Barba Negra Track – jön az ötödik évad

Stone Sour, Ugly Kid Joe, Black Stone Cherry, Shinedown, Joe Satriani, Soja, Sons Of Apollo, és még a legendás Genesis gitáros Steve Hackett is a Barba Negra Trackben látható hamarosan. De a hazai színtér sem maradhat ki, a Supernem, a Ganxsta Zolee és a Kartel, a Magna Cum Laude, és a Beatrice, vagy a Tátrai Band is Budapest egyik legkedveltebb szabadtéri szórakozóhelyét választotta a nyáron. A Track április 27-én indítja ötödik szezonját, idén több olyan előadó is bekerült a fellépők sorába, aki eddig még nem járt Magyarországon!

Jubileumhoz méltó négy napos programsorozattal nyitja meg kapuit a Barba Negra Track. Már a hétvégén olyan külföldi nagyágyúk érkeznek, mint az ausztrál-amerikai The Dead Daisies ahol olyan sokat bizonyított, fantasztikus zenészek találhatóak, mint John Corabi (ex-Motley Crue, ex-Union), Marco Mendoza (többek között ex-Whitesnake, ex-Blue Murder, ex-Thin Lizzy, ex-Black Star Riders), Doug Aldrich (ex-DIO, ex-Whitesnake, ex-Lion stb.), David Lowy és Deen Castronovo (ex-Journey, ex-Bad English, Revolution Saints). A The Dead Daisies koncertje után két nappal újabb nagy név érkezik, első magyarországi koncertjét adja a ’90-es évek egyik legkedveltebb metálzenekara, az Ugly Kid Joe. A nyitóhétvége hazai fellépőit sem kell bemutatni. Április 28-án Révész Sándor és Závodi János a Piramis Évek koncertjére különleges vendég zenekart hívott meg, jön a Frenreisz Károly vezette legendás Skorpió, április 30-án pedig a Road mutatja be rajongói körében máris nagy sikernek örvendő új albumát.

„Minden évben tanulunk valamit és próbáljuk beilleszteni a Track arculatába, hogy ez a hely még barátságosabb és kedveltebb legyen Budapesten. Idén arra törekedtünk, hogy egyedi program kínálatunk legyen és egy letisztult dizájn mellett nagyobb színpadunk.”– mondta Szűcs Mihály a Barba Negra vezetője a Track jubileumának kapcsán. „Az elmúlt évekért hatalmas köszönet illeti a vendégeinket és a zenekarokat, mert nélkülük nem lenne a Barba Negra Track ott ahol most van, azaz ennyire népszerű nyári szórakozóhely. Én személyesen büszke vagyok a személyzetre, és akik segítik a mindennapi életünket.”

A Barba Negra Track idei szezonját izgalmas produkciók, különleges koncertek jellemzik, többen először járnak magyar koncertszínpadon.

Ilyen a floridai Shinedown, a zenész nagyágyúkból álló Sons Of Apollo, vagy a Slipknot-frontember Corey Taylor nevéhez kötődő Stone Sour fellépése is. A hazai előadók közül olyan legendákkal találkozhatunk, mint Hobo aki ezúttal együtt zenél Deák Bill Gyulával, Tátrai Tiborral és Póka Egonnal, vagy a 70. születésnapját ünneplő Vikidál Gyulával kiegészülő Mobilmániával, a Genesis gitárosával Steve Hackettel megjelenő Djabe-val, és fellép a Tátrai Band, az idén egyetlen budapesti koncertjét adó Karthago, valamint a Republic együttes is. Jubileumi műsorral érkezik az Ossian, a 15 éves Ocho Macho és a Depresszió, de jön a Leander Kills és a rendre telt házas koncerteket adó Paddy and the Rats csapata is.

Pócsi István, a Track programigazgatója kiemelte, hogy a hely április 27-től több mint 150 zenei programmal várja a szórakozni vágyókat. A kiszemelt bulira mindenképp érdemes minél előbb beszerezni a belépőket, mert már most sok olyan esemény szerepel a sorban, amelyekre nagy valószínűséggel hamar elfogynak majd a jegyek.

Light This City – csak színtiszta pusztítás és thrash

San Francisco-i melodic death/thrash metalos Light This City május 25-ére időzítette Terminal Bloom című új albumát, amelynek dalai idestova 10 éve készülnek. „Csak színtiszta pusztítás és thrash!” – nyilatkozták röviden lemezükről, amiről máris itt van két előzetes dal.  
LIGHT THIS CITY - "Terminal Bloom" (NEW SONG 2018!)

LIGHT THIS CITY - A Grotesque Reflection (NEW SONG!)

