Wormfood – koncertvideó

A francia dekadens metal csapat Wormfood letölthetővé tette „Vieux Pedophile” című dalának koncertvideóját ITT (Windows Media). A felvétel a Killer Fest 2006 koncerten készült.

A zenekar jelenleg dolgozik új nagylemezén, ami várhatóan 2007-ben jelenik majd meg.

Crystal Eyes – új lemez, régi új gitáros

A Crystal Eyes ötödik nagylemeze „Dead City Dreaming” címmel várhatóan október végén november elején kerül az üzletekbe. A dalok rögzítési munkálatai a Crystal Sounds  stúdióban zajlottak Fredrik Nordström producer közreműködésével.

 „Dead City Dreaming” tracklist:

01. Dead City Dreaming
02. Into The Light
03. The Narrow Mind
04. Wall Of Stars
05. Battlefield
06. The Quest Remains
07. Dawn Dancer
08. Roads Of Loneliness
09. Temple Of Immortal Shame
10. The Halls of Valhalla

A csapatból távozott 9 év után Jonathan Nyberg gitáros. A zenekar a következő üzenetet tette ki honlapjára. „Kilenc év után Jonathan [Nyberg, gitár] most elhagyta a zenekart. Gyarapodó családdal, egy házzal és egy olyan egész napos állással, amiket fontosabbnak tartott a Crystal Eyes-nél. A döntését az új album felvétele alatt hozta, úgyhogy Mikael [Dahl] maga fejezet be minden gitárt egy szólót kivéve, amit Jonathan búcsúgesztusként játszott fel. Minden jót kívánunk neki és köszönjük az együtt töltött éveket.”

Jonathan helyére az egykori alapító tag Niclas Karlsson érkezett vissza a bandához.

Stone Sour – vonósokon előadva

Tegnap került a boltokba a „The String Quartet Tribute to Stone Sour” című alkotás a Vitamin Records gondozásában. A Stone Sour dalait hegedűk, brácsa, és cselló előadásában élvezhetjük végig a korongon.

„The String Quartet Tribute to Stone Sour” tracklist:

01. Get Inside
02. Orchids
03. Cold Reader
04. Blotter
05. Choose
06. Monolith
07. Inhale
08. Bother
09. Take a Number
10. Idle Hands
11. Tumult

Audió sampléket találsz StoneSour.thetributeto.com oldalon

Casketgarden – fesztiváloznak

Bár nem adtunk hírt magunkról minden apró-cseprő ügy miatt, de azért elég mozgalmas évünk volt eddig. Az „Open The Casket, Enter The Garden” kedvező visszhangja révén áprilisban eljutottunk például Franciaországba (ottani terjesztőnk az Underclass Music jóvoltából), ahol a Dagoba (In Flames előzenekar) és a Furia mellett léptünk fel a IV. Delirium fesztiválon, és nem dobáltak le minket. Elég hatalmas élmény volt olyan szempontból, hogy hogyan is működik a koncertszervezés arrafelé…

Ha valaki nézegeti az európai metál magazinokat, akkor a német Legacy magazin június/júliusi számában találhatott velünk egy interjút ékes teuton nyelven. A Rock Hard „hangpróbáján” pedig a 28. helyet értük el a 60-ból, ami a zeneipar működését tekintve annyira talán nem rossz eredmény, 🙂 legalábbis mi örültünk neki.

Múlt hónapban felléptünk az osztrák Kaltenbach Open Air-en, ahol olyan isteneink fordultak elő a színpadon, mint a Dismember, vagy az Unleashed. Fantasztikus buli volt, ha kicsit rövid is, és ezúton is köszönjük a közreműködést és a lehetőséget.

A hazai fesztiválok közül, pedig játszottunk már a Stagediving II, az Egri Rockfesztivál és az Undead fesztiválokon – itt pl. a dán Hatesphere volt az előzenekarunk, és a pécsi Rockmaratonon – ott pedig a Finntroll. 🙂 De nem kevésbé volt király a Watch My Dying Days-en a Wackor előtt játszani. Sajnos a Hegyalja Fesztivált a sűrű program és a mocskos anyagiak együttes hatása miatt végül le kellett mondanunk. Elnézést kérünk a közönségtől és a szervezőktől is.

