha jól tudom a This Ending alapítási éve kissé csalóka, mert már jóval korábban együtt játszott a banda. Mi áll ennek hátterében? – 2004-ben alakult a banda, de ez 2005-ben vált csak hivatalossá, mikor is felismertük a This Ending-ben rejlő potenciált, és akkoriban még The Plague-nak hívtuk a bandát, mindaddig, míg leszerződtünk a Metal Blade-hez. […]

Tovább »

Amon Amarth – With Oden On Our Side – 2006

Komoly várakozás előzte meg részemről az új Amon Amarth albumot, melyet csak növelt az ízelítőként közzétett „Cry of the Black Birds” és „Runes to My Memory” nóták meghallgatása. A svéd viking metalosok hatodik nagylemeze végül „With Oden On Our Side” címmel látott napvilágot a Metal Blade Records gondozásában, és előre leszögezem, hogy eddigi legjobb lemezüket […]

Tovább »

Wisdom hírek

Sziasztok!

Múlt héten elkezdődött a tavaszi Words of Wisdom lemezbemutató turné! Az első állomás várakozáson felül sikerült Verpeléten, a Road zenekar társaságában, ahol több mint 500-an(!!!) tették tiszteletüket az eseményre. Szombaton Balassagyarmatra látogatunk, ahol az első 120 fizető vendég kis üveg (fél decis) Jägermeister-t kap ajándékba, úgyhogy érdemes lesz korán érkezni.

További márciusi turnéállomások:
Márc. 17. szombat: Balassagyarmat – Madách Mozi (kisüveges Jägermeister akció)
Márc. 23. péntek: Veszprém – Expresszó (ingyenes Jägermeister akció)
Márc. 24. szombat: Szombathely – Oladi MK Sportcsarnok
Márc. 31. szombat: Becse (Vajdaság) – Petőfi KK

Részletes turné info-k:
www.wisdom.hu

Készen van a klip a Wisdom című dalunkból, amely szintén várakozáson felül sikerült. Ezer köszönet a rendezőnek, Császár Tamásnak, és a gyártásvezetőnek, Tóth Gábornak. Mindenképp időben jelezzük, hogy mikor és hol lesz látható először a TV-ben. Már csak napok kérdése!!!

Wisdom