
„Elkészült a Stainless Steel zenekar legújabb videóklipje, mely a Children of Innocent című dalra lett forgatva. Az oldalunkról bárki letöltheti.

„Elkészült a Stainless Steel zenekar legújabb videóklipje, mely a Children of Innocent című dalra lett forgatva. Az oldalunkról bárki letöltheti.

A brit progresszív rock óriásai, a Neo DVD kiadvánnyal rukkol elő. A bandát a következő felállás alkotja: Mark Westwood (the Martin Orford Band), Clive Nolan (Arena, Pendragon, Shadowland), John Jowitt (IQ, Jadis) és Andy Edwards (IQ).
A Broadcast koncert a gyönyörű katowice-i Wyspianski Színházban került rögzítésre, és az IQ, Pendragon, Pallas, Arena, Nolan/Wakeman zenekarok legnagyobb slágereit adják elő, olyan minőségben, amit még biztosan nem látott senki korábban. A DVD egy kötelező darab a fent említett bandák minden rajongójának, de a megismerkedéshez is tökéletes kezdés. A DVD-n kettő vendégzenész is szerepel: a Pendgragon énekes/gitárosa Nick Barret és a Pallas énekese Alan Reed.
A megjelenés pontos dátuma még nem ismert, a tervekben április szerpel, és a kiadványt a lengyel Metal Mind gondozza.
Felállás:
John Jowitt – basszus gitár, ének
Mark Westwood – gitár
Andy Edwards – dobok
Clive Nolan – billentyű, ének
Nick Barrett – gitár, ének
Alan Reed – vokál
John Barnfield – billentyű
Számsorrend:
DVD
1. Overture
2. Erosion
3. For the Greater Glory
4. Hide and Seek
5. Crown of Thorns
6. The Hanging Tree
7. The Enemy Smacks (End Section)
8. Mindgames
9. Outer Limits
10. Shadows of Fate
11. Paintbox
12. Masters of Illusion
13. Nostradamus
CD (csak limitált példányszámban!)
1. Overture
2. Erosion
3. For the Greater Glory
4. Hide and Seek
5. Crown of Thorns
6. The Hanging Tree
7. The Enemy Smacks (End Section)
8. Mindgames
9. Outer Limits
10. Shadows of Fate
11. Paintbox
12. Nostradamus
Bónusz videók:
Interjú John Jowitt-tel és Clive Nolan-nel
NEO behangolás a ROSfest 2006-on
További extrák:
– Fotó galéria
– Zenekari tagok adatlapja
– Háttérképek
– Weblinkek
– Dolby Digital 5.1 Surround Sound