Most pedig következik a Sziget, mégpedig augusztus 15-én a hatalmas Morbid Angel napján délután,16:00 órakor a HammerWorld színpadon játszunk. Mindenkit várunk idén is, azok közül is, akik tavaly majdhogynem megtöltötték a sátrat, és azok is legyenek ott, akik csak bámészkodni akarnak, vagy éppen stírölni Caskepisti seggét.:) Hatalmas hangulat lesz megint!  
 

Az év további része eddig így néz ki:

Aug. 15.  Budapest, Sziget Fesztivál HammerWorld Színpad 16:00  
Aug. 19.  Arló, Tóparti Rock-party  
Aug. 25. Budapest Kék Yuk Antiparádé  
Szept. 8.  Székesfehérvár, FEZEN 2006, Káosz Sátor 18:45  
Szept. 22.Pécs, Toxic Music Pub  
Okt. 21. Mosonmagyaróvár, EK  
Dec. 03. Budapest, Kultiplex +VADER (PL), CENOBITE  
Dec. 08. Graz (A) Explosive  
Dec. 09. Wien (A) Escape
 
 

További részletek a megújult honlapunkon: www.casketgarden.com .

Érdemes figyelni a honlapot amúgy, mert azt tervezzük, hogy folyamatosan fel fognak kerülni a további koncertdátumok, és majd a készülő új nóták „live in próbaterem without vocals” verziói is, már ha el tudjuk őket játszani. 🙂 Az első dal a következő lemezre már úgy-ahogy összeállt, szóval pár héten belül talán ki is kerül a honlapra az első ilyen minta. Elöljáróban annyit, hogy igazi „alkoholista death metal” nóta lett (copyright by Hegyi Kolos, Stereochrist).

A kész új lemez csak kb 2007 nyarára várható, de már nem merünk semmit biztosra ígérni a második albumunk fantasztikusan sikerült ütemezése óta 🙂 

Norma Jean – jövő hónapban új lemez

Szeptember 12-én kerül az üzletekbe a Norma Jean új nagylemeze.  A korong a „Redeemer” címet kapta.

„Redeemer” tracklist:

01. A Grand Scene for a Color Film
02. Blueprints for Future Homes
03. A Small Spark Vs. A Great Forest
04. A Temperamental Widower
05. The End of All Things Will Be Televised
06. Songs Sound Much Sadder
07. The Longest Lasting Statement
08. Amnesty Please
09. Like Swimming Circles
10. Cemetery Like a Stage
11. No Passenger : No Parasite

Két dalba belehallgathatsz ITT.

Abigail Wiliams – hallgasd meg az új dalt

Az arizonai black/death metal csapat Abigail Wiliams feltöltötte myspace oldalára „Procession of the Aeons” című új felvételét. A zenekar bemutatkozó lemeze év végére várható a Candlelight Records gondozásában. A dalokat a legendás James Murphy (TESTAMENT, DEATH, OBITUARY) segítségével rögzítették.

Satyricon – koncert és nyeremény-CD

Három év után kel ismét útra a norvég black metal zsenijének tartott két férfiú, Satyr és Frost, hogy Satyricon nevű zenekarukkal körbeturnézzák Európát. Tour, Diabolical lesz a több mint kéthónapos koncertkörút neve, amin a Keep Of Kalessin és az Insomnium is részt vesz. Több olyan országba is eljutnak majd, ahol korábban még nem jártak, így Magyarországra is, ahol október 6-án lépnek fel az A38 hajón. A koncertre elővételben jegyet váltók a Satyricon új albumát is megnyerhetik.

