Plague of Angels – Az emberi kapcsolatok széthullása modern világunkban

A dark alter-metal vonalas brit Plague of Angels kiadta Pangea című új kislemezes dalának hivatalos videóját, amelyet a Sylosis gitárosa, Josh Middleton vendégszólójával tesz gazdagabbá. A dal témájában az emberi kapcsolatok modern világunkban való széthullását kutatják.

A Pangea mindent megtestesít, amit szeretünk, a hangulatot, az érzelmeket, az agressziót és komorabb hangzást. Témájában az emberiség egymástól való egyre növekvő eltávolodását tárja fel, annak ellenére, hogy egy minden eddiginél összekapcsoltabb világban élünk. Zeneileg sötét, kísérteties dallamokkal, filmszerű hangszereléssel és robbanásszerű intenzitás pillanataival szerettük volna megragadni a téma tragédiáját. Megtiszteltetés számunkra, hogy vendégként közreműködik Josh Middleton, a Sylosis tagja, aki dinamikus játékával egy újabb dimenziót ad a dalnak, ahogy az érzelmi csúcspontja felé haladjon.

Plague of Angels – Pangea (Official Music Video) | Dark Alternative Metal

Sink – One Mind – klippremier

A 2025 végén alakult, zenéjében a nu metal és az industrial metal elemeit keverő ír Sink zenekar első videóját mutatta be One Mind címmel.

Debütáló kislemezünkként az One Mind tökéletesen példázza Sink dalszerzői képességeinek egy olyan kombinációját, amely képes valami bocsánatkérés nélkül szenvedélyes, fülbemászó és érzelmes dolgot alkotni. A szám különböző lehetséges jelentésekkel játszik, és a beszéd megtanulásának gondolatát dolgozza fel. Az ’One MInd’ egy szubjektív kifejezés – például makacsnak lenni és épp véleményt alkotni valamiről; a világ egyetlen kollektív elmét képvisel, hogy minden ember ugyanolyan és összekapcsolódik, de ugyan akkor ’egy elme’ egy személyt is jelenthet.”

SINK - One Mind (Official Video)

Messa – Dalok a templomból

Az olasz dark / doom metalos Messa kiadta a Nel Posto Live Session című mini-albumát, amelyet a trevisói Villa Albrizzi Marini templomában vettek fel élőben. Anyagukra legutóbbi albumuk, a The Spin (2025) két dala, az Immolation és Thicker Blood speciális átdolgozási kerültek fel.

A Nel Posto Live Session már elérhető a YouTube-on. Immolation és Thicker Blood című dalainka egy nagyon különleges helyszínen forgattuk: a Villa Albrizzi Martiniben, ahol mindkét dal új életre kelt.

Messa // Live Session NEL POSTO

Drown In Sulphur – Régi tűz az új istállóban

Ősz elején, egészen pontosan szeptember 11-én érkezik a milánói Drown In Sulphur új kislemeze, ami egyúttal a német Noble Demon istállójához való csatlakozást is jelzi. A blackened deathcore brigád háza táján komoly jövés-menés volt az utóbbi időben, a megújult tagság pedig úgy döntött, ideje lehámozni a felesleges sallangokat a zenéről. A frissen bemutatott New Moon Rising On Florence képében egy koszosabb, dühösebb és a korai hardcore energiáihoz visszakanyarodó tételt kaptunk, ahol a black metal kapcsolat inkább agresszív arculatát mutatja. A koncepció a bagolyszerű mitológiai szörnyeteg, a Strix alakja köré épül, amely szabadjára engedi az okkult, biblikus és szabadkőműves utalásokkal teli sötétséget.

Az új irányvonalról a zenekar a következőket osztotta meg: „A tagcserék után a mély elcsendesedés időszaka következett. Tudtuk, hogy változásra van szükség, egy nyersebb, a gyökereinkhez hűbb, de a modern korra szabott visszatérésre. Lehántottuk a szimfonikus rétegeket, hogy a tiszta agresszió vegye át az uralmat.”

Drown in Sulphur - New Moon Rising On Florence (Official Music Video) | Noble Demon #deathcore

Manowar – 25 év után újra Magyarországon

2027. január 23-án, szombaton visszatér Magyarországra a heavy metal egyik legnagyobb hatású zenekara, a Manowar. Joey DeMaio-ék a Kings Of Metal és a Fighting The World lemezükre épülő turnéjuk keretében szerepelnek majd a Papp László Budapest Sportarénában. Az 1980-ban indult Manowar dalai generációk számára jelentettek kapcsolódási pontot, a zenekar pedig több mint négy évtizede következetesen […]

Tovább »

Tomi Perrakoski – Észak-amerikai történelem finn olvasatban

A finn underground színtér és média jól ismert figurája, Tomi Perrakoski tető alá hozta második szólóalbumát. A Homeland címet kapott korong nem a megszokott északi mitológiát boncolgatja, hanem az észak-amerikai indián törzsek történelméből, az elnyomás, a kiszorítás és a túlélés súlyos témáiból merít ihletet. Zeneileg egy filmszerű, death metal és szimfonikus metal köntösbe ágyazott konceptuális anyagról van szó, ahol a dalok egy-egy különálló, mégis közös gyökerű történetet mesélnek el. A cammogó súlyosságot és a dinamikát helyenként Derek Wolfstein vendégjátékával (gitárok, dobok) fokozták, így a végeredmény egy kifejezetten rétegzett, súlyos utazás lett.

„A Homeland az egyik legszemélyesebb album, amit valaha készítettem. Minden dal a túlélésről, az identitásról, az igazságtalanságról és a reményről mesél. Olyan hangok és történetek előtt akartam tisztelegni, amelyek felett túl gyakran elsiklik a világ. Minden dal egy történet, és minden történet egy nép emlékezete.” – mondta Tomi.