A legendás Celtic Frost éppen folyamatban levő turnésorozatán, mely március 8-án a németországi Cologne-ben kezdődött, már az új turnégitárossal lép fel, aki pedig nem más mint a német black metál Dark Fortressből ismert V. Santura .
A csapatot az a megtisztelő lehetőség érte, hogy az áprilisban és májusban esedékes amerikai Type O Negative turnén is felléphessenek.
Viszont a jelenleg zajló európai Kreator turné, mely április 5-én ér véget Hamburgban, a Celtic Frost kénytelen az amerikai Type O-s koncertek első állomásait kihagyni, de április 9-től végig kísérik a bandát.
Bár fellépésük 45 percre lesz limitálva, a banda úgy gondolja, hogy a 46 állomásos észak-amerikai turné nagyon fontos lehetőség az amerikai közönség meghódítására.
Ezen felül, a Celtic Frost énekes/gitáros Tom Gabriel Fischer exkluzív szerződést írt alá az Ibanezzel, akinek a gitárait már az 1982-es Hellhammeres időkben is használta.
Lássuk tehát a turné állomásokat, melyek Magyarországot sajnos nem érintik:
CELTIC FROST (+ Kreator, Legion Of The Damned, Watain)
March 10, 2007 Heerhugowaard, Netherlands – De Waerdsetempel
March 11, 2007 Tilburg, Netherlands – 013
March 13, 2007 Glasgow, United Kingdom – The Garage
March 14, 2007 Bradford, United Kingdom – Rio
March 15, 2007 Wolverhampton, United Kingdom – Wulfrun Hall
March 16, 2007 Cardiff, United Kingdom – Souls
March 17, 2007 Nottingham, United Kingdom – Rock City
March 18, 2007 London, United Kingdom – Koko
March 20, 2007 Paris, France – l’Elysée Montmartre
March 21, 2007 Bordeaux, France – Rock School Barbey
March 22, 2007 Madrid, Spain – La Riviera
March 23, 2007 Bilbao, Spain – Rockstar
March 24, 2007 Barcelona, Spain – Razzmatazz
March 26, 2007 Pratteln, Switzerland – Z7
March 27, 2007 Milan, Italy – Rolling Stone
March 28, 2007 Stuttgart, Germany – Longhorn
March 29, 2007 Berlin, Germany – Columbia Club
csak a Kreator-ral:
March 31, 2007 Oslo, Norway – Betong (with Wolf)
April 1, 2007 Gothenburg, Sweden – Trädgårn (with Watain and Wolf)
April 2, 2007 Malmö, Sweden – KB (with Watain and Wolf)
April 3, 2007 Stockholm, Sweden – Arenan (with Watain and Wolf)
April 4, 2007 Helsinki, Finland – Tavastia (with Watain)
April 5, 2007 Hamburg, Germany – Markthalle (with Legion Of The Damned and Watain)
+ Type O Negative (mint főbanda), Brand New Sin:
April 9, 2007 Chicago, Illinois – Metro
April 10, 2007 Minneapolis, Minnesota – First Avenue
April 11, 2007 Milwaukee, Wisconsin – Eagles Club
April 13, 2007 Sauget, Illinois – Pop’s
April 14, 2007 Lawrence, Kansas – Granada Theatre
April 15, 2007 Denver, Colorado – Ogden Theatre
April 16, 2007 Magna, Utah – The Great Salt Air
April 18, 2007 San Francisco, California – Slims
April 19, 2007 Las Vegas, Nevada – House Of Blues
April 20, 2007 Los Angeles, California – Avalon
April 21, 2007 Ventura, California – Ventura Theatre
April 22, 2007 Anaheim, California – House Of Blues
April 23, 2007 Tempe, Arizona – Marquee Theatre
April 25, 2007 Dallas, Texas – Palladium Ballroom
April 26, 2007 Corpus Christi, Texas – The Pavilion
April 27, 2007 Houston, Texas – Meridian
April 28, 2007 San Antonio, Texas – White Rabbit
April 30, 2007 Orlando, Florida – Hard Rock Live
May 1, 2007 Saint Petersburg, Florida – Jannus Landing
May 2, 2007 Fort Lauderdale, Florida – Revolution
May 4, 2007 Atlanta, Georgia – Masquerade
May 5, 2007 Charlotte, North Carolina – Tremont
May 6, 2007 Baltimore, Maryland – Sonar
May 8, 2007 New York, New York – Irving Plaza
2007 tavasz/nyár dátumuk:
May 19, 2007 Thessaloniki, Greece – Hydrogios (+ Kreator)
May 20, 2007 Athens, Greece – Gagarin 205 (+ Kreator)
July 28, 2007 Oulu, Finland – Qstock Festival
Kapcsolódó linkek:
www.celticfrost.com
www.centurymedia.com
www.twisted-talent.com

„Hamarosan elkészül a Oneheadedman klipje és ebből az okból, no meg azért, hogy a március 14-ei Antidrog segélykoncertet promótálják egy régi számot újraénekeltettek az ex-Sub Rosás énekesnővel: Markovits Lídiával.
Ezt most letölthetik és meghallgathatjátok de mindenkit arra kérnek, hogy NE TÖLTSÉTEK
LE és NE HALLGASSÁTOK MEG, csak ha már minden mással aznap este végeztetek.
http://www.oneheadedman.com/zene/lidia/seven_seas_uj.mp3
Tehát innen NE TÖLTSÉTEK LE, kivétel, csak ha már nagyon-nagyon izgat benneteket.
A március 14-ei segélykoncerten pedig újdonság, hogy fellép a Nomad (ex-Bedlam és Warpigs tagokkal) a Hemba alias Hemü bandája (feat. Oltyán Lacika a Leukémiából). További információk: www.segelykoncert.hu
A bevétel összege (500 Ft/vendég) a „Leukémiás betegekért alapítvány” javára megy. Ritka az olyan koncert, amellyel nem a bűnözői szervezeteket támogathatjátok, hanem valamit, ahol igazán szükség van a pénzre!”