Nomad – megismételhetetlen kaland a kihívások földjén

Ahogy az már korábban ismerté vált, április 28-án jelenik meg Vissza a végál.om..ra címmel a Nomad dupla koncertlemeze, amelyen nem kevesebb, mint 21 dal kap helyet: az élő album a Végál.om.. című első Nomad lemez 10 éves jubileuma alkalmából – 2017. június 3-án, a budakalászi Rockházban – adott koncert anyagát tartalmazza. A dupla CD először a megjelenés napján, vagyis április 28-án lesz megvásárolható a budapesti Crazy Mama Music Pubban (1097, Gubacsi u. 97.), ahol egy egészen exkluzív bulit ad a négyes: az este folyamán minden olyan Nomad dalt (szám szerint 15-öt!) eljátszanak, ami a koncertlemezen nem hallható. A kivételes alkalomhoz fűződő érzéseiről és élményeiről a csapat három tagja (Mihalik Ábel dobos igazoltan nagyon távol, Ghánában tartózkodott) számolt be.

„Nehéz volt felnőni a feladathoz, ugyanis a Végál.om.. lemez nem az én gyerekem” – kezdte Juhász Marci énekes. „A nótákat eredetileg feléneklő Fodit minden elismerés megilleti, ugyanis nagyon jók az énektémák, viszont rendkívül nehezek is, így sokat birkóztam velük, mire igazán elsajátíttotam őket. Nagyon várom a bulit, az egyik legnagyobb kihívás előtt állunk!”

„A jelenlegi Nomad felállás legmozgalmasabb tavaszán vagyunk túl, nem unatkoztunk” – folytatta Nagy Levente basszusgitáros. „Egyrészt folyamatosan turnéztunk, hol a Leander Kills, hol pedig a Mudfield társaságában, másrészt ennek (is) köszönhetően 3 féle koncertműsort raktunk össze, amelyekből a budapesti lemezbemutatóé volt a legnagyobb feladat. Tekintettel arra, hogy olyan számokat veszünk el, amiket eddig nem, vagy csak néha nyomtunk a bulikon, fel kellett kötnünk a pelust rendesen. Az első lemezes dalok is már rockosabb, dinamikusabb formában szólalnak meg, Cicóval közös szólisztikus dolgokat is játszunk, amiket régóta javasoltam már neki. Ábelnek a második-harmadik album nem játszott dalait, Marcinak és nekem pedig az első anyag kimaradt nótáit kellett megtanulnunk, átformálnunk. Ebből a szempontból Cicónál volt az előny, neki mindez csak ismétlés volt. Az, hogy mindez hogy sikerült, a közönség eldöntheti majd szombaton a Crazy Mama-ban.”

„Több olyan nóta is lesz, amit ezzel a felállással még sosem játszottunk, ilyen pl. a Check In, a Pillanatok, az Először kicsit, a Pünkösdi királyság, a Rég elfelejtett dal és a Trippin Away – a két angol nyelvű felvétel amúgy magyarul hangzik majd el a Crazy Mamában”
– mesélte a felkészülésről Jánosi „Cicó” Szabolcs gitáros. „Bár a Hotel Polimeren is vannak olyan számok, amiket ritkábban veszünk elő, igazán komoly kihívás elé az első lemezes szerzemények állítottak minket: némelyik téma kézben volt, de bizonyos részeket és szólókat újra meg kellett tanulni, és volt, amiket kicsit átformáltunk, újraértelmeztünk, modernizáltunk. Nem akarok minden meglepetést lelőni, de a Check In dalban még egy páros szólóm is lesz Levivel, amivel egy régi vágya teljesül. Mondhatjuk, hogy a gyakorlások alkalmával Ábelnek a legkönnyebb a dolga, mert a korai nótákban az ő keze is benne volt rendesen. Kimondottan élvezzük a próbákat, mindegyik dalban ott az a flash, az a hangulat, ami felidézi a régi emlékeket. Ez annyira el is kapott minket, hogy azt tervezzük, 1-2 számot átemelünk a hagyományos koncertprogramba. Már csak azért is, mert szövegileg abszolút megállják a helyüket 2018-ban is. És ha már szövegek: javában dolgozom az őszre várható új album sorain is, így aztán bőven el vagyunk látva teendővel”.

