
A német dallamos modern death banda, a Fear My Thoughts felrakta új klippjét a MySpace oldalára, melyet a Vulcanus albumon levő Blankness dalhoz forgattak.

A német dallamos modern death banda, a Fear My Thoughts felrakta új klippjét a MySpace oldalára, melyet a Vulcanus albumon levő Blankness dalhoz forgattak.

A erdélyi black metal csapat Negura Bunget áprilisban európai turnéra indul. A koncertsorozat egyébként éppen a budapesti helyszínnel veszi kezdetét.
,, A célunk az, hogy olyan helyekre is eljussunk, ahol eddig még nem volt lehetőségünk játszani. Még mindig vannak lekötetlen dátumok a listán, leginkább az Egyesült Királyság területén szeretnénk többet turnézni.”
A Negura Bunget áprilisi turnéja:
Ápr. 04 – Budapest (HUN)
Ápr. 05 – Zsolna (SVK)
Ápr. 06 – Ostrava (CZE)
Ápr. 07 – Katowice (POL)
Ápr. 08 – Praha (CZE)
Ápr. 10 – Nice (FR)
Ápr. 11 – Lyon (FR)
Ápr. 12 – Barcelona (SP)
Ápr. 13 – Bilbao (SP)
Ápr. 14 – Madrid (SP)
Ápr. 15 – Valencia (SP)
Ápr. 18 – Groninghen (NL)
Ápr. 19 – Hamburg (DE)
Ápr. 20 – Bischofswerda (DE)
Ápr. 21 – Annaberg-Buchholz (DE)
Ápr. 22 – Berlin (DE)
Ápr. 27 – Zella-Menhis (DE)
Ápr. 28 – Burgdorf (CH)
Ápr. 29 – ITA – még lekötetlen
Ápr. 30 – Zagreb (CR) –
Máj. 03 – Nijmegen (NL) –
Máj. 04 – Bad Segeberg (DE) –
Máj. 05 – Paris (FR) –
Máj. 11 – UK/IRL – még lekötetlen
Máj. 12 – UK – még lekötetlen
Máj. 13 – UK – még lekötetlen

A finn Machine Men harmadik nagylemeze, a Circus Of Fools február 21-én jelenik meg a Century Media gondozásában.
Az album felvezetéseként kiadott, No Talk Without the Giant című kislemeze a finn eladási lista 2. helyén nyitott.
A zenekar április és május folyamán a Finntroll, a Tarot, a Die Apokalyptischen Reiter és az After Forever társaságában indul turnéra. A koncertkörútnak a hangzatos Earthshaker Roadshock Tour nevet adták. Magyarországi időpont egyelőre nincs.

A kaliforniai Oakland beli Neurosis hozzálátott a sorrendben tizedik stúdióalbumának elkészítéséhez.
A Given to the Rising című lemez producere Steve Albini, a felvételek a Chicago-i Electrical Audio stúdióban folynak.
A lemez megjelenése májusra várható.

A napokban fejezi be új albumának rögzítését a De Facto zenekar. A lemez 12 tételt tartalmaz majd, a címe pedig Karizma lesz, s nemsokára elkezdődik a hozzá tartozó első videóklip forgatása is.
Már az utolsó simításoknál jár az új album felvételével a De Facto. A lemez a Karizma címet kapta, és ez lesz a zenekar harmadik stúdióalbuma. A rajta lévő 12 dal a ’80-as évek rock és wave zenéjének hatásait hordozza magán, természetesen mai modern hangzásban. Az énekes-gitáros-dalszerző Tóth Gyula ígérete szerint a Karizma a korábbiaknál is személyesebb hangvételű album lesz.
Az új dalok némelyikét már a koncerteken is hallhatjuk, legközelebb február 3-án, amikor az A38 hajón lép fel az együttes a Garden Of Eden és a Sanguis In Nocte társaságában. Az album megjelenésére azonban áprilisig várni kell.. a zenekar persze addig sem fog unatkozni, hiszen a számok rögzítésével koránt sem ért véget a munka: hamarosan nekilátnak borító megtervezésének, és leforgatják a lemezhez tartozó első videóklipet, melyet később továbbiak követnek.

A svéd Miseration duót a Scar Symmetry énekese Christian Alvestam és az ex-Sins of Omission zenei agya Jani Stefanovic „hangszerzseni” hozta össze. Your Demons – Their Angels című albumuk már kapható. A kilenc számos cd 41 percnyi anyagot rejt.
Tracklist:
01. Thrones
02. Perfection Destroyed
03. Seven Are the Sins
04 .World Lethality
05. The End Designed
06. Chain-Work Soul
07. Noctivagant
08. Foul Invective
09. Scattering The Few

A Step On It viszonylag rövid múltra tekint vissza, a 2004-es alapítást figyelembe véve. Inkább külföld felé kacsingat a banda, volt már több turnéjuk a határokon kívül, talán ezért nem cseng olyannyira ismerősen a nevük. A magyar szcénát tekintve monopol helyzetben érezhetik magukat, mert nagyon kevés hazai banda játssza ezt a féle thrash/death/gore/HC átmenetet. Érezhetően […]
Tovább »
Ezen a héten a Firebox Magyarország szárnyai alatt lévő külföldi kiadók különböző előadóiról olvashatunk: új lemezzel jelentkezik a két spanyol gárda, az okos death metalt játszó NahemaH és a klasszikus power metalt játszó Dark Moor, ismét működik az amerikai buddhista-hc gárda, a 108, és új felállásban készül turnézni az ausztrál doom formáció, az Eternal.
Dark Moor – tölthető az új maxi!

