Bridge to Solace – hírek

Mielőtt elkezdenénk taglalni a 2007-es év történéseit, szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki támogatott minket 2006-ban, hiszen ez az egyik legjobb év volt zenekarunk történetében, két Európa turnéval (májusban a Raised Fist, júliusban az Endstand vendégeként), valamint első alkalommal hazai vizekre is eveztünk a Watch My Dying és a Septic társaságában. Mindezek mellett kijött a Where Nightmares And Dreams Unite c. lemez, amely a zenekar második nagylemeze, és a 2007-es hírek kezdődjenek is ugyanezen lemezzel, hiszen végre itthon is kapható, mégpedig a CLS által terjesztve.

Könnyű persze profinak tűnni és egyből egy hírcsokorba foglalni, hogy ha már lemez, ha már itthon, akkor weboldal is meg clip, igazából véletlen egybeesés, hogy minden mostanra jött össze, de lesz weboldal is a www.bridgetosolace.org címen, valamint elkészült első zenei videónk, mégpedig Lóránt Demeter rendezésével és türelmes vágásával a The Dead and the Unknown c. számra. Ezt egyrészt megnézhetitek az új weboldalon (amiért Totik Zoltán designer és Hromkó Zsolt programozó nevét öntjük aranyba), másrészt a zenekar Myspace oldalán (www.myspace.com/bridgetosolace), harmadrészt meg a Youtube.com-on is a következő linkre kattintva: http://www.youtube.com/watch?v=j4jCRkt_mwg

A zenekar 2007-ben sem áll meg, hiszen pótlunk dátumokat hazánkban, amelyek tavaly külföldi kötelezettségeink miatt törlésre kerültek, van ezek mellet pár más hazai dátum is, illetve májusban 20 napos Európa turnéra indulunk, ezúttal az amerikai TWELVE TRIBES és az angol death/stoner/hardcore királyok, a RAGING SPEEDHORN társaságában, melynek keretében Budapesten május 22-én fogjuk 2007-ben először és ősz végéig utoljára igénybe venni valamely fővárosi klub színpadát.

Mindezek mellett még egy örömteli hír, hogy a zenekar június végén az egyik legnagyobb osztrák fesztiválon, a Donauinselfest-en játszik (amolyan bécsi sziget fesztivál), előkelő pozícióban, metal színpadon, ráadásul a fesztivál ingyenes is…

Turnédátumok

2007.03.02. Székesfehérvár, Hungary @ Fezen w/Hollywoodoo, Penalty Kick
2007.03.03. Békéscsaba, Hungary @ Ifjúsági Ház w/Watch My Dying
2007.03.10. Erfurt, Germany @ Besetztes Haus (Pop Shall Burn Festival)
2007.03.14. Csongrád, Hungary @ Fahídi Pince w/The Idoru, Penalty Kick
2007.03.16. Szeged, Hungary @ Garabonciás w/Fallenintoashes
2007.04.07. Berettyóújfalu, Hungary @ Művelődési Ház w/Watch My Dying
2007.04.20. Esztergom, Hungary @ Molothow Liget w/Angelus
2007.05.07. Tilburg, Holland @ 013 w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.08. Copenhagen, Denmark @ Lades w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.09. Berlin, Germany @ Kato w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.10. Rostock, Germany @ Toxis w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.11. Essen, Germany @ Zeche Carl w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.12. Durbuy, Belgium @ Durbuy Rock Festival w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.13. Hannover, Germany @ ChezHeinz w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.14. Marburg, Germany @ KFZ w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.15. Munich, Germany @ Feierwerk w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.16. Trier, Germany @ Exhaus w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.17. Zurich, Switzerland @ Abart w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.19. Pordenone, Italy @ Velvet Club w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.21. Lasko, Slovenia @ Smocl Lasko w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn, Dead To Fall, Through The Eyes Of The Dead, Ion Dissonance
2007.05.22. Budapest, Hungary @ Kultiplex w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn, Go It Alone, Chief Rebel Angel, Akkezdet Phiai Live (ATTICUS PARTY!)
2007.05.23. Prague, Czech Republic @ 007 w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.24. Warsaw, Poland @ Progresja w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.25. Rudolstadt, Germany @ Saalgarten w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.05.26. Karlsruhe, Germany @ Die Stadtmitte w/Twelve Tribes, Raging Speedhorn
2007.06.24. Vienna, Austria @ Donauinsel Festival w/Caliban, Heaven Shall Burn, Nearea
2007.07.11. Pécs, Hungary @ Rockmaraton

