Darkthrone

A közel húsz éve alakult norvég Darkthrone, a black metál színtér egyik megalapítója és azóta is oszlopos tagja, Forebyggende Krig néven egy limitált bakelitet hozott forgalomba.

A címadó dal, mely a legutóbbi nagylemezről, The Cult is Alive-ról származik, az A oldalon szerepel, míg a B oldalon egy teljesen exkluzív nóta található: egy alig ismert amerikai punk-rock banda, a TESTORS-nak a Bad Attitude című dalának a feldolgozása.

A feldolgozásnótán a dobos Fenriz énekel, Nocturno Cultot pedig háttérénekesként hallhatjuk.

A bakelit csak online vásárolható meg, és csak 2000 példányban került legyártásra. Gyűjtők tehát ide kattintsatok.

Domain – Stardawn – 2006

Kiváló minőségben szólal meg a Domain új stúdió albuma. Sokak számára már a zenekar neve is biztos jelent valamit. A nyitó számot, az „All In The Name Of Fire”-t nevezhetnénk egy lágy power metal számnak is, egész jó kis dallamokat fedezhetünk fel. A következő számban még változatosabb és dallamosabb gitárjátékot vehetünk észre, több kóruselemet és […]

Tovább »

VII. Szóla Rádió Underground Fesztivál

VII. SZÓLA RÁDIÓ UNDERGROUND FESZTIVÁL

2006.OKTÓBER 6. ÉS 14. – DEBRECEN-ÚJ VIGADÓ

2 nap, 12 fellépő, rengeteg nyeremény és interjú

A szokás szerint félévente jelentkező debreceni Szóla Rádió Underground Fesztivál 2006 tavasza óta 2 nappal és 12 fellépő zenekarral jelentkezik. A rendezvény 2006. október 6 és 14-én ismét a  megszokott helyen, az Új Vigadóban kap helyet. A küldetése még mindig ugyanaz maradt a fesztiválnak: segíteni és bemutatni a tehetséges underground metal/rock zenekarokat. A mostani 2 napon sok Hajdú-Bihar megyei zenekar mellett, fővárosi és dunántúli együttesek is megmutatják majd magukat. Az első napon a dallamosabb modern rock/metal-é a főszerep, míg a második napon inkább a hagyományosabb black/death/thrash metal kerül majd előtérbe. Külön érdekesség, hogy a 3 éves fesztivál már közel 40, különböző stílusokban mozgó zenekart mutatott be és a hozzá kapcsolódó rádiós Underground Magazin is épp most októberben lesz 5 éve, hogy tájékoztatja hallgatóit friss infókkal és zenékkel.

A mostani rendezvényen fellépnek:

1.nap: Subscribe, Isten Háta Mögött, Phaidon, H.E.R.O., Sunny Leon, Lights Go Out

2.nap: Gutted, Remorse, Frost, Angelus, Tears Of Christ, Death Warrant

A elővételben napijegyet vagy bérletet vásárlók között a fellépő zenekarok kazettáit, CDit, pólóit és a Rock-Ness által felajánlott pólókat sorsolunk ki.

Interjúk is készülnek az együttesekkel, amiket a Szóla Rádió Underground Magazinjában keddenként 19:30 és 22 óra között és a hamarosan megjelenő Total Underground Fanzine-ben is hallhattok/olvashattok.

További információ és a rádió internetes hallgatása: www.szolaradio.hu

Éteren keresztül: FM 102,4 MHz (Debrecen egy részén hallgatható!)

napijegy: 1000FT(elővételben), 1300FT (helyszínen) 
bérlet: 1800FT (csak elővételben)

Elővételi jegyek váltása a debreceni Rock-Ness Hanglemezboltban!

Mindenkinek jó szórakozást

Iron Maidnem – 10 éves jubileumi buli!

