Divent. – Lemerülök – új klip

Lemerülök címmel jött ki a progresszív modern metálban utazó Divent. új klipje. A Lemerülök a függőség témáját dolgozza fel, azonban nem a megszokott megközelítésből. Az új szerzemény nem a külső következményekre vagy a látványos mélypontokra fókuszál, hanem arra a belső, érzelmi folyamatra, amely során az ember fokozatosan belesüpped egy olyan állapotba, amelyből idővel már nem is akar kitörni.

Divent. - Lemerülök (Official Music Video)

A zenekar korábban már utalt rá, hogy az előttük álló időszakban új zenei és tematikus irányok felé szeretnének nyitni. A Lemerülök ennek az új korszaknak az első kézzelfogható jele – egyfajta kapunyitás, amely betekintést enged abba, merre tart a Divent. következő időszaka.

Ez a dal hatalmas mérföldkő a zenekar életében. Közel egy éven át formáltuk, csiszoltuk és dolgoztunk rajta, miközben a mondanivalója nekünk is folyamatos kapaszkodót jelentett az elmúlt időszakban. Most, hogy végre a tiétek is lehet, reméljük, nektek is erőt vagy támaszt ad majd a nehezebb napokon.”

Visszatekintő: a Kollektíva és A Beton közös sorozata | Death Disco vol. 11

Az elmúlt lassan közel 2 évben Győr lett az egyik legjelentősebb helyszíne a manapság ismét reneszánszát élő darkwave poszt – punk és határokat feszegető rokon stílusoknak, köszönhetően a Kollektíva csapatának, és az idén 10 éves kultikus klubnak, A Betonnak. Volt szerencsém a legelső alkalommal, még 2024 őszén elmerülni ennek a szubkultúrának helyt adó party sorozatba, […]

Tovább »

Breaking Benjamin: júniusban végre Budapesten játszanak!

2026 nyarán Budapestre érkezik az amerikai post-grunge színtér egyik legsikeresebb zenekara: június 25-én a Barba Negrában ad koncertet a Breaking Benjamin. A Benjamin Burnley vezette csapat hosszú európai kihagyás után tér vissza a kontinensre, ráadásul egy új album előszobájában, így a rajongók a klasszikus dalok mellett a zenekar legfrissebb szerzeményeit is hallhatják majd. A 2002-es […]

Tovább »

Cvinger – Belső átalakulás és áldozathozatal

A szlovén black/death metal zenekar, a Cvinger augusztus 20- án adja negyedik albumát Rites ov Flesh címmel a Void Wanderer Productions gondozásában. Az új albumukon mélyrehatóan kutatják a szláv és indiai nomád törzsek balkéz ösvény hagyományaiban található rituális és spirituális gyakorlatokat. Az album a belső átalakulás és áldozathozatal – nem fizikai, hanem spirituális – témáit járja körül a meditáció, spirituális vizualizáció, az extrém böjtölés, úgynevezett szent növények használata és az Aghori szexuális rítusok, mint a transzcendencia szimbolikus cselekedeteinek feltárása révén.

A Rites ov Flesh kilenc dalt tartalmaz, amelyek mindegyikét „rítusként” azonosították. Felvezetőjeként máris itt van RITE III – Mass Incineration for the Divine Resurrection daluk szöveges videót.

Cvinger - Rite III; Mass Incineration For THE Divine Resurrection (Lyrics Video)

KICSI A BORS, DE ERŐS – EP VÁLOGATÁS #313

E-heti EP sorozatunk épp úgy fog döngölni, mint a nyári meleg. Nehéz és nyomasztó OSDM riffek, verejtéktől fülledt deathcore, amiben felfrissülést hoz a rideg black metal és az agyament,  rétegezett stíluskompozícióik eufóriája. Merüljetek el az underground hőségében… a jeges sörökről ne feledkezzetek meg! Noctivagum Az Noctivagum egy német-olasz felállású black metal banda, aki zenéjükhöz ihletett […]

Tovább »

Taake – Az erdő sötétsége

A norvég trve black metalos Taake több mint három évtizede egyensúlyban tartja a műfaj hagyományt és az innovációt, miközben folyamatosan feszegeti saját kreatív határait. Ez a kompromisszummentes vízió új kifejezésre jut a július 31-én a Dark Essence Records gondozásában megjelenő En Skog av Nidstang címet viselő kilencedik nagylemezén.

