Szerző: Armand

KillerSick – Pizza és metal

Vannak, akik nem szeretik a pizzájukon az ananászt. Röviden erről szól a soproni thrasher KillerSick új videója, a Fxck Your Pineapple.

Már egy ideje dolgozunk ezen… és végre eljött az ideje, hogy megmutassuk! Itt van a Fxck Your Pineapple!

Ez lehet a legbetegebb dolog, amit valaha alkottunk, és őszintén szólva, ez az eddigi legjobb munkánk. Egy Pizza Hut-ban forgattuk a videoklipe.  Hát nem király?! Erre igazán büszkék vagyunk, és már nagyon vártuk, hogy ti is lássátok. Ha szereted a metált és a pizzát, akkor ez neked szól.”

KillerSick - Fxck Your Pineapple (Official Music Video)

A KillerSick klipje megjelenését követően új lemezét is bejelentette. Új stúdióalbumuk Pizza Antichrist címmel június 19-én fog megjelenni.

Büszkén jelentjük be várva várt albumunkat. A Pizza Antichrist június 19-én jelenik meg!

Őrült mennyiségű munkát, elkötelezettséget és időt fektettünk ebbe az anyagba, és büszkén mondhatjuk, hogy valóban azt képviseli, amiről a KillerSick szól. Ez az album rögzíti a hangzásunkat, az energiánkat és mindent, amiért együttesként kiállunk.

Az albumon 10 vadonatúj szám látható, tele könyörtelen riffekkel, badass gitárszólókkal, tépő basszusvonalakkal és pizzával teli káosszal egyenesen a POKOL mélyéről!

A bejelentés megünneplésére pénteken kiadjuk az album második kislemezét, a Mozzarella Satan-t.

Betegszar – Kicsi, zöld és makkot eszik?

„Mi az: Kicsi, zöld és makkot eszik?

Nem kis zöld mókus, nem is a szifilisz. Hanem a Takony.”

Ezzel vezette fel új dalának, A Takony egy kibaszott hulladék ízléses kisvideóját a grind/gore/thrash vonalon mozgó Betegszar nevű zenekar.

Betegszar - A Takony egy…

Mi a Betegszar zenekar vagyunk. Tavaly június 18-án alapult a banda es júni 20.-án találkoztak a tagok először az S8 Black színpadán az első próba = 1. koncert szindrómával. Azóta össze is álltunk es próbáljuk lemosni magukról az impro jelzőt. A Takony zenekar csinált egy Beef zenét rólunk, ez annak a revansa. De hogy ne az legyen, hogy az első publikált számunk egy szarul masterelt beef, gyorsan kiraktunk előtte egy számot, ami tarsolyban van. Az év vége fele tervezzük egy EP-t kiadni.” Tudtuk meg tőlük. Élvezzétek a két dalt.

Betegszar - All Shit Falls (képi világ AI fos de jo okunk volt rá)

A Betegszarral júni 12-én (FREAKEND – BENEFIT SHOW) találkozhattok élőben a RIFF-ben.

Cro-Mags – Hidat képezünk generációk között

Hat év után új dalt jelentkezett a New York-i hardcore legenda, a Cro-Mags. Wired For Chaos című daluk (ami ugyanazt a címet viseli, mint a nemrég megjelent a Cro-Mags frontemberének, Harley Flanagannek az életét bemutató dokumentumfilm) a banda 2027-ben megjelenő új albumán fog szerepelni.

A dal arról szól, hogy az ember születésétől fogva a káoszra van programozva és huzalozva nemcsak a környezete, hanem a szülei, a traumái, a gyermekkori élményei és az ezek következtében kialakult PTSD (poszttraumás stressz zavar) által is, amellyel személy szerint én is küzdök.” – mondta Harley Flanagan, majd így folytatta:

Büszkén mondhatom, hogy azon kevés zenekar közé tartozunk, akiknek több generációt is egybeolvaszt a rajongótábora. Hidat képezünk a hardcore-os kölykök, a metálosok, a punkok meg a skinheadek között, és ez a friss klipben is látszik. A Motörheaden kívül kevés zenekarnak sikerült így ötvöznie a különböző táborokat, és büszkén mondhatom, hogy mi folytatjuk ezeket a hagyományokat.”