Annak érdekében, hogy a nagy kedvencek se maradjanak ki a Crazy Mama-ban játszott programból, közönségszavazást indított a csapat, és a ráadásban a rajongók 5 kedvence kerül majd terítékre. A koncertről felvétel készül, mely szintén megjelenik majd CD-n, így a Nomad első 10 évének minden dala megörökítésre kerül a jelenlegi felállás előadásában is. Az este vendége a Nomad tavaszi turnépartnere, a Mudfield lesz.
Ráadásul nemcsak egy új hanghordozót vehet kézbe a közönség az április 28-i bulin, hanem kimondottan erre az alkalomra készített pólók és pulóverek között is válogathatnak. A minták külön érdekessége, hogy annak a Mester Csabának az alkotása lesz rajtuk, aki Cicó zenésztársa volt a Bedlam zenekarban. Sőt, akik elővételben vásárolják meg jegyüket a koncertre, azok egy ajándék posztert kapnak a belépőjük mellé, amit a kapunyitást követően a zenekar tagjai alá is írnak egy dedikálás keretén belül.
Tovább emeli a 28-i koncert fényét, hogy április 12-én ünnepelte 5 éves születésnapját a Nomad Juhász Marcis felállása, így fergeteges szülinapi bulit is csap a zenekar.

Jegyvásárlási lehetőségek:
– CD Pince (1073 Budapest, Erzsébet krt. 37.)
– online: https://tixa.hu/nomad_crazymama
(Az online jegyvásárlók a koncert napján, a Crazy Mama Music Pubban vehetik át az ajándék
posztert)

Dr. Living Dead! – új videó

A svéd crossover „koponya” metalos Dr. Living Dead! tavaly októberében adta ki legutóbbi 11 csonttörő dalos Cosmic Conqueror albumát, amelynek Coffen Crusher dalára ez évi eleji európai turnéjuk felvételeiből állítottak össze egy vadonatúj videót.
 
DR. LIVING DEAD! - Coffin Crusher (OFFICIAL VIDEO)

Angertea – új akusztikus dal



Geese
címmel máris itt egy új Agertea akusztikus dal, amely októberben érkező Sidetrack (An Acoustic Act to Eradicate Torture) lemezük előfutára.

Angertea - Geese (At a Hungry Festival)

Jól tudjátok, hogy mennyit jelent nekünk a zenekarunk. Életünk egyik legfontosabb dolga… És ezzel a masszív gépezettel lassan elérkezünk karrierünk egy újabb fontos állomásához. Egy speciális kiadványhoz, egy új lemezhez, ami valamiben más, mint amit eddig csináltunk. Az utóbbi 2 évben ezen dolgoztunk. Ezennel fogadjátok szeretettel a borítót. A lemez októberben fog világszerte megjelenni a finn Inverse Records gondozásában. Nagyon erős kampánnyal készülnek a finnek, szóval jók a kilátások… Mi meg a megjelenésig szépen lassan csepegtetjük majd az infókat Nektek! Peace!” – adták közre facebook oldalukon.

Brood Of Hatred – a káosz és a zűrzavar ajándéka



Identity Disorder
címmel május 4-én jelenik meg a tunéziai egyszemélyes progresszív-death metalos Brood Of Hatred második albuma.
 
A Muhammed Mêlki multi-instrumentalista zenész által működtetett alkotta banda új albumán igazi progresszív dal-struktúrák és fülbemászó dalszerzői munkák balanszba helyezett elegye hallható.  „A káosz és a zűrzavar ajándéka, rajta az élet és a halál dalaival. Ez az én identitáson szíve és lelke, amit azoknak adok, akik hisznek.” – mondja új albumáról Mêlki.

Az album első dal-premier, a Feeding The Hunger, ami az alábbiakban hallgatható meg.
 

Brood Of Hatred - Feeding The Hunger (Official Audio)

Oposszum – Próbatermek és hangstúdió

A Közvágóhíd a zenekarok mekkája volt, amíg 2017. júniusában végérvényesen be nem zárta kapuit. Zenészek maradtak próbaterem, központi hely nélkül. Mostanáig. 

2018. március 1-én nyílt meg a VI. kerületben az Oposszum Próbatermek és Hangstúdió, ami jelenleg két gazdagon felszerelt, remek akusztikájú teremmel várja a zenekarokat. A profi megszólalásról a gondosan válogatott eszközpark gondoskodik, Fender, Marshall, Laney csöves gitárerősítőkkel, Peavey basszuserősítőkkel, továbbá Sonor és Gustavito dobokkal, melyekhez teljes cinszett is jár. Bővebb infót a backline-ról és a termek foglalásáról itt kaphattok: https://www.oposszum.hu/termeink

A folyamatos fejlesztés alatt álló Oposszumban tágas és kényelmes közösségi tér ad próba előtt és után lehetőséget arra, hogy kellőképpen ellazuljatok, a munkahelyi stresszt magatok mögött hagyjátok. Továbbá ez a hely hamarosan unplugged koncertek befogadására is alkalmas lesz.

Restás Gergő, a hely megálmodója, szintén zenész, így szakmai segítségével, baráti jó tanácsokkal is segíti az elszánt zenészeket.
 

Elérhetőség:
1067 Budapest, Csengery u. 73.
06-30/628- 6617
https://www.oposszum.hu/
https://www.facebook.com/OposszumSound/