Wackor – letölthető a teljes életmű

A fehérvári Wackor zenekar Facebook üzenetben tudatta, hogy a friss lemeze mellett minden eddigi anyaguk beszerezhető a Bandcamp oldalukról:

„A mai naptól a teljes Wackor diszkográfia online letölthető a zenekar Bandcamp oldaláról „BUY NOW – name your price” címszó alatt.
A dolog becsületkasszás, ha ingyenesen akarod letölteni, akkor írj be egy nullát a ‘name your price’ után.
Semmi sincs rád erőltetve de X > 0 esetén direktben támogatod a bandát.”

Dramatically Different by WACKOR

Out Of The Black – dokumentumfilm

A régóta várt és régóta esedékes, a black metal színteret bemutató dokumentumfilm végre elkészült. Az Out Of The Black – A Black Metal Documentary c . film a YouTube-on keresztül nézhető meg.

William Shackleford rendező szerint: „Ennek a filmnek az elkészítése pokoljárás volt — egy rakás pénz, fájdalom, intrika, stb övezte. Köszönet Istennek (??? – a szerk), hogy végül megjelenhetett! Azt hiszem sikerült egy jó filmet készítenünk. Hűek akartunk maradni a művészethez, és nyilván tudjátok milyen nehéz ez ebben a materiális világban, de végül megcsináltuk.
Mindenképp köszönetet kell mondanom Stefan Rydehed művészeti rendezőnek, nélküle semmire sem mentünk volna. Egy igazi tehetség!”

Rydehed nyilatkozata: „Azt hiszem jó filmet készítettünk, megvalósítottuk, amit terveztünk. Nem akartuk azt a trendet követni, ami a black metal dokumentumfilmeket jellemzi, a templomgyújtogatások és hasonlók. A zenére, a művészet társadalmi és vallási oldalára akartunk koncentrálni, és úgy érzem sikerült megvalósítani.”

Phil Campbell’s all-starr band – koncertrészlet

A Motörhead gitáros Phil Campbell szabadidejében egy rövid brit turnét nyomott le egy különleges formációval. A Phil Campbell’s all-starr band-ben Phil három fiával közösen feldolgozásokat, illetve Motörhead nótákat is játszott.
A feldolgozások a gitáros olyan kedvenceinek dalai közül kerültek ki, mint a Black Sabbath, a Rolling Stones vagy Ted Nugent.

Phil Campbell's All Starr Band - the Waterfront Norwich 22.12.2013 (ʞk concerts)

Az augusztusi Bloodstock Open Air fesztiválon az alábbi programmal léptek fel:

1.Children Of The Grave (BLACK SABBATH cover)
2.Cat Scratch Fever (TED NUGENT cover)
3.Dog-Face Boy (MOTÖRHEAD cover)
4.Killed By Death (MOTÖRHEAD cover)
5.Over The Top (MOTÖRHEAD cover)
6.Orgasmatron (MOTÖRHEAD cover)
7.Born To Raise Hell (MOTÖRHEAD cover)
8.Ace Of Spades (MOTÖRHEAD cover)
9.Jumpin’ Jack Flash (THE ROLLING STONES cover)

Drem Theater – koncertanyag ingyen

A The Enemy Inside kislemezéért Grammy díjra jelölt Dream Theater egy szabadon letölthető élőanyaggal jelentkezett.
„Rajongóinknak világszerte! Mert nektek köszönhetően az A Dramatic Tour Of Events turnénk sikeres volt. Élveztük, hogy minden este játszhattunk nektek! Így, egy különleges köszönetképp kiadunk egy válogatást azokból a koncertfelvételekből, amik lemaradtak a Live At Luna Park c. kiadványról. Ezzel teljessé válik a turné dokumentálása, mivel valamennyi, a programban szereplő dal felvétele a birtokotokba kerül.”
Happy Holidays 2013 c. kétlemezes válogatást INNEN tudjátok letölteni/letorrentezni veszteségmentes (flac) formában.