Idén februárban dobja piacra hatodik albumát a klasszikus power metálban utazó spanyol csapat, a Dark Moor. A Rhapsody korábbi producerével közösen felvett ‘Tarot’ című lemez konceptalbum: a dalok a jóslásra is használt tarot kártyákon látható alakokat mutatják be. A teljes lemez ugyan csak február végén lesz elérhető, de a ‘Chariot’ című maxi máris letölthető innen, és hamarosan a dalhoz készült klipet is megnézhetjük majd. ( http://www.scarletrecords.it/bands/Dark%20Moor/Dark_Moor_-_%20The_Chariot.mp3 )
108 – újra aktív a buddhista hc legenda

Új albumot készít, és hamarosan Európába is ellátogat a kilencvenes évek legendás „buddhista hc bandája”, a 108. A csapat egykori, négyéves létezése alatt szinte folyamatosan turnézott Európában és Amerikában, és három nagysikerű albumot is kiadott, melyek nemrég ‘Creation. Sustenance. Destruction.’ címen újra kiadásra kerültek. Az új lemez a Converge-es Kurt Ballou kiadójánál, vagyis a Deathwish Inc-nél jelenik majd meg. Bővebb infók és friss koncertfotók a www.weare108.com weboldalon!
NahemaH – szabadon meghallgatható az album

Ma már szinte minden komolyabb zenekar külön bemutatkozó oldalt, vagyis E-cardot is készít új lemezéhez, ahol egy-két új nóta is elérhető általában. A spanyol NahemaH azonban még ennél is tovább ment: az idén tízéves gárda egy az egyben meghallgathatóvá tette február 21-én megjelenő új albumát, a LifeForce kiadónál megjelenő ‘The Second Philosphy’-t. Az Opeth, vagy éppen a Dark Tranquillity hatásokat is felvonultató progresszív death metal tételeket itt hallgathatjuk meg. ( http://www.lifeforcerecords.com/Ecards/Nahemah/ecardNAHEMAH.htm )
Új basszeros az Eternalnál

A 2003-ban alakult ausztrál doom banda – mely 2004-ben a budapesti Marco Polo Club pincéjét is megjárta – új baszgitárossal működik: mostantól James O’Toole kezeli majd a négyhúrost. A 2007-ben turnéra induló The Eternal további változások is történtek, hiszen Lincoln Bowen gitárosnak megszületett második gyermeke, így őt Terry Valnoras helyettesíti, viszont visszatért a ‘Sleep Of Reason’, című a Firebox kiadónál 2005-ben megjelent albumon is hallható dobos, Marty O’Shea. A csapat legújabb dala amúgy pár napja már elérhető myspace-es oldalukon. (http://www.myspace.com/theeternalband )

Szakonyi Balázstól érkeztek a hírek az idei Rockmaratonról:
„A 2007-es Rockmaratonon is lesz Tehetségkutató Színpad, amit a német Local Heroes-zal együtt bonyolítunk le.
A Local Heroes Tehetségkutató Színpadra való jelentkezéshez töltsétek ki az alábbiakban letölthetõ regisztrációs lapot, és küldjétek vissza egy min 2-3 számos hangfelvétellel együtt kitöltve a következõ címre: Szebeni János H-7625 Pécs, Tettye u. 19. A borítékra írjátok rá: Local Heroes. A nevezési határidõ: március 31. A beérkezett nevezéseket elõzsûrizzük, a fesztiválra 48 zenekar jut be, naponta 8 banda lép fel. A fellépések idejérõl kiértesítünk benneteket. A tehetségkutató színpad minden nap 10 órától 16 óráig üzemel, ahol fix hangosítást és alapokat (2 db gitárerõsítõ, 1 db basszuserõsítõ, vonalkivezetési lehetõség, mikrofonok, alap dobfelszerelés pergõ, lábgép és cintányérok nélkül!) biztosítunk. A játékidõ 30 perc, az átszerelésre 15 perc jut. Minden napi gyõztes fellépési meghívást kap a következõ évi Rockmaratonra. Az abszolút gyõztes (a 6 nap legjobbika) részt vehet a Local Heroes döntõin, amikrõl késõbb részletes információkkal szolgálunk. A tehetségkutatón résztvevõ zenekarok tagjai napijegyet kapnak a fesztiválra a fellépésük napjára (kísérõknek jegyet biztosítani nem tudunk). Részletes információ a www.rockmaraton.hu oldalon!”

A finn Norther közzétette a tervek szerint februárban megjelenő No Way Back című EP-jének borítóját.
Megtekinthető itt: http://norther.pictures.fi/pic/norther-nwb-100dpi.jpg
A Frozen Angel című új nóta letölthető: http://norther.pictures.fi/video/Norther_Frozen_angel.mpg
A nóta a finn V2: Jäätynyt Enkeli című filmhez kapcsolódó filmzenealbumon található, olyan bandák nótáinak társaságában, mint az Amorphis, Thunderstone vagy épp Kotipelto.
A finnországi fellépéseken kívül a banda játszani fog a nyári fesztiválokon. Ezek közül egyelőre a következők tűnnek biztosnak:
Jul. 12 – Vizovice, CZR @ Masters Of Rock Festival
Aug. 02 – Wacken, GER @ Wacken Open Air