Watch My Dying – 4.1 EP

December 23-án megjelent a Watch My Dying legújabb anyaga 4.1 címmel.

 

Eszenyi Imre
, a zenekar vezetője a következő üzenetet küldte a lemez kapcsán:

„Most, amikor ezeket a sorokat írom 2042.12.23-án végre megjelent a Watch My Dying 4.2 lemeze.

Amikor ezt olvassátok, mi már nem leszünk, elnézést kérünk mindenkitől, akit valamilyen módon megbántottunk direkt vagy véletlen (többnyire direkt).

Nem is tudom, hol kezdjem, talán 29 évvel ezelőtt, amikor kihoztuk a 4.1-t vagy inkább 2012 tavaszán, amikor elkezdtük írni azt. Úgy emlékszem rá, mintha tegnap lett volna. Akkor írtunk először úgy lemezt, hogy Kamasuka a hard disk, is szerves része volt az élő műsornak. Csupa új lehetőség, kihívások. (Akkoriban még nem alkalmaztunk a holografikus zenésztársakat.) Mindent felperzselő tűz és lendület volt bennünk, pont mint a Rendszerhiba idején 2000-ben. Egy év alatt írtunk 42 nótát, mégis valahogy nehézkesen akart összeállni a lemez. Igaz voltak magánéleti problémák is, Gábor akkoriban vette át a hatalmat a tetoválók könyörtelen világában. Mindennaposak voltak véres leszámolások, és amikor valaki felrobbantotta az egyik bevásárlóközpont komplett alsó szintjét, hát az is sokat hátráltatott. Sanyinak is a plázákkal vagy inkább az építőikkel akadt problémája, Viktornak pedig a németek és a svájciak okoztak sok álmatlan éjszakát. De ez már történelem. Akkoriban ezrek jártak WMD-re, és folyamatosan megállítottak az utcán, hogy mikor lesz már lemez. Az első 2013-as Stagediving Stadionturnén már nem bírtuk tovább a nyomást. Minden egyes állomáson, amikor begurult a Cadaveres emeletes Neoplan turnébusza (és az akkoriban menőnek számított) tudtuk, hogy rögtön kiugrik Balika, és kérdőre vonjon a lemez miatt. Nem tudtuk tovább hárítani a kérdéseket és véglegesítettük azt a hat nótát, amire akkor mindannyian rábólintottunk. 2013.12.23-án végül megjelent a sorsdöntő 4.1.

És ott volt még a klip is, amit szintén nagyon meg akartunk jelentetni.

Kibéreltünk egy egész gyárat a forgatáshoz…elnézést fel kell függesztenem egy időre, megérkezett a friss oxigén Írországból, és ehhez nagyon nehéz hozzájutni mostanában itt a Marson.”

A 4.1 meghallgatható a zenekar Soundcloud és a Youtube oldalán is.

A 4.1 meghallgatható és megvásárolható a bandcampen is:

<a href=”http://klausztrofonia.bandcamp.com/album/41″>4.1 by Watch My Dying</a>

Animations – itt az új videoklip

A lengyel progresszív metalcore Animations a napokban hozta ki friss klipjét, amit a harmadik lemezükhöz készítettek. A Private Ghetto album Dawn The Day Before dalára elmondásuk szerint azért is esett a választásuk, mert némileg eltér a lemez többi dalától, mind hangzásában, mind pedig hangulatában.

Animations - Dawn The Day Before

Azt is elmondták a dalról, hogy bár igazán szeretik, mégis nagy kihívást jelent eljátszani élőben. A videón látható koncert is jó rég volt, a felvétel még 2012 decemberében zajlott a Jaworzno-i Theater Of Arts-ban, ami a banda szerint az egyik legcsodálatsabb hely, ahol eddig játszottak.

A Private Ghetto album teljes egészében meghallgatható a banda Youtube csatornáján keresztül, amihez csak tovább kell kattintanotok.
_ELVALASZTO_

Animations - Private Ghetto (Full Album)

1.Mellah
2.Morality Failed
3.Silence
4.My Private Ghetto
5.Dawn The Day Before
6.We Are…
7.Generation Zero
8.Internal Chaos
9.Crystal Lies
10.Thieves of Dreams
11.Epiphany
12.Mea Culpa?
13.Wrath
14.halleM

A zenekar készített egy előzetest is az albumhoz, amiben színfalak mögötti jelenetek is láthatók.