A dalok:

CD1:

1.Under A Glass Moon (Phoenix, AZ 12/4/11)
2.Forsaken (London, UK 7/24/11)
3.Peruvian Skies (London, UK 7/24/11)
4.Endless Sacrifice (Austin, TX 10/26/11)
5.Drum Solo (Austin, TX 10/26/11)
6.YtseJam (Austin, TX 10/26/11)
7.The Great Debate (London, UK 7/24/11)

CD2:

1.Another Day (Austin, TX 7/7/12)
2.Through My Words/Fatal Tragedy (Montreal, QB 10/7/11)
3.To Live Forever (Huntington, NY 7/19/12)
4.Learning To Live (Tel Aviv, Israel 7/19/11)
5.The Count Of Tuscany (London, UK 7/24/11)
6.As I Am (Shibuya, Japan 4/24/12)

Munruthel – dupla bakeliten is

Februárban dupla bakelit formában is megjelenik a ukrán Munruthel 2012-es anyaga.
A dark ambientet szimfónikus pagan metallal ötvöő egyszsemélyes projekt CREEDamage c. albuma ebben a formában mindössze 500 példányban készül, ráadásul az első százhoz egy Munruthel logós felvarró is jár.

A nemzetközi sajtóban remek visszajelzéseket kapott anyagon a Bathory The Lake-jének feldolgozása is megtalálható, valamint bónuszként a Crucible of War c. dal.
Vendégként feltűnik rajta Masha „Scream” (Arkona) és Wulfstan (Forefather). 
<a href=”http://munruthel.bandcamp.com/album/creedamage”>CREEDamage by Munruthel</a>

Obscene Extreme 2014

Az év utolsó napjaihoz közeledünk, lassan elő lehet venni a 2014-es naptárat, hogy beleírjuk a nyári metalélet fontosabb programjait. Az Obscene Extreme fesztiválnak így 16x-ra is ott a helye, az időpont ezúttal július 16-tól (szerda, 0. nap) és július 20-ig (vasárnap, afterparty), a helyszín pedig továbbra is Trutnov városának kertmozija Csehországban. A megszokott módon a három főnapon összesen 69 banda lép fel, a partihangulatot pedig ismét fokozza majd a Hell show, Freak fesztivál, Mustache bár… Az idén debütált Doom minifesztivál sorsa egyelőre kérdőjeles, de mi bizakodóak vagyunk ezügyben. A hír további apropója, hogy emlékeztessen, január 1-ig kedvezményesen 48 euróért (kb. 14000Ft) lehet fesztiválbérletet váltani a hivatalos honlapon.
Az extrém zenei fesztivál idén már több kontinensen is jelen volt és annak ellenére, hogy a vártnál nagyságrendekkel csúfosabb bukta volt a szervezők számára anyagilag (Indonéziában az utolsó napot ingyenessé tették, csak hogy legyen bent valaki), a koncepció megmarad 2014-re is. Az európai mellett továbbra is jelen lesz másik 3 kontinensen az OEF, Ausztráliában Melbourne-ben ugyanúgy mint tavaly, Amerikában most Mexikó helyett Los Angeles-ben, Ázsiában pedig Jakarta helyett Japán fővárosa, Tokio ad majd neki helyet.
Húzóneveket illetően death metalban elég erősen nyit az Obscene 2014: fellép a stílus ősatyáinak tekintett San Francisco-i Possessed, nekik addigra új anyaguk is lesz az ígéretek szerint; New York-ból az Immolation, Chicagóból a Master, Ohio-ból pedig a Nunslaughter érkezik. Továbbra is death metal, de már nem az Államok: Svédországból a Demonical neve lesz kiemelve, a britektől pedig a My Dying Bride, Paradise Lost, At the Gates tagokat is felvonultató Vallenfyre is színpadra lép. Punk/crust rajongók számára a szintén brit Doom zenekar lehet érdekes, akik az addigra már igen aktuális új, Corrupt Fucking System anyagukat fogják bemutatni. Egyébként Lady Gaga díva a zenekar felvarróját hordja a Telephone című dal klipjében, tudtátok?
A tovább gombra kattintva még 15 bandáról olvashattok néhány mondatot.
_ELVALASZTO_