Kapcsolódó oldalak:
www.bridgetosolace.org
www.youtube.com/watch?v=j4jCRkt_mwg
www.myspace.com/bridgetosolace
www.atticusclothing.com

Black-Out – változások

A zenekar honlapján tette közzé a következő információkat:

„A mai koncert (Wigwam) több szempontból is pótolhatatlan lesz. A kiadóval közösen aznapra egy különleges unplugged dvd felvételt szerveztünk, ami miatt korai kezdés lesz! A koncerten vendégeskedik Kondella Krisztián, Jamie Winchester, Temesi Berci és Andrics Laci. Természetesen a hangos buli sem marad el, szusszanunk egyet, és utána jöhet a zúzás. Emiatt mindenkit kérünk, hogy este 9 órára érkezzen meg, ha nem szeretne lemaradni erről az emlékezetes dupla koncertről.

Szomorú hírünk is van számotokra: Kowalsky úgy döntött, hogy kiszáll a zenekarból, így akit az eddigiek nem győztek meg, hogy eljöjjön pénteken, az emiatt gondolja meg, hiszen ez lesz a Black-Out utolsó fellépése ebben a felállásban. A zenekar működik tovább, mi hárman – Attis, Szabi és Zoli- mindenképp keressük a megoldást a folytatásra, a koncertek semmiképpen sem maradnak el.

A zenekar Radioaktív lemeze február 24-én, Magyarország legnívósabb zenei gáláján, elnyerte a Fonogram díjat a „Hazai modern rock albuma” kategóriában. Nagy megtiszteltetés, öröm és elismerés számunkra, hogy ilyen erős mezőnyben győzedelmeskedtünk.

A zenekar sajnos nem tudott jelen lenni a Gálán, így az arany mikrofont Hartmann Kristóf (Hammer/EDGE Records) a különleges pénteki koncerten adja át nekünk.

Szintén ma, azaz pénteken, a Viva tv Interaktív műsorában 16h-kor vendégeskedik a Black-Out két tagja.

Szabiék beszélni fognak a zenekarban bekövetkező változásokról, a terveikről, illetve téma lesz az esti különleges dupla koncert is.

Nézzétek a Vivát pénteken, este pedig a koncerten találkozunk! Március 7-én 15 órától pedig a Cool Tv-ben láthattjátok a zenekar egy részét.”

Sun and Moon – első kiadványok

A tavaly év októberében indult kiadónk elérkezett első két kiadványához.

1.      A francia depresszív black metal-ban utazó Nocturnal Depression második nagylemeze – Soundtrack For A Suicide: Opus II – címmel jelent meg kiadónknál, ez év, február végén. A black metal felé a Xasthur, korai Shining, Forgotten Tomb irányából közelítő duó 2004 óta már számos kiadványt tud maga mögött: 5 demót, 1 split kazettát és 1 nagylemezt. Az új lemez lassú-középtempós, akusztikus gitárokkal megtámogatott szuicid black metal-t tartalmaz mintegy 60 percben.

Az anyag CD-n jelent meg. Ára: 10 euro Európában (kb. 2500 forint).

Nocturnal Depression a YouTube-on:
http://www.youtube.com/watch?v=J9TA4XGLiVE

2.      Az 1999-ben alakult erdélyi/székely Labyrinth of Abyss 2 demókiadvány (Transylvanian Abyss 2001, Promo Tape 2002) után adta ki első; nagylemezét 2004-ben. Az eddig kizárólag kazettán megjelent anyag remasterizált verziója (Dredd Studio) mostmár elérhető CD-n is. A 9 dal (41 perc) old school vágású thrash-black metal egyveleg, olyan bandák nyomdokain, mint a Tormentor, régi Kreator, illetve a középtempósabb, kései Darkthrone. Egy bónusz is helyet kapott a multimádiás CD-n: egy régi, demós nóta (The Desolate Land) videója.

A CD ára: 10 euro Európában (kb. 2500 forint).

Bármilyen további info itt:
www.sunandmoonrecords.com
<!–
D(["mb","info@sunandmoonrecords.com

Ha bármilyen online, illetve nyomtatott lap szerkesztője vagy, és
alkalmadban áll elterjeszteni a hírt, előre is köszi.