A dalhoz klip is készült, amit az alábbiakban nézhettek meg. A Cro-Mags pedig élőben az idei Campuson lép fel július 24-én.

Cro Mags · "Wired for Chaos" - Official Music Video

The Ocean – Új korszakba léptek

Meglehetős átalakuláson esett át a német progresszív/post metalos The Ocean. A csapat annak ellenére, hogy az elmúlt ével során egy remek albumtrilógiát adott ki – Phanerozoic I (2018), Phanerozoic II (2020) és Holocene (2023) -, igen csak megszenvedte azt, kishjjián a teljes feloszlás szélére sodródtak. Már a zenekarban az alapító gitáros, dalszerző és szövegíró Robin Staps, a basszusgitáros Mattias Hæstrand és Jordi Farré (Crippled Black Phoenix) dobod maradtak, új énekesekként pedig Lane Shi és Enrico Tiberi csatlakoztak hozzájuk. Ezzel megindult a zenekar új korszaka, aminek első közös munkája a szeptember 25-én érkező Solaris című lemezük lesz.

A szovjet filmrendező, Andrej Tarkovszkij azonos című remekműve alapján készült album egy közel 70 perces utazás a csillagok közé – és vissza. A nyolc tételes lemez első videójaként a Light Pollution ismerhető meg. A dal a modern technológia veszélyeit, valamint az emberek egyre növekvő virtuális valóság iránti megszállottságát vizsgálja. De vajon az elmúlt évtizedek számos társadalmi és technológiai fejlődése valóban előrelépést jelent?

A 20. és a 21. század során számos kommunikációs forradalomnak lehettünk tanúi, de vajon valóban javult-e a kommunikációs képességünk?” – teszi fel a kérdést Robin Stamps. „Tényleg előrelépés történt, vagy csupán körbe-körbe forogtunk – csak egyhelyben toporogtunk? A fényszennyezés a posztmodern korszak átláthatóságát szimbolizálja, áthatva mindent és mindenkit. Minden folyamatosan látható; elvesztettük a sötétséget, amelyben elbújhattunk, és a kommunikáció könyörtelen ragyogásával a magánéletünkről is le kellett mondanunk.”

The Ocean - Light Pollution - Official Video

The Ocean – Solaris
(Pelagic Records)

1. 2°30’11” N, 13°26’12” E
2. Departure Song
3. Light Pollution
4. Simulacra
5. Belligerence
6. Ultima Esperanza
7. Milk Of My Dreams
8. 51°28’30” S, 73°6’11” W

Faerie Ring – Egy katartikus albummal jönnek

A gigantikus riffekkel dolgozó gloomy stoner doom banda, a Faerie Ring bemutatta New Gods című dalának videóját. Ezzel a klippel augusztus 21-én, saját nevük alatt megjelenő negyedik nagylemezüket vezetik fel.

FAERIE RING "NEW GODS" SINGLE performance as part of Music In Transit

Az előző albumunk, a Weary Traveler , egy boldog, de szerencsés volt.” – mondja James Wallwork, a zenekar gitárosa, énekese és fő dalszerzője. „De oly sok minden történt azóta, hogy 2023-ban megjelent, mind a személyes életünkben, mind a világ többi részén. Az olyan dalok, mint a Lost Boy, a válásom utáni dühös, „nem is érdekel” hozzáállásomat tükrözik, míg a Gargoyle egy kudarcra ítélt perspektíva arról a felismerésről, hogy egyedül fogsz megöregedni. A No Surrender pedig a legutóbbi izraeli-palesztin konfliktus ihlette, és egy Gázában a háború alatt élő ember szemszögéből íródott. Végső soron a Faerie Ring egy katartikus album, amely elismeri, hogy a halál valóságos, de a szerelem is az. Ez egy album a szerelemről és a győzelemről az egzisztenciális rettegés idején.

Törzs – Élőben a Hortobágyról

A Hortobágyi Nemzeti Parkban rögzítette legújabb élő videóját a hazai instrumentális post-rock zenekar, a Törzs. A klip a zenekar tavaly májusban megjelent Menedék című lemezének egyik dalához, az Egy pillanatban a végtelenhez készült el, kihasználva az alföldi horizont, valamint az éjszakai égbolt különleges és egyedi atmoszféráját. A klipben Barabás Lőrinc trombitaművész vendégeskedik.