Továbbra is érkeznek bandák a világ minden tájáról, a thrash metalt játszó Nuclear pl. Chile-ből származik, a brutal death metált játszó Gutslit zenekar pedig Mumbaiból, Máltáról pedig nem a szeretetszolgálat, hanem a Beheaded érkezik, ők a death metalt technikásabb színekben mutatják majd be.
A goregrind rajongók bizonyára elalélnak majd az olasz Ultimo Mondo Cannibale tsunai erejű fellépése közben, a grindcore oldschoolabb vonalát preferáloknak pedig ott lesz a spanyol Machetazo, a francia Filthy Charity, a horvát Bolesno Grinje vagy a kísérletező kedvű cseh Contrastic. És még mindig grind: 2008 után először tér vissza a szlovák legenda, az Abortion
Láttatok már olyan punkokat, akik death metalt játszanak? Mi még nem, de 2014-ben állítólag fogunk, érkezik ugyanis a svéd Suffer the Pain, zenéjükben crusttal keverik a halál metalt.
Crustos vonalon még a cseh Kruger várható, valamint Rotterdamból a Jesus Cröst. Agyzabáló punkjaink is lesznek Belphegor, Pungent Stench, Fleshcrawl tagokkal a Zombie Inc formációval. Hardcoreosabb ízekben az ausztrál Dark Horse, valamint a 2014-es fesztivál első bejelentett fellépői, azaz a Vitamin X zúznak majd a színpadon.

Lody Kong – a Cavalera fiúk bandája

Lody Kong néven fut Max Cavalera fiainak csapata. A Zyon (dob) és Igor (gitár, ének) mellett John Bauer (gitár), valamint Shanks Fahey (basszusgitár) felállású punk/thrash/hardcore banda a No Rules c. a Minus Head Records-nál digitális formában kiadott EP-n mutatkozott be.

A sajtóközlemény a csapatot a Bad Brains-nek, a korai Metallica-nak, valamint a Deftones utazós hangulatának, illetve a Nirvana-nak keverékeként írja le.
A mOnkeys allWays Look c. klipjük támpontot ad.

LODY KONG "mOnkeys alWays Look" (Official Music Video)

Kabala Baby – itt az első nagylemez

A Kabala Baby egy budapesti stoner/grunge rock zenekar. 2008 nyarán alakultak, 2010-től egyik tagjuk svédországi tanulmányokat folytat azóta működésük időszakos.
Előfordultak már a Tűzraktérben, R33-ban, Dürer Kertben, Zöld Pardonban, stoner fesztiválon Esztergomban, Hegyalja fesztiválon Tokajban, az Isten Háta Mögött előtt, az Ozone Mamával, valamint például Alice In Chains és Stone Temple Pilots-tribute-okon számos nagy sikerű Kockásing Revival party-n, mely közösségnek oszlopos tagjai.
Az R33-ban rögzített  lemez dalait a Soundcloud-on meghallgathatóvá tették. 

Fostartály – ünnepre új EP

A budapesti grindcore „legenda”, a Fostartály, bizonyos Mörbid Carnage, Limb for a Limb, illetve Megazetor tagok eredeti zenekara, mely olyan klasszikusokkal „örvendeztette” meg az erre fogékony „zenerajongókat”, mint a 2004-es A világ legbrutálisabb lemeze, valamint a 2008-as Öregek EP.

Alakulásuk 10 éves jubileumát ünnepelvén, örömmel tudatják veletek, hogy megjelent legfrissebb kiadványuk, az Új szám EP. Az anyag ingyen letölthető a zenekar bandcamp oldaláról, valamint meghallgatható youtube-on is. 

Fostartály - Új szám EP (teljes lemez)

A lemezhez kapcsolódik az I. Nemzetközi Fostartály Közönségtalálkozó és Új szám EP Release Party, ami december 27-én, azaz János-napon lesz a budapesti Underworldben.