Remélem nem zavartam senkit ezzel a mial-el, ha mégis, elnézést kérek.

Minden jót,
Üdv!

Robi / Sun & Moon Records

———————————————————————–
Sun & Moon Records
http://www.sunandmoonrecords.com

„,0]
);
D([„ce”]);

//–> info@sunandmoonrecords.com

Mortem – interjú

Még a debreceni Chromized Land -en sikerült felfigyelnem rátok, azóta sok minden történhetett veletek. Viszont megkerülhetetlen, hogy ne a kezdetektől induljon a beszélgetés.  Madura János: 2004. májusában, több hónapnyi noszogatás után vett rá az énekesünk, hogy alapítsunk bandát. Voltak már korábban is – 1996-1998 táján -próbálkozásaink, de valami mindig közbejött… Tudni kell, hogy volt 2-3 […]

Tovább »

Nox – Ixaxaar – 2007

A számomra eddig ismeretlen Holland Death Metal csapat 2007-es albuma az Ixaxaar. A stílus ízig-vérig Death Metal, a lemezen nincsenek üresjáratok, és abszolút sallangmentes. A zene viszonylag egyszerűnek mondható, viszont elő-elő bukkannak a technikás szólok, amik remekül felépített zenei egységet teremtenek. A hangzás kiváló, és a rövid, technikás szólok mellett a profi dob az ami […]

Tovább »

Naildown – a második

Második lemezével jelentkezik a finn NAILDOWN. A március 14-én megjelenő album címe Dreamcrusher lesz és kilenc vadonatúj számot rejt. Stílus: melodic death, kiadó: Spinefarm.

Kotipelto – infók a Serenity-ről

„Serenity” címre hallgat a Stratovariusban énekesként tevékenykedő Timo Kotipelto harmadik szólóalbuma, melyet április 20-án jelentet meg az AFM Records. Az album felvétele a finn Sonic Pump Stúdióban történtek, a keverést Mikko Karmila végezte. A lemezen szereplő „Sleep Well” című nóta a finn toplista 5. helyén debütált. A dalra készült videoklip megtekinthető a YouTube.com-on. Szintén ez a dal hallható a „Vares 2” című finn filmben, a klipben ebből is láthatók részletek. Az album borítója látható a hírecske mellett, valamint egy kicsivel nagyobb méretben megnézhetitek ITT.

Tracklist:
01. Once upon a Time
02. Sleep Well
03. Serenity
04. City of Mysteries
05. King Anti-Midas
06. Angels Will Cry
07. After the Rain
08. Mr. Know-It-All
09. Dreams and Reality
10. Last Defender

Kotipelto áprilisban Európa-turnéra indul Chris Caffery-vel, mely keretében április 16-án a Wigwamba is tiszteletüket teszik.

Exciter – kiadót keresnek

A kanadai thrash metal veterán Exciter otthagyta a francia Osmose kiadót, így még nem tudni ki fogja megjelentetni „Thrash Speed Burn” címre hallgató új nagylemezüket.

Kris Norris – letölthető riffhegyek

Kris Norris, a Darkest Hour gitárosa kirakott a honlapjára egy halom fel nem használt gitárriffet. Azt írta múltkor nézegette a zenefájljait, és megdöbbenve tapasztalta, hogy már vagy 700 felvétele van, melyek az utóbbi 10 év során készültek, s mivel nem olyan arc, aki szólólemezt csinálna, de mégis szeretné a zenéket megosztani a néppel, így arra döntött, hogy közzéteszi egy részét a neten. Egyszerűbb riffektől az őrült szólókig mindenfélét találhat a csemegézni vágyó rokker, amennyiben IDE kattint.

A Darkest Hour jelenleg új albumán dolgozik Vancouver-ben Devin Townsend producerrel. A CD előreláthatólag június/júliusban jelenik meg a Victory Records kiadásában.

(De mi történhetett a csaj térdével?)

Wargasm – őstress csemege

Egy 1985-ös demófelvétel került fel az akkor még Maniac néven működő bostoni thrash banda MySpace oldalára. A „Suicide Squad” című nóta mellett még több későbbi felvételt is meghallgathattok, valamint 2 videót is megnézhettek ugyanott.
A banda 2004 szeptemberében nyomott egy újjáalakuló koncertet, amelyről videófelvétel is készült, és több egyéb extra képanyaggal megtámogatva egy DVD anyagát képezi majd.