Buttercup – hírek a női rockzenekarról

„Sziasztok, van egy-két jó hírünk a számotokra!

Elkészült az első BUTTERCUP klip, a Faceless demón megtalálható Illusion c. számra. A klipet Nyírő Balázs és Joó Gábor készítették, egy aszfaltkészítő üzemben, Csemőn. A klip színvilága, hangulata és képi megjelenése utal a szám címére, de a többit nem áruljuk el! Megnézhetitek március 8-án csütörtökön (nőnapon), a Viva Tv-n, az Interaktív c. műsorban 15.20-kor, a zenekarral együtt. Továbbá este élőben is láthattok minket a Filterben szintén nőnap alkalmából, a Sushi Train társaságában. A zenekar a koncerten Tóth Bertalan (Insane) basszusgitárossal fog játszani, mivel egyelőre még mindig nem találtuk meg ritmusszekciónk hiányzó női tagját. A megújult honlapunkon amúgy minden információt megtaláltok. Látogassatok el a www.buttercupmusic.hu-ra, vannak képek, biográfia, fórum, letölthető Megawattos interjú (egyelőre, de az említett klip is fent lesz, és a demóba is  belehallgathattok majd).

Köszi a figyelmet,

Luca
Buttercup „

Mael Mórdha – interjú

      Üdv Rob! Hogy mennek a dolgok mostanság Írországban?   – Elöszőris mindenkit üdvözlök! Épp szakad az eső Dublinban, ami egy megszokott jelenség errefelé. Napsütés még csak nyomokban sincs, tehát egy szokásos borús napra ébredtünk. Én gyönyörűnek találom!   A Mael Mórdha jövőre ünnepli fennállásának tízéves jubileumát. Terveztek evégett valami kiugró dolgot?   […]

Tovább »

Death Breath – késik az EP

Az old-school Death metal csapat, a Death Breath tagja az alábbi hírekkel álltak elő:

,,Sajnos azt a rossz hírt kell közölnünk, hogy előreláthatólag sokat fog késni a Let it Stink, a közelgő kislemez. a  A végleges megjelenési dátumot hamarosan közölni fogjuk. Egy biztos azonban: brutális lemez lesz!!! „

Black Lodge Records égisze alatt megjelenő Let it Stink számlistája:

01. Giving Head To The Dead
02. His Protoplasmic Worship
(MySpace)
03. Maimed And Slaughtered
04. Dead But Walking
05. Lycanthropy
06. Sacrifice
07. Twisted In Distaste

Karcagi Underground – riport

Március 6-án azaz ma 19:30-tól a debreceni Szóla Rádió Underground műsorának vendégei lesznek a Vale of Tears, a  Decadence, a Stardrive, a Kontrollzé és a Maximus zenekarok képviselői.
A riport aktualitása a Karcagi Underground című dokumentumfilm megjelenése, és a karcagi zenei élet bemutatása.
Neten tudjátok hallgatni a www.szolaradio.hu oldalon.

Toxic Club – új honlap

„Elészült Pécs rock klubjának, a Toxic Club-nak a myspace oldala, ahol könnyen figyelemmel kísérhető minden, rendezvényünk. Ez azért is fontos, mert átmeneti ideig nem üzemel a www.toxicmusic.hu domain címünk, így a Toxic Club programja egy ideiglenes címről, a http://www.toxicmusic.uw.hu címről érhető el. A myspace oldal címe: http://www.myspace.com/toxicmusicpecs
A hetekben folyamatosan megújuló rock klubunkban várunk mindenkit szeretettel rendezvényeinkre!”

Új turné és klip a Tankcsapdától!

Néhány hetes pihenő után ismét intenzív koncertezésbe kezd a Tankcsapda! A trió 2006-os éve igencsak pörgősre sikerült, hiszen az április végén megjelent „Mindenki vár valamit” című új albummal végigturnézták az országot, melynek során a közönség 72 teltházas koncerten láthatta a csapatot! A turnésorozatból kiemelkedett a két legnagyobb lemezbemutató buli, a budapesti Kisstadion illetve a debreceni Főnix Csarnok-beli, amelyre összesen több mint húszezer rajongó váltott jegyet.

A koncertek népszerűsége mellett a 2006-os évet lemezeladásban is sikeresen zárta a csapat. A ”Mindenki vár valamit” című album az elmúlt évben a Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége által összesített album- és válogatáslemez- eladási listán, az ötödik helyen végzett. . A lemez már túlszárnyalta a platinalemez státuszt, de ezzel még nincs vége a Mindenki Vár Valamit album sikerének

 

A debreceni rock banda, jelenleg egy új, klipet  készít a „Füst és lábdob” című dalhoz, amely már a harmadik klipesített dal lesz a platinalemezes anyagról. A video elkészítése után pedig március 9-től folytatódik az országjáró koncertezés, Mindenki Vár ValamiTour 2007 névvel! A tavaszi turné legkiemelkedőbb pontja május 19-én, a Petőfi Csarnok szabadtéri színpadán lesz, mely a turnézáró nagykoncert is egyben.

További részletek és dátumok: www.tankcsapda.com

A lemezbe belehallgathattok: itt

Soulbreach – My Dividing Line – 2007

Ha egy metálzenekar Svédországból származik, nagy valószínűséggel belőhető a zenei irányvonal Elég, ha az ember megnézi a booklet végén a stáblistát. (producer, hangmérnök, stúdió) A 2003-ban alakult Soulbreach (ex-Mausoleum) sem kivétel! Első teljes anyaguk az Underground Stúdióban készült, amely ugyanolyan kultikus hely a skandináv death/melodic death zenekarok számára, mint a Fredman, az Abyss vagy a […]

Tovább »

Cloudscape – Crimson Skies – 2007

Mit mondjak, jó párszor nekifutottam a svéd srácok második lemezének. Az infolap szerint dallamos progmetalt nyomnak, s ebben meg is egyezhetünk, bár talán a progresszív jelző nem is igazán helytálló ebben az esetben. Mondjuk itt-ott én inkább a hard rock, netán az AOR kategóriákat sem tartanám megtévesztőnek Velük kapcsolatban. A zene olyan előadókat idézett fel […]

Tovább »