Mindig is szerettünk nem szokványos helyeken játszani.” – mondta Balázs Soma gitáros, aki szerint „az ilyen terek nemcsak látványban, hanem hangulatban is sokat hozzáadnak a zenéhez”.

A klip forgatás a Hortobágyi Nemzeti Parkban szakembereivel együttműködésben valósult meg.

Szilágyi Attila, a nemzeti park munkatársa rendkívül segítőkész volt, és érdekes részleteket mesélt a környék élővilágáról. Több száz madarat láttunk átrepülni. Fantasztikus élmény volt” – tette hozzá Nyitray Dániel basszusgitáros.

TÖRZS & Barabás Lőrinc - Egy Pillanatban A Végtelen (Live at Hortobágy)

A lemez további videói a Bükk erdeiben készült Átfordul, alamint a Levegővétel.

TÖRZS - Átfordul (Live at Bükk)
TÖRZS - Levegővétel

A Törzs legközelebb élőben június 10-én, szerdán az A38 Hajon játszik az A Burial At The Sea és a Newhvn vendégeként.

DevilDriver – Egy nagyon-nagyon mély gödör

Július 10-én Strike and Kill címmel érkezik a DevilDriver tizenegyedik nagylemeze. A 13 dalt felsorakoztató lemezről eddig Dig Your Own Grave és Dead in the Water dalaik hivatalos videói kerültek bemutatásra.

DEVILDRIVER - Dig Your Own Grave (Official Video) | Napalm Records

A Dig Your Own Grave arról szól, hogy egy rossz döntés, egy rossz lépés hogyan fordíthatja fel az egész világunkat. De arra is utalhat, hogy a döntéseink hogyan tehetnek tönkre másokat. Ezért van benne az a sor, hogy ‘six feet ain’t deep enough for you’, mert csak egy nagyon-nagyon mély gödör illik ahhoz, amit másokkal tettünk vagy megpróbáltunk tenni. Legyünk óvatosak, amikor éjfélkor döntéseket hozunk!” – mondta Dez Fafara.

Ez az egyik legpozitívabb dal, amit valaha írtam. Szövegét tekintve egy nagyon sötét időszakból egyenesen a vakító fénybe vezet. Szükségesnek tartottam másokat is arra ösztönözni, hogy tegyenek úgy, ahogy én tettem, és azt mondjam nekik, ’tartsanak ki’, hiszen az életünk megfordul, ha kap egy esélyt a kibontakozásra. Ami a dal zenei hangulatát illeti, nagyon old-school DevilDriver-esnek mondható. A komplett banda nagyon keményen nyomja, így ha már régóta hallgattok bennünket, akkor imádni fogjátok ezt a dalt.

DEVILDRIVER - Dead in the Water (Official Video) | Napalm Records

A DevilDriver sosem hasonlított más zenekarokra, a saját dolgunkat csináljuk a saját módunkon, és én erre vagyok a legbüszkébb. Nagyon büszke vagyok ezekre a zenészekre, erre a zenére és az album körüli hangulatra. A DevilDriver jelenleg senki máshoz nem hasonlít, mi itt vagyunk: Strike and Kill!

Ola Englund – Fantasy történetek, retro videójátékok ihlették új szólóalbumát

A Feared, a The Haunted és a Six Feet Under soraiból ismert svéd gitáros, Ola Englund az ősz folyamán adja ki új szólóalbumát The Neverending Story címmel. Lemezének megjelenésé október 14.-ére várható.

A The Neverending Storyt klasszikus fantasy történetek, retro videójátékok, filmzenék és súlyos, riffcentrikus metálzenék ihlették. Messze ez az eddigi leggrandiózusabb, legambiciózusabb szólóalbumom.” – mondta.

10 dalos lemezén olyan zenészek működnek közte, mint Johan Niemann (Evergrey), Jeff Loomis (Nevermore), vagy Jon Skäre (Delta Empire). A keverést és a maszterelést Jocke Skog végezte, a borítót pedig Sylvain Lucchina készítette. Kedvcsinálójaként The Ember Saga, valamint The Guillotine dalának klipjei nézhetőek meg.

