Valamikor régen (hú, hogy szalad az idő) Peti fiam mutatott egy zenét, szekszárdiak-mondta, Don Gatto a nevük, zúzós zene, jó kis témákkal. Köszi. Maradhat.Az első dunaújvárosi Rockmaratonon (2015) Peti még be is mutatott Acélos Balázsnak (gitár), mert ő akkor már ismerte személyesen is. Balázs meg nem akarta elhinni, hogy Apuka – Anyuka is ott tölti […]
Tisztelt Fémforgács olvasó műértők! Amennyiben szeretitek az olyan bandák zenéjét, melyek a heavy metal alapjain felépített death metal-t ötvözik black és doom elemekkel, és elgondolkodtató szövegekkel tárják a közönség elé a világról megformált véleményüket, akkor ne is görgessetek tovább! Ez esetben ugyanis nektek mindenképpen érdemes belemerülni aktuális albumismertetőm soraiba, de még inkább érdemes meghallgatni a […]
Negyvenegy történet a zene erejéről. Kulcsdalok, melyek meghatározták a szerző életét. Gyerekkori kedvencek, különleges példaképek, személyiségformáló zenekarok, melyekért szakíróként dolgozott, meghatározó találkozások a Sony Music kötelékében töltött évek során megismert legendákkal. Kilenc magyar művész, akikkel kiadóként, menedzserként dolgozhatott. Zenetörténeti visszatekintés. Önéletrajz. Főhajtás a családtagok, barátok, kollégák előtt.
2012-ben egészen oda voltam az Earthen Grave nemű zenekar bemutatkozásáért, amit Tony Spellman gitáros hozott össze. Az egyenesen a Black Sabbathból táplálkozó heavy/doom metalt dobták fel igazán slágeres refrénekkel és egy kezdetben idegennek tűnő, de végül nagyon jól működő hangszerrel, a hegedűvel. Tökös dalok, hatalmas szólók jellemezték a kiadványt, aminek egyetlen hátulütője volt, borzalmasan hosszú […]
Whoosh! címmel augusztus 7-én jelent meg a legendás hard rock zenekar a Deep Purple huszonegyedik stúdióalbuma, ami az alábbiakban hallgatható végig.
„A Whoosh! lemezen minden ott van, ami jó kedvre deríti az egész zenekart, beleértve Bob Ezrint is. Mindig is élveztük a zeneírást, az pedig egy hihetetlen luxus, hogy milyen lojális közönségünk van.” – mondta a lemezről röviden Steve Morse gitáros.
A korábban meghirdetett június 21-ei időpont helyet csak augusztus 7-én fog megjelenni a brit hard rock legenda, a Deep Purple huszonegyedik stúdióalbuma. Whoosh! címet viselő lemezükről máris itt van a második dalelőzetes a Man Alive, amiről Ian Gillan az alábbiakat mondta:
„Ez egy absztrakt koncepció. Volt egy apokaliptikus jellege a zenének, a szöveg ebből alakult ki. Történt valami és mindenki meghalt, erre utal az a sor is, amelyben fű nő a városi utcákon, ahol mindenféle élőlények, kicsik és nagyok, vérvörös talajon legelésznek. Az emberiség utáni világ képe. Aztán váratlanul a víz a tengerpartra mos valamit. Kiderül, hogy egy ember, az utolsó élő ember. De hát egyedül van, szóval… Ez az emberiség vége, hiszen egyetlen ember mire mehet? Ez volt tehát az alapötlet. Mint egy festmény, amit akár impresszionistának is lehet nevezni.„
Június 21-én, Whoosh! címmel jelenik meg a brit hard rock legenda Deep Purple huszonegyedik stúdióalbuma, amiről elsőként Throw My Bones videójuk nézhető meg.
„A lemezen minden ott van, ami jó kedvre seríti az egész zenekart, beleértve Bob Ezrint is. Mindig is élveztük a zeneírást, az pedig egy hihetetlen luxus, hogy milyen lojális közönségünk van.” – mondja Steve Morse gitáros.
Deep Purple – Whoosh!
(earMUSIC)
01. Throw My Bones
02. Drop The Weapon
03. We’re All The Same In The Dark
04. Nothing At All
05. No Need To Shout
06. Step By Step
07. What The What
08. The Long Way Round
09. The Power Of The Moon
10. Remission Possible
11. Man Alive
12. And The Address
13. Dancing In My Sleep
Az 1993-ban ezen a napon jelent meg a brit hard rock legenda, a Deep Purple tizennegyedik stúdióalbuma The Battle Rages On. Az albumot az együttes „klasszikus” második felállása készítette el, miután másodjára összeálltak (először az 1984-es Perfect Strangers album idején). A Deep Purple az évben ünnepelte fennállásának 25 éves jubileumát, ezért a kiadó azt tanácsolta, hogy hívják vissza Ian Gillant. Jon Lord ekkoriban azt nyilatkozta, hogy: „Ian Gillan a legmegfelelőbb énekes a Deep Purple számára„, így a zenekar is örömmel hívta vissza Gillant. Kivéve Blackmore-t, akit csak 250 ezer dollárral lehetett meggyőzni.
Ezt követően a Gillan, Glover, Paice, Lord, Blackmore felállású zenekar stúdióba vonult, hogy rögzítse következő nagylemezét. Az 1993. júliusában megjelenő The Battle Rages On című album produceri munkálatait Thom Panunzio és Roger Glover látta el. A címadó The Battle Rages On későbbi koncertjeiken óriási sikert aratott csakúgy, mint az album másik híresebb szerzeménye az Anya.
Az előző énekes Joe Lynn Turner az albumot The Cattle Grazes On-nak nevezte el utalva arra, hogy hangzása eredetileg sokkal keményebb lett volna, de a helyére visszatérő Ian Gillan a lemez jó részét átdolgozta. Újdonságot jelentettek a lemez borítóján megjelenő okkult szimbólumok is, melyek iránt korábban a zenekar egyáltalán nem mutatott érdeklődést. A turné alatt Blackmore és Gillan kapcsolata ismét rosszra fordult, mivel Blackmore nem volt elégedett Gillan énekesi teljesítményével, ezért 1993. novemberében kilépett az együttesből. A banda hamar megtalálta Blackmore utódját. Az együttes új gitárosa Joe Satriani lett. A modern rock gitározást nagymértékben befolyásoló Satriani csatlakozásával, 1993. decemberében létrejött a Deep Purple hatodik felállása (Lord, Glover, Paice, Gillan, Satriani). A turné hátralévő részén Satriani kiválóan pótolta Blackmore-t.
Ha svédekről van szó és hagyománytisztelő doom metalról, azt hiszem, mindenkinek megvan a maga kedvence és abban is biztos vagyok, hogy a többségnek nem a Burning Saviours neve fog beugrani elsőre. A műfaj nagy kedvelőjeként tisztességesen „követgetem”, amit a 2003 óta létező, egyébként rendkívül elkötelezett és kitartó banda produkál, de összességében a […]
Az olasz Cruz Del Sur kiadó a hagyományok nagy tisztelője, ahol remek klasszikus doom metal anyagokra szoktam lelni és időnként megörvendeztetnek néhány friss kiadványukkal. Így került hozzám a finn Mausoleum Gate második nagylemeze, amit be kell valljam, a rá ragasztott puritán hard rock jelző miatt sokáig tologattam magam előtt, de gondoltam, megadom […]