Tristania – énekes nélkül

A norvég szimfonikus metalt játszó Tristania-ból személyes okokra hivatkozva kivált Vibeke Stene énekesnő. A banda tiszteletben tartja döntését és a továbbiakra a legjobbakat kívánja.

A zenekar most új énekesnőt keres Vibeke helyére, ami miatt most kissé aggódnak, mivel a januárban kiadott új lemezükhöz, az Illumination-höz kapcsolódó turné is veszélybe került.

A zenekar a következő címre várja a jelentkező hölgyek demóit illetve fényképes bemutatkozását:

Tristania
Askeladdveien 12
N-4019 Stavanger
Norway

Rush – csúszik a megjelenés

A kanadai veterán progrocker Rush új albuma, a Snakes & Arrows megjelenésének dátumát egy héttel elcsúsztatta az Atlantic kiadó.

Geddy Lee bőgős/énekes egyszerűen a fennállásuk legjobb munkájának nevezte az új lemezt, ami május 8-án kerül a boltokba.
Remélhetőleg nem esett túlzásba.

Stardrive – új gitáros

A karcagi, stonerben utazó Stardrive készül második albumára. Jelenleg még a nótákat írják. A tervek szerint az év második felére tervezik a stúdiózást. A készülő lemez munkacíme: Welcome To Cumania.

Ezen kívül fontos hír, hogy zenekarhoz csatlakozott Ács Sanyi (Dying Wish) gitáros is, így Cselényi Csaba kizárólag az énekre tud koncentrálni.
A banda weblapján mindezt így kommentálta:
„Ez Csaba döntésének köszönhetően alakult így, hiszen régebben gondolkozott már – eredetileg – egy énekes beszerzésén, hogy jobban tudjon a gitározásra koncentrálni. Azonban erre a posztra nem találtunk megfelelő embert, így Sanyi személye mellett döntöttünk. Az is a döntés mellett szólt, hogy az utóbbi időben bonyolultabb riffek kerültek az énektémák alá, és ostobaság lett volna lebutítani őket azért, hogy könnyebb legyen egyszerre gitározni és énekelni.”

„Az eddig elkészült dalokról összességében annyit lehet elmondani, hogy keményebb, húzósabb riffek a jellemzőek, és nincs közöttük semmilyen (Dead-end Road féle) üresjárat.
A szövegek is keményebbek, kissé komorabbak, úgyhogy lírai szerzeményre továbbra se számítson senki. Figyeld mi zajlik körülöttünk és meg fogod érteni a dalok üzenetét!”

Astrodust – M Nélkül – Scaffold

Helyszín: Tata – Helyőrségi Klub Szervezés szempontjából nem ez volt a legszerencsésebb koncert mostanában. Többszöri időpont- és helyszínváltozás után, végül ezt a szombati napot jelölték ki a zenekarok. Ennek is tehető be, hogy voltak összesen 100-an maximum a jó nagy színházteremmel ellátott klubban. Este 6-ra volt meghirdetve a kezdés, egy kicsit megkéstünk, azt hittük, hogy […]

Tovább »

Torz Lelkek Tánca

 Ez is meg volt… Az odaút érdekes volt, legalábbis számomra, mivel még sosem voltam Salgótarjánban, de lehet még a környékén sem, és ami azt illeti kellemes csalódások sorozatát, élhettem meg ebben a városban… kis kivétellel.  Maga a helyszín (Klubház Söröző) volt az első, amiben kellemesen csalódnom kellett, mivel egy kicsivel kisebbet, és sokkal igénytelenebbet vártam […]

Tovább »

Pain of Salvation – A38 – 2007-02-22

A svéd PoS szinte hazajár Bp-re, s ezt érezni lehetett a hajón. Teltházas és mégis családias összejövetel volt a csütörtök esti koncert. Élőben eddig valahogy elkerültük egymást, de az új lemez, annyira jól sikerült, hogy mindenképp látnom/hallanom kellett Őket. Köszönet Mindenkinek, aki lehetővé tette! A banda vezéregyénisége, szellemi atyja, Daniel Gildenlöw barátságos frontember, bár néha […]

Tovább »

My Dying Bride – új tagság a régi ösvényen

Az Egyesült Királyság doom metal legendája, a My Dying Bride új felállással vág neki a 2007-es esztendőnek. Ezalapján Aaron Stainthorpe az énekes, Andrew Craighan és Hamish Glencross gitáros, Sarah Stanton billentyűs, Lena bőgő és Dan Mullins dobos alkotja majd a tagságot. (Az új felállásról készített fotót itt tekintheted meg.)