Tomi Perrakoski-Homeland(Running man) (Official video)

Motionless in White – Egy dal, amely élet bármely pillanatára alkalmazható

R.I.P. címmel tette közzé új dalának videóját a Motionless in White. A dal július 17-én megjelenő Decades albumuk újabb előzeteseként jött ki, amit ismét Corey Taylorral, a Slipknot énekesével, valamint Skylar Grey énekesnővel készítettek el. Chris Motionless, a zenekar frontembere így kommentálta új dalukat:

Ez a dal élet bármely pillanatára alkalmazható. Amikor összeveszünk valakivel, akit mélyen szeretünk, legyen az a legjobb barátunk, egy családtagunk vagy éppen a párunk. Rávilágít arra a fülsiketítő csendre, amely akkor következik be, amikor olyan sértő dolgokat mondunk egymásnak, amelyeket legszívesebben visszaszívnánk. A cél az, hogy megragadja azt a feszültséget, amely a szakítás csendes pillanataiban uralkodik. Bocsánatot akarunk kérni és helyrehozni a dolgokat, de nem tudjuk, hogyan. El akarjuk mondani neki, hogy mindennél jobban szeretjük őt, és nem tudunk nélküle élni, de mindkét oldalon rengeteg a fájdalom, amivel először szembe kell nézni. Eközben pedig ott van bennünk az a bénító bizonytalanság, hogy vajon a kapcsolat helyrehozható-e egyáltalán, és működhet-e a továbbiakban, vagy arra van-e ítélve, hogy véget érjen és örökre a múlté legyen. Skylar hangja olyan szintre emelte a dalt, amit egyedül sosem tudtam volna elérni.

Motionless in White - R.I.P. (feat. Skylar Grey) [Official Video]

Assur – Vörös fellegek felett (2026)

Mindig érdekes feladat magyar lemezről írni, leginkább azért, mert a hazaiak jóval többet foglalkoznak egy elcseszett kritikával, mint mondjuk egy chilei black/death csapat, vagy egy dél-koreai brutal death horda. Ennek megfelelően igyekeztem érzékenyen nekiugrani az Assur friss lemezének, mert önmagában rengeteg érdekességet rejt magában az anyag, ahol nem sok hely marad a találgatásoknak és a […]

Tovább »

Sleep – új dal, képregény és koncertek

A legendás stoner/doom metal zenekar, a Sleep 2018 óta először jelentkezett új dallal. Have Spacesuit Will Travel daluk a Third Man Records gondozásában jelent meg és zenekarnak ez első olyan dala, amit gitáros és társalapítójuk, Matt Pike nélkül készítettek el. A Sleep felállása; Al Cisneros mellett Dale Crover (Melvins) dobos és Bubba Dupree (Void) gitáros találhatóak.

Az első jam hangulata egyértelmű volt. A kék napszemüveges korszakban játszó Iommi maga a minőségben. Persze ugyanilyen fantasztikus, hogy Bubba az egyik legmenőbb ember, akivel valaha zenélhettem.” – mondta Cisneros.

Have Spacesuit Will Travel (4:20 Flexi Edit)

Új daluk mellé flexi disc kiadásban Sleep Comic Book címmel egy képregényt is kaidtak. Az első szám, amit Dave Kloc és Arik Roper illusztrált a marihuána történetének (Marijuanaut’s Theme) folytatása. Ezt egy sajtóközlemény úgy írta le, mint „egy kaland, amely az olvasót az Iommia bolygóra kalauzolja, találkozik a Weediannal, és bevezeti az utazót Iommia mélyebb tiszteletteljes gyakorlataiba, mindezt és még sok mást, ami visszhangra talál abban az univerzumban, amelyet Cisneros dalszövegei teremtettek meg a Sleep diszkográfiájának riffekkel teli földjeiből.

Emellett a Sleep azt is bejelentette, hogy ősztől egy észak-amerikai turnéra indul. Ennek az első állomása szeptember 8-án San Diegóban lesz.

Holding Absence – Egy távkapcsolat, ahol csak álmaidban találkozhattok

A Holding Absence bemutatta Lucid Love című dalának anime ihlette videoklipjét. A walesi származású post-hardcore zenekar augusztus 28-án adja ki Modern Life Is Lonely-címmel, aminek ez már a harmadik videója. A 11 dalos lemez új kiadójuknál, a Sumerian Recordsnál fog megjelenni.

A Lucid Love a hiper-pop világába tett eddigi legszélsőségesebb kísérletünk. Remekül szórakoztunk új hangzásvilággal és ötletekkel kísérletezve, miközben azon dolgoztunk, hogy ezeket a már meglévő HA hangzásunkkal párosítsuk, és nagyon elégedettek vagyunk az eredménnyel.

A dal szövegét tekintve egy távkapcsolatról szól, ahol ketten csak álmaidban találkozhattok. Én nagyon erre a képvilágra támaszkodtam, az álomvilágot szinte egy köztetek lévő portálként kezelve. Ez a dal egy újabb, őszintébb és modernebb megközelítést alkalmaz a dalszövegekhez, mint amihez hozzászoktam, miközben továbbra is valami időtlen és rokonszenvesre törekszik.” – mondta Lucas Woodland énekes.

HOLDING ABSENCE - Lucid Love (Official Music Video)

A lemezről megjelent két korábbi videójuk, a Reflection és a Whisper of a Dream az alábbiakban nézhető meg.

HOLDING ABSENCE - Reflection (Official Music Video)
HOLDING ABSENCE - Whisper of a Dream (Official Music Video)