Sok-sok demo és split, valamint ilyen-olyan válogatásalbumok után februárban megjelent a német Defeated Sanity második teljes albuma.A brutal death zenekar új anyaga a Grindethic Records gondozásában jelent meg.

Nem hivatalos hír, hogy 2007. július 2-án ismét fellép hazánkban a Brooklyn-i Type O Negative. Az együttes a napokban megjelenő vadonatúj albumának, a Dead Again-nek turnéja során jutnak majd el a Pecsába. Bővebb információk hamarosan!

Alt+F4FLÚG Biatorbágy, Vörös Pince2007.03.10. Az AltF4-nek jutott a feladat, hogy felvezesse a bulit. Az öttagú bandáról tudni kell, hogy két hónapja vannak együtt. Na ez érezhető is volt. Négy nótát tolhattak el.A három feldolgozás mellé jött egy saját szerzemény is, amiben első hallásra biztató dolgok is voltak, de kissé hosszúra sikeredett, s mutatta, hogy még […]
Tovább »
– Sziasztok! A bandát kevésbé ismerők számára mutassátok be Magatokat! Impious a banda neve és ez a latinból származik, „istentelent” jelent. 13 éve zenélünk már, és nemrég jelent meg az ötödik nagylemezünk, „Holy Murder Masquerade” címmel. – A korai időkben elég sok tagcserén átestetek, ám az utóbbi 4-5 évben elég stabilnak tűnik a felállás. Mi […]
Tovább »
A nem túl eredeti nevű csapattal most találkoztam először. A Norvégia elnevezés alapján akár egy skandináv zenekarra is asszociálhatnánk. Pedig nem a hideg északról származnak, hanem New Jersey-ből. Zenéjük sem az a fagyos brutális skandináv metál.Akkor vajon mi? Na jó, elárulom. Könnyed hard rockban, avagy AOR stílusban utaznak, klasszikus felállásban ( 2 gitáros, énekes, dobos). […]
Tovább »
A Rock Cafe 2007. április 6-7-8-án ismét megrendezi a már hagyománynak számító tehetségkutató versenyt amatőr zenekarok részére.
A zsűritagok:
– Donászi Tibor (Beatrice, Edda, Hard)
– Kalapács József (Pokolgép, Omen, Kalapács, Hard)
– Mirkovics „Zserbó” Gábor (Edda, Fix, Hard)
– Csillik Zsolt (Dance, Hard)
– Háry Péter (Bonanza Banzai, Kortársak. Ákos)
– Váry Zoli (Sing Sing, Kiss Forever Band)
– Sándor Csaba (Tunyogi Rock Band, Időgép)
– Nagy Rob (Rock Gyémántok Magazin, MagyaROCK Rádió)
Fődíj: DENEVÉR Stúdió órák 150 000 forint értékben, egy maxi/single felvétel erejéig,
2. díj: 50 000 forint készpénz,
3. díj: 30 000 forint készpénz.
A legjobb gitáros, énekes, dobos, basszusgitáros és billentyűs oklevelet kap.
Jelentkezés a rockcafetehetseg@freemail.hu e-mail címre legkésőbb 2007. április 2-ig! A jelentkezési lapot e-mailben küldjük el! Nem kell aggódni, időben oda fog érkezni! A nevezési díj 2000 Ft/fő a helyszínen befizetve.
Pénteken és szombaton az elődöntő lesz, onnan a fele fele fellépő fog továbbjutni, és az játszik vasárnap is
További infó: www.rockcafe.hu