A My Dying Bride az A Line Of Deathless Kings lemezbemutató koncertsorozata:

Március:
23 – Petőfi Csarnok  Budapest, Magyarország – Metalmania Festival
24 – Spodek  Katowice, Lengyelország – Metalmania Festival

Április:
20 – Paradiso  Amsterdam, Hollandia
21 – Pestpop Festival  Wieze, Belgium

Június:
16 – Artmania Festivalin Sibiu, Románia

Augusztus:
11 – M’era Luna Festival  Hildesheim, Németország
12 – Summer Darkness Festival  Utrecht, Hollandia

Wendigo – majdnem

A Fonogram díjátadón csaknem népmesei csoda történt – tudjátok, amikor a szegényember legkisebb fia nyeri el a király leányát és fele birodalmát 🙂 -, az esélytelennek tartott Wendigo csak hajszálnyival maradt le az Év felfedezettje kategóriában toronymagas favoritként indított és alaposan megtámogatott korábbi Megasztár győztes mögött!

A második helyezésünk azt jelenti, hogy a hazai rock-metal underground egy képviselője méltó ellenfele volt a Megasztárból ismert népszerű előadóknak, a professzionálisan menedzselt popipari produkcióknak, sőt többeket maga mögé utasított.
Ez nem csak a Wendigo, nem csak a Wendigo rajongók sikere, hanem elsősorban azé a metal közösségé, ahová mi is tartozunk, ahol barátaink és zenésztársaink játszanak. Reméljük, egy apró lépéssel mi is hozzájárultunk ahhoz, hogy több figyelem jusson a valóban remek rock/metal zenekarainkra.
Köszönjük a támogatást, köszönjük az sms-eket, köszönjük, hogy szurkoltatok nekünk!
 
BZ, Kozi, Jozzy, Rob és Crow, azaz a Wendigo Crew

BPRNR hírlevél

„Sziasztok!

Megjelent a négyes BPRNR válogatás! A tokban ezúttal már két korong, egy CD és egy DVD található, értelemszerûen zenével és videóklipekkel. A CD-n 18 szám, köztük vadonatúj, itt először megjelenő dalokkal a Wackor, Chief Rebel Angel, Shell Beach, Mangod Inc., Nuke és Locust On The Saddle zenekaroktól. Külön érdekesség a Subscribe lemezen szintén itt először hallható tétele, a Blue Mescalin, amely élő felvétel a 2006. októberi A38-as koncertről. A DVD-n 23 klip, BPRNR zenekaroktól és vendégektől. A teljes tracklistát túl hosszű lenne leírni, de megtaláljátok a bprnr.com oldalon (a shopban, a cd-re kattintva), az ára ugyanott pedig mindössze 1800 forint.

Elkészült a Bridge To Solace új (és bármilyen furcsa, de a zenekar történetében legelső) videoklipje a The Dead And The Unknown című számra, Lóránt Demeter rendezésében. A klipet a BTS Myspace oldalán, illetve a következő YouTube linket követve nézhetitek meg: www.youtube.com/watch?v=j4jCRkt_mwg

Új zenekar a BPRNR tagok között a hamarosan új lemezzel jelentkező szombathelyi Embers. Ők már tíz éve is a hardcore és a metal mezsgyéjén mozogtak, talán épp ezért nem is illik metalcore-nak nevezni őket, mert sokkal súlyosabb dolgot csinálnak, mint amit a manapság divatos stílus „festett körmű travesztijei”, hogy Pándi Balázs halhatatlan szófordulatával éljünk. Azért persze a festett körömmel sincs feltétlenül mindig baj, érdeklődés pedig biztosan van rá, amit jól mutat, hogy a március 13-ai Caliban/Bleeding Through koncertre a jegyek nagyobbik fele már mostanra elfogyott. Aki szeretne még belépőhöz jutni, megteheti a Speed Westend, Underground Store, CD Pince, Hammer és Headbanger boltokban, az A38-on illetve a Ticketportal.hu-n.

Köszi a figyelmet, üdv
BPRNR // BUDAPESTROCKNROLL
<!–
D(["mb","
nwww.bprnr.com
n
nAki nem szeretne ilyen hírlevelet kapni, írjon az info@bprnr.com címre, aki több információt szeretne, az is.
nn

nn”,0]
);
D([„ce”]);

//–>

www.bprnr.com

Falconer – interjú

Először is szeretnélek megkérni hogy légyszíves mutasd be a csapatot azon magyar metal rajongóknak, akik még nem ismerik a Falconer zenekart.Egy 1999-ben alakult svéd zenekar vagyunk. Öt folkos heavy metal lemezünk van. Tavaly szeptemberben jelent meg a zenekar Northwind című anyaga, és a lemezen ismét Mathias Blad énekel. Beavatnál bennünk, hogy miért ez a döntés?Kezdtünk […]

Tovább »