Ola Englund - The Ember Saga (2026)
Ola Englund - THE GUILLOTINE (New single 2025)

The Night Eternal – Érkezik a harmadik lemezük

Harmadik lemezének kiadására készül az okkultista témákból táplálkozó The Night Eternal. A német haevy metal banda új albuma Cold Velvet címmel augusztus 21-én lát napvilágot a Metal Blade Records kiadásában.

Ezzel az albummal egy új zenei fejezetet nyitunk meg a The Night Eternal történetében. Minden dal önmagában is erős, mégis együtt egy összefüggő narratívát alkotnak – növekvő feszültségen, változó atmoszférákon és váratlan fordulatokon keresztül bontakoznak ki, amelyek az elejétől a végéig dinamikus, és izzó.

A Cold Velvet-tel szerettük volna kibontani a bennünk rejlő lehetőségeket, és egy olyan lemezt létrehozni, amelynek dalai már első hangtól kezdve adrenalinnal árasztják el a véráramunkat. Egy zenekar harmadik albumát gyakran tekintik meghatározó pillanatnak, ezért úgy döntöttünk, hogy bízunk a természetes áramlásban, és még jobban kiélesítjük védjegyeinket. Számunkra a Cold Velvet végső soron egyetlen dologról szól: a hitelességről.

A nyolc dalos lemez első videójaként a Where This World Ends nézhető meg.

The Night Eternal - Where This World Ends (Official Video)

The Night Eternal – Cold Velvet

(Metal Blade Records)

1. Where This World Ends

2. Eurydice (Don’t Look Back)

3. Caught in a Spell

4. When the Last Candle Dies

5. The Veins of Time

6. The Watcher of the Burning Veil

7. Shape of Sorrow

8. Dance on Crimson Ground

Solidity – Megjelent a harmadik lemezük

A HammerWorld magazin legújabb, júniusi számának CD-mellékleteként jelent meg a modern progresszív metal vonalán mozgó budapesti Solidity harmadik nagylemeze Invisible címmel. A 8+1 tételes kiadványa nem kimondottan konceptalbum, de egyfajta keretes szerkezete van a lemeznek, amellyel nagyon feltették azt a bizonyos lécet, mind zenei megoldások, mind hangzás terén – az Invisible egy érett és egyedi hangzású anyag.

A zenekar most sem feledkezett meg a „kakukktojásról”, ezúttal az album egyetlen magyar nyelvű dala, a Magam maradni az, amivel a 2025-ös A DAL tehetségkutatóba is neveztek. A lemez első videóját The Revenant című daluk kapta meg.

Az ígéret szép szó! Íme az első klipes nóta, természetesen nem egy trendi, 3 perc hosszúságú tétel, hogy érezzétek a törődést! A helyszín különleges, és ezúton is köszönetet kell mondjunk a Magyar Zene Háza vezetőségének, és a fénytechnikus úrnak, hogy lehetővé tették a klip leforgatását, valamint nagy pacsi a Kill Monday Management gárdájának a remek hangulatok és pillanatok precíz megörökítéséért!

Solidity - The Revenant (official video)

A harmadik nagylemezünk a számunkra legfontosabb zenei tétel után az Invisible címet kapta. Egy hosszú alkotómunka során állt össze az anyag, ahol a zenekar minden tagja hozzá tudta tenni a saját kreatív ötleteit, egy darabot a saját zenei világából. Annak ellenére, hogy az anyag az előző albumhoz képest egy érettebb, letisztultabb képet mutat, tele van kísérletezéssel és új megoldásokkal. A zaklatott vagy éppen agresszív riffelésektől kezdve, az elszállós, atmoszférikus lebegésen át, a fúziós megoldásokig széles spektrumon mozogva mutatjuk meg, hogy a progresszív metalnak manapság is helye van a zenei palettán. A lemez három etapban lett rögzítve a No Silence stúdióban, ahol a végleges formáját is elnyerte. A dalszövegek a körülöttünk lévő és változó világra reflektálnak, érintve a társadalmunkat foglalkoztató aktuális kérdéseket és belső vívódásokat.” – összegezte a csapat a legfontosabb tudnivalókat az albumról.

A lemezbemutató koncert október 9-én lesz a Dürer Kertben, a Pennhurst és a Lumen társaságában.