A 16 éve létező Satyricon a black metal műfaj egyik legnépszerűbb, legeredetibb csapata, amely – szemben például a konzervatív vonalon mozgó Mardukkal vagy a Dark Funerallal – elsősorban a fekete fémzene határainak feszegetésével tette magát ismertté. Már a kilencvenes években született dalaikból sem hiányoztak a különböző dallamos betétek és effektek, amelyek a tradicionális, nyers és zajos black metal anyagokhoz képest atmoszférikusabb hangulatot adtak a Satyricon zenéjének, és így a zenekar mára a stílus egyik új iránymutatójává vált.

Az együttes mindössze két állandó tagból áll: Frost a világ leggyorsabb, legjobb dobosaként ismert, de igazából az énekes Satyr a szellemi vezető, hiszen ő szerzi a dalokat, ráadásul a dobokon kívül minden hangszert ő kezel a stúdiófelvételek során. Satyrnak afféle küldetéstudata van zenekarával és a black metallal kapcsolatban: célja az, hogy a stílus kitörjön az underground keretek közül, és minél több emberhez jusson el, méghozzá úgy, hogy közben elkerüli az olyan közismert kliséket, mint a „gótikusan bohóckodó” black bandák, vagy például a „black metal pandamackók” esete. Satyr számára a black metal hangulata, üzenete az elsődleges, nem a konkrét kivitelezés, éppen ezért változik albumról albumra a Satyricon arculata.

Az áttörésre nagy lehetőséget nyújt az idén tavasszal megjelent Now, Diabolical című új korong, amit a világ egyik legnagyobb metal kiadója, a Roadrunner Records jegyez. Az új lemez jópár dala – mint a www.planetnoir.com oldalról letölthető klipnóta, a K.I.N.G. is – már nagyon távol áll a black metal zajos, eszelős hangzásvilágától, az érzés és a hangulat azonban ugyanaz, mint régen: ugyanolyan acélosan fénylő, jéghideg kompozíciók ezek, melyekből süt a gyűlölet, csak éppen nem az eddig megszokott vad, törzsi-rituális hangulatok közepette, hanem a kor emberéhez sokkal közelebb álló, kíméletlenül energikus hangszerelésben.

Mindenesetre tény, hogy a Satyricon legutóbbi lemezei megosztották a régi rajongótábort, az október 6-ai koncertre azonban mindenkinek érdemes lesz ellátogatni, hiszen Satyrék – tekintettel arra, hogy először járnak nálunk -biztos nem fognak leragadni a friss albumok dalainál. A turné elsőszámú vendége a szintén norvég Keep Of Kalessin lesz, akik több meghiúsult budapesti látogatásukat pótolják most. A harmadik fellépő egy finn dallamos death metal csapat, az Insomnium.

Az októberi koncertre már kaphatók a belépők, az ismert rockboltok mellett a TicketPortal országos hálózatában is. Az elővételben jegyet váltók közül három szerencsés a Now, Diabolical album ot is hazaviheti majd az A38 hajóról, ha nevét és jegyének sorszámát szeptember 15-ig elküldi a press@negativeart.hu címre, egy „satyricon” tárgyú levélben.

A Planetnoir Industries és a Negative Art bemutatja:
2006. október 6., péntek
Budapest, A38 Hajó
Satyricon, Keep Of Kalessin, Insomnium koncertek
Belépő: 5200 Ft, elővételben 4700 Ft.
Jegyek kaphatók a Ticketportal országos hálózatában (www.ticketportal.hu )!

Kapcsolódó weboldalak:

http://www.planetnoir.com
http://www.negativeart.hu
http://www.satyricon.no
http://www.keepofkalessin.no/
http://www.insomnium.net/

Disavowed – öt év után új album

Nem kevesebb mint öt év után a Disavowed zenekar készen áll arra, hogy felvegye 2001-ben kiadott „Perceptive Deception” című bemutatkozó lemezének a folytatását. Az egyenlőre még cím nélküli albumot szeptemberben fogják rögzíteni és várhatóan 2007 januárjában jelenik majd meg a Neurotic Records gondozásában. Dalcímek: „Dogmatic Conceitet”, „The Veils Misconception” és „Biased Existence”.