Linka Péter-től kaptuk a hírt a zenekarról:

Fantasztikus MAIDEN est a Wigwam-ban!
Vasszűz ajánló

Ilyen még nem volt, és ez nem elcsépelt mondat csupán.
20 éve követem az IRON MAIDEN dolgait, de olyan még nem történt, hogy 5 klasszikus MAIDEN album elhangzott volna egy koncerten, pláne hogy ezt egy tribute zenekar előadásában! Az IRON MAIDNEM most erre vállalkozik.
Lássuk csak, mely klasszikus lemezekről van itt szó?

 Van-e olyan rocker, aki ezt az alapművet nem ismeri?
Minden idők egyik legjobb Metál lemeze, és nem csak szerintem.
Mível ez egy 1982-es lemez, emlékeztetőül néhány dalcím:
„The Number of the Beast” , „ Run to the Hills” , „ Hallowed Be Thy Name” ……

 Innen is pár számcím, hiszen ez is 1983-as, szóval több mint 23 éves.
„ Flight of Icarus” , „ Revelations” , „ The Trooper „   ……
 Rajta olyan remekművekkel, mint a
„ Powerslave” , „ Aces High”, „ 2 Minutes to Midnight”
 Pár emlékezetes dalcím 86-ból:
„ Wasted Years” , „ Heaven Can Wait” 
( Király volt velük énekelni a PECSA színpadán!)
„ Alexander The Great” , „ Deja Vu „
Szerény véleményem szerint a mai napig is az egyik legjobban megszólaló lemezük!

 A 88-as gyöngyszemről pár ízelítő dalcím:
„ Moonchild” , „ The Evil That Men Do” , ”The Clairvoyant”  , „ Seventh son … „ …

Igazán hálás lehet STEVE HARRIS, és az IRON MAIDEN, hogy van Magyarországon egy TÖFI nevű gitáros. Ez a szolnoki „srác” nagyon sokat tett, és tesz a VASSZŰZ népszerűsítéséért. 10 éve létezik egy IRON MAIDNEM nevű csapat, akik igazán profin prezentálják a  MAIDEN nótáit. A jubiláló zenekar egy fantasztikus produkcióra készül október 13.-án a Wigwamban. Hiszen a világon egyedülálló esemény, hogy 5 klasszikus album elhangzik egy koncerten. Ráadásul ritkán lehet találkozni 2,5 méteres mozgó EDDIE figurával, és gyönyörű színpadképpel!
Jómagam az elmúlt két évtizedben jó pár MAIDEN koncerten megfordultam, itthon és külföldön, de ilyen még tényleg nem volt!
Íme az est plakátja nagyban:

Mint láthatjátok, jelen lesznek a korábbi tagjai is a zenekarnak. Ennek személy szerint azért is örülök, mert a mai napig is az egyik legnagyobb toroknak tartom Bozsik Patrickot. Tudjátok, ő volt aki megnyerte a TV tehetségkutatót annak idején a TEARS OF DRAGON-al!
Bizonyára ezek után nem kell csalogatni a MAIDEN hazai híveit, de mindenkit várunk aki szereti a jó, élő Rockzenét!
Ja, még valami! A zenekar nagyon készül erre a fantasztikus estre, tegyétek ti is ezt! Hogyan? Hallgassátok meg többször ezt az 5 klasszikus lemezt, ( remélem a polcotokon van!) Azért hogy együtt tudjátok énekelni a szöveget a zenészekkel!
UP TO THE IRON!

W.A.S.P. – csúszik az új lemez

A Record Express juttatta el hozzánk a következő hírt:

„Dominator” című új albummal kapcsolatban türelemre intjük a lemezt már megkaparintani vágyó rajongókat. Blackie Lawless és a kiadó úgy döntött, hogy a megjelenést jövő év január elejére csúsztatják. A csúsztatás oka az, hogy a W.A.S.P éppen az európai színpadokat gyalázza, decemberben fejezik be a turnézást, ekkor még egy pöttyet csiszolnak a „Dominator” című fémen.