Animations - Private Ghetto (Trailer)

Conan’s First Date – két új dal

A szentendrei rémek számára ismeretlen fogalom a téli álom, és ugyan a karácsonyi időszak sem a szívük csücske, mégis úgy döntöttek, hogy mostanra időzítik legújabb akciójukat és dobnak ki mellé két vadonatúj számot, melyek ez alkalommal is ingyenesen letölthetőek a csapat Soundcloud oldaláról.

Az új szerzeményekben (Death Of Our Muses, Shade of Despair) a zenekar kísérletezősebb oldaláról mutatkozik meg, csakúgy, ahogy a korábbi Jailbreak EP-n tették, ezért mindenki számítson meglepetésekre, többek között az eddigi leglassabb CFD nótára.
Az ünnepi Conan hírözön másik pontja pedig egy megosztós nyereményjáték, a nyeremény pedig nem más, mind a banda debütalbuma, a The Devil is on the Loose digipak.
És hogy még tovább csigázzák a kedélyeket, a következő kombó is elérhető: digipak CD + póló : 3000 forint
kontakt: cfdmusic@gmail.com

Vader – stúdióban

A lengyel Vader jelenleg a Bialystok-i Hertz Stúdióban dolgozik 2014 elejére tervezett új albumán. A csapat összesen tizennégy dalt vett fel a következő lemezhez, amelyek közül négyet bónusznótáknak szánnak. A Tibi Et Igni (angolul: For You And Fire) című anyagon olyan dalok várhatók, mint az Abandon All Hope, a Bring Them To Me vagy az Infernal Poetry. Ezen a felvételen mutatkozik be a Pawel „Paul” Jaroszewicz dobos helyére 2011-ben érkezett brit James Stewart (Divine Chaos)

A banda közleménye szerint az összes dal felvétele január végére készül el, a teljes anyag februárban lesz kész. Az album április/május magasságában kerül az üzletekbe.

Aeternus – …And The Seventh His Soul Detesteth – 2013

Az Aeternus egy norvég csapat, akik black metal fagyos és veszélyes vizein evezve kezdték meg pályafutásukat a 90-es évek első felében, majd idővel egyre jobban a death metal felé kormányozták hajójukat. Mostanság jobbára a két stílus metszéspontján lavíroznak és mindenképp üdvözlendő, hogy nem lovagolták meg a Cradle/Dimmu nevekkel fémjelzett szimfonikus-gótos hullámot. Ők maguk nemes egyszerűséggel […]

Tovább »

Dawn Of Ashes – itt a vége

Kristof Bathory, az industrial black metalt játszó Dawn Of Ashes kreatív agya bejelentette, hogy az Enter The Vortex Tour elnvezésű körútjuk lesz az utolsó és a csapat tizenkét év után be is fejezi a működését. Itt az erről kiadott közlemény:

„Most egy többé-kevésbé szomorú hírt kell megosztanunk a Dawn Of Ashes rajongókkal. Sajnos, hosszas megfontolás után arra jutottunk, hogy lezárjuk a Dawn Of Ashes történetét az Enter the Vortex Tour (2014) befejzte után. Ez egy korszak vége a csapatnál. Szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki az elmúlt évek során támogatott minket! Jó hír, hogy a korai daloktól kezdve az Anathema (2013-as albumuk – a szerk.) dalaiig a teljes életműből állítjuk össze a turnéprogramot, így utoljára lesz esély hallani. Reméljük találkozunk a búcsúturnén!”

Ana Venus – év végi megjelenések

Ana Venus négy vadonatúj kiadvánnyal zárja a 2013-as évet. A pszichedelikus harsh noise jeles hazai képviselője Gorniel közreműködésével adott ki egy kazettát, The Kolima Experience címmel. Az album az orosz Távol-Keletet idézi meg, a szétfagyott kolimai tundrát, az elhagyott gyárakat, a lezárt területet a harmadik szem mögött megbúvó űrközponttal, és a Gulag mellett légyölő galócát szedő jukagir sámánokkal. A gitár-pedál kombó experimentális, zajos, és rideg, mint maga Szibéria.
<a href=”http://anavenus.bandcamp.com/album/the-kolima-experience-side-a”>The Kolima Experience (SIDE A) by Ana Venus & Gorniel</a>
Venus másik kiadványa egy dupla CDR, a Violence & Silence. A lemez, amelynek borítójáért a lengyel avantgárd fotóművész, Rafał Karcz felelős, egy igazán érdekes művészi produkció. Az első lemezen az LSD-vel átitatott zajzenét néhány hangminta töri meg, amelyet Venus szado-mazó filmekből, és tömeggyilkos magyar diktátorok beszédeiből ollózott. Majd a második lemezen azt kapjuk, amit a címe is ígér, azaz csendet, 30 percen keresztül. Nincs egyetlen hang, egyetlen pisszenés sem, csak a mindent elsöprő üresség.
_ELVALASZTO_

<a href=”http://anavenus.bandcamp.com/album/violence-silence”>Violence & Silence by Ana Venus</a>
A harmadik kiadvány az amerikai Lackthrow-val közös osztott album, az Are you fucking kidding me?, amelyet mindként zaj mágus végigordít. Ráadásul olyan nagyszerű számcímekkel találkozhatunk a CDR-en megjelent cuccon, mint például a Miley Cyrus pees love in the sand.
<a href=”http://anavenus.bandcamp.com/album/are-you-fucking-kidding-me”>Are you fucking kidding me? by Ana Venus + Lackthrow</a>
A Born Te Be Wild valószínűleg a legszellemesebb harsh noise lemez 2013-ban – egyben a legperverzebb is. A dvd tokban, az olaszt Lips Infection kiadó gondozásában megjelenő albumot Venus Michelle Wildnak ajánlja. A hat számos korong tele van pornós hangmintákkal, amelyek ezúttal nem az akció részekből származnak, hanem a fergeteges dialógusokból; a punci-rózsaszín borítón pedig az egykori pornókirálynő teszi szemlére bájait.
http://lipsinfection.altervista.org/lip-25-ana-venus-born-to-be-wild-cd-r/

Doom – meghallgatható az új lemez

A legendás brit crust brigád, azaz a Doom új lemezt készített. A teljes egészében meghallgatható és le is tölthető Corrupt Fucking System album az első új anyag a 2001-es World of Shit óta.

Az album bakeliten már megjelent a csapat saját kiadójánál, ami a Black Cloud Records névre hallgat, a CD változat januárra várható.

<a href=”http://ukdoom.bandcamp.com/album/corrupt-fucking-system”>Corrupt Fucking System by DOOM</a>

Dressed in Black – remaszterizálva a Soundcloudon is

A Dressed in Black zenekar a Facebook-ján tette közzé az alábbi közleményt:

„Büszkén mondhatjuk el magunkról, hogy a világ számos digitális platformja mellett most már Soundcloud-on is hallgathattok minket!

Az utóbbi idők evészetei, ivászatai, családi ünnepségei közepette is nagy energiákat fektettünk a készülő Land of the Dead kislemezünk felvételeibe, így remélhetőleg 2014-ben valóban megkapjátok a következő metál adagot. Addig még sok munka vár ránk, és a háttérben zajló átrendeződések is ellenünk hatnak, de azért is terjesztjük a Dressed in Black igéit. Tegyetek így ti is, és egy megosztással, vagy személyesen barátaitoknak, ismerőseiteknek ajánlással segítsetek nekünk! Köszönjük!”

Vicolo Inferno – Hourglass – 2013

Mottó: Attól még, mert kocka, lehet gömbölyű, nem? De! A hihetetlen aktív kiadó még nyáron küldte szerkesztőségünkbe a négy tagot számláló imolai brigád bemutatkozó lemezét („amihez ezúton is gratulálok!” – Elvira a Munkaügyekből), ám sajnos csak most tudok időt fordítani a róla alkotott gondolatménesem megzabolázására (amiért ezennel elnézést is kérek – én). 10 éves zenekar, […]

Tovább »