Az elmúlt években, amikor egyre jobban elszigetelődött, eltávolodott a kortárs trendektől és nagyrészt távol állt más zenék hatásaitól, Hoest dalszerző kreatív lendülete csak fokozódott, aminek eredményeként négy terjedelmes kompozíció született, amelyek természetes módon fakadnak a 2023-as, kritikusok által elismert Et Hav av Avstand mögött álló inspiráló gondolkodásmódból. Az En Skog av Nidstang felvételei Bergen déli részén, a Borgøy-sziget körüli mohás erdőkben készültek. A szerencsétlen sorsú norvég festő, Lars Hertervig által megörökített környezetben a Taake magáévá tette a táj egyedülálló elszigeteltségét, kevésbé alapozva a modern technológiára vagy a stúdió adottságaira, hanem sokkal inkább az intuícióra, a bezártságra, a kreativitásra és a szakma alapvető eszközeinek mesteri kezelésére helyezte a hangsúlyt.

A lemezről Einstoeingen og Eg című daluk képében kaptuk meg az első előzetest.

Einstoeingen og Eg

Taake – En Skog av Nidstang

(Dark Essence Records)

1. Einstoeingen og Eg

2. Et dyr tok min hud

3. Engler

4. Av guds ville naade

Sakoya – Érzelmi szakítás dalba foglalva

A dallamos, modern rockzenékre szakosodott Adventure Cat Records istállója ritkán nyúl mellé, ha slágergyanús, fogós alapokról van szó, és most sincs ez másképp. A kiadó gondozásában június 12-én jelent meg az Indiana államból származó Sakoya legújabb kislemeze, a Strangers. Az Alex Nauth énekes vezette trió a kétezres évek alternatív metal és rádiós hard rock formuláját keveri modern köntössel, a fogós riffek mellett pedig olyan háttérsegítséget is kaptak a közelmúltban, mint Keith Wallen, a Breaking Benjamin gitárosa.

„A Strangers egy érzelmi kötelék dacos elvágásáról szól, kijelentve, hogy valaki, aki egykor mindent jelentett, mostantól semmit sem jelent. Arról az ellentmondásról beszél, amikor a szabadulásért imádkozol egy olyan szerelemből, amiről azt állítod, már nincs hatalma feletted, miközben lassan kényszeríted magad a közönyre. A dal abban a furcsa zónában mozog, amikor még sebzett vagy, de ezt nem vagy hajlandó beismerni.”

SAKOYA - STRANGER (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

A formáció a tavalyi New Man EP után ezzel a klippel kísért újdonsággal folytatja a menetelést. A zenekar egy hónapja adta ki Some Things Never Change dalának vizuális videóját, A modern, dallamos amerikai rock és a Breaking Benjamin-féle vonal kedvelőinek érdemes vetniük erre is egy pillantást.

Sakoya - Some Things Never Change (Official Visualizer)

Who Saves The Hero? – az új lemezt a németeknek is bemutatják

A walesi pop-punk színtér egyik legaktívabb zenekara, a Who Saves The Hero? ezen a hétvégén Németországba látogat, hogy élőben is népszerűsítse február 20-án megjelent, Love | Hate | Demons című nagylemezét.

A TSM Records gondozásában kiadott album a zenekar eddigi legérettebb és legenergikusabb munkája. A korong producere és hangmérnöke George Colins volt, a masteringért pedig Grant Berry felelt. Az album egyik különlegessége, hogy a „Make Your Mind Up” című dalban a Skindred frontembere, Benji Webbe is közreműködik.

A zenekar énekes-gitárosa, Josh Frederick szerint a „Love | Hate | Demons” nem csupán egy hagyományos gyűjteménye a daloknak, hanem egy igazi konceptalbum. A dalszövegek – amelyeket a zenész Evan Gardnerrel közösen írt – Frederick saját életének eseményeiből táplálkoznak.

„Az album dalai konkrét történeteket mesélnek el” – árulta el az énekes. „A számok fele rólam szól, a másik fele viszont egy olyan alteregóról, akivé válhattam volna, de szerencsére nem tettem. Az alteregóm a ‘Freddy’ becenevet kapta, amit én is viseltem az iskolában, és ami az édesapám beceneve is volt gyermekkorában.”

Az album szerkezetileg is követi a címben jelölt tematikát: a 13 dalt három fő kategóriára – Love (Szerelem), Hate (Gyűlölet) és Demons (Démonok) – osztották fel, így vezetve végig a hallgatót a koncepción.

A rajongók a hétvégén két németországi helyszínen is elcsíphetik a csapatot:

  • Június 20.: Club Eisen, Bréma
  • Június 21.: Farewell Youth Festival, Drezda

A DIY-színtértől a teltházas koncertekig

A Who Saves The Hero? tagjai nem a szerencsének köszönhetik ismertségüket, hanem annak a kemény munkának, amit a „csináld magad” (DIY) világában fektettek a zenekarba. Hosszú évekig járták az országot, zsúfolt pincékben, kis klubokban és ismeretlen városok koncerttermeiben csiszolták tudásukat.

Mára ez a kitartás meghozta gyümölcsét: a banda megjárta a legendás Warped Tourt is, és olyan előadók mellett léptek színpadra (vagy adtak telt házas önálló koncerteket), mint a Punk Rock Factory, a Games We Play vagy Thomas Nicholas.

Miért érdemes elmenni a koncertjükre?

A zenekar filozófiája egyszerű: nincsenek trükkök, csak őszinte, hangos zene, amit azért írtak, hogy egy idegenekkel teli teremben mindenki teli torokból énekelhesse. A Who Saves The Hero? számára minden egyes koncert – legyen az otthoni vagy külföldi – ugyanakkora jelentőséggel bír. Azért állnak színpadra, mert szenvedélyesen hisznek abban a közösségi élményben, amit a zenéjükkel teremtenek.

Ha ezen a hétvégén Brémában vagy Drezdában jársz, ne hagyd ki a lehetőséget, hogy átéld a walesi srácok érzelmes és sodró erejű pop-punk koncertjét!

Haserot – Súlyos vendégsereg

A texasi Houston bűzös és fülledt undergroundjából nem csak a mocsaras sludge és a rágógumi-ízű modern metal képes előmászni, ha a sors is úgy akarja. A 2019-ben alakult Haserot ugyanis a legszebb kilencvenes évekbeli hagyományokhoz nyúl vissza, és július 10-én szabadítja a világra Advent of Suffering című debütáló nagylemezét a Redefining Darkness Records jóvoltából. A csapat a jól ismert Morbid Angel, Entombed és Carcass fémjelezte vonalon mozog, ám a debütálásra olyan illusztris bálványokat rántottak be, ami mellett nem lehet elmenni szó nélkül.

A Curse of Haserot című tételhez a legendás James Murphy és Andy LaRocque szállítottak le egy-egy gitárszólót, míg a Tears in Bethlehem dalban az egykori Morgoth torok, Marc Grewe vendégszerepel. Ha ez a névsor nem lenne elég a gőzmozdony-szerű lüktetés garantálásához, a sűrű és cammogó súlyossággal megáldott anyag végső hangzását maga Dan Swanö csiszolta tökéletesre az Unisound stúdióban, a pofás borítót pedig a stílusveterán Juanjo Castellano követte el. Old school death metal betárazva, néhány dal már tesztelhető a csapat bandcamp oldalán.

Godthrymm – Projections (2026)

A brit nehézfém hagyományoknak van egy sajátos, szürke tónusú makacssága, amely nem a trendek hullámain lovagol, hanem egyszerűen megvárja, amíg a divat köre körbeér, és a világ újra rászorul az egyedi súlyú melankóliára. Idén én is ezt a fajta vonalat vártam a legjobban, köszönhetően a Godthrymm friss anyagának, valamint a Warning immár 20 éve esedékes